Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 

Tarom

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1687 replies to this topic

#73
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,634
  • Înscris: 12.12.2006
Taromul schimba preturile pt aceeasi perioada si destinatie?
De ex am gasit un pret bun pt o destinatie in decembrie, trebuie sa ma grabesc cu cumparatul sau mai pot astepta?

#74
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
nu schimba pretul dar biletele sunt pe transe de pret - un anumit nr. la un pret, dupa ce se vand se trece la cealalta categorie de pret si tot asa.

#75
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,634
  • Înscris: 12.12.2006
OK, multumesc!
Mi se parea mie ca la destinatii mai uzuale, mai "populare" e mai scump. Probabil s-au vandut deja.

#76
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
am vazut ca Tarom a bagat la vanzare bilete spre destinatiile noi - Dubrovnik, Zagreb, Lyon. Zborurile spre Dubrovnik si Zagreb sunt operate vad cu ATR 72, ceea ce inseamna ca in sfarsit le-au venit aeronavele comandate si le si pun la treaba.
Preturile sunt bune, pretul normal vad ca e 100 + taxe, deci vreo 200 E. Ultima oara cand am zburat la Zagreb am platit la Malev vreo 450 E, deci e super-ok.

Edited by alexxxxx, 26 April 2009 - 22:09.


#77
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007

 alexxxxx, on Apr 26 2009, 23:08, said:

am vazut ca Tarom a bagat la vanzare bilete spre destinatiile noi - Dubrovnik, Zagreb, Lyon. Zborurile spre Dubrovnik si Zagreb sunt operate vad cu ATR 72, ceea ce inseamna ca in sfarsit le-au venit aeronavele comandate si le si pun la treaba.
Preturile sunt bune, pretul normal vad ca e 100 + taxe, deci vreo 200 E. Ultima oara cand am zburat la Zagreb am platit la Malev vreo 450 E, deci e super-ok.
Pentru o copmpanie care nu e low-cost, preturile merg.

#78
bughitza

bughitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 22.08.2007
Salut,

   Alexxxx imi spui si mie, te rog, unde ai vazut cat costa biletele spre Zagreb la TAROM ? De vreo 3 zile ma chinui pe site-ul lor, nu au decat destinatia, dar nu au pret pentru ea. La Dubrovnik au preturi,  dar eu vreau musai sa ajung in Zagreb, ca mi-e mai usor de acolo sa imi continui vacanta :)

#79
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
salut. Pentru Zagreb n-au afisat inca preturile, am vazut reclama la agentia Tarom si am intrebat ce si cum, din cand in cand trebuie sa mai ajung la Zagreb si toata speranta mi-e in cursa asta, Malev-ul m-a uscat pana acum. Banuiesc ca se pot cumpara de la agentie, sau o sa le bage pret in curand. Verifica in continuare, sunt vreo 2 locuri/zbor cu 50E + taxe, deci e super-bine.

#80
bughitza

bughitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 22.08.2007
bine, oricum, am aflat  ca aceasta cursa spre zagreb va incepe sa opereze din 2 septembrie. Scria pe bileteavion.ro, parca.

#81
artemisa24

artemisa24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 04.04.2006
buna! am si eu o intrebare la voi. in vara plec cu Tarom-ul in Creta. as vrea sa iau cu mine o umbrela pentru plaja, usoara, de bambus care impachetata este destul de mica dar nu suficient de mica cat s-o bag intr-un bagaj la cala. intrebarea mea este: pot s-o iau cu mine ca bagaj de mana? ma poate lamuri cineva? pe site-ul tarom nu specifica decat ca este permis  orice bagaj care incape in compartimentul de sus sau sub scaunul din fata ceea ce se poate dar...ma lasa sa ma urc cu ea in avion?

#82
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Păi și ce te oprește să o trimiți la cală? Mi-e greu să cred că or să te lase cu ea ca bagaj de mană?

#83
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Ca bagaj de mana nu cred ca te lasa daca n-ai unde s-o pui, din motive de securitate. Dar bag-o la cala, ambalata cat de cat si nu e nici o problema. Daca mai esti in dubiu, da-le un telefon la nr. de pe site si se rezolva.
In alta ordine de idei, banuiesc ca e cursa charter, nu stiu ca tarom sa opereze vreun zbor spre Creta....

#84
artemisa24

artemisa24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 04.04.2006
mda, m-am gandit si eu s-o pun la cala legata cumva de valiza sau eu stiu. si daca raman fara ea...asta este...

#85
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
O pui la cala ca un obiect separat. Iti pune un sticker pe ea ca sa nu se piarda si asta e. Personal am transportat pe avion in felul asta o gramada de tampenii (scaun pliant, un elicopter cu telecomanda...) si n-au fost nici un fel de probleme. Repet, daca mai ai nelamuriri da-le un telefon la (4021) 2014979 (agentia Tarom din Aeroportul Otopeni, program non-stop) si te lamuresc ei.

#86
artemisa24

artemisa24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 04.04.2006

 alexxxxx, on May 3 2009, 18:38, said:

O pui la cala ca un obiect separat. Iti pune un sticker pe ea ca sa nu se piarda si asta e. Personal am transportat pe avion in felul asta o gramada de tampenii (scaun pliant, un elicopter cu telecomanda...) si n-au fost nici un fel de probleme. Repet, daca mai ai nelamuriri da-le un telefon la (4021) 2014979 (agentia Tarom din Aeroportul Otopeni, program non-stop) si te lamuresc ei.
multumesc frumos...ii voi suna..si da, ai dreptate. este charter...

#87
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Am luat bilete pt. Barcelona cu Tarom in septembrie - 496 Ron de persoana! Ambele zboruri sunt cu aeronavele nou achizitionate 737-800. A zburat cineva cu ele? E adevarat ca se pot vedea file pe ecrane individuale (in scaun)?
Acum si Taromul are bilete electronice!

Edited by T Irina, 24 May 2009 - 21:26.


#88
MiG29

MiG29

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 16.12.2002
Nu exista ecrane in fiecare scaun. Sunt montate deasupra, cam din 3 in 3 randuri.

#89
mr-bek

mr-bek

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 03.10.2008
Am si eu o intrebare mai ciudatica si imi cer scuze anticipat daca este considerata off topic.

Are cineva idee care au fost de-alungul timpului destinatiile cele mai indepartate ale Tarom?
Intreb asta, pt ca aici http://www.realitate...oto_530997.html am gasit aceasta stire si am ramas surprins, pt ca e ciudat ca 186 de oameni sa mearga cu o cursa de linie din Romania in Mauritania.
De asemenea, stiu ca Tarom a fost prima companie est-europeana care a avut curse directe la Sydney, cu escala la Calcutta, iar pana acum cativa ani zbura la Toronto, New York si Beijing. Au mai fost si alte astfel de destinatii, atat de indepartate? Nu de alta, dar Tarom-ul ar capata alta valenta in ochii mei... :D

Edited by mr-bek, 04 June 2009 - 12:00.


#90
remg

remg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 19.08.2006

 mr-bek, on 4th June 2009, 13:00, said:

Am si eu o intrebare mai ciudatica si imi cer scuze anticipat daca este considerata off topic.

Are cineva idee care au fost de-alungul timpului destinatiile cele mai indepartate ale Tarom?
Intreb asta, pt ca aici http://www.realitate...oto_530997.html am gasit aceasta stire si am ramas surprins, pt ca e ciudat ca 186 de oameni sa mearga cu o cursa de linie din Romania in Mauritania.
De asemenea, stiu ca Tarom a fost prima companie est-europeana care a avut curse directe la Sydney, cu escala la Calcutta, iar pana acum cativa ani zbura la Toronto, New York si Beijing. Au mai fost si alte astfel de destinatii, atat de indepartate? Nu de alta, dar Tarom-ul ar capata alta valenta in ochii mei... :D


Uite aici ce spune cineva: http://www.avantaje....ndex.php?a=2066

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate