Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Ce inseamna sa fii fotograf profesionist in Romania

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
104 răspunsuri în acest subiect

#19
Tudor_DX

Tudor_DX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.551
  • Înscris: 07.09.2005

Quote

Chestia este ca se intorceau parintii cu copii din drum. Intrebau: -Ce, ati bagat diozauri ?

Asta e buna.  :lol:

Mi mi se pare decent 5 RON biletul pentru copii si 10 RON adulti, dar ti-am zis in ce conditii. Sa fie civilizat, bine organizat si sa te lase totusi sa pozezi.

#20
pooyou

pooyou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 125
  • Înscris: 13.08.2006
De pozat/fotografiat te lasa oricum....

Editat de pooyou, 23 aprilie 2008 - 13:04.


#21
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.751
  • Înscris: 01.12.2001

View Postmrdobanda, on Apr 23 2008, 13:20, said:

Asa e romanica, plina de tampiti.

crezi tu ca asta se intampla numai in romania. du-te si pozeaza pe afara pe la marile muzee si vezi, nu cumva e la fel? iar acolo inauntru nu e prea lumina asa ca fara trepied esti mancat...

#22
Tudor_DX

Tudor_DX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.551
  • Înscris: 07.09.2005
Nu poti compara muzeul cu o gradina in aer liber, care mai e si prost intretinuta.

#23
mrdobanda

mrdobanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.491
  • Înscris: 20.09.2007

View PostSato, on Apr 23 2008, 13:14, said:

crezi tu ca asta se intampla numai in romania. du-te si pozeaza pe afara pe la marile muzee si vezi, nu cumva e la fel? iar acolo inauntru nu e prea lumina asa ca fara trepied esti mancat...



Compari un muzeu cu o gradina botanica/zoo ? Am fost si eu afara, stiu cum e. E normal sa platesti o taxa pentru fotografie/filmare la un muzeu.

View Postmufă, on Apr 23 2008, 12:24, said:

Am fost acum 2 sîmbete pe la Zoo (București) și am văzut afiș mare: "Fotografiatul interzis" WTF? :angry:


Da, se sperie maimutoii si nu mai dau lapte...idioti

Editat de mrdobanda, 23 aprilie 2008 - 13:26.


#24
pooyou

pooyou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 125
  • Înscris: 13.08.2006
Pe modelul "fotografiile dramatice sunt mai expresive", va invitam la un shooting cu Ursul Trist sau cu Cactus Ofilit.

#25
biloiu

biloiu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 289
  • Înscris: 09.05.2004
Eu am fost duminica la Gradina Botanica tot pentru macro si tot cu un Manfrotto mare si negru pentru care nu am husa, dar Frumoasa de la intrare nu a fost prea vigilenta si m-a lasat sa intru platind biletul si taxa de foto amator !!!  :thumbup:

Adevarul este ca pe de-o parte mi se pare ok sa platesc o taxa mai mica sau mai mare dar sa mi se ofere conditii pentru asta ... era sa ma iau la intrecere cu niste comunitari pentru ca o luasem putin la picior pentru a imortaliza niste rate/giste salbatice de pe lac si cred ca i-am deranjat de la rasturnarea cosurilor de gunoi, sub privirile bolinde ale paznicilor.

Eu Macro am reusit sa fac in Parcul Carol care mi se pare de departe cel mai frumos parc din Bucuresti iar in ultima vreme chiar este si foarte ingrijit.

Succese !

#26
Tudor_DX

Tudor_DX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.551
  • Înscris: 07.09.2005

View Postbiloiu, on Apr 23 2008, 14:12, said:

Eu am fost duminica la Gradina Botanica tot pentru macro si tot cu un Manfrotto mare si negru pentru care nu am husa, dar Frumoasa de la intrare nu a fost prea vigilenta si m-a lasat sa intru platind biletul si taxa de foto amator !!!  :thumbup:

Adevarul este ca pe de-o parte mi se pare ok sa platesc o taxa mai mica sau mai mare dar sa mi se ofere conditii pentru asta ... era sa ma iau la intrecere cu niste comunitari pentru ca o luasem putin la picior pentru a imortaliza niste rate/giste salbatice de pe lac si cred ca i-am deranjat de la rasturnarea cosurilor de gunoi, sub privirile bolinde ale paznicilor.

Eu Macro am reusit sa fac in Parcul Carol care mi se pare de departe cel mai frumos parc din Bucuresti iar in ultima vreme chiar este si foarte ingrijit.

Succese !

Fericitule! Daca vb de aceeasi frumoasa, cum te-ai abtinut sa nu-i ceri numarul de telefon?  :lol:

Cred ca am deranjat-o de la masa si d-aia mi-a cerut taxa mai mare.

Editat de Tudor_DX, 23 aprilie 2008 - 14:21.


#27
mircea_dfa

mircea_dfa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 28
  • Înscris: 03.09.2004
Hahaaaa

Tare faza cu branza!!!

Acum inteleg de ce mi-a zis redactorul de la o revista "Vezi ca azi esti amator ! " cand am fost in GB.

#28
caramell

caramell

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.099
  • Înscris: 17.08.2006
Ma intreb ce taxa ti-ar fi cerut daca ai fi avut doar trepiedul  :lol:

#29
Tudor_DX

Tudor_DX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.551
  • Înscris: 07.09.2005
Iti dai seama ca taxa e pe trepied, ca nu m-a intrebat nimic de aparat sau ceva.  :lol:

#30
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.092
  • Înscris: 19.01.2004
daca mai rasfoiti si alte forumuri, o sa gasiti ca aberatii similare sint si prin alte locuri din tara .... am in minte un topic cu una dintre manastirile faimoase din moldova ...

vina nu e a lu' tanti cea gingasa, ci a celui care a pus-o acolo si care gindeste ca lemnul cind vine vorba de poze si pozaci.

in locul tau, tudore, as fi incercat sa am o discutie cu cap-de-lemn, nu cu brinza-pe-buza.

#31
blacknights_wh

blacknights_wh

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 409
  • Înscris: 18.12.2007
Macar merita gradina taxa? Ma indoiesc. Arata jalnic in urma cu cativa ani. Nu poti vedea un loc public cu adevarat special si frumos amenajat, gandit si organizat la noi! :madanimated:

#32
Tudor_DX

Tudor_DX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.551
  • Înscris: 07.09.2005

View PostTaxon, on Apr 23 2008, 15:13, said:

daca mai rasfoiti si alte forumuri, o sa gasiti ca aberatii similare sint si prin alte locuri din tara .... am in minte un topic cu una dintre manastirile faimoase din moldova ...

vina nu e a lu' tanti cea gingasa, ci a celui care a pus-o acolo si care gindeste ca lemnul cind vine vorba de poze si pozaci.

in locul tau, tudore, as fi incercat sa am o discutie cu cap-de-lemn, nu cu brinza-pe-buza.

S-ar putea sa ai dreptate, dar ma indoiesc ca ar fi avut vreun efect. Oricum, nici macar nu am stat la povesti. Cand mi-a zis 1 mil pe ora, mi-am luat banii si am facut stanga imprejur. Nici macar nu am stat sa ma cert sau sa ma milogesc, ca nu imi place. Am gandit un "Hai sictir cu gradina voastra cu tot" si am plecat.

Nu merita. Taxe mari pot sa spuna, dar sa scape de caini si gunoaie, nu sunt in stare.

Editat de Tudor_DX, 23 aprilie 2008 - 15:52.


#33
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.092
  • Înscris: 19.01.2004
hai la galati, tudore, ca acusica infloresc trandafirii in rosarium-ul muzeului de biologie.
si aici o fi taxa taxa*, dar barem e curat si frumusel.

* dar nu ca la capitala

#34
Tudor_DX

Tudor_DX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.551
  • Înscris: 07.09.2005
Nu ar fi rau sa dau o fuga pana in Galati. Mersi de invitatie.

#35
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.512
  • Înscris: 03.07.2006
Eu am fost cam acu' 2-3 saptamani sa fac niste poze pentru concurs. La poarta am platit 2 lei (redus) intrarea plus 5 lei taxa foto. Am zis sa intru si in sera, pt ca era deschisa. Acolo, am fost pus sa platesc inca 15 lei, taxa foto. Deci 20 de lei pentru foto! Si pentru ce? Gradina botanica arata jalnic pot spune. Da, florile sunt frumoase, dar cam atat...
Dar 1mil/ora? Absurd e putin spus...

#36
mrdobanda

mrdobanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.491
  • Înscris: 20.09.2007

View PostRibozom, on Apr 23 2008, 17:00, said:

Eu am fost cam acu' 2-3 saptamani sa fac niste poze pentru concurs. La poarta am platit 2 lei (redus) intrarea plus 5 lei taxa foto. Am zis sa intru si in sera, pt ca era deschisa. Acolo, am fost pus sa platesc inca 15 lei, taxa foto. Deci 20 de lei pentru foto! Si pentru ce? Gradina botanica arata jalnic pot spune. Da, florile sunt frumoase, dar cam atat...
Dar 1mil/ora? Absurd e putin spus...


Nu pot sa inteleg de ce cer taxa foto ? Si daca iti tii aparatul in geanta/rucsac si trepiedul in husa si nu platesti nicio taxa foto si intauntru totusi faci poze, ce se intampla ? Iti confisca ceva ? Ma indoiesc...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate