Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 

ATENTIE! Feriti-va de idiot !

- - - - -
  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#127
videosuzy

videosuzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,397
  • Înscris: 04.04.2007

 valentincr, on Jul 3 2008, 22:42, said:

am dat si eu de un prost in trafic. in Buzau, la iesire, eu dau sa intru in oras, max 1 km pana la intrare. eu cu un BMW seria 5 :D. Nu va suparati pe astia cu bmw seria 5, nu toti sunt la fel:D. asa, eu rulam cu 140-150 de km/h, bagasem la punctu mort masina, cred ca am mers 1,5 km cu masina la punctu mort. Pe stanga, un Luk'oil. Drumul liber, si unu da sa iasa din benzinarie si merge incet pe banda de pe sens opus, l-am vazut, iesise doar cu pozitiile!, si merge super incet, si dintr-o data il vad pe banda mea, 5 metri maxim in fata mea, el 20 de km/h, eu 140..., mentionez ca era linie continua.....deci nu avea voie sa iasa din benzinarie pe partea aceea. Cand l-am vazut, am inlemnit, in ultima secunda am pus frana brusc, si am virat brusc dreapta si apoi stanga. Am facut o manevra demna de NFS. Nu am reusit sa ii iau numarul ca nu imi revenisem din soc. Era un Renault Megane.

La un calcul simplu, daca mergeai "doar" cu 120km/h erai in locul cu pricina la mult timp dupa ce respectivul cu meganul isi facuse manevra (legala sau mai putin legala)...nici macar nu mai stiai de acest megan ca a facut ceea ce a facut...Dar asa e viata...Intotdeauna se potriveste zicala..."Da-i Doamne omului mintea cea de pe urma"....

Cu sima,

Cata

#128
antidote

antidote

    V

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 29.07.2005
Baieti...va mai amintiti de prietenul nostru cu BMW-ul argintiu?

Attached File  DSC01239.JPG   210.72K   395 downloads

Este acum parcat in spatele blocului meu. Uitati-va si acum cum a lasat`o. Fix pe calea de acces la intrarea in bloc.

Placutele nu se vad prea bine in poza, dar va asigur: PH-25-WRO

Daca mai e in parcare si mai tarziu, cobor sa`i fac niste poze mai de aproape. Si cine stie... poate mai seara vreo binefacere cu dedicatie de la forumistii softpedia :naughty:

Edited by antidote, 19 December 2008 - 00:48.


#129
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
eu as plati un tiganus sa-i calce masina in picioare

#130
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

 antidote, on Sep 17 2008, 11:45, said:

Baieti...va mai amintiti de prietenul nostru cu BMW-ul argintiu?

DSC01239.JPG

Parca era vorba de un seria 5, nu 3 cum e in poza!

#131
antidote

antidote

    V

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 29.07.2005
Poate nu l-a indentificat bine, dar nu e niciun dubiu asupra numarului. Se vedea clar de la mine de la geam, dar camera telefonului lasa de dorit.

#132
boby28

boby28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 22.11.2007
Salutare ,
La ceva timp dupa intamplare mi-am dat seama ca m-am grabit putin cand am scris despre masina ca ar fi un seria 5 pentru ca nu eram 100% convins ,dar am considerat ca nu mai are rost sa revin si, pe langa asta si cei 2 colegi de forum care au postat si care spuneau ca au mai intalnit masina nu au infirmat faptul ca ar fi fost un seria 5.  La data evenimentului am fost concentrat si oarecum acaparat de ce se intampla in acele momente si mi s-a parut ca masina era un seria 5.  Daca privesti masina din spate seamana oarecum . Repet , eram ceva cam bulversat atunci pentru ca , spre rusinea mea, ultimul model de seria 3 imi place mult si ar fi trebuit sa fiu mai sigur ca a fost un seria 3 decat 5 .  Poate si ptr ca , de obicei , asociezi comportamente de 'smecher' cu masinile mai mari  :) .
Oricum e clar ca , daca numarul masinii din poza e ph-25-wro,  asta e masina in cauza.

#133
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 31.01.2008

 boby28, on Sep 20 2008, 23:33, said:

Salutare ,
La ceva timp dupa intamplare mi-am dat seama ca m-am grabit putin cand am scris despre masina ca ar fi un seria 5 pentru ca nu eram 100% convins ,dar am considerat ca nu mai are rost sa revin si, pe langa asta si cei 2 colegi de forum care au postat si care spuneau ca au mai intalnit masina nu au infirmat faptul ca ar fi fost un seria 5.  La data evenimentului am fost concentrat si oarecum acaparat de ce se intampla in acele momente si mi s-a parut ca masina era un seria 5.  Daca privesti masina din spate seamana oarecum . Repet , eram ceva cam bulversat atunci pentru ca , spre rusinea mea, ultimul model de seria 3 imi place mult si ar fi trebuit sa fiu mai sigur ca a fost un seria 3 decat 5 .  Poate si ptr ca , de obicei , asociezi comportamente de 'smecher' cu masinile mai mari  :) .
Oricum e clar ca , daca numarul masinii din poza e ph-25-wro,  asta e masina in cauza.
ca tot veni vorba de reale pericole pe sosele mai fugiti in trafic daca vedeti B99TYY(e un terminat blond cu moaka de urs care ramane calm oricata carne ii bagi pe gat) si un x5 b45dur asta e mai "cenusiu";ambii se baga fara semnal la tupeu nu conteaza daca taie fata la 3 insi pe linia continua;inca primul cred ca nu distinge verdele de rosu,linua continua si contrasensul...mai rar asa ceva!

 mihi78, on Oct 5 2008, 10:36, said:

ca tot veni vorba de reale pericole pe sosele mai fugiti in trafic daca vedeti B99TYY(e un terminat blond cu moaka de urs care ramane calm oricata carne ii bagi pe gat) si un x5 b45dur asta e mai "cenusiu";ambii se baga fara semnal la tupeu nu conteaza daca taie fata la 3 insi pe linia continua;inca primul cred ca nu distinge verdele de rosu,linua continua si contrasensul...mai rar asa ceva!
cum frate cat tupeu iti trebuie sa nu te asiguri si nici macar sa nu ai intentia de a intoarce capul mai ales cand tai 2-3 benzi continue?????

#134
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,083
  • Înscris: 02.09.2005
vezi c-ai uitat sa schimbi userul atunci cand ti-ai dat quote le mesaj.... :)

#135
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 31.01.2008

 jericho, on Oct 12 2008, 18:38, said:

vezi c-ai uitat sa schimbi userul atunci cand ti-ai dat quote le mesaj.... :)
zici tu asea?vad ca nu prea o nimerisi :D ! daca ai curiozitatea de a da reply si sa scrii in interiorul mesajului precedent vei vedea ca poti si tu acelasi lucru de pe userul tau!ca sa continui s-ar putea sa apara vreun baiat istet sa iti puna remarca in ghilimele!deci,nu, nu am treaba cu userul respectiv daca o gandeai ca am fi unul si acelasi! :lol: pare ilogic dar functioneaza!

#136
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,044
  • Înscris: 02.07.2007
da man, dar tu scrii singur, apoi tot tu te intrebi pe tine: "cum frate cat tupeu iti trebuie sa nu te asiguri si nici macar sa nu ai intentia de a intoarce capul mai ales cand tai 2-3 benzi continue?????" :)

#137
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,083
  • Înscris: 02.09.2005

 mihi78, on Oct 13 2008, 21:42, said:

zici tu asea?vad ca nu prea o nimerisi :D ! daca ai curiozitatea de a da reply si sa scrii in interiorul mesajului precedent vei vedea ca poti si tu acelasi lucru de pe userul tau!ca sa continui s-ar putea sa apara vreun baiat istet sa iti puna remarca in ghilimele!deci,nu, nu am treaba cu userul respectiv daca o gandeai ca am fi unul si acelasi! :lol: pare ilogic dar functioneaza!

nu te agita taticu'... cine are ochi vede... pesemne ca ai personalitate dubla din moment ce scrii ceva pe-o parte si pe cealalta parte te intrebi, tot pe tine ... ha ha ha...

si nu, nu o sa-ncerc sa dau quote &shit ... :))

Edited by jericho, 15 October 2008 - 19:23.


#138
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 31.01.2008

 jericho, on Oct 15 2008, 20:19, said:

nu te agita taticu'... cine are ochi vede... pesemne ca ai personalitate dubla din moment ce scrii ceva pe-o parte si pe cealalta parte te intrebi, tot pe tine ... ha ha ha...

si nu, nu o sa-ncerc sa dau quote &shit ... :))
eu am incercat sa-ti dau o explicatie pt ca pareai tare interesat si nu interesant iar daca ai chef de mistouri incearca la "un zambet pe 16mm" incepand cu 30 februarie!nu mai imi bat capul cu tine pt nu are sens.in plus e democratie si ai dreptul la opozitie sau o pozitie dar numai ia-o cum vrei sau cum iti place!acumnu te ma incurc ca ne pierdem vremea reciproc si e pacat...  :argue:

 Genesis, on Oct 13 2008, 23:04, said:

da man, dar tu scrii singur, apoi tot tu te intrebi pe tine: "cum frate cat tupeu iti trebuie sa nu te asiguri si nici macar sa nu ai intentia de a intoarce capul mai ales cand tai 2-3 benzi continue?????" :)
daca ai curiozitatea sa studiezi ce am scris si celuilalt sus si sa pui in aplicare o sa constati cu uimire ca merge perfect ce am precizat acolo!aparentele inseala incearca sa scrii in postul cveluilalt la un reply si vei vedea...

#139
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,083
  • Înscris: 02.09.2005

 mihi78, on Oct 16 2008, 17:14, said:

nu mai imi bat capul cu tine pt nu are sens.acumnu te ma incurc ca ne pierdem vremea reciproc si e pacat...  :argue:

exact asta-i si ideea.. dupa cum spuneam, cine are ochi vede... nu te mai obosi, trebuie sa fii fresh in continuare... hai noroc... :)

#140
Nasturel

Nasturel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.10.2008
salut! cate si mai cate citesti pe aici. unele sunt chiar comice dar unele tragice. uite un exemplu de acum cateva zile mai precis din 2 octombrie 2008 seara. stau in cornesti dambovita si stiu ce vorbesc. ca tot vorbim de Feriti-va de idiot !, eu as zice Feriti-va de soferii beti si care nu au carnet!
Un betiv din Butimanu cunoscut in zona si care mai are antecedente penale tot pentru omor din culpa sub influenta alcoolului a provocat un accident nemaipomenit in cornesti dambovita. tot beat si tot fara carnet!a murit o femeie tanara si copilul si sotul au ajuns la spital cu rani foarte grave. pentru cei care nu au vazut la protv tvr si antena3 ( dar cred ca s-a dat peste tot) va spun pe scurt ca respectivul facea o intrecere ilegala cu alt betiv numit adi( mai multe nu va spun ca are pile mari de tot!) si a intrat intr-o caruta care mergea pe DN. treaba e ca nici caruta nu avea ce sa caute pe sosea si din cauza asta politia am auzit ca vrea sa musamalizeze chestia ca aia au pile si amaratii aia de tarani cine sa-i bage in seama???!!! Copilul a murit si el! de ce la noi e asa ceva? cum poate un betiv criminal sa fie lasat sa conduca intr-o comuna mica in care toata lumea se cunoaste???? Politia se face ca nu vede?Betivul asta a omorat 3 persoane in cativa ani. si numai in accidente auto! Ce e de facut???

http://www.click.ro/...accident-pe-dn1

http://www.stiriloca..._IDN628563.html

Attached Files


Edited by Nasturel, 17 October 2008 - 14:45.


#141
C-Atudorei

C-Atudorei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.03.2008

 videosuzy, on Aug 23 2008, 22:24, said:

La un calcul simplu, daca mergeai "doar" cu 120km/h erai in locul cu pricina la mult timp dupa ce respectivul cu meganul isi facuse manevra (legala sau mai putin legala)...nici macar nu mai stiai de acest megan ca a facut ceea ce a facut...Dar asa e viata...Intotdeauna se potriveste zicala..."Da-i Doamne omului mintea cea de pe urma"....

Cu sima,

Cata


#142
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 07.10.2005

 mihi78, on Oct 5 2008, 10:38, said:

ca tot veni vorba de reale pericole pe sosele mai fugiti in trafic daca vedeti B99TYY(e un terminat blond cu moaka de urs care ramane calm oricata carne ii bagi pe gat)
Nu te supara dar cu atitudinea asta fata de cei din trafic si fata de colegii de forum nu prea ai ce cauta pe topicul asta,cel putin nu in pozitia in care crezi ca esti. :thumbdown:

#143
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 31.01.2008

 catalinmariescu, on Oct 19 2008, 22:07, said:

Nu te supara dar cu atitudinea asta fata de cei din trafic si fata de colegii de forum nu prea ai ce cauta pe topicul asta,cel putin nu in pozitia in care crezi ca esti. :thumbdown:
nu am de ce sa ma supar,insa daca nu cunosti nu stiu de ce te bagi!ca sa te lamuresc o sa iti raspund f frumos ca sa vezi si tu cum stau in realitate lucrurile.1)unul te acuza aiurea ca ai fi mincinos,nu e asa si o tot tine langa;daca erai in locul meu ai fi de acord cu el din moment ce ii explici omeneste si se face ca nu intelege?sau ma rog daca sunt ceva probleme de perceptie deja intram in alte sfere care,cinstit sa fiu,nu prea ma intereseaza...2)la exeplul dat,practic am evitat un accident de circulatie ca si facut de respectivul ce s-a bagat cu intentie "la tupeu" sau cum vrei sa ii mai spui..ca i-a dat masa sosea,practic ori era beat crita ori e un real pericol pe sosele,pt ca a facut circ pe sosea imediat ce a plecat de la semafor!sunt curios daca cumva iti va lovi vreodata masina individul asta sau altul de genul astuia,ce vei avea de spus!acum ma gandesc ca din postura de cititor te mai inseli si e normal;se mai intampla .repet,nu ma supar dar in general e bine sa masori de 2 ori inainte sa tai sau daca nu te pricepi sa lasi pe altul!

#144
Nasturel

Nasturel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.10.2008

 Nasturel, on Oct 17 2008, 15:28, said:

salut! cate si mai cate citesti pe aici. unele sunt chiar comice dar unele tragice. uite un exemplu de acum cateva zile mai precis din 2 octombrie 2008 seara. stau in cornesti dambovita si stiu ce vorbesc. ca tot vorbim de Feriti-va de idiot !, eu as zice Feriti-va de soferii beti si care nu au carnet!
Un betiv din Butimanu cunoscut in zona si care mai are antecedente penale tot pentru omor din culpa sub influenta alcoolului a provocat un accident nemaipomenit in cornesti dambovita. tot beat si tot fara carnet!a murit o femeie tanara si copilul si sotul au ajuns la spital cu rani foarte grave. pentru cei care nu au vazut la protv tvr si antena3 ( dar cred ca s-a dat peste tot) va spun pe scurt ca respectivul facea o intrecere ilegala cu alt betiv numit adi( mai multe nu va spun ca are pile mari de tot!) si a intrat intr-o caruta care mergea pe DN. treaba e ca nici caruta nu avea ce sa caute pe sosea si din cauza asta politia am auzit ca vrea sa musamalizeze chestia ca aia au pile si amaratii aia de tarani cine sa-i bage in seama???!!! Copilul a murit si el! de ce la noi e asa ceva? cum poate un betiv criminal sa fie lasat sa conduca intr-o comuna mica in care toata lumea se cunoaste???? Politia se face ca nu vede?Betivul asta a omorat 3 persoane in cativa ani. si numai in accidente auto! Ce e de facut???

http://www.click.ro/...accident-pe-dn1

http://www.stiriloca..._IDN628563.html

Salut!am urmarit cazul acestui sofer betiv si pot sa va spun ca in romania nu este dreptate pt victimile accidentelor auto de felul asta!
Preda Viorel zis si bocica  a fost acuzat de 5 infractiuni 1 ucidere din culpa art 178 alin 2 si3 , /doua vatamari corporale grave art 184 , /3 conducere fara carnet , /4 conducere sub influienta alcoolului /5 fuga de la locul accidentului!
credeti ca a facut puscarie?

Preda Viorel george cu domiciliul in butimanu dambovita str principala nr 73    e condamnat la 3 ani inchisoare dar executata la locul de munca la SC Edy Cargo SRL Bucuresti Sos Colentina nr.53 bl.59 sc.D et.5 apt.138 sector 2 .are de plata 13.900 ron către Dinca Aura din Cornesti dambovita si 146 ron catre spitalul judetean Targoviste, 4200 ron la spitalul Maria Curie din Bucuresti si la 105 ron/luna minorului Stefan Nicolae Mădălin din Cornesti si inca 500 ron plus 700 ron cheltuieli de judecata si altele .daca nu plateste intra iar la puscarie.
i-a aranjat tipa aia Mirela care e amanta lui si lucreaza la politie, sa se angajeze acolo dar nu se duce sa munceasca din Butimanu tocmai in Colentina. o sa munceasca amanta pentru el ca sa plateasca???sau o sa faca orice pt bani ca sa plateasca?? PredA george zis BOCICA sta toata ziua la bar la intersectie in Butimanu si o tine in concedii medicale si cand gagica vine de la munca il ia cu masina si il duce acasa ca el nu se tine pe piciare de beat ce e. Parerea mea e ca a scapat prea ieftin!!!!
Sunt din com Cornesti chiar langa butimanu si stiu ce se petrece cu acest criminal.
Vio a mai omorat o femeie acum 8 ani tot in accident si tot beat si tot fara carnet! aia erea nevasta-sa! acuma a omorat o femeie nevinovata care venea de la camp cu porumb in caruta si a distrus o familie de oameni saraci si in loc sa stea la puscarie [ a stat doar cateva luni la penitenciar la Caragiale] e liber si nu munceste si nu plateste sumele hotarate la proces.
Asa se face dreptate in romania?poate Dumnezeu sa faca dreptate daca legea nu se aplica si se musamalizeaza la proces totul pe pile si relatii!mai curand face Dumnezeu dreptate ca bocica e terminat zici ca are 60 de ani si tipa aia nu mai are nimic in afara de servici, cand a aflat taica-su ca iar s-a cuplat cu bocica a dus-o la targoviste si a facut actele si ia luat casa din Butimanu si acuma sta la criminalul ala acasa rade lumea de ei cum au ajuns.
Concluzia este sa ne ferim pe cat putem de asa ceva pt ca in tara asta nu se face dreptate!

http://www.ziare.com...27203-pag3.html

Edited by Nasturel, 06 May 2009 - 11:49.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate