Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 

Cine-mi face si mie temele pentru acasa?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
18 replies to this topic

#1
Geo1000

Geo1000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 25.08.2007
sal Am o mica intrebare. Am o amica pe mess care e cls a 9-a si la Romana le-a dat o tema "Argumentati ca opera Repausul dominical de I L Caragiaale este o scita" Si printre toate referatele de pe net nici ea si nici eu nu gasim un astfel de referat. Care a-ti stdiat la liceu asta? si aveti un scanner si nu a-ti aruncat caietul de teme la gunoi? sa scaneti sa ii trimit ca sa aiba din ce se inspira? Tema e pt maine. Daca nu reuseste va lua 2. Va rog ajutati-ne.

#2
beaucafea

beaucafea

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 03.04.2007
http://www.referatel...eratele-com.php - se argumenteaza pe scurt ca D-l Goe este schita; poti sa adaptezi si sa dezvolti ce gasesti acolo si sa adaugi un rezumat si prezentarea personajelor ( si, bineinteles, sa fii mai atent la ortografie )

#3
Geo1000

Geo1000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 25.08.2007
Tocmai ca daca era vb de Schita Domnul Goe scanam eu si ii trimiteam. Da ea are ce nu am studiat noi. E vb de alta schita. Repausul Dominical.

#4
beaucafea

beaucafea

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 03.04.2007
Da' tu vrei chiar totul mura-n gura?  Eu spusesem sa te inspiri de acolo, ca si D-l Goe e tot schita.

#5
Geo1000

Geo1000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 25.08.2007
Deci tema nu e pt mine ci doar pt amica mea. Eu sunt la facult. Am scapat de mult de teme eu :)

Edit: pana sa ii spun i-a picat netu. Stiu sigur asta ca daca era sa iasa singura ma anunta. Sper sa ii revina netu mai rpd.

Edited by Geo1000, 13 February 2008 - 21:51.


#6
Geo1000

Geo1000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 25.08.2007
Topic expirat deci Inchis!

#7
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Incredibil la ce se recurge in ziua de azi. E mai misto sa stai sa te dai pe net si sa ceri in stanga si in dreapta o tema decat sa stai sa transpiri pe tema respectiva. Jalnic. Si te mai intrebi de ce unii ca Geo1000 care se mai si lauda ca au ajuns la facultate fac grave greseli gramaticale.

Bai nene, si eu trisam prin liceu, dar nu chiar in halul asta. Luam un exemplu si il modificam beyond recognition. Cateodata munceam mai mult decat daca as fi facut tema aia de la zero. Asa de severi erau profi cand te prindeau cu copiatul. Trebuia sa fii departe rau de tot de orice alta tema a altui coleg.

#8
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

 Dragon Warrior, on Feb 14 2008, 09:45, said:

Incredibil la ce se recurge in ziua de azi. E mai misto sa stai sa te dai pe net si sa ceri in stanga si in dreapta o tema decat sa stai sa transpiri pe tema respectiva. Jalnic. Si te mai intrebi de ce unii ca Geo1000 care se mai si lauda ca au ajuns la facultate fac grave greseli gramaticale.

Bai nene, si eu trisam prin liceu, dar nu chiar in halul asta. Luam un exemplu si il modificam beyond recognition. Cateodata munceam mai mult decat daca as fi facut tema aia de la zero. Asa de severi erau profi cand te prindeau cu copiatul. Trebuia sa fii departe rau de tot de orice alta tema a altui coleg.
pardon. prin anii 90 cand am facut liceul chiar ne munceam creierii la teme  , pentru ca nu aveai de unde lua.acuma temele se rezuma la copy/paste de pe net si gata , ai luat 10  :cursing: :wallbash:  
peste tot aud : vai ce incarcata e materia  , vai ce mult avem de invatat : NU ZAU? mi-aduc aminte cu groaza de Pascu & Teodorescu ( a 11 si a 12)   , nu zic materia pentru ca cei patiti o sa recunoasca , 2 tomuri de 500 pagini , 25.000 de date , nume si repere pe care bietul doritor de bac la materia respectiva sau admitere era silit sa le invete pe de rost si sa le viseze si noaptea . Manualele de acuma le-as invata in doua zile si as lua cu 10 bacu , comparativ cu cacaturile de le-am studiat NOI in liceu.
asa ca mai lasa-ti netul si mai puneti mana pe o carte , indiferent de domeniu ca din copy / paste nu se naste cultura.mai ales ca nici macar de copy/paste nu mai sunteti in stare ...

Edited by solitudes, 14 February 2008 - 09:59.


#9
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006

 solitudes, on Feb 14 2008, 09:58, said:

asa ca mai lasa-ti netul si mai puneti mana pe o carte ...


La faza asta nu ai fost cu nimic mai presus decat intiatorul topicului..

#10
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

 Dragon Warrior, on Feb 14 2008, 10:45, said:

La faza asta nu ai fost cu nimic mai presus decat intiatorul topicului..
nu am pretentia sa fiu prefect in gramatica , urasc gramatica si din cauza ca am invatat gramatica fortat pentru admitere am jurat ca nu mai deschid o carte de gramatica in viata mea.
hate me if you like  :P
si cred ca am sa pun un disclaimer un semnatura apropo de gramatica si de ce le urez celor care vaneaza greseli de gramatica

Edited by solitudes, 14 February 2008 - 10:50.


#11
happy_me

happy_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 28.01.2008

 Geo1000, on Feb 13 2008, 21:49, said:

Deci tema nu e pt mine ci doar pt amica mea. Eu sunt la facult. Am scapat de mult de teme eu :)

Edit: pana sa ii spun i-a picat netu. Stiu sigur asta ca daca era sa iasa singura ma anunta. Sper sa ii revina netu mai rpd.

la cum te-ai exprimat nu s-ar spune ca esti la facultate; iar daca tot esti asa avansat ai fi putut s-o ajuti tu, ca tot ti-e amica ;)

#12
big.brother

big.brother

    .:: KING ::.

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 07.05.2007
Nuu..La asta ma pricep eu  :lol:
Sa spuna definitia genului epic, definitia schitei, datele despre autor, subiectul pe scurt. Eventual, si momentele subiectului (expozitiune, punctul culminant and shit.. :death:). Cel putin asa stiu ca se demonstreaza ca e o schita.

#13
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Daca as fi profesor, n-as accepta lucrarile copiate de pe internet..

#14
big.brother

big.brother

    .:: KING ::.

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 07.05.2007
El asta dorea? O lucrare de pe net? :w00t:
Eu zic că e suficient un model după care să facă. Nu prea cred că va găsi așa ceva pe gugăl.
Găsește, dar e greșit. :)

#15
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,093
  • Înscris: 07.07.2006
Daca amica respectiva, care are tema cu pricina, nu e in stare nici macar se se inspire dintr-un model, sa inteleaga ce e aia sa deomnstreze ca lucrarea cutare apartine cutarui gen, specii etc., merita 2.

#16
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 big.brother, on Feb 14 2008, 11:17, said:

El asta dorea? O lucrare de pe net? :w00t:
Eu zic că e suficient un model după care să facă. Nu prea cred că va găsi așa ceva pe gugăl.
Găsește, dar e greșit. :)


Eu stiu ca ma contrazici doar pentru ca nu ma simpatizezi. Dar asta nu e treaba mea.
Fa totusi un efort si citeste titlul acestui thread.

O zi buna in continuare.

#17
big.brother

big.brother

    .:: KING ::.

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 07.05.2007
:confuzzled:
Totuși...degeaba îi mai dăm sfaturi. A trecut timpul.. poate ne spune ce a făcut.

#18
madaboss

madaboss

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.10.2007
Urgeeeent, pana maine, DUMINICA 13 aprilie 2008, la orele 20:00, am nevoie de un rezumat la Ultimul Berevoi de Vasile Voiculescu.
Am mare nevoie, va rog ajutati-ma!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate