Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...
 Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...
 Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...
 ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...
 

si batut si cu banii luati... si fara dreptate

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
107 replies to this topic

#19
lostu

lostu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 14.05.2003
ceva ma .. "nelinisteste" ca sa zic asa de cand ai deschis threadu asta , de ce ai pus numele " si batut si cu banii luati .... " daca ai spus ca ei nu ti-au luat nimic ?  nah poftim la ce ma gandesc la ora 5 jumate dupa-masa :) god have mercy

#20
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
6 oameni bine facuti intr-o dacie????

#21
sfantul

sfantul

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 385
  • Înscris: 19.05.2004
eh... probabil de la adrenalina n-a vazut bine :D

#22
kostyq

kostyq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 02.12.2003

Quote

Originally posted by lostu
ceva ma .. "nelinisteste" ca sa zic asa de cand ai deschis threadu asta , de ce ai pus numele " si batut si cu banii luati .... " daca ai spus ca ei nu ti-au luat nimic ?  nah poftim la ce ma gandesc la ora 5 jumate dupa-masa :) god have mercy


Probabil se refera la banii pe care trebuie sa-i dea la IML pentru certificatul medico-legal.

#23
|ucifer

|ucifer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 15.07.2004
hai ca o dati in romanisme iar...de ce si cubanii luati? de unde 6 intr-o dacie?
hai sa-l batem ca a fost batut acum daca tot suntem aici
esentialul este ca omu si-a luat-o destul de serios, degeaba si p-aia de la politie ii doare-n 14.
si isi iau salariu platit de noi...right?

#24
IronMAN

IronMAN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 10.01.2004
intr-adevar este vorba despre acei bani pe care a trebuit sa ii dau la IML.
iar acei 6 oameni din masina nu i-am numarat eu ci sora mea, care era putin mai incolo de locul incidentului, eu nu am putut vedea pentru ca incercam sa imi feresc fata sau alte parti mai sensibile ale corpului de lovituri.
@sfantul: remarca ta cu adrenalina am sa o iau ca pe o gluma proasta.
va puteti amuza, caci pana la urma nu vi s-a intamplat nimic rau voua.
eu am postat aici pentru a ma descarca si pentru a afla si altii cum sta treaba in tara noastra dupa ce esti batut. Cata alergatura si cati bani dati aiurea pe consultatii, medicamente si alte bazaconii. Ca sa nu mai vorbesc de timp pierdut aiurea pe la cozi sau pe la usi.

#25
alunel

alunel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 20.04.2004
REZOLVARE!Cum am citit si mai sus...spray paralizant - in Buzau se cheama si paral-deh il alinta-daca se poate cel mai tare si mai bun-de la 500k lei in sus, adidasi super de alergat-iar pentru lucruri mai complicate(3-4-5 insi) recomand cu tarie un eventual cutit sau ranga cu care putem desavarsi opera.

#26
sfantul

sfantul

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 385
  • Înscris: 19.05.2004

Quote

@sfantul: remarca ta cu adrenalina am sa o iau ca pe o gluma proasta.
va puteti amuza, caci pana la urma nu vi s-a intamplat nimic rau voua.

Poate ar trebui sa aflii cate ceva despre adrenalina si efectele ei.

#27
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
---------
La 50m de noi a oprit o Dacie din care au coborat doi tigani. Ei au scos o femeie (tot tiganca) din masina si au inceput sa o loveasca cu bestialitate. Femeia era pe jos, tipa groaznic si astia o loveau cu picioarele in burta si cap. N-am mai rezistat, am fugit inspre ei si am strigat sa o lase in pace.
----------

ai luat teapa. nici nu trebuia sa te bagi. poate o omorau si atunci scapam de trei tigani timpiti: unu-n groapa, doi la tzuhaus.

#28
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
eu zic ca nu are nici un rost sa fim rasisti... pentru ca nu este rasa de vina, este conceptia... si noi trebuie sa ne luptam cu anumite mentalitati...

poate ca intr-adevar tiganii fac cea mai mare parte a nenorocirilor din tara asta, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii etichetam pe toti... la fel de bine sunt si romani, si cetateni ai republicii moldova, si chinezi...

ceea ce ma deranjeaza pe mine este atitudinea nepasatoare a unora dintre semenii nostri... nu sare nimeni sa ajute un om in nevoie, toata lumea tace cand sunt hoti de buzunar in autobuz, nimeni nu sufla sau misca...

poate sunt eu mai idealist, dar cred si sper ca aceste lucruri pot fi schimbate...

#29
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Pai eu daca vad ca ii fura unei batrane din buzunar pensia, in tramvai intre statii, ce pot sa fac, sa strig la ala "Mai, dar ce faci acolo?" Nu pot. Mi-e frica. Mi-e frica pentru ca la urmatoarea statie daca nu cobor eu, atunci cunoaste el pe cineva din statie. Si ii face semn sa urce. Daca nu la urmatoarea. Si urca doi si ma asteapta pe mine sa cobor. Daca nu urca si al doilea, atunci ma asteapta asta singur pe mine sa cobor si sigur o sa imi blestem intentia de a-l fi intrebat ce face. Din punctul asta de vedere cel mai bine zic eu e sa se pazeasca fiecare. De exemplu eu cand mai mergeam cu tramvaiul, stateam separat de agromeratie pe cat posibil, iar daca nu, ma uitam in ochii posibilului buzunarator mai tot timpul. Sigur acesta sta cuminte daca te uiti in ochii lui. Dar pana si asta poate fi evitat adica sa mergi pe jos. Pe strada deja e mult mai greu sa ramai fara bani, fata de tramvai vorbesc.

#30
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
atitudinea ta este normala... si o inteleg...

problema este ca fiecare gandeste asa, pentru ca sunt sigur ca daca mai multi s-ar ridica si ar face scandal, respectivul ar tacea din gura si ar astepta tram-way-ul urmator...

in aceeasi postura am fost pus si eu, cand langa mine, 4 persoane de etnie rromanes controlau geanta unei doamne... si nu am putut sa spun nimic, pentru ca nu mi-ar fi fost bine... norocul a fost ca doamna respectiva a coborat la prima statie, iar respectivii nu s-au ales cu nimic... dar asta este intamplarea... data viitoare sigur nu e asa...

intr-un fel, e mai bine sa ai card, ti-l fura, suni la banca si il blochezi... dar dupa 50 de ani de comunislm, inteleg obsesia romanilor cu cash-ul... citeam pe undeva (cred ca pe site-ul adevarul sau pe rol.ro) ca romanii, in ziua in care isi primesc salariul pe card, stau la coada si isi scot toti banii... bine, toate prostiile astea (EPOS, ATM-uri, si tot ce tine de infrastructura) vin cu timpul... necesita investitii... si iar ne lovim de mentalitati...

#31
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
ce dracu sa faci cu cardu daca nu il poti folosi la cumparaturi? sa il pui in dulap? e inutil si pe mine ma enerveaza la culme ca iau salariul si tre sa stau la coada la bancomat,  asta in cazul in care functioneaza. si ca sa nu stau la coada ca boul, ma imprumut si ma duc sa scot banii seara cind nu-i nimeni. ce timpenie....... e ca si cum ai primi bani dar nu ai putea cumpara decit cu pepite. moneda electronica fara infrastructura. intii sa se puna cititoare de carduri in toate magazinele si apoi sa vorbim de progres si tehnologie

revenind la atacul de pe strada ma gindesc din nou la dreptul de a purta arma, pistol, mitraliera, agheu etc. orasul e o jungla plina de animale si problema este ca umbla in haite. so daca ar avea baba un pistol si dreptul de a-l folosi poate ca hotii s-ar gindi de doua ori inainte. citeam odata undeva ca in america in metrou un alb l-a impuscat pe un negru pentru ca acesta ii ceruse insistent bani sau ceva de genul acesta. a fost achitat pe motiv ca i-a fost teama sa nu il atace. negrul daca nu ma insel a ramas in scaun cu rotile.

#32
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
Din pacate aproape toti cei care citesc despre America sau se uita la filme prind repede tot ce-i mai rau sau mai prost si aplica ca orbu in tara lui Pajiste Voda, desi nu se potriveste decat maxim ca o nuca'n perete.

Si la ce i-ar fi bun romanului dreptul de a purta arma!? Cred ca statistic, aceste arme, vor fi folosite majoritar in actiuni negative impotriva societatii decat a servi scopului cerut de catre Mosoti. Degeaba va avea baba pistol si dreptul de a-l folosi, caci atunci si hotii vor avea kalashnikov sau lansator de rachete! E normal: fiecare trebuie sa arate ca-i mai tare ca vecinu', doar e Romania...

P.S. Nu cautati "chestiile" buna in US, caci astea nu exista... :eek:


:asthanos:

#33
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
nu conteaza ce are hotul, daca stie ca pentru citiva lei poate sa o incaseze rau de tot ii scade curajul precum mie libidoul cind o vad pe teo

#34
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
nu neaparat pentru ca asa e in Romania, dar si in america membrii bandelor au cel putin pistol, daca nu pistol semi-automat... si nu ajungi nicaieri...

exista totusi tari in care lucrurile stau un pic mai bine si unde nu este legal sa porti arma... si nu cred ca dreptul de a purta arma este o solutie...

#35
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
macar am dat o idee, buna sau proasta. care naiba e solutia voastra? sa intorcem crestineste obrazul  in partea aialalta? sa le vorbim tilharilor de jertfa lui cristos? toata lumea e plina de ura si violenta si parasutele pling ca in inchisori criminalii au viata grea. asta e ultima problema care ma preocupa. in streang cu ei. intra peste mine in casa, il impusc. ma ataca pe strada 6 idioti, pun pe foc automat. nuuuuuu, asa nu e bine, vom folosi varianta cu mersul la politie, iml, radiografie, chitante si taxe. si in final ramii cu vinataile. asta daca esti norocos. life sucks

#36
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
noi ii criticam pe americani ca au atata libertate in ce priveste armele & stuff... da dupa ce o patesti nustiu daca mai gandesti la fel!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate