Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX

Istoric Google
 Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...
 La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!
 Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST
 

GPS Bluetooth

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
16 răspunsuri în acest subiect

#1
forbs

forbs

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 514
  • Înscris: 28.07.2006
Desi ar parea un topic pentru "Bursa", cred ca e mai potrivit aici pentru ca nu se vrea un topic de cereri si oferte.
Pentru asta rog a se folosi PM cu incredere si nu postari aici.
Aici as vrea sa postam idei si sfaturi legate de module in sine.
Cele mai cunoscute sunt Nokia LD-3W, LD-4W sau Holux 236 insa ale caror preturi sunt cam nesimtit de mari pe piata noastra.
Spre exemplu, Holux 236, unul dintre cele mai laudate, se gaseste destul de rar incepand cu ~420 RON la noi dar incepand ~60 EUR pe la nemti. Chiar si second e greu de gasit.
Cred ca suntem destui cei cu smartphone ce ne-am instalat un TomTom sau un Garmin si nu avem si modulul GPS.
Asadar, ce ne-am putea cumpara, de unde si la ce pret onest, fara sa facem reclama.
Sa fie ieftin si bun e de la sine inteles.

#2
negociator

negociator

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 646
  • Înscris: 05.05.2008

Vizualizare mesajforbs, pe Apr 11 2008, 10:21, a scris:

Desi ar parea un topic pentru "Bursa", cred ca e mai potrivit aici pentru ca nu se vrea un topic de cereri si oferte.
Pentru asta rog a se folosi PM cu incredere si nu postari aici.
Aici as vrea sa postam idei si sfaturi legate de module in sine.
Cele mai cunoscute sunt Nokia LD-3W, LD-4W sau Holux 236 insa ale caror preturi sunt cam nesimtit de mari pe piata noastra.
Spre exemplu, Holux 236, unul dintre cele mai laudate, se gaseste destul de rar incepand cu ~420 RON la noi dar incepand ~60 EUR pe la nemti. Chiar si second e greu de gasit.
Cred ca suntem destui cei cu smartphone ce ne-am instalat un TomTom sau un Garmin si nu avem si modulul GPS.
Asadar, ce ne-am putea cumpara, de unde si la ce pret onest, fara sa facem reclama.
Sa fie ieftin si bun e de la sine inteles.

In Bucuresti am gasit Nokia LD-3W cu 300 RON si Nokia LD-4W cu 380 RON. Nu-mi dau seama daca e mult sau e putin.

#3
xbitzux

xbitzux

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 15.12.2006
Salut , arunca o privire aici

#4
aligator_project2006

aligator_project2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 21.04.2006

Vizualizare mesajforbs, pe Apr 10 2008, 22:21, a scris:

Desi ar parea un topic pentru "Bursa", cred ca e mai potrivit aici pentru ca nu se vrea un topic de cereri si oferte.
Pentru asta rog a se folosi PM cu incredere si nu postari aici.
Aici as vrea sa postam idei si sfaturi legate de module in sine.
Cele mai cunoscute sunt Nokia LD-3W, LD-4W sau Holux 236 insa ale caror preturi sunt cam nesimtit de mari pe piata noastra.
Spre exemplu, Holux 236, unul dintre cele mai laudate, se gaseste destul de rar incepand cu ~420 RON la noi dar incepand ~60 EUR pe la nemti. Chiar si second e greu de gasit.
Cred ca suntem destui cei cu smartphone ce ne-am instalat un TomTom sau un Garmin si nu avem si modulul GPS.
Asadar, ce ne-am putea cumpara, de unde si la ce pret onest, fara sa facem reclama.
Sa fie ieftin si bun e de la sine inteles.
poi e km mult:(asta e un pretz mai real  http://maxmovil.com/...=...sf=233&md=1

#5
Unliving

Unliving

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 161
  • Înscris: 06.09.2005
Buna ziua.
Ma pregatesc sa plec intr-o excursie in strainatate si as dori sa imi iau un receptor gps care sa se inteleaga cu un pda Ipaq 1940, windows mobile 2003, bluetooth etc.
Sunt indecis intre aceste 2 receptoare
G-Sat BT-368
si
Blumax Bluetooth GPS Receiver

diferenta in jur de aproape 3 lei intre ele. Maine as vrea sa si dau comanda de unul, daca ati putea sa ma lamuriti pe care sa il aleg as fi incantat.
tin sa mentionez, desi am citit cateva review-uri despre ele am nevoie de parerea voastra.
Multumesc
Cosmin

#6
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.677
  • Înscris: 14.03.2006
Vezi ca la primul model, adica asta: http://www.oem.ro/pr...roducts_id=4066 e reducere! ;)
Spor la navigat!

#7
iozefini

iozefini

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.668
  • Înscris: 30.11.2003
eu am blumaxul si merge perfect de aproape un an.bateria tine foarte mult,conectarea se face rapid(exceptand cold start).eu sunt foarte multumit.il folosesc cu un spv m3000(qtek 9100)

#8
Unliving

Unliving

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 161
  • Înscris: 06.09.2005
am dat comanda de modelul G-Sat de la Oem.ro joi. Nu am lucrat niciodata cu firma asta dar deocamdata nu am primit nici un telefon in vederea afirmarii comenzii. Desi am primit un email automat care m-a anuntat de comanda ca a primit urmatorul statut "New status: Processing" nu stiu ce sa cred. A mai lucrat cineva cu firma asta?

#9
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.108
  • Înscris: 05.02.2006
Am cautat pe gogu, am cautat pe forumuri si in afara de laudele copiate din pagina producatorului (pdf) nu am gasit pareri obiective sau subiective ale utilizatorilor.
Chiar nu l-o fi cumparat nimeni? totusi are un pret atractiv (~130ron).
Daca e cineva care l-a testat, rog posteaza.

#10
khazar

khazar

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 878
  • Înscris: 30.03.2006
Salut

Am un Dell Axim X51 adus din state si vreau sa il folosesc ca GPS si nu stiu ce fel de receiver sa-mi iau.
Care ar fi mai bun dintre cele 2 variante si anume de ce? Eu as prefera CF ul pt ca ma gandesc ca cel prin bluetooth trebuie incarcat separat si alea alea plus un eveltual lag, pe cand cel CF isi ia curent din PDA.

#11
khazar

khazar

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 878
  • Înscris: 30.03.2006
N-are nimeni nici o parere?

#12
interes91ant

interes91ant

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 110
  • Înscris: 13.08.2007
eu as opta pentru compact flash din aceleasi motive enumerate de tine

#13
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 12.077
  • Înscris: 02.03.2003
am pe un palm receiver cu conector tip CF.
E ok ca nu are nevoie de alimentare suplimentara.
Mai rau este ca la el s-a rupt suportul in care se si incarca si acum nu il mai pot tine in geam.

Partea buna e ca mai am 2 device-uri cu receiverul integrat. :)

#14
ripperu

ripperu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 250
  • Înscris: 03.12.2004

Vizualizare mesajUnliving, pe Jul 14 2008, 04:35, a scris:

am dat comanda de modelul G-Sat de la Oem.ro joi. Nu am lucrat niciodata cu firma asta dar deocamdata nu am primit nici un telefon in vederea afirmarii comenzii. Desi am primit un email automat care m-a anuntat de comanda ca a primit urmatorul statut "New status: Processing" nu stiu ce sa cred. A mai lucrat cineva cu firma asta?
ok
au trecut citeva luni
l-ai cumparat? cum merge?

#15
ferydaboss

ferydaboss

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 257
  • Înscris: 19.04.2008
care is cele mai ieftine receptoare gps prin bluetooth, pt un sony ericsson G900 cu symbian? :)
merita sa risti pe un Second hand?

#16
pico

pico

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 16.10.2007
Am un Pocket pc HP iPAQ h6340, GSM,WLAN,Bluetooth,Irda, etc, pe care as dori sa-l folosesc si ca GPS auto. Am instalat pe el iGO My Way 2006 Plus. Va rog sa-mi spuneti ce fel de receptor BT GPS sa-mi iau (eventual marci), astfel incat sa se <imperecheze> cu PDA-ul meu. Nu am prea multe cunostinte in domeniu si nu stiu daca poate functiona cu orice receiver GPS, avand in vedere datele despre BT de mai jos, luate din PDA :
          - Firmware Version: 01.000.01.0990
          - Hardware Revision: B1.2
          - Driver Version: 1.0.0
          - Software Version: 1.0.0. 3701

Va multumesc.

#17
mg_s

mg_s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 43
  • Înscris: 02.01.2007
am si eu o mica problema
am achizitionat de curand un msi de 10 inchi
si vreau sa imi mai cumpar un receptor gps
ce sa mi cumpar un receptor care se conecteaza prin usb,sau cu bluetooth

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate