Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 

Scrabble liber

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
bughitza

bughitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 144
  • Înscris: 22.08.2007
Salut,

Stiu ca este pe acest forum un topic despre scrabble-ul pe internet, dar acest topic tocmai despre asta vrea sa vorbeasca, despre scrabble-ul liber, cu jucatori care se vad nemijlocit, care stau de o parte si de alta a unei mese reale. Asa gusti intreaga placere a jocului asta istet. Din pacate  azi e din ce in ce mai greu sa se intample asta. Voi cand ati jucat ultima oara scrabble cu un prieten, fata in fata ?

     REcunosc ca eu sufar la capitolul asta. In plus, hai sa ma consult cu voi: am cativa prieteni care sunt intr-un club de scrabble, dar din pacate nu avem unde sa ne intalnim. Avem nevoie de o camera cu scaune si mese, priza si foarte important, liniste. Aveti idee unde as putea incerca sa gasesc o astfel de sala ? nu mare, pentru 10 oameni. Ne-am intalnit o vreme prin niste scoli, dar nu se mai poate, nu stiu de ce nu ne-au mai primit. CRed ca vor bani, dar nu avem multi bani la club. Aveti niste sugestii ?

#2
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.093
  • Înscris: 07.07.2006
Eu pot sa raspund la prima intrebare - joc destul de des fata in fata. Pe internet n-am jucat niciodata.

Partea 2 - oriunde costa, nu cred sa va primeasca cineva gratis.

#3
bughitza

bughitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 144
  • Înscris: 22.08.2007
ok, platim. pentru o zi, o duminica, dar cat ar putea fi ? Ma bucur ca mai joaca live cineva. Ai prieteni jucatori sau in familie ? Eu nu am prieteni jucatori, in afara de cei de la club. Daca facem rost de o cladire vii si tu candva ?

#4
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.896
  • Înscris: 06.10.2003
Ultima oara am jucat azi-toamna, cu singura verisoara cu care-mi permit astfel de jocuri ...intelectuale...Si de fiecare data imi dau seama cat de multe cuvinte din limba romana am uitat...

Btw, se mai gasesc scrabble-uri pentru limba romana de cumparat?

#5
bughitza

bughitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 144
  • Înscris: 22.08.2007
Aha, pai daca ne mai strangem mai incolo poate facem un joc :) E adevarat nu se mai gasesc jocuri din alea vechi, tip Medias. Poti insa cumpara de la Noriel Jocul cuvintelor, este cel mai asemanator ca distributie a literelor si ca valoare. Tabla iti poti face singur, eu am una de la un acelasi Joc al Cuvintelor, dar a trebuit sa mai pun niste casute colorate. Am luat doua jocuri din astea [e 350.000 unu] si am stocul de litere corespunzator si cu rezerve. MAi e un joc de scrabble de la MAttel, la ala e foarte misto tabla, e mai scump insa si am impresia ca literele au  valorile si frecventa din engleza :)
Eu incerc sa gasesc o sala ceva si daca e va bagati sa jucam mai multi ?

#6
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.093
  • Înscris: 07.07.2006
Eu am unul magnetic, cumparat acum citiva ani, cred ca tot de la Noriel, dar cu valorile si frecventele din romana.

De regula joc cu prieteni, cu nevasta-mea, si de obicei bat, dar nu cred ca ma ridic la valoarea unor profesionisti.

Se simte lipsa jocurilor Jeco de pe vremuri, nu le mai reediteaza nimeni. Ca tot veni vorba, chiar daca n-au legatura cu Scrabble, au avut un Go foarte misto, editie de "lux", cu tabla de lemn, borcanele alea pentru piese la fel. Mai era un joc de fotbal cu carti, mutai mingea pe tabla in functie de cartea jucata, Mondial se numea, foarte captivant. Cunosc persoane care il cauta pe la tot felul de talciocuri si anticariate, degeaba.

#7
bughitza

bughitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 144
  • Înscris: 22.08.2007
Eu am sunat odata la un nene, are o firma Rosian Express, la Medias, folosesc atelierele fostei fabrici de jucarii de acolo si cica ei ar mai face jocuri din astea vechi. La telefon nenea mi-a zis ca in Bucuresti nu au distributie si nu putea sa imi trimita niste jocuri, fiindca nu eram firma. Uite http://www.infofirme...an express.html

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate