Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 

Minute bonus de fidelitate consumate in weekend

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
cipix

cipix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 06.01.2006
Salut

Are cineva abonamentul de la vodafone "ore favorite" cu 90 de minute dupa ora 17 si in tot weekendul?
Daca da... il rog sa imi spuna si mie daca in weekend cand vorbeste ii ia din minutele bonus de fidelitate.

Multumesc

#2
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
nu iti ia din minutele bonus de fidelitate in weekend , iti ia din alea 90 de minute :)

#3
sybarino

sybarino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 21.03.2005
Salut,
Daca suni pe Vodafone, primele minute care se consuma sunt cele de fidelitate ( 10/20/30)
Daca le termini pe alea, se consuma si din cele 80 incluse in intervalul orelor favorite

Rgds,

View Postcipix, on Apr 21 2008, 19:58, said:

Salut

Are cineva abonamentul de la vodafone "ore favorite" cu 90 de minute dupa ora 17 si in tot weekendul?
Daca da... il rog sa imi spuna si mie daca in weekend cand vorbeste ii ia din minutele bonus de fidelitate.

Multumesc


#4
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006

View Postsybarino, on Apr 29 2008, 13:58, said:

Salut,
Daca suni pe Vodafone, primele minute care se consuma sunt cele de fidelitate ( 10/20/30)
Daca le termini pe alea, se consuma si din cele 80 incluse in intervalul orelor favorite

Rgds,
Nu e adevarat ! Omul a intrebat daca suna in weekend din ce minute ii ia , iar in weekend prima oara iti ia din alea 60/90 de minute si abia pe urma daca le termina pe alea ii ia din cele 10/20/30 de fidelitate !
Ce zici tu e valabil in cursul saptamanii si asta numai daca suna pana in ora 17 !

#5
cipix

cipix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 06.01.2006

View Postcatalinman, on Apr 29 2008, 18:39, said:

Nu e adevarat ! Omul a intrebat daca suna in weekend din ce minute ii ia , iar in weekend prima oara iti ia din alea 60/90 de minute si abia pe urma daca le termina pe alea ii ia din cele 10/20/30 de fidelitate !
Ce zici tu e valabil in cursul saptamanii si asta numai daca suna pana in ora 17 !

din fericire, la abonamentul cu 60 de minute ia din minutele de fidelitate doar de L-V pana in ora 17, cum e firesc.
la abonamentul de 90 de minute iti ia la orice ora ai vorbi ... am vorbit duminica 20 de minute si s-au terminat cele de fidelitate, desi ar fi trebuit sa imi ia din cele din abonament.
niste stupizi:( ma cert cu ei de o saptamana :(

Prima oara am crezut ca numai mie mi-au gresit ceva... dar se pare ca asa e politica la noul portofoliu de abonamente:(

Edited by cipix, 01 May 2008 - 19:52.


#6
nicu13

nicu13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 07.08.2006
Pai eu am avut ore fav we+seara dar cu 60 incluse. Pana la 90 minute aveam pentru vechimea de 4 ani. Dar presupun ca nu la asta te referi ci la cele noi de dupa achizitia connex. Pot sa spun ca minutele alea se consuma cum vor ele. Cred ca nici macar cei de la vodafone nu au idee. Se consuma ba din cele incluse, ba din cele de loialitate, complet aiurea, fara un algoritm pe care sa il pot depista.

Edited by nicu13, 01 May 2008 - 20:09.


#7
peteredy

peteredy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 13.02.2007

Quote

niste stupizi:( ma cert cu ei de o saptamana :(

Prima oara am crezut ca numai mie mi-au gresit ceva... dar se pare ca asa e politica la noul portofoliu de abonamente:(

http://www.vodafone....-minutelor.html

aceasta este ordinea de consum pentru ore favorite 80 min, la care se pot adauga si minutele de fidelitate. degeaba aveti net, asteptati sa vi se puna totul pe tava, si mai si faceti scandal pe tema asta...

#8
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
mda , eu am vechiul abonament vodafone ore favorite , cel cu 60 de minute nationale plus 30 de minute de fidelitate ca il am din 2004 ! la mine se consuma normal , da se pare ca pe noile abonamente intai se consuma din cele de fidelitate si abia pe urma din cele incluse in abonament , ceea ce sincer mi se pare o mare prostie !!!

#9
cipix

cipix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 06.01.2006

View Postcatalinman, on May 2 2008, 16:11, said:

mda , eu am vechiul abonament vodafone ore favorite , cel cu 60 de minute nationale plus 30 de minute de fidelitate ca il am din 2004 ! la mine se consuma normal , da se pare ca pe noile abonamente intai se consuma din cele de fidelitate si abia pe urma din cele incluse in abonament , ceea ce sincer mi se pare o mare prostie !!!

exact.

pentru peteredy

degeaba imi dai linkul ala... pe care l-am vazut de o mie de ori, pe mine nu ma intereseaza sa existe o ordine a minutelor, ma intereseaza ca cele de fidelitate sa se consume in mod firesc, adica exact in perioada in care nu le ai pe celelelalte, adica de L pana V pana in ora 17. Dupa aceea le am pe cele din abonament.

Ordinea de care vorbesti tu si de care vorbesc ei ar trebui sa se refere la ordinea extraminutelor, adica : minute de ziua mea, minute bonus de fidelitate, minute cumparate cu extraoptiune... care pana la urma trebuie sa aiba o ordine, dar sa imi bage aceste minute in intervalul din abonament... e cea mai mare prostie umana. Ca sa intelegi mai bine, eu am avut abonamentul vechi... in care se consumau normal, deci a fost o surpriza pentru mine, sa constat dupa fo 4 luni magaria...

Exemplu: mi s-a resetat duminica abonamentul, vorbesc duminica 15 minute cu cineva in vodafone.. , inchid si aflu ca mai am 5 minute bonus fidelitate, din 20, pe care 20 le-as fi putut folosi in mama lor in timpul saptamanii, in vodafone.

Pana la urma, de ce nu sunt in stare sa faca pe pagina lor o chestie cu care sa imi setez cum vreau aceasta ordine? ...

Ce ma deranjeaza cel mai tare e nu ca mi-am luat-o, ci pentru ca eu am avut abonamentul cu 60 inainte sa trec la cel cu 90... si cei cu 60 inca mai au asa cum ar trebui, ... adica ... se poate.

Cat de prost tre sa fii:(

Imi e dor de Connex

Edited by cipix, 03 May 2008 - 09:45.


#10
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006

View Postcipix, on May 3 2008, 09:43, said:

exact.

pentru peteredy

degeaba imi dai linkul ala... pe care l-am vazut de o mie de ori, pe mine nu ma intereseaza sa existe o ordine a minutelor, ma intereseaza ca cele de fidelitate sa se consume in mod firesc, adica exact in perioada in care nu le ai pe celelelalte, adica de L pana V pana in ora 17. Dupa aceea le am pe cele din abonament.

Ordinea de care vorbesti tu si de care vorbesc ei ar trebui sa se refere la ordinea extraminutelor, adica : minute de ziua mea, minute bonus de fidelitate, minute cumparate cu extraoptiune... care pana la urma trebuie sa aiba o ordine, dar sa imi bage aceste minute in intervalul din abonament... e cea mai mare prostie umana. Ca sa intelegi mai bine, eu am avut abonamentul vechi... in care se consumau normal, deci a fost o surpriza pentru mine, sa constat dupa fo 4 luni magaria...

Exemplu: mi s-a resetat duminica abonamentul, vorbesc duminica 15 minute cu cineva in vodafone.. , inchid si aflu ca mai am 5 minute bonus fidelitate, din 20, pe care 20 le-as fi putut folosi in mama lor in timpul saptamanii, in vodafone.

Pana la urma, de ce nu sunt in stare sa faca pe pagina lor o chestie cu care sa imi setez cum vreau aceasta ordine? ...

Ce ma deranjeaza cel mai tare e nu ca mi-am luat-o, ci pentru ca eu am avut abonamentul cu 60 inainte sa trec la cel cu 90... si cei cu 60 inca mai au asa cum ar trebui, ... adica ... se poate.

Cat de prost tre sa fii:(

Imi e dor de Connex
eu unu iti recomand ceva , asta daca numai esti sub contract cu ei :)
suna la ei si spune-le ca vrei sa inchizi abonamentul , in momentul ala o sa iti fac o oferta speciala ca sa ramai in continuare abonat , eventual ca sa prelungesti cu inca un an sau doi ; aici intervii tu :P , le ceri ca ordinea minutelor sa fie cea fireasca cele 90 de minute din abonament si abia pe urma cele 30 de min suplimentare , daca se poate la abonamentele vechi trebuie sa se poata si la cele noi !

#11
cipix

cipix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 06.01.2006

View Postcatalinman, on May 4 2008, 00:12, said:

eu unu iti recomand ceva , asta daca numai esti sub contract cu ei :)
suna la ei si spune-le ca vrei sa inchizi abonamentul , in momentul ala o sa iti fac o oferta speciala ca sa ramai in continuare abonat , eventual ca sa prelungesti cu inca un an sau doi ; aici intervii tu :P , le ceri ca ordinea minutelor sa fie cea fireasca cele 90 de minute din abonament si abia pe urma cele 30 de min suplimentare , daca se poate la abonamentele vechi trebuie sa se poata si la cele noi !

voi incerca. merci:)

#12
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007

View Postcatalinman, on May 4 2008, 01:12, said:

le ceri ca ordinea minutelor sa fie cea fireasca cele 90 de minute din abonament si abia pe urma cele 30 de min suplimentare , daca se poate la abonamentele vechi trebuie sa se poata si la cele noi !

Da,da ->poate in desene animate o sa iti dea doar ordinea de consum ale abonamentelor vechi  :lol: :lol: :lol: :lol:

Edited by cristian0007, 04 May 2008 - 11:23.


#13
peteredy

peteredy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 13.02.2007
ce oameni...ordinea de consum nu se schimba ca asa vor niste papagali :). nu poti sa ai o ordine de consum dupa bunul tau plac. cipix daca erai destept te interesai care este ordinea de consum inainte sa faci schimbarea de abonament sau ce-ai mai facut tu. intr-adevar, era ideal sa fie consumate minutele in retea separat fata de acelea de seara dar asta e acum... n-ai ce sa-i faci. tu daca ai avea o firma n-ai vrea sa faci profit?? :whistling:

#14
djhouse

djhouse

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 651
  • Înscris: 05.04.2008
vodafone are cea mai proasta ordine de consum dintre toti operatorii mobili
la orange cele 25 de minute nationale acordate la 1.5 euro se consuma primele pt ca nu se reporteaza si apoi ultilmele cele 25 de minute date la activare sau in alt caz pt vechime
nesimtirea vodafoneului este dusa la extreme cu aceasta ordine haotica facuta sa isi bata joc de clienti
stiati ca sumarul facturii pe e-mail nu mai exista ?
este tot UN BENEFICIU al noii oferte de fidelizare

Edited by djhouse, 04 May 2008 - 23:33.


#15
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006

View Postdjhouse, on May 4 2008, 23:33, said:

vodafone are cea mai proasta ordine de consum dintre toti operatorii mobili
la orange cele 25 de minute nationale acordate la 1.5 euro se consuma primele pt ca nu se reporteaza si apoi ultilmele cele 25 de minute date la activare sau in alt caz pt vechime
nesimtirea vodafoneului este dusa la extreme cu aceasta ordine haotica facuta sa isi bata joc de clienti
stiati ca sumarul facturii pe e-mail nu mai exista ?
este tot UN BENEFICIU al noii oferte de fidelizare
in legatura cu prima parte sunt de acord 100% cu tine !
in legatura cu sumarul facturii pe mail nu e chiar asa ! eu primeam sumarul facturii pe mail cam de un an si pe luna februarie nu am primit , la fel si pe martie si am zis ca tre sa fie ceva necurat la mijloc  :mellow:
am sunat la *222 si mi-au zis ca nu figurez in baza lor de date pt sumarul facturii pe mail , i-am zis ca trebuia sa fie vreo greseala , pana la urma m-a inscris consultantul si acum pe aprilie la ultima factura emisa am primit si sumarul pe mail :)

#16
scoreland

scoreland

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 06.08.2006

View Postdjhouse, on May 5 2008, 00:33, said:

vodafone are cea mai proasta ordine de consum dintre toti operatorii mobili
la orange cele 25 de minute nationale acordate la 1.5 euro se consuma primele pt ca nu se reporteaza si apoi ultilmele cele 25 de minute date la activare sau in alt caz pt vechime
nesimtirea vodafoneului este dusa la extreme cu aceasta ordine haotica facuta sa isi bata joc de clienti
stiati ca sumarul facturii pe e-mail nu mai exista ?
este tot UN BENEFICIU al noii oferte de fidelizare

Ordinea de consum a minutelor a fost modificata tocmai pentru ca acest lucru a fost cerut de catre clienti, modificarea s-a facut in momentul trecerii la nousa grila de abonamente. Dar normal ca niciodata nu poti sa multumesti pe toata lumea. De ce nu iti iei un abonament cu minute incluse (ex vf50, vf75, vf100) ca sa nu mai ai grija minutelor?

#17
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006

View Postscoreland, on May 5 2008, 18:54, said:

Ordinea de consum a minutelor a fost modificata tocmai pentru ca acest lucru a fost cerut de catre clienti, modificarea s-a facut in momentul trecerii la nousa grila de abonamente. Dar normal ca niciodata nu poti sa multumesti pe toata lumea. De ce nu iti iei un abonament cu minute incluse (ex vf50, vf75, vf100) ca sa nu mai ai grija minutelor?

pentru ca sunt aberant de scumpe? pentru ca tarifele la depasire sunt pentru oligofreni? pentru ca exista optiuni mult mai ieftine pe piata?

#18
djhouse

djhouse

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 651
  • Înscris: 05.04.2008

View Postscoreland, on May 5 2008, 19:54, said:

Ordinea de consum a minutelor a fost modificata tocmai pentru ca acest lucru a fost cerut de catre clienti, modificarea s-a facut in momentul trecerii la nousa grila de abonamente. Dar normal ca niciodata nu poti sa multumesti pe toata lumea. De ce nu iti iei un abonament cu minute incluse (ex vf50, vf75, vf100) ca sa nu mai ai grija minutelor?
sa imi iau un vodafone 50 cu 7.5 euro si un tarif de 14 in retea si 19 in afara?
sau unu de 11 euro 75 minute?
am la orange 60 nationale cu 4 euro si tarif de 11 si 16
asa ca nu ma intereseaza nimic din ce inseamna vodafone la momentul actual
au niste tarife aberante ce imi aminteste de cartela connex go
numai prin 2001 mai aveau asemenea tarife
asa ca pt convoribiri ieftine exista orange sau digi mobil in oras
vodafone a ajuns al dracu de scump si de nesimtit cu tarifele actuale
de aia mi am facut un alt user care sa nu mai arate ca tin cu un anume operator in special cu connex
au devenit mult prea nesimtiti  :rolleyes:

Edited by djhouse, 05 May 2008 - 21:49.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate