Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...
 Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...
 Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania
 Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...

La multi ani @iogamac!
 

Cursuri Academia Britanica de Afaceri si Comunicare

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
9 răspunsuri în acest subiect

#1
Ybian

Ybian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 76
  • Înscris: 07.11.2004
As fi interesat daca a urmat cineva dintre voi vreun curs.Eu m-am inscris la acest curs dar inca nu am platit taxa de inscriere
pentru ca as dori opiniile voastre.
Multumesc
Y

#2
antonianaro

antonianaro

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 06.08.2008
Chiar daca pare un curs usor de urmat, este destul de multa informatie si trebuie sa acorzi toata atentia necesara. Cel mai bine participa saptamanal, pentru ca la sfarsit vei avea prea multe informatii de asimilat.

#3
dokent

dokent

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 02.06.2008
Am un prieten care a facut mai multe cursuri la astia si au foarte multa informatie care nu-ti foloseste la nimic. Dupa ce termini cursurile nu ramai cu nimic concret. Multa vrajeala si tam-tam pentru mai nimic. Iar cat tine de eliminarea notarii subiective (asa cum se lauda ei).... e o mare vrajeala. Verifica de doua ori inainnte sa te inscrii la astfel de cursuri. Oricum parerea mea e ca nu-si merita banii si timpul.

#4
bcrc

bcrc

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 15.09.2006
Cu retinerea personala fata de faptul ca exista cazuri in care cursantii nu sunt multumiti de notele luate si nu se axeaza pe formarea de abilitati practice ci doar pe note si exista posibilitatea sa isi exprime nemultumirea pe forumuri datorita rezultatelor personale obtinute si sa nu reflecte exact calitatea serviciilor, vin cu urmatoarea pozitie oficiala:

Va multumim pentru mesajul postat aici cat si pe celelalte pagini si site-uri si sincer as fi apreciat sa ne contactati personal pe email sau telefonic si sa ne adresati toate intrebarile pe care le aveti si ne-ar fi facut placere sa va oferim informatii exacte si concrete, inclusiv acces temporar la cursuri pentru a vedea exact despre ce este vorba ca mai apoi totul sa fie in cunostinta de cauza. De asemenea am fi dorit ca aprecierile sa vina de la dvs. personal in calitate de cursant nu din asa spusele "unui prieten" pentru a ne asigura ca sunt relevante.

Este de apreciat ca suporturile de curs contin multa informatie asa cum spuneti si dvs. si as adauga ca sunt doar informatii de calitate, concise si la obiect, foarte bine sistematizate si cuprind doar esentialul si tot ce este cu adevarat important intr-un domeniu si chiar si asa se pare ca tot este foarte multa informatie, dar aici fiecare apreciaza dupa propriul sistem de valori, unii cursanti spun ca nu este destula informatii, altii spun ca este prea multa, noi sustinem ca este cantitatea cea mai potrivita de informatii pentru a acoperi un domeniu.

Pentru a intelege cu ce ramane fiecare dupa finalizarea cursului trebuie sa constientizam ca depinde de fiecare cursant cat de implicat este si cat de mult isi doreste sa se specializeze in acel domeniu, daca urmareste doar nota atunci cu siguranta nu va ramane cu nimic la sfarsit. Daca cursantul chiar isi doreste cu adevarat si stie clar de ce s-a inscris la un anumit curs si si-a definit foarte bine in minte ce doreste sa faca in legatura cu acel curs si cum il va ajuta profesional sau personal, si mai mult de atat, in timpul cursului este implicat in ceea ce face, trateaza totul cu maximul de responsabilitate, incearca sa fie creativ asa cum se cere la activitatile de curs care efectiv te pun sa gandesti CUM SE FACE in practica nu doar sa repeti teoria, atunci rezultatele apar cu siguranta. Drept dovada stau sondajele de opinie in care aproximativ 75% dintre cursanti declara ca au inceput deja inca din timpul cursului sa aplice in practica ce au invatat si au rezultate apreciabile in viata profesionala si personala. Oricand doriti va putem pune la dispozitie datele colectate.

In prezent sunt peste 10.000 de cursanti unici platitori si conform ultimului sondaj de opinie de la seria care a absolvit la sf. lunii noiembrie 96,6% se declara multumiti si foarte multumiti de servicii si doar 3,4% sunt mai putini multumiti sau nemultumiti de servicii. In privinta afirmatiilor "prietenului dvs." desi intuitia imi spune ca dvs. personal ati urmat cursurile si nu ati fost multumit(a) de notele obtinute - trebuie sa constientizam ca mai intervine si gradul de subiectivism al fiecaruia, de ex. daca media obtinuta nu este cea din asteptarile de la inceputul cursului atunci si aprecierea serviciului nu va mai fi tocmai obiectiva, dar cum activitatile de curs chiar solicita creativitatea si implicarea totala a cursantilor rezultatele sunt exact pe masura efortului depus de fiecare in parte. Cursantii nemultumiti de rezultatele obtinute pot solicita reevaluarea pentru marirea mediilor.

Daca aveti intrebari sau nelamuriri ma puteti contacta personal pe email sau telefonic si va voi sta la dispozitie cu cea mai mare placere.

Cristi Lucan - Marketing & PR Manager

#5
mariandone

mariandone

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 16.04.2010
Eu tocmai am terminat un curs de Resurse Umane si este doar informatie condensata, la obiect, tot ce este esential si tot e consistent suportul de curs. Acum depinde de fiecare cat de priceput este sa foloseasca pentru sine ce invata, dar eu una am invatat concret cum sa fac o evaluare de personal, cum sa fac un dosar de personal pentru angajare, o decizie de concediere, sa calculez un salariu, cum se tine un interviu de angajare, etc si am aflat ce voiam sa aflu concret cum se face, iar asistenta de curs este foarte bine pregatita si stie raspunsul potrivit chiar si pentru intrebarile mai sensibile. Eu am ramas cu foarte multe in urma cursului, chiar stiu cum se lucreaza in resurse umane acum si asta e mare lucru. Iar despre puntaje acestea sunt foarte corecte, daca ai gresit si nici nu ai refacut ce ai fost rugat doar nu te astepti sa te mangaie cineva pe crestet si sa iti puna punctaj maxim, trebuie sa muncesti pentru el si sa te implici.  :rolleyes:

View Postdokent, on 2nd January 2010, 19:01, said:

Am un prieten care a facut mai multe cursuri la astia si au foarte multa informatie care nu-ti foloseste la nimic. Dupa ce termini cursurile nu ramai cu nimic concret. Multa vrajeala si tam-tam pentru mai nimic. Iar cat tine de eliminarea notarii subiective (asa cum se lauda ei).... e o mare vrajeala. Verifica de doua ori inainnte sa te inscrii la astfel de cursuri. Oricum parerea mea e ca nu-si merita banii si timpul.


#6
asifilip

asifilip

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 634
  • Înscris: 26.01.2005
m-am inscris la bursa BBC sa vedem acum ce-o fi ...

Editat de Lucian_M, 09 decembrie 2010 - 22:08.


#7
e_spidi

e_spidi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 81
  • Înscris: 02.09.2005

View Postasifilip, on 12th May 2010, 08:37, said:

m-am inscris la bursa BBC sa vedem acum ce-o fi ...

...si ce a mai fost?
Ai absolvit?
Din cate am inteles de pe site-ul lor "cursurile" sunt online... ti se scrie undeva pe diploma forma de invatamant? Intreb pt ca daca scrie nu cred ca vreun angajator ar lua in seama o astfel de diploma...

Multumesc anticipat,

#8
yoyoiuly

yoyoiuly

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 10.04.2009
Buna seara.

Mai este cineva la curent in legatura cu aceasta companie ? Pentru ca sunt interesat de un curs din portofoliul lor ,numai ca momentan nu dau prea multa credibiltate site-ului. Am cautat cateva informatii despre aceasta companie ,dar cand am ajuns sa verific "AGENTUL ECONOMIC CU CODUL UNIC DE IDENTIFICARE 16775100" ,mai exact "BUSINESS AND COMMUNICATION RESEARCH CENTER SRL" am observat asta "Stare societate: SUSPENDARE ACTIVITATE din data 01 October 2014". S-a mai inscris cineva in ultima luna ? Sau are cineva habar ce-i cu aceasta suspendare ? Culmea este ca pe site-ul lor apare o noua oferta ,care este valabila de pe data de 5 noiembrie ! ...

Va multumesc.

#9
centruldeasistenta

centruldeasistenta

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 16.01.2015
Serviciul de cursuri online si training este administrat de catre un grup de firme nu de catre o singura firma. Daca una dintre firmele din grup este suspendata la un moment dat este mai mult o chestiune de management interna, activitatea se desfasoara neintrerupt pe celelalte firme.

Oficial, avem rugamintea sa ne contactati telefonic sau prin email pentru a solicita toate informatiile de la sursa asa cum este normal.
Doar postand pe diverse forumuri cu siguranta nu veti obtine raspunsuri avizate si mai mult puteti duce lumea in eroare.

Contactati-ne direct la Centrul de Asistenta utilizand datele din sectiunea Contact de pe site si va oferim cu placere toate informatiile dorite - actuale si direct de la sursa.

Centrul de Asistenta Clienti - Grupul de Firme BCRC

Editat de centruldeasistenta, 16 ianuarie 2015 - 14:24.


#10
tiopedi

tiopedi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.287
  • Înscris: 21.11.2014

View Postbcrc, on 12 ianuarie 2010 - 19:42, said:



In prezent sunt peste 10.000 de cursanti unici platitori

Cristi Lucan - Marketing & PR Manager
cred ca nici biserica ortodoxa romana nu viseaza la 10.000 de unici platitori .
bravos, natiune .
la mult mai multi

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate