Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...
 Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...
 Masinile cu volan pe dreapta - de...

Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...
 RCS-RDS devine Digi Romania

Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...
 

Turcia cu geamul spart

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#55
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postvigoro, on Aug 18 2008, 19:46, said:

De ce credeti voi ca un reprezentat al unei agentii de garsoniera ce nu-si permite sa incheie un contract de charter ar recomanda calatoria cu avionul? Cine o fi oare individul de care vorbesc?
individule, tie iti place sa vezi la televizor, sa citesti in ziare cum maretele chartere se strica , stau oamenii cite 10 ore in asteptare, sau ies pe geam pe tobogan sau alte placute aventuri ? esti putin spus stupid !

#56
relu58

relu58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 12.06.2007

View PostANDOX, on Aug 17 2008, 01:18, said:

+ vreo 10 euro cateringu' (adica ce bagi la mat in avion)....da cam 54 euro "grei"
Conform regulamentului, am facut ”cut” pentru economie de spatiu.
Vad ca te ”pasioneaza” chestia cu taxele, asa ca am lasat exact ceea ce e INTERESANT. ”Bagatu la mat”, cum le place unora se face asa???
Io credeam ca astia negociaza dusu si intorsu, dar relativ la kerosen, salarii, amortizari, uniforma, etc.
Chiar se ”coboara” la matu clientului??? Probabil ca da.... TURCU PLATESTE (o vorba de la romani) :lol:

#57
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postvigoro, on Aug 18 2008, 20:55, said:

Caine, nu-ti permite apelative vulgare cu mine. E treaba mea ce-mi place si ce nu, am vrut doar sa le deschid putin ochii celor ce nu te vad in intregime. Am zburat mai mult decat ai mers tu cu mijloacele tale sigure si nu vorbesc de la televizor.
cind nu ai argumente ai trecut la atac ! ia uite aici ce zice lumea despre charterele lu' peste : http://forum.softped...m...t&p=4960424

cit despre cit am zburat eu, las-o moale, numa anul asta pina acum, august , am deja 30 ore de zbor

puteti sa plecati cu charterele linistiti, dar sa nu venit apoi sa urlatiu pe aici pe forumuri ca a avut intirziere 10 ore sau ca v-au scos pe geam din ele sau ca etc....

#58
gogoroiu

gogoroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 01.06.2007

View Postrottweiler2007, on Aug 19 2008, 08:25, said:

ca li s-a stricat unora in halul ala masina a fost pt ca sint ghertoi si au plecat cu masina nepusa la punct , nu evita raspunsul zi ce faci daca patesti ce am zis eu


iar ala caruia i se strica masina nu tipa la mine, pe cind ala caruia i se strica avionul tipa la mine

ce fac eu?
eu am pierdut 2 zile de vacanta...

dar tu ce faci?
ca eu am platit 9 zile si-am stat 8...

tu zici ca nu-ti plac necazurile dar nici eu nu sunt de vina ca nu m-ai dus cand ai zis...
nu stiu ce sunt alea chartere, am platit 9 zile?
da-mi-le!

#59
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postgogoroiu, on Aug 19 2008, 08:31, said:

ce fac eu?
eu am pierdut 2 zile de vacanta...

dar tu ce faci?
ca eu am platit 9 zile si-am stat 8...

tu zici ca nu-ti plac necazurile dar nici eu nu sunt de vina ca nu m-ai dus cand ai zis...
nu stiu ce sunt alea chartere, am platit 9 zile?
da-mi-le!
ACUM PRICEPI DE CE MI-E SCIRBA DE CHARTERE ?


daca vrei sa fi 99% sigur ca vei sta in maretul hotel atitea zile cite ai platit evita charterul si pleaca cu masina ta sau daca vrei musai avion ia cursa linie de la turkish airlines

#60
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
total eronat ! idealul ar fi ca toti sa priceapa ca avionul charter poate sa plece la tzanc dar la fel de bine poate sa plece intirziat 10 ore ! eu totusi incerc sa le spun ca mai exista si alt mod de a ajunge linistit pe calea aerului si anume acela de a lua cursa linie de la turkish airlines

iar adevarul statistic e cel pe care il spun eu : anul asta au plecat cu masinile lor in turcia mai multi turisti decit in anii trecuti iar in vata urmatoare vor pleca si mai multi, fiecare incident cu intirzierea maretului charter mediatizat din greu face ca acest lucru sa fie cum zic eu

e corect sa informezi turistul asupra tuturor problemelor pe care le poate intimpina indiferent de mijlocul de transport ales iar el sa discearna

#61
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
pt gogoroiu:
In alta ordine de idei spune-mi si mie cum e cu SunExpress? Aterizeaza si la noi sau mergi in D ?

Edited by criss_65, 20 August 2008 - 12:37.


#62
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostANDOX, on Aug 20 2008, 13:16, said:

pt gogoroiu:
In alta ordine de idei spune-mi si mie cum e cu SunExpress? Aterizeaza si la noi sau mergi in D ?
in fiecare marti este o cursa charter de la sun express bucuresti - antalya - bucuresti, ora de zbor e insa seara pe la 7...ar fi ideal daca la anul s-ar reusi inlocuirea jetran cu sun express, dar nu cred

#63
gogoroiu

gogoroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 01.06.2007

View PostANDOX, on Aug 20 2008, 13:16, said:

pt gogoroiu:
In alta ordine de idei spune-mi si mie cum e cu SunExpress? Aterizeaza si la noi sau mergi in D ?

ti-a raspuns deja dulaul...
eu vin marti pe 23 cu sun express...
decoleaza de pe ayt la 15:30
si aterizeaza pe otp nu in D...

da ce e cu D de ce intrebi?

Edited by gogoroiu, 20 August 2008 - 16:15.


#64
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
Dumnezeu sa-i ierte pe turistii care au murit ieri cu ZBORUL CHARTER spre insulele canare....tineti minte charter si low cost nu reperezinta cea mai buna solutie pt vacanta voastra

#65
andrei_666

andrei_666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 22.01.2005

View Postrottweiler2007, on Aug 21 2008, 09:52, said:

Dumnezeu sa-i ierte pe turistii care au murit ieri cu ZBORUL CHARTER spre insulele canare....tineti minte charter si low cost nu reperezinta cea mai buna solutie pt vacanta voastra
Țineți minte: nu ascultați ce spun agenții de turism. Dacă vrei să pari cu adevărat cunoscător și să ai un dram de credibilitate explică succint:
- care e diferența la regulile de securitate a zborului între unul de linie și unul charter? (nu căuta foarte mult că nu găsești)
- arată-mi statistica cu numărul de accidente ale celor două tipuri de zbor (nu te apuca să îmi repeți despre zborurile ălea 3 care le repeți într-una pe threadul ăsta: cu ieșitul pe geam, etc. Nu generalizezi cu 3 zboruri pentru toate miile de zboruri zilnice)
- ești conștient că Lufthansa a vândut bilete pentru acest zbor?
- cine ești tu să hotărăști ce e mai bine sau mai puțin bine pentru altcineva?

#66
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postandrei_666, on Aug 22 2008, 01:52, said:

Țineți minte: nu ascultați ce spun agenții de turism. Dacă vrei să pari cu adevărat cunoscător și să ai un dram de credibilitate explică succint:
- care e diferența la regulile de securitate a zborului între unul de linie și unul charter? (nu căuta foarte mult că nu găsești)
- arată-mi statistica cu numărul de accidente ale celor două tipuri de zbor (nu te apuca să îmi repeți despre zborurile ălea 3 care le repeți într-una pe threadul ăsta: cu ieșitul pe geam, etc. Nu generalizezi cu 3 zboruri pentru toate miile de zboruri zilnice)
- ești conștient că Lufthansa a vândut bilete pentru acest zbor?
- cine ești tu să hotărăști ce e mai bine sau mai puțin bine pentru altcineva?
eu nu am hotarit nimic, dar nici nu am bagat avion pe git cu japca ! ii vezi oe toti cum behaie ca vaaaaaaaaaaaaaaiiiiiiiiiiiiiiiiiii luuuuumeeeeeeeeeeeeeeeee a plecat avionu' cu intirziereeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee astaaaaaaaaaaaaaa numai la noi aici in romania se poate intimplaaaaaaaaaaaaaa luuuuuumeeeeeeeeeeeeeeeee !!!!!!!!!!!!!!!!!! am sau nu dreptate ? e, io de behaieli din astea ciobanesti m-am plicitisit ! iacata , zbor lufthansa + spanair, niciuna companie de la noi din romania ! mergeti fratilor cu avionu', corect, dar nu veniti apoi sa urlati ca ati intirziat 12 ore cu charteru' minune si ca copilu' vostru nu'sh ce a facut el saracutu' pe aeroport 12 ore ! statistic ai dreptate nu se intimpla zilnic dar se intimpla in ultimele saptamini mai mereu....tide sa devina mai mult decit saptaminal....IDEEA DE BAZA E CA CU ORICE AI PLECA D-ACASA IN VACANTA TE RISTI ! eu acu' sint treaz la ora asta ca la 7 am avion ....cursa regulata spre paris....au revoir

#67
voyager2

voyager2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 07.06.2008

View Postrottweiler2007, on Aug 22 2008, 03:10, said:

[...]eu acu' sint treaz la ora asta ca la 7 am avion ....cursa regulata spre paris....au revoir

ioi, mergi cu avionul la Paris??? :roflmao:

io unu nu prea cred ca omu' acesta este agent de turism, mie mi se pare mult mai degraba... popă :roflmao:
[stiti voi, ăla despre care se spune să faceți ce zice el, nu ce face el! :) ]

Edited by voyager2, 22 August 2008 - 08:42.


#68
sixtineus

sixtineus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 03.05.2008

View Postrottweiler2007, on Aug 21 2008, 10:52, said:

Dumnezeu sa-i ierte pe turistii care au murit ieri cu ZBORUL CHARTER spre insulele canare....tineti minte charter si low cost nu reperezinta cea mai buna solutie pt vacanta voastra


DUMNEZEU SA-I IERTE SI SA LE FIE TARANA USOARA.

Draga rottweiler 2007,

Nu vreau sa intru in polemica cu tine, dar...

Te rog frumos nu mai vorbi despre aviatie daca nu stii cu ce se mananca. Aviatia este un domeniu complex. Incearca doar sa privesti partea frumoasa a aviatiei. Adica, ZBORUL...

Tine minte...CAND ESTE SA SE INTAMPLE...SE INTAMPLA.

NU MAI CONTEAZA CA ESTE CHARTER, LOW COST, CURSA DE LINIE...SAU DE LA AVIATIA SPORTIVA, UTILITARA SAU MILITARA.

Fiecare din noi isi alege singur cu ce mijloc de transport pleaca in vacanta.

Multumesc.


P.S. Cred ca ar trebui sa se revina cu discutiile la titlul topicului - daca sunt -...nu la ce se discuta in momentul de fata.

        Suntem pe un forum de TURISM nu de " scandal ".

#69
wassabi

wassabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 14.10.2007

View Postandrei_666, on Aug 22 2008, 01:52, said:

- care e diferența la regulile de securitate a zborului între unul de linie și unul charter? (nu căuta foarte mult că nu găsești)

Regulile nu fac diferenta. Diferenta apare in modul de respectare al lor. O aeronava ce presteaza curse charter sau low cost sta mai mult in aer decat una ce presteaza curse de linie. De aici apare si problema, mai multe ore in aer, mai putine ore pentru service si intretinere.

Edited by wassabi, 22 August 2008 - 09:50.


#70
andrei_666

andrei_666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 22.01.2005

View Postwassabi, on Aug 22 2008, 09:41, said:

Regulile nu fac diferenta. Diferenta apare in modul de respectare al lor. O aeronava ce presteaza curse charter sau low cost sta mai mult in aer decat una ce presteaza curse de linie. De aici apare si problema, mai multe ore in aer, mai putine ore pentru service si intretinere.
Eu cred că diferența vine de la altceva: mai multe ore în are, mai puține ore în hambar(nu neapărat mai puține ore pentru service și întreținere).

#71
zuki222

zuki222

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.06.2008
Daca merg cu, cursa charter [sa speram ca de la Tarom] am ceva inclus in pretul pe care l-am dat la avion...parca ne spusese firma de ceva, dar cand ii sunam sa ii mai intrebam diferite lucruri ne cam trimit la plimbare si se grabesc cu inchiderea telefonului.

#72
zuki222

zuki222

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.06.2008
la tarom..sau in general la alte firme , daca este si un copil mai mic de 10 ani, are dreptul la acelasi nr de kg ca si un adult sau la mai putin?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate