Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

o sotie inselata...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
285 replies to this topic

#37
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

View Postth333th333, on Jan 4 2008, 17:06, said:

ce grav... un barbat a inselat o femeie cu o alta femeie...
ce drama... femeile toate sar s-o incurajeze sa-l lase si sa plece in papuris, barbatii o dau la intors...
ma intreb daca ar fi omorat pe cineva ar mai fi avut asa probleme de constiinta consoarta? ar fi plecat?
cata importanta da societatea asta sexului! asta ne e cresterea! ne perpelim pt lucruri marunte

Da mama, lasa-l. O sa fie mult mai bine dupa. O sa-ti refaci viata de n-o sa te vezi. O sa gasesti un barbat sa-ti iubeasca copilul. Asa este. In filme.
Cam ai tu dreptate, cu o mică obiecție. Nu sexului i se dă importanță mare, ci minciunii spusă timp de 7 ani.

#38
th333th333

th333th333

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.06.2006
drept... durata ar cam fi singura problema reala
restul? 99% din barbati sunt permanent tentati sa calce stramb
diferenta intre cei care o fac si cei care nu, e doar nuanta
las o marja de 1% de barbati cu probleme

viziunea femeii vis-a-vis de tentatie e usor diferita. sablonul viziunii ei nu poate fi aplicat peste cea a barbatului, de aici si numeroasele mici tragedii.
viata de cuplu se bazeaza pe constrangeri si abtineri constiente.
din pacate caruta asta depinde prea mult de organele de inmultire si ultilizarea lor.

#39
nociva

nociva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 04.12.2006
tot timpul ma amuza sa citesc povesti de genul si sfaturile date. Femeile in marea lor majoritate sunt de parere ca acel mizerabil barbat trebuie castrat, parasit, batut, inselat etc. Barbatii pe de alta parte mai rationali si mai fara impulsuri prostesti spun ca: cauta motivul, intreaba-l de ce, poarta o discutie matura cu el etc.
Eu daca ar fi sa-mi caut vreo data psiholog as apela categoric la un barbat, in nici un caz la o femeie. Femeile tot timpul fraternizeaza si judeca tot impulsiv fara sa gandeasca.
Eu as sugera femeii in cauza sa se gandeasca unde a gresit ea. Mai mult ca sigur ca ea l-a indepartat facand ceva, poate nu-si da seama dar daca ar sta intr=o noapte sa se gandeasca ar gasi o explicatie si ar gasi o cale sa-l apropie de ea.
barbatii sunt simpli,le oferi ce le trebuie, in gospodarie in pat, in societate, ii faci putin gelosi spunandu-le cum se uita colegii de munca la tine, iesi in societate cu el si filtrezi asa infofensiv cu altul, uneori esti rece si neapasatoare alte ori ii scoti ochii pentru nimicuri parand geloasa etc. si atunci sigur vor sta langa tine ca mieluseii cersind atentie si dragoste (se poate ca in timp sa calce stramb o data dar asta e ceva aproape normal).
Daca dupa ce ai facut ce-am zis mai susel nu se schimba, inseamna ca e chiar un imbecil si tu esti o fraiera ca ai stat atata timp cu un om de rah**.
Oricum eu ma mir ca nu ti-ai dat seama in atatia ani ca el te insala, ori ai fost prea indragostita ori ceva neuroni in plus ar fi de ajutor.

Edited by nociva, 04 January 2008 - 18:13.


#40
pssst

pssst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 02.09.2007
Subscriu la ce a zis nociva.

Nu bag mâna în foc dar bărbatului sigur ia lipsit ceva din acea căsnicie.Fiind bărbat poate sunt ușor subiectiv dar sexul (sună urât dar o zic ca să înțelegi) odată la 2 săptămâni.. o lună nu ține bărbatul acasă.

#41
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postpssst, on Jan 4 2008, 19:30, said:

Nu bag mâna în foc dar bărbatului sigur ia lipsit ceva din acea căsnicie.Fiind bărbat poate sunt ușor subiectiv dar sexul (sună urât dar o zic ca să înțelegi) odată la 2 săptămâni.. o lună nu ține bărbatul acasă.
asa e. cateodata lipsa de interes a sotiei (  a se vedea titlul topicului  ;)  ) duce la racire.

de aia tot spuneam ca de ce omul ala a putut sa aiba relatii stabile extraconjugale....

#42
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Postpssst, on Jan 4 2008, 18:30, said:

Nu bag mâna în foc dar bărbatului sigur ia lipsit ceva din acea căsnicie.
7 ani ?? :cursing:

#43
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View PostCelestin, on Jan 4 2008, 19:30, said:

7 ani ?? :cursing:

... de acasa :P

#44
pssst

pssst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 02.09.2007

View PostCelestin, on Jan 4 2008, 19:30, said:

7 ani ?? :cursing:

Sa dus omu' la o anumită "prestatoare" a văzut că dintr-un punct de vedere îi este mai bine acolo {timpul trece.. acasă soția tot nu are chef..}, sa dus și a doua oară și sa tot dus până a devenit ceva stabil. În problema asta soția este și ea vinovata, în primul rând că nu și-a dat seama că ala 7 ani "ciocănește" pe la alte "uși" și în al doilea rând că nu a dat atenție la ce nevoi are soțul.

Dacă omului acela era împlinit lăngă soția lui din toate punctele de vedere nu se ajungea aici. Nu aș vrea ca cineva care citește asta să creadă că bărbatul trebuie sadisfăcut non-stop, adică zi și noapte, zi de zi, un bărbat care cere asta e un om fără caracter, o curvă de om.
.. dar nici odată la lună (când aduce banii acasă..  :D )

P.S.

Eu am 20 de ani și sincer îmi vine așa greu să cred că bărbații sunt așa dependenți de unele nevoi.. nu-mi vine să cred uneori că aceste nevoi carnale domină peste orice urmă de bun simț, domină peste dragoste.. familie.. peste copii.

Edited by pssst, 04 January 2008 - 19:47.


#45
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005

View Postnociva, on Jan 4 2008, 18:11, said:

barbatii sunt simpli,le oferi ce le trebuie, in gospodarie in pat, in societate, ii faci putin gelosi spunandu-le cum se uita colegii de munca la tine, iesi in societate cu el si filtrezi asa infofensiv cu altul, uneori esti rece si neapasatoare alte ori ii scoti ochii pentru nimicuri parand geloasa etc. si atunci sigur vor sta langa tine ca mieluseii cersind atentie si dragoste
Dupa ce am citit asta, fac pariu ca nu ai mai mult de 18-20 de ani. Doar la 20 de ani viata e atat de simpla, si la picioarele tale. Sau esti genul de fandosita care freaca saloanele Spa, cu altele de genul ei, care alta treaba nu au. Adica treaba lor e cum sa-si "f__a" la icre mai rau barbatii.
Afla ca unele femei, in loc sa flirteze  inofensiv de dragul artei, sau in loc sa-i spuna ca subiect de discutie la cina,ce  femeie de succes e ea la munca, au si alte treburi mai importante.
Unele femei vor sa se remarce si prin altceva. O sa aflii tu prin ce, mai tarziu, cand o sa cresti mare !

Mi-a sarit in ochi asta "ii scoti ochii pentru nimicuri parand geloasa "   :lol: . Fa-i asta de vreo 4 ori sa vezi cum e sa te intorci la maica-ta acasa.

View Postnociva, on Jan 4 2008, 18:11, said:

... (se poate ca in timp sa calce stramb o data dar asta e ceva aproape normal).
Adica dupa reteta aia de mai sus, mai si calca stramb ? Vai ? Cum suporta asemenea umilinta femeia perfecta, care le stie pe toate ? Ea care avea reteta fericirii ?

View Postnociva, on Jan 4 2008, 18:11, said:

Oricum eu ma mir ca nu ti-ai dat seama in atatia ani ca el te insala, ori ai fost prea indragostita ori ceva neuroni in plus ar fi de ajutor.
Mi-ar place sa treci tu prin asta !

Sa nu uit : cuvantul ala "filtrezi" care nu ti-a iesit tie, se  scrie de fapt "flirtezi". FLIRT ! A FLIRTA !  Vezi, ai mai invatat ceva ! Ai mai crescut un pic !

Edited by Ana_Karr, 04 January 2008 - 20:16.


#46
nociva

nociva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 04.12.2006

View PostAna_Karr, on Jan 4 2008, 20:12, said:

Dupa ce am citit asta, fac pariu ca nu ai mai mult de 18-20 de ani. Doar la 20 de ani viata e atat de simpla, si la picioarele tale. Sau esti genul de fandosita care freaca saloanele Spa, cu altele de genul ei, care alta treaba nu au. Adica treaba lor e cum sa-si "f__a" la icre mai rau barbatii.
Afla ca unele femei, in loc sa flirteze inofensiv de dragul artei, sau in loc sa-i spuna ca subiect de discutie la cina,ce  femeie de succes e ea la munca, au si alte treburi mai importante.
Unele femei vor sa se remarce si prin altceva. O sa aflii tu prin ce, mai tarziu, cand o sa cresti mare !

Mi-a sarit in ochi asta "ii scoti ochii pentru nimicuri parand geloasa "   :lol: . Fa-i asta de vreo 4 ori sa vezi cum e sa te intorci la maica-ta acasa.


Adica dupa reteta aia de mai sus, mai si calca stramb ? Vai ? Cum suporta asemenea umilinta femeia perfecta, care le stie pe toate ? Ea care avea reteta fericirii ?


Mi-ar place sa treci tu prin asta !
In general nu mai raspund la asemenea mesaje, dar poate vei intelege cevadin mesajul acesta, daca nu.. fiecare e liber sa gandeasca cum vrea.
Nu sunt nici pe departe ceea ce ai spus mai sus dar eu stiu cum mi-am tinut 2 barbati langa mine fara sa fiu inselata, spre deosebire de altele... Viata este foarte simpla, pacat ca oamenii ca tine o complica si o invart pe toate partile.
Viata de cuplu este un joc, un joc in care amandoi incearca sa tina flacara aprinsa, o data ce ea se stinge... te poti remecarca prin toate chestiile care le doresti matele ca ramai singura.
Pentru barbati e importanta competitia, e important sa lupte pentru ceva, inclusiv pentru femeiea cu care sunt. Atata timp cat  lupta pentru a te cuceri in permanenta nu vor mai avea timp sa se uite la alte fuste, daca le arati non stop cat esti de indragostita, cat e de important el pentru tine, cat de calda e mancarea si intre picioare la tine cand vine el acasa... in maxim un an va fi cu alta pentru care a luptat.
Am crescut mare si ma remarc prin foarte multe chestii peste tot unde pun piciorul si asta deoarece stiu sa combin si stiu ce sa fac cand sa fac, sau macar imi dau interesul. Femeia pentru a avea succes trebuie sa fie complexa.


Nu se intoarce daca stii cand sa incepi, ce ton sa adopti si cand sa te opresti.


Dupa 10 20 de ani de casnicie nu numai el va calca stramb ci si eu, mi se pare ceva anormal sa nu o faci dupa atata timp. Nu m-as simti umilita sa ma insele o data, sunt femei cu mult mai inteligente frumoase si cu vino in'coa decat mine, nu sunt femeia perfecta dar incerc sa fiu femeia realista nu cea impulsiva de care scriam mai sus. Inainte gandesc la rece si dupa aceea spun sau trag concluzii.

De ce ti-ar placea sa trec prin asta? Pentru ca am alta parere decat tine?  :huh: Eu nu doresc nimanui sa treaca prin asta, dar din pacate multe gandesc ca tine...
Nu gasesc unde sa streg postul care e in plus.  :helpsmilie:

Edited by nociva, 04 January 2008 - 20:34.


#47
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005

View Postnociva, on Jan 4 2008, 20:26, said:

Viata este foarte simpla, pacat ca oamenii ca tine o complica si o invart pe toate partile.

Femeia pentru a avea succes trebuie sa fie complexa.
Postul tau cu "reteta"  se bate cap in cap cu ultimul. Daca flirtezi cu altii, il faci gelos si-i faci  scandaluri nu faci deloc viata mai simpla. Din contra : o complici . Flirturile alea si gelozia , o pot complica rau de tot . Te pot baga chiar in rahaturi in care nu ai fi vrut sa fii .

In alta ordine de idei, femeia e complexa prin natura ei. Dar "reteta" ta reflecta o femeie previzibila. Nici vorba de una complexa. Daca "reteta" ti-a mers la 2 barbati, afla ca esti copil, si poate doar ai avut noroc.

In afara de asta, nu am chef de cearta. M-a deranjat doar tonul de atotstiutoare. In viata, nu merge dupa "retete" . Ar fi simplu daca ar fi asa. Viata este complexa. Ce merge la unii, nu merge la altii. Poate pe unii ii incita sa-i faca non stop pe plac nevestei. Dupa mine aia, aia sunt genul "catelus" . Altii se sictiresc si pleaca. Inghit cat inghit si apoi isi baga picioarele. As da multe exemple de genul asta, dar nu am chef  acum.

#48
justasking

justasking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,189
  • Înscris: 21.07.2006

View Postth333th333, on Jan 4 2008, 17:06, said:

ce grav... un barbat a inselat o femeie cu o alta femeie...
ce drama... femeile toate sar s-o incurajeze sa-l lase si sa plece in papuris, barbatii o dau la intors...
ma intreb daca ar fi omorat pe cineva ar mai fi avut asa probleme de constiinta consoarta? ar fi plecat?
cata importanta da societatea asta sexului! asta ne e cresterea! ne perpelim pt lucruri marunte

Da mama, lasa-l. O sa fie mult mai bine dupa. O sa-ti refaci viata de n-o sa te vezi. O sa gasesti un barbat sa-ti iubeasca copilul. Asa este. In filme.

da si doar in filme o sa vezi pe cineva care are o sotie si mai are in acelasi timp o relatie cu alta femeie timp de 7 ani .
Toata lumea mai calca stramb din cand in cand, mai ales noi barbatii ca e in firea lucrurilor dar una e o aventura de week-end si alta e o relatie de 7ani ; parerea mea este ca acea casnicie nu mai exista de 7 ani iar orice altceva nu e decat sa te minti pe insati...ba mai mult dupa ce a terminat relatia de 7 ani cu aia  - a suferit ce-i drept saracu' si a considerat ca o trebuie sa aiba o relatie cu alta ca sa o uite pe cea de 7 ani - o intrebare scurta @sotia inselata : nu te simti putin in plus?  :rolleyes:
cat despre sotia inselata...chiar nu imi provoci nici macar mila sau compasiune, parerea mea e ca iti meriti soarta, oricat de dur ar parea

Edited by justasking, 04 January 2008 - 21:10.


#49
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Postnociva, on Jan 4 2008, 20:26, said:

Viata de cuplu este un joc, un joc in care amandoi incearca sa tina flacara aprinsa, o data ce ea se stinge... te poti remecarca prin toate chestiile care le doresti matele ca ramai singura.
Dacă pleci pe ideea că trebuie schimbat sau la un moment dat va renunța la tine în favoarea alteia, probabil că așa este însă de regulă, după ce se stinge flacăra aia, exista prietenie, există respect, există un partener de viață.

View Postnociva, on Jan 4 2008, 20:26, said:

Pentru barbati e importanta competitia, e important sa lupte pentru ceva, inclusiv pentru femeiea cu care sunt. Atata timp cat  lupta pentru a te cuceri in permanenta nu vor mai avea timp sa se uite la alte fuste
Fals .. cucerirea aia durează o vreme dar dacă se prelungește, se va plictisi și se va duce la una care nu trebuie cucerită și care îl vrea sau mă rog, unde nu trebuie depus decât efortul ăla de simulare: "eu te vreau, tu te faci că te opui"

#50
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postandi1000, on Jan 3 2008, 12:57, said:

urmeaza o alta bomba

Bomba e de fapt ca nu este satisfacut cu ce are acasa . Daca poti accepta faptul ca il imparti cu alte femei ramai cu el , daca nu desparte-te - asta daca nu mai exista si alte considerente materiale sau sociale pentru care ai inchis ochii si prima data .

View Postnociva, on Jan 4 2008, 20:26, said:

cum mi-am tinut 2 barbati langa mine

E cam putin pentru a emite pareri - poate i-ai ales in asa fel incat sa fie genul ce le place sub papuc . Exista si barbati ce nu pot sa aiba o relatie de durata macar medie cu o singura femeie - orice femeie :)

View Postpssst, on Jan 4 2008, 19:46, said:

sincer îmi vine așa greu să cred că bărbații sunt așa dependenți de unele nevoi

Fiecare are propriul set diferit de nevoi ce trebuie satisfacut , fizice , sentimentale sau sociale - asa ca este evident ca in cazul cand partenerii nu si le mai satisfac reciproc dragostea a disparut .

Edited by AMDG, 04 January 2008 - 22:05.


#51
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

View Postpssst, on Jan 4 2008, 19:46, said:

Eu am 20 de ani și sincer îmi vine așa greu să cred că bărbații sunt așa dependenți de unele nevoi.. nu-mi vine să cred uneori că aceste nevoi carnale domină peste orice urmă de bun simț, domină peste dragoste.. familie.. peste copii.
Fă-ți un  nod la batistă ca să citești postul scris de tine peste vreo 20 de ani. :D

View Postnociva, on Jan 4 2008, 20:26, said:

Nu sunt nici pe departe ceea ce ai spus mai sus dar eu stiu cum mi-am tinut 2 barbati langa mine fara sa fiu inselata, spre deosebire de altele...

Pentru barbati e importanta competitia, e important sa lupte pentru ceva, inclusiv pentru femeiea cu care sunt. Atata timp cat  lupta pentru a te cuceri in permanenta nu vor mai avea timp sa se uite la alte fuste
Nu mă pot abține să nu remarc folosirea trecutului. :)

Sau va deveni atît de bun în arta de a seduce femeile, încît nu va avea probleme în a face noi cuceriri pe lîngă cea de acasă :D

Edited by mufă, 04 January 2008 - 22:21.


#52
nociva

nociva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 04.12.2006
Nu inteleg de ce imi sariti toti in cap? eu am dat doar niste sfaturi care voi le combateti nu neaparat prin argumente si asta ma deranjeaza.
Ideea de sub papuc intervine oricand atunci cand iubesti persoana de langa tine, poate-mi era mai simplu de la inceput sa spun: nu e bine ca intr-o relatie sa ajungi dependenta sentimental (sau orice dependenta)de cealalta persoana pentru ca atunci vei fi sub papuc, vei fi marioneta pe care el o va trage de sfori. Si da, in cele 2 relatii (de lunga durata AMDG,am si locuit impreuna)barbatul a fost marioneta, dar culmea ca dupa ce ne-am despartit; cu altele erau mai reci si duri, deci conteaza cum ti-l educi, eu tot la parerea asta raman.

#53
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Postnociva, on Jan 5 2008, 13:37, said:

nu e bine ca intr-o relatie sa ajungi dependenta sentimental (sau orice dependenta)de cealalta persoana pentru ca atunci vei fi sub papuc
Ori este o relație în care te implici acceptând și riscurile, ori nu este și atunci îți vezi de drum. Dependent nu poți ajunge decât dacă ai o minte un pic deraiată și consideri că la aia/ăla s-a terminat lumea.

View Postnociva, on Jan 5 2008, 13:37, said:

deci conteaza cum ti-l educi, eu tot la parerea asta raman.
Dacă tu ai impresia că poți educa pe cineva :D află că te înșeli. A, că te poti înțelege cu el, că stabiliți că anumite lucruri se fac într-un fel anume și el este de acord să facă cum vrei tu pentru că vrea să-ți facă pe plac, este altceva însă.. va veni și momentul ca el să vrea ceva de la tine iar dacă tu vei refuza și vei încerca în continuare să-l educi, o să ai o surpiză.:)

Edited by Celestin, 05 January 2008 - 14:09.


#54
nociva

nociva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 04.12.2006
ok, atunci iubiti voi fara sa judecati si fiti impulsivi, nu incercati sa va educati partnerul... dar atunci nu mai veniti pe forumuri sa va plangeti ca sunteti inselati :P. Si cu asta va las sa comentati intre voi visele voastre idealiste  :console:

Edited by nociva, 05 January 2008 - 14:51.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate