Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 

Clicknet , neseriosi

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#55
kisskriss2

kisskriss2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 05.01.2007

View Postalexandranyd, on Mar 26 2008, 17:59, said:

Scurt:

Pot sa fie si 10.000 de persoane , daca Romtelecom a constat ca acolo nu scot profit nu misca nimic ....nu este profitabil.

Scurt :


sa zicem ca e asa (desi nu cred)  ,  de ce atunci ne-au mintit 3 luni ca fac porturi in centrala ?  de ce cineva care a sunat acum cateva zile la ei sa isi bage clicknet  l-au sunat inapoi si i-au zis ca vin saptmana asta? e.tc ti-am zis , nu imi place sa ma cert , si nici nu o voi face , tu ramai la parerea ta eu la a mea . Ti-am demonstrat clar de ce sunt nesimtiti , eu ii voi considera nesimtiti in continuare , la fel ca alte cateva sute de persoane , nu voi mai apela la ei niciodata , si niciodata nu cred ca vor castiga piata in halul asta , cel putin in herculane !

#56
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View PostFerike, on Mar 26 2008, 18:14, said:

Si baba respectiva are dreptul la telefon. Este si ea un client care pana la urma a decis sa-ti dea tie cei 50 de euro pe an si nu altuia, iar pentru ea, 50 de euro e o suma mare. Si altele, acum tinere, vor fi babe!
ai dreptate ! baba are dreptul la telefon si mai are dreptul sa-si aleaga si OPERATORUL!!!! piata e libera si plina de operatori ,,nationali" si ,,metropolitani" adica nu pricep care e obligatia Romtelecom in a  instala un telefon la dracu in praznic daca nu aduce macar un euro profit ???? s-a terminat ,Rtc nu mai e maica Tereza ,nu mai face pomeni asa ca incercati si la alt operator, eventual mobil la care cheltuielile sunt mai mici ,profitul e MAAARE deci.....


View Postonlyone, on Mar 26 2008, 17:04, said:

Dar de ce exista TARIFE DE LISTA la clicknet?
Spera ei ca intr-o buna zi vor avea iar monopol si o sa impuna tarifele alea tuturor?
Ca alta explicatie nu vad.
acu iti e frica de monopol ??? pui intrebari cel putin copilaresti. pretul de lista ii ajuta sa evidentieze reducerea de 50% si multe altele dar daca vrei sa afli mai multe te invit sa devii abonat la CLICKNET si sa ai parte de INTERNET adevarat (nu de surogatul numit INTRANET)! :naughty: :D

#57
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
frica de monopol nu imi este pentru ca nu o sa mai fie in veci asa ceva
scarba insa imi este, si imi va fi mereu. nici nu mai vreau sa imi aduc aminte de vremurile alea.
Prefer surogatul de internet de 5 megabiti cu viteza metropolitana de 50 de megabiti.
A trebuit sa trimit niste lucrari prin ftp catre Bucuresti, catre un adsl de-al vostru. 1,8 giga ...
Am ales calea mai simpla, prin curierat rapid.
Pur si simplu, nu faceti fata vitezelor actuale. Pacat.

#58
bucatarul232

bucatarul232

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 22.03.2008
Am vazut server de ftp si care mergea de ungea intre Bucuresti si Suceava pe click net , tipu descarca si punea in ftp ala zilnic si nu avrea problema decat cu upploadul ca era enorm de mic fata de download .

#59
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postonlyone, on Mar 26 2008, 21:47, said:

frica de monopol nu imi este pentru ca nu o sa mai fie in veci asa ceva
scarba insa imi este, si imi va fi mereu. nici nu mai vreau sa imi aduc aminte de vremurile alea.
Prefer surogatul de internet de 5 megabiti cu viteza metropolitana de 50 de megabiti.
A trebuit sa trimit niste lucrari prin ftp catre Bucuresti, catre un adsl de-al vostru. 1,8 giga ...
Am ales calea mai simpla, prin curierat rapid.
Pur si simplu, nu faceti fata vitezelor actuale. Pacat.
nu tre sa-ti fie scarba -e doar istorie si de acolo se invata.cat despre facut fata mai documenteaza-te ! e mai sigur prin clicknetu ala scarbos si incet, da ala are uptime zdravan pe cand intranatetu de prin copaci&stuff no comment!

#60
Ferike

Ferike

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 130
  • Înscris: 16.08.2006

View Postunchiujim, on Mar 26 2008, 21:41, said:

ai dreptate ! baba are dreptul la telefon si mai are dreptul sa-si aleaga si OPERATORUL!!!! piata e libera si plina de operatori ,,nationali" si ,,metropolitani" adica nu pricep care e obligatia Romtelecom in a  instala un telefon la dracu in praznic daca nu aduce macar un euro profit ???? s-a terminat ,Rtc nu mai e maica Tereza ,nu mai face pomeni asa ca incercati si la alt operator, eventual mobil la care cheltuielile sunt mai mici ,profitul e MAAARE deci.....
Tin sa te informez ca Romania nu inseamna doar orase, de preferinta mari si cu zone doar centrale...Mai sunt si sate unde pe langa bunicuta care vrea sa vorbeasca la telefon cu copiii si nepotii, mai sunt si tineri care doresc sa beneficieze de accesul la telefonie (fixa sau mobila) si de internet. Pana la urma este vorba de o egalitate a sanselor si de liberul acces la informatie, nu?

Edited by Ferike, 26 March 2008 - 22:19.


#61
narbxxxela

narbxxxela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 23.09.2007
asa cred si eu

#62
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006
Am un prieten care a asteptat mai bine de 2 luni dupa clicknet... intr-un final a renuntat.

#63
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
deci mare lucru nu s-a schimbat, tot ca pe vremea lui nea' nicu. inainte se astepta cu anii (cateodata si 20 de ani!!!) acum se asteapta "doar" cu lunile si mai rar cu anii.

#64
blister

blister

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 25.07.2007
Da,da... sigur. Eu am asteptat RDSu mult si bine pana sa-mi dau seama ca nu mai vine nimeni sa-mi instaleze si am trecut pe clicknet. S-au miscat super repede. Acum, nu stiu, poate este cu migratia

#65
costi4u

costi4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 06.04.2005

View PostUn-Baiat, on Apr 23 2008, 12:56, said:

Am un prieten care a asteptat mai bine de 2 luni dupa clicknet... intr-un final a renuntat.


Eu am asteptat 2 ani sa ma abonez la romtelecom si inca 1 an Clicknet  am depus cerere si dupa 2 ani cand s-a gasit un nr pt mine au venit baietii si m-au conectat  , apoi cu adsl-ul am fost printre primi care au facut cerere si tot intre primi care am fost conectat   si acum dupa aproape 2 ani de cand am Clicknet pot spunde ca asteptarea a meritat , in aproape 2 ani nu mi-a picat nici o data netu , am avut parte de 2 mariri de viteza (astept acum a 3-a la 8 mbps) si o reducere a abonamentului .

Am vazut cum este la retea de cartier unde cand iti e lumea mai draga ramai fara net , unde la o ploaie mai mare ai sanse mari sa ti se prajeasca placa de retea .

#66
Letai1

Letai1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.04.2008
Sami bag voi nu sunteti normali!Eu am asteptat aproape 2 luni de zile pt adsl dar pina atunci puteam folosi gratis dialup dupa ora 17-08.Deci daca voi nu faceti cereri direct la magazin atuncia nu aveti deunde sa stiti.De exemplu toti cei din satul meu(BIharia)dupa ce miam bagat netul iau bagat in max 5 zile.Deci nu stiu dece nu puteti astepta unpic.Apropo tu cu cei 2 ani de asteptare sau minti sau habar nu ai de ce vorbesti.Daca ai telefon la romtelecom trebuia de mult s-ati baga netul,sau prin adsl sau prin isdn sau dial.

#67
costi4u

costi4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 06.04.2005

View PostLetai1, on May 2 2008, 12:10, said:

Sami bag voi nu sunteti normali!Eu am asteptat aproape 2 luni de zile pt adsl dar pina atunci puteam folosi gratis dialup dupa ora 17-08.Deci daca voi nu faceti cereri direct la magazin atuncia nu aveti deunde sa stiti.De exemplu toti cei din satul meu(BIharia)dupa ce miam bagat netul iau bagat in max 5 zile.Deci nu stiu dece nu puteti astepta unpic.Apropo tu cu cei 2 ani de asteptare sau minti sau habar nu ai de ce vorbesti.Daca ai telefon la romtelecom trebuia de mult s-ati baga netul,sau prin adsl sau prin isdn sau dial.


Am asteptat 2 ani sa-mi bag linia telefonica !!! , apoi 1 an cat am asteptat ADSL am avut Clicknet Freedom (dial up noaptea si in weekend) si Zapp .

#68
Ioana20

Ioana20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 19.12.2007
salut,eu sunt din judetul olt,din comuna Bobicesti sat Bobicesti la 5km de orasul bals,am facut cerere pt internet adsl de acum un an dar inca nu ma aflu in aria de acoperire,mentionez ca satul vecin(cam la 7-800m) are acoperire adsl.ce ma sfatuiti sa fac?asta daca se poate face ceva

#69
Disturber

Disturber

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 02.12.2007
Cat de curand , o sa ma duc si eu sa fac o cerere pentru clicknet .. fix + net (nu ca ar exista alta varianta :) )  Stau intr-o comuna din Ilfov la 200 de metrii de politie si primarie care bineinteles au net prin clicknet , si am inteles ca au cablul intins , pana in capul strazii la mine ... sa vad ce pot face ... Sper sa n-am parte de 3-4 luni de asteptari ... Deocamdata folosesc Zapp unlimited si sunt foarte multumit :) Dar inca sufar mult dupa netul din bucuresti ... mai ales ca eram un gamer :( Si cu zapp pot sa joc cateva jocuri online ... dar nu tot :(

#70
costi4u

costi4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 06.04.2005

View PostDisturber, on May 11 2008, 18:27, said:

Cat de curand , o sa ma duc si eu sa fac o cerere pentru clicknet .. fix + net (nu ca ar exista alta varianta :) )  Stau intr-o comuna din Ilfov la 200 de metrii de politie si primarie care bineinteles au net prin clicknet , si am inteles ca au cablul intins , pana in capul strazii la mine ... sa vad ce pot face ... Sper sa n-am parte de 3-4 luni de asteptari ... Deocamdata folosesc Zapp unlimited si sunt foarte multumit :) Dar inca sufar mult dupa netul din bucuresti ... mai ales ca eram un gamer :( Si cu zapp pot sa joc cateva jocuri online ... dar nu tot :(


Cu clicknet poti juca cam  orice joc online fara probleme



salut,eu sunt din judetul olt,din comuna Bobicesti sat Bobicesti la 5km de orasul bals,am facut cerere pt internet adsl de acum un an dar inca nu ma aflu in aria de acoperire,mentionez ca satul vecin(cam la 7-800m) are acoperire adsl.ce ma sfatuiti sa fac?asta daca se poate face ceva


Asteapta , cand va fi ADSL la tine cu siguranta ve-i fi contactat de Romtelecom , intre timp daca ai fix ai o alternativa ... Clicknet Freedom

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate