Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...
 Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza
 

tranferul banilor de la o banca la alta

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
jeepers

jeepers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 30.07.2006
as vrea sa ma mut de la brd unde am depozit 1000 la BT ca dobanda este mai mare si pot sa scot dobanda la fiecare luna fata de brd unde doar la min 3.
Cat ar fi comisionul sa trafer banii dintr-un cont in altul, si cam cat ar fi sa deschid un cont la BT. ms

#2
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
pentru 3 lei/lună?

#3
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,209
  • Înscris: 08.12.2006

View Postjeepers, on Mar 29 2008, 17:32, said:

as vrea sa ma mut de la brd unde am depozit 1000 la BT ca dobanda este mai mare si pot sa scot dobanda la fiecare luna fata de brd unde doar la min 3.
Cat ar fi comisionul sa trafer banii dintr-un cont in altul, si cam cat ar fi sa deschid un cont la BT. ms
Atentie si la comisioanele de retragere a banilor din cont, la valuta de multe ori aceste comisioane sunt mai mari decat dobanda, adica, daca banii nu au stat destul in cont sa se stranga o dobanda maricica, e posibil ca aceasta sa nu acopere comisionul de extragere, eu unul am patit-o......este doar un exemplu, la lei este un pic diferit, dar ...studiaza si acest aspect pentru sa nu-ti para rau mai tarziu.

#4
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
Pe forum s-au prezentat cazuri în care omu' s-a dus să ridice și s-a trezit că primește mai puțin decât a depus. Motivul: comision de retragere și alte comisioane adiacente.
Dacă vrei să scoți ceva din ei, trebuie să-i ții mulți ani. Dacă-i lași puțin o să pierzi. O să scoți mai mult decât ai depus dar mare brânză n-o să faci. O să ieși în pierdere în ansamblu.
Dacă ai strâns atâta și acum, văzându-te cu ei în mână îi dai altora să-i folosească e jalnic.

#5
jeepers

jeepers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 30.07.2006
ok. ms de sfat.ii las acolo:)

#6
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postjeepers, on Mar 29 2008, 17:32, said:

as vrea sa ma mut de la brd unde am depozit 1000 la BT ca dobanda este mai mare si pot sa scot dobanda la fiecare luna fata de brd unde doar la min 3.
Cat ar fi comisionul sa trafer banii dintr-un cont in altul, si cam cat ar fi sa deschid un cont la BT. ms
Din ce cont sa transferi? Depozitul nu e cont.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate