Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 

Terminale 3g Cdma&umts

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 30.08.2003
M-am gandit sa deschidem un topic, cu discutii despre terminale 3G care s-ar putea sa ajunga si pe la noi. Cum imaginati voi un terminal 3G? Zapp va lansa in curand EV-DO si m-am plimbat pe net sa vad ce telefoane EV-DO exista. Si am gasit cateva. Un site extrem de bun pentru acest topic este www.3gtoday.com

Si iata terminalul EV-DO preferat pe care am gasit: Motorola EV-DO terminal MS-280

[ http://www.3gtoday.com/devices/devices/images/Motorola_MS280.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Motorola MS-280
CDMA2000 1xEV-DO
Commercially Launched – February 2004
Operator(s) - SK Telecom

SPECIFICATIONS
> 2.4 Mbps data capable
> 110 grams
> 176x220 pixel, 260K TFT-LCD
> 190 min Talktime
> 250 hr Standby
> Dual VGA CMOS video cameras
JAVA enabled
MP3 player
VOD,MOD,AOD (Nate Air, JUNE) enabled
57 MB memory
SD card slot
Stereo speakers
IrDA
64 poly ringer


Super telefon, cu capabilitati de videoconferinta, videocamera si player mp3. O adevarata statie Multimedia... ce sa doresti mai mult?

#2
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
o dioda sa o rotesti sa il treci in 450Mh :drac:

#3
sersoft

sersoft

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 13.07.2004
Ramane sa vedem pentru cine vor fi accesibile toate chestiile astea. Cati le vor folosi si cu ce utilitate !
   Oricum, sunt curios sa ved si eu ce iese din colaborarea dintre Zapp si Lucent Technologies. Dar cred ca o sa treaca ceva timp.

#4
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,146
  • Înscris: 05.12.2002

sersoft, on Sep 15 2004, 09:56, said:

Oricum, sunt curios sa ved si eu ce iese din colaborarea dintre Zapp si Lucent Technologies. Dar cred ca o sa treaca ceva timp.

<{POST_SNAPBACK}>


Placi de retea 802.11 b/g (lucent) care or sa functioneze in banda de 450MHz, si prost (zapp) :D

#5
sersoft

sersoft

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 13.07.2004
Se pare ca Lucent va furniza Zapp-ului ultimul său model de stație de bază Flexent CDMA450 Modcell ES + echipamentele de retea pentru tehnologia CDMA 2000.  Sa vedem insa modul in care isi va configura Zapp reteaua.

#6
[PhLoW]

[PhLoW]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 26.04.2004
Eu m-am oprit la ăsta: Sony-Ericsson W21S
[ http://www.3gtoday.com/devices/devices/images/SonyEricson_W21S.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sony-Ericsson W21S
CDMA2000 1xEV-DO
Commercially Launched – August 2004
Operator(s) - KDDI

SPECIFICATIONS
> 2.4 Mbps data capable
> 133 grams
> 2.4 inch QVGA TFT-LCD External 1.1 inch 96x96 STN-LCD
> 150 min Talktime
> 240 hr Standby
> Built-in 1.3 Megapixel CCD video camera
BREW enabled
EZNaviWalk (MS-based gpsOne) enabled
EZMovie (MOD) enabled
ProDuo Memory stick slot
20MB memory
Remote control function
64 poly ringer

.... foarte greu va băga Zappu un telefon ca ăsta... avem de așteptat! :P

#7
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 30.08.2003
Zapp intentioneaza AOD si MOD ... nu stim cand dar intr-un comunicat de presa in legatura cu EV-DO s-a precizat ca o sa avem si AOD si MOD ... eu zic ca cand se va lansa, sau cu cateva luni inainte a se lansa 3G peste 1 sau 1 an jumate in Romania Zapp va prezenta aceste optiuni pentru a tine pasul cu UMTS si concurenta ... Si atunci putema sa visam despre astfel de terminale. Pana atunci haideti sa visam :)

#8
gepa

gepa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.10.2002

Alice, on Sep 15 2004, 10:31, said:

Placi de retea 802.11 b/g (lucent) care or sa functioneze in banda de 450MHz, si prost (zapp) :D

<{POST_SNAPBACK}>


Da, oricum astia de la Lucent nu stiu sa faca decat placi de retea, si alea proaste, nu se compara cu Realtek-ul meu... ce varza!!
Alice, baiatule, daca la tata la RTC am vazut niste placi de retea, nu inseamna ca asta e toata oferta unui producator.. grow up!!

#9
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
arata bine de tot sony ericsson dar cred ca o sa apara la anul asa ceva la noi.Cam cat costa?

#10
gepa

gepa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.10.2002
http://www.3gtoday.c...device1608.html

stiu, nu e chiar 3g in sensul agreat de toti (2.4 kbps), dar dotarile spun tot..

ma mir cum de nu l-ati observat pana acum, eu sunt fan

#11
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 30.08.2003
Linux OS, Multimedia Players si IRDA? Imi place :)

#12
[PhLoW]

[PhLoW]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 26.04.2004
Dragut dar nu prea mai seamana a telefon... mai de graba PDA... :) Asiaticii astia numai d'astea scot... :P

#13
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002

sersoft, on Sep 15 2004, 09:56, said:

Ramane sa vedem pentru cine vor fi accesibile toate chestiile astea. Cati le vor folosi si cu ce utilitate !
   Oricum, sunt curios sa ved si eu ce iese din colaborarea dintre Zapp si Lucent Technologies. Dar cred ca o sa treaca ceva timp.

<{POST_SNAPBACK}>


ce iese din aceasta colaborare este sub ochii tai incepand cu 7 dec 2001.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate