Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce se sterg topicurile?

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...
 Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...
 Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...
 La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...
 

ATENTIE! Feriti-va de idiot !

- - - - -
  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#91
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
adevarul e ca la avarii trebuie sa reduci viteza si sa sporesti atentia nu ?...

totusi, din moment ce ti-a taiat fata, tu erai pe banda 2 si el pe 1 ? ca nu se justifica faptul ca n-a belit ochii in oglinzi...

#92
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

 spare-me, on Apr 28 2008, 20:01, said:

adevarul e ca la avarii trebuie sa reduci viteza si sa sporesti atentia nu ?...

totusi, din moment ce ti-a taiat fata, tu erai pe banda 2 si el pe 1 ? ca nu se justifica faptul ca n-a belit ochii in oglinzi...
era o singura banda pe sens, eu in spatele lui am asteptat sa vad ce face, am vazut ca isi continua drumul asa cu avaria si m`am angajat in depasire, timp in care el a tras putin dreapta ( am zis ca parcheaza ) de fapt el isi lua spatiu sa intoarca , la un moment dat m`am trezit cu masina mea chiar in dreptul usii lui. Norocul meu ca nu aveam viteza mare, asta si pe timp de ploaie... altfel cred ca iesea rau.

Edited by Cutzu, 28 April 2008 - 20:14.


#93
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
sincer eu te inteleg...
adica daca e o banda pe sens si unul pe avarii cu 30 la ora nu poti sa astepti in spatele lui la nesfarsit "sporind atentia"

dar tare mi-e ca in caz de incident erai vinovat dpdv al politiei !

#94
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
Mmm nu stiu daca e chiar asa, oricum vina mea este ca nu am folosit avertizarea sonora, nu obisnuiesc, dar imi folosea acum. E naspa pe timp de ploaie, o avarie nu te scuteste de multe lucruri, trebuie sa casti ochii mai ales pe timp ploios cand geamurile sunt aburite mai tot timpul iar vizibilitatea este scazuta.
Parerea mea este ca a gandit cu curu manevra, mai ales ca era taximetrist ca mine, deci un nenorocit.
Deci el de fapt, isi cauta o adresa daca nu ma insel :))))), acum mi`a picat fisa. Ii trebuia lui avarie, boala sa`l ia.

Edited by Cutzu, 28 April 2008 - 20:48.


#95
XZY

XZY

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 02.09.2007

 Cutzu, on Apr 28 2008, 21:32, said:

Mmm nu stiu daca e chiar asa, oricum vina mea este ca nu am folosit avertizarea sonora, nu obisnuiesc, dar imi folosea acum. E naspa pe timp de ploaie, o avarie nu te scuteste de multe lucruri, trebuie sa casti ochii mai ales pe timp ploios cand geamurile sunt aburite mai tot timpul iar vizibilitatea este scazuta.
Parerea mea este ca a gandit cu curu manevra, mai ales ca era taximetrist ca mine, deci un nenorocit.Deci el de fapt, isi cauta o adresa daca nu ma insel :))))), acum mi`a picat fisa. Ii trebuia lui avaraie, boala sa`l ia.


:lol:  :lol:  :lol:

Mai rar asa moment de sinceritate.

PS: scuzati off topicul.

Spare-me ai fost la inaltime in seara asta. Pe toate topicurile esti taare nervos.  :samui:

#96
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

 XZY, on Apr 28 2008, 20:44, said:

:lol:  :lol:  :lol:

Mai rar asa moment de sinceritate.
Bineinteles, ca esti sau nu de treaba ca taximetrist, tot la gramada cazi. :)))))
Eu spun de fata cu clientul cum ca taximetristii sunt niste nenorociti, mare lucru.

#97
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 XZY, on Apr 28 2008, 21:44, said:

:lol:  :lol:  :lol:

Mai rar asa moment de sinceritate.

PS: scuzati off topicul.

Spare-me ai fost la inaltime in seara asta. Pe toate topicurile esti taare nervos.  :samui:

ba deloc :) doar m-am saturat de analfabeti :)

#98
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,131
  • Înscris: 12.06.2004

 spare-me, on Apr 28 2008, 20:23, said:

sincer eu te inteleg...
adica daca e o banda pe sens si unul pe avarii cu 30 la ora nu poti sa astepti in spatele lui la nesfarsit "sporind atentia"

dar tare mi-e ca in caz de incident erai vinovat dpdv al politiei !
Stai putin. Adica daca pui avariile nu trebuie sa te asiguri, sa acorzi prioritate? :huh:

#99
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
eu stau putin....dar daca nu pricepi degeaba stau si pierdem vremea amandoi...

partea aia cu "faptul ca e pe avarii nu-l scuteste sa beleasca ochii in oglinzi" de ce n-o citesti inainte sa vorbesti ?...

mai stau ?!

#100
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
Nu are nici o scuza, oricum o dai. Ai avariile aprinse, inseamna ca ai probleme, in nici un caz de orientare. Bun... acum mai vrei sa faci si dreapta? Si dracului cine se duce?
Next!!!!... sunt la ordinea de zi intamplarile astea, doar prostia imbraca alte forme.

#101
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 Cutzu, on Apr 28 2008, 22:15, said:

Nu are nici o scuza, oricum o dai. Ai avariile aprinse, inseamna ca ai probleme, in nici un caz de orientare. Bun... acum mai vrei sa faci si dreapta? Si dracului cine se duce?
Next!!!!... sunt la ordinea de zi intamplarile astea, doar prostia imbraca alte forme.
corect !...maine pe seara asa o luam de la capat cu pataniile :D

#102
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Demna de risul curcilor : in fata la Tribunalul Cluj parcari si pe stinga si pe dreapta full de masini , eu la stop pe prima banda cu o daciuca 1300 , se face verde plec usor si din parcare cu spatele da o cucoana brusc sa iasa - frina puternica (fara abs :rolleyes: ) si bang! cu farul in aripa ei spate , viteza max 20-30 km/h . Iese cucoana vinata de furioasa si se rasteste la mine " mai timpitule tu nu sti ca prima banda este pentru dat inapoi din parcare ! " , no ma infuriu si io si ii zic "ia cucoana o sticla si vorbeste in ea ca te ascult mai tirziu" , apoi dupa asta sa o fi vazut parca am picurat-o cu ceara .
Nu ne-am putut intelege de nici o culoare pina nu a facut politia lumina , da si cind i-am relatat politaiului cele spuse de ea a zis ca nu-i vina sa creada ca astfel de oameni au carnet . Reparatia mea a fost aproape gratis (2 sticle de votca) de la fier vechi (remat) iar pe ea a costat-o 12 mil indreptat aripa +vopsit , era un Aveo nou nout ( poate deaia era asa nervoasa :D )

#103
Adonis

Adonis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 806
  • Înscris: 13.03.2004

 spare-me, on Apr 28 2008, 21:05, said:

ba deloc :) doar m-am saturat de analfabeti :)

vrei sa dezvolti?

#104
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 Adonis, on Apr 29 2008, 14:31, said:

vrei sa dezvolti?

nu, nu vreau sa dezvolt ! mai ales ca e a treia oara cand te bagi aiurea in seama pe topicul asta fara sa ma adresez tie !

te simti vizat ? ei bine nu era vorba de tine ci de doua discutii de la Generalitati pe care XYZ le-a urmarit !
intre timp au fost sterse...

si un sfat amical, pe viitor daca te mai simti vizat, ca vorba aia "Chelu-si pune mana in cap", trimite-mi PM si te lamuresc. nu mai polua topicul

#105
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Marti dupa amiaza veneam de la tara, din directia Alexandriei-Mihailesti. Eu vroiam sa merg pe unde se putea (dpdv al conditiilor) cam macar cu 100. dar evident mai dadeam si peste cate o dacie obosita care se taraia cu 70-80. Bai nene, poate omu nu-si permite masina mai buna, dar totusi... vin pe drum lung nu pot sa ma tarai, asa ca depaseam pe unde puteam. M-au enervat la un moemnt dat in special vreo doi care mai mult m-au incurcat. Dar nu le-am dat nici un flash, nici un claxon, nici un semn (in afara de semnalizarea de intentie depasire), nici nu m-am uitat sa vad ce moace au. Valabil si la drumul de dus. Desi parca am claxonat la un moment dat pe cineva, desi nu mai stiu exact din ce motiv. Ah da, si pt ca mai intra cate unul de pe contrasens in curba taind-o nitel pe banda mea.
La intrare in bucuresti, o maimuta cu un Audi din spate mi-a urat bine am venit inapoi in orasul maimutelor, cu niste flasuri, chiar inainte sa apuc sa termin depasirea a doua dacii si sa ma repliez (si depaseam, nu ma taram, aveam numai vreo 80-90 dar deja cam eram f aproape de oras). nu prea m-au deranjat, nici nu le observam daca nu ma uitam in oglinzi, dar e vorba de gest.
Parca totusi ii prefer p-aia cu daciile de depasit.

#106
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,131
  • Înscris: 12.06.2004

 spare-me, on Apr 28 2008, 21:10, said:

eu stau putin....dar daca nu pricepi degeaba stau si pierdem vremea amandoi...

partea aia cu "faptul ca e pe avarii nu-l scuteste sa beleasca ochii in oglinzi" de ce n-o citesti inainte sa vorbesti ?...

mai stau ?!
Scuze pentru intarziere, sper ca n-ai stat prea mult :)
Eu la "dar tare mi-e ca in caz de incident erai vinovat dpdv al politiei !" ma refeream, adica ar putea sa te scoata vinovat desi celalalt nu ti-a acordat prioritate, pe motiv ca avea avariile? Nu-mi prea vine sa cred asta. Btw, cum a semnalizat individul? ;)
Si da, suntem perfect de acord in privinta belirii ochilor in oglinzi.

#107
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,103
  • Înscris: 02.09.2005
pe idiotul asta ph-25-wro (un BMW argintiu, nu?), l-am vazut ieri in bucuresti.. intr-adevar, nu prea are nici o treaba cu regulile de circulatie... depasire coloana pe contrasens !!! , nu pe linie de tramvai sau altceva... era sa se mai pupe si cu unu' care venea din sens opus....

#108
cengherc

cengherc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 19.01.2007

 jericho, on Jun 14 2008, 08:39, said:

pe idiotul asta ph-25-wro (un BMW argintiu, nu?), l-am vazut ieri in bucuresti.. intr-adevar, nu prea are nici o treaba cu regulile de circulatie... depasire coloana pe contrasens !!! , nu pe linie de tramvai sau altceva... era sa se mai pupe si cu unu' care venea din sens opus....
Zi si mie pe unde se plimba ca am o cheie pe masina si as repara pe asigurarea lui.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate