Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Foloseste cineva radar?

Extreme cuponing este adevarata e...

Cum de convine unora sa cumpere p...

Vanzatorul mașinii a plecat ...
 RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio

Sens unic pe strada Matasari (Buc...

Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...
 WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...

Parola sistem DMR18

Construirea de Linkuri in Forumur...
 geome clasa 7

Inlocuire baterii plumb cu bateri...

Baterie 12V motorizare hybrid

Caut site-uri vechi unde postam p...
 

Deschidere teren

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Maril

Maril

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 08.10.2007
Avem un teren langa Bucuresti pe care vrem sa incepem construirea unei case. Am auzit zvonuri ca, daca terenul nu are deschiderea de cel putin  18 m2 conform legislatiei europene  nu se da autorizatia de construire. Este adevarat?  

Sper ca am postat unde trebuie...

#2
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

 Maril, on Apr 11 2008, 09:33, said:

Avem un teren langa Bucuresti pe care vrem sa incepem construirea unei case. Am auzit zvonuri ca, daca terenul nu are deschiderea de cel putin  18 m2 conform legislatiei europene  nu se da autorizatia de construire. Este adevarat?  

Sper ca am postat unde trebuie...
Hai sa te ajut sa te ajuti. Nu am timp sa caut, deci uita-te tu in normele asta doua, de fapt in regulament si gasest acolo ce-ti trebuie. Succes

Attached Files



#3
Maril

Maril

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 08.10.2007

 snipest, on Apr 11 2008, 11:26, said:

Hai sa te ajut sa te ajuti. Nu am timp sa caut, deci uita-te tu in normele asta doua, de fapt in regulament si gasest acolo ce-ti trebuie. Succes


Raman datoare..Multumesc mult.

#4
Maril

Maril

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 08.10.2007
Pentru cine  e interesat: terenul tb sa aiba " front la stradă de minimum 8 m pentru clădiri înșiruite și de minimum 12 m pentru clădiri izolate sau cuplate; "

#5
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

 Maril, on Apr 20 2008, 17:47, said:

Pentru cine  e interesat: terenul tb sa aiba " front la stradă de minimum 8 m pentru clădiri înșiruite și de minimum 12 m pentru clădiri izolate sau cuplate; "
E de apreciat ca intorci ajutorul care ti se acorda. Putini fac asta. Bravo!

#6
dcg

dcg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,154
  • Înscris: 22.11.2003
Doar o scurta observatie, deschiderea nu se masoara in m2 :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate