Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX

Istoric Google
 Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...
 La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!
 Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST
 

garantie produse BenQ

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
anomis

anomis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 18.08.2006
Pe data de 21.04.08 mi s-a stricat monitorul de 17" BenQ dupa doi ani jumate de functionare ireprosabila, caut garantia si descopar ca mai este in garantie pana in octombrie. A doua zi ma prezint cu monitorul la firma X din Bucuresti pentru garantie si aflu ca toate garantiile BenQ se fac la o firma din jud.Bihor si ca trebuie sa-l trimit prin curier la firma respectiva cu plata la destinatie. Incep sa am indoieli, sa ma gandesc ca il trimit si nu-l mai vad inapoi.. cu toate astea il trimit joi pe 24. Marti sun la firma sa intreb daca a ajuns, mi se confirma ca a ajuns si mi se spune ca cel mai probabil vineri mi-l vor trimite inapoi. Si acum vine SURPRIZA... joi pe 1 mai la ora 10 dimineata monitorul mi-a venit la usa prin curier dupa fix o saptamana de la trimitere. Nu vreau sa sune a reclama, de asta nu am dat nici numele firmei in cauza, insa eu am fost foarte placut surprinsa de profesionalismul de care au dat dovada si ma bucur ca mai sunt si firme serioase in tara asta.

#2
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Cred ca ai fost mai norocoasa sau nu a fost cine stie ce defectiune sau e o perioada mai lejera pe partea de it. Darer are termen de rezolvare a garantiilor 30 zile.
Si dupa cum spui, 2 zile pe drum ( dus intors ) + 2 zile de weekend + 1 bucata zi libera de Paste.. rezulta ca ti-au rezolvat produsul in 2 zile . Clar.. e o perioada lejera.

#3
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

 anomis, on May 3 2008, 20:56, said:

Pe data de 21.04.08 mi s-a stricat monitorul de 17" BenQ dupa doi ani jumate de functionare ireprosabila, caut garantia si descopar ca mai este in garantie pana in octombrie. A doua zi ma prezint cu monitorul la firma X din Bucuresti pentru garantie si aflu ca toate garantiile BenQ se fac la o firma din jud.Bihor si ca trebuie sa-l trimit prin curier la firma respectiva cu plata la destinatie. Incep sa am indoieli, sa ma gandesc ca il trimit si nu-l mai vad inapoi.. cu toate astea il trimit joi pe 24. Marti sun la firma sa intreb daca a ajuns, mi se confirma ca a ajuns si mi se spune ca cel mai probabil vineri mi-l vor trimite inapoi. Si acum vine SURPRIZA... joi pe 1 mai la ora 10 dimineata monitorul mi-a venit la usa prin curier dupa fix o saptamana de la trimitere. Nu vreau sa sune a reclama, de asta nu am dat nici numele firmei in cauza, insa eu am fost foarte placut surprinsa de profesionalismul de care au dat dovada si ma bucur ca mai sunt si firme serioase in tara asta.


pe data de 05.04.08 mi s-a stricat monitorul de 17` Benq dupa 3 ani de functionare ireprosabila, caut garantia si descopar ca tocmai iesise din garantie. La o saptamana dupa ce s-a stricat m-am prezentat la un vecin din Bz , am aflat ca poate fi lampa sau tranzistoarele. L-am lasat , mi-a cumparat tranzistoare si diode si l-a facut in 2-3h contra sumei de 69 lei (fara manopera ). Si acum vine Surpriza , ma asteptam sa arunc monitorul la gunoi , dar a fost reparat in 2-3h. :D Cine si-o mai lua BENQ !!!!

P.S. cand a cerut piesele pentru monitor , vanzatorul de la electronice a zis ` ai monitor benq ? ` si a zambit....! Sa le ia naiba de Benq......(am mai scris asta in 3 topic-uri legate de probleme la monitoare benq ) .
L.E Am dat search pe gugal si am descoperit ca monitoarele lcd benq au ceva in comun cu reno-urile adica `fiabilitatea` :bicycle: ....ar trebuii sa faca o alianta !

Edited by cosmin_miu, 06 May 2008 - 01:30.


#4
an0

an0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 15.01.2008
scuzati de post, din greseala.

Edited by an0, 15 April 2010 - 15:52.


#5
Tangram

Tangram

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 31.08.2008
Si unde am lucrat acum vreo 2 ani le trimiteam tot asa. La monitoare si proiectoare BenQ sunt singurii care stiam ca se ocupa de reparatii.Mai bine ii dadeai numele ca poate au si altii nevoie. L-as fi dat eu dar nu-l mai tine minte. Firma este din Oradea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate