Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST
 Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara
 Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...
 Propranolol zilnic

Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri
 

Resurse numerotatie

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
urbann

urbann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 12.10.2007
M-ar interesa daca exista pe undeva un tabel complet defalcat pe judete care sa prezinte numerele de telefon alocate. Pe site-ul ANRC imbatranesc pana ma uit la toti operatorii ce numere de telefon au fost alocate pentru fiecare in parte.
va multumesc.

#2
hotm

hotm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 28.06.2005
Da. Aceeasi problema o am si eu! Din pacate nu cred sa existe asa ceva centralizat! Pe site ANCOM gasesti franturi de licente...daca de ex.RDS mai crere inca o plaja de numere, atunci gasesti pe site inca o licenta doar cu acea plaja de numere...

#3
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Șah la bărboși.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,896
  • Înscris: 13.06.2004
Cei de la "Romtelecom" a teoretic peste 800.000 de numere disponibile într-un județ (excludem Bucureștiul și Jud. Ilfov) - dacă s-ar porta 100.000 de numere, tot ar rămâne cu măcar vreo 600.000-700.000 dipsonibile. Gânițivă că pentru un județ, "Rom.telecom." are numere de la 000.000 la 999.999 (dacă e să luăm cominațiile poisibile, ies mai mult de 800.000 de numere). Dar nu are ce face cu atâtea numere de telefon. Dacă 80% din gospodăriile, firmele și instituțiile din județele Iași și Prahova (cele mai populate județe ale Țării) ar avea telefon fix de la "Rom.telecom.", nu cred că ar exista mai mult de 300.000-450.000 de abonați.

Edited by djl, 22 July 2011 - 11:48.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate