Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Tarom

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1687 replies to this topic

#37
MiG29

MiG29

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 16.12.2002
Face 4 ore pentru ca nu e avion. Tarom nu zboara Bucuresti - Constanta. Ala e un autobuz, pus la dispozitie de TAROM.

#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMiG29, on Jul 12 2008, 13:17, said:

Face 4 ore pentru ca nu e avion. Tarom nu zboara Bucuresti - Constanta. Ala e un autobuz, pus la dispozitie de TAROM.

:lol:

#39
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Chiar ca e tare asta cu autobuzul :D

On-topic : eu unul sunt tare multumit de Tarom, am zburat destul cu ei ca sa imi dau seama ca nu sunt mai prejos decat alte companii de stat de prin Europa ( Iberia, Alitalia )

#40
b9876

b9876

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 11.07.2008
:lol:  foarte tare....
da ar putea sa zboare timisoara constanta

#41
MiG29

MiG29

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 16.12.2002
da, ar putea sa zboare Timisoara-Constanta sau Cluj -Constanta, macar in sezon, dar din pacate nu e asa...

Edited by MiG29, 13 July 2008 - 00:33.


#42
ligiacarmen

ligiacarmen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.07.2008
merg eu la londra de pe 18 august! ligiacarmen2004 yahoo

#43
alinutzab

alinutzab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 29.11.2008
Eu am zburat pana acum doar cu Blue Air si Tarom. Au fost 2 diferente fata de cele 2:
1) La Blue Air nu ne-au dat sa mancam
2) La Blue Air nu ni s-a umblat in bagaje
Avand in vedere ca la sosirea in orasul de destinatie ne astepta cineva de la ambasada si ne-am luat bagajele in 5 minute, am ajuns la concluzia ca ni s-a umblat in bagaje in aeroport la Bucuresti, unde am asteptat in avion mai mult de o jumatate de ora, plecand cu intarziere. Probabil ca sa aiba timp sa scotoceasca bine. Ne-au disparut un ap de fotografiat nou nout impachetat in cadou, pt ca era un cadou pt cineva, o pereche de cercei de aur si o pereche de ochelari de soare. Vreau sa va spun ca au scotocit inclusuv intr-o cutie de crema de fata pe care o tineam cu folia protectoare pe jumatate desfacuta si pe care am gasit-o rupta in totalitate, sau in cutia cu tampoane, pe care le-am gasit aruncate prin bagaj...
Concluzie: prefer o companie low-cost!
PS Bagajul nostru nu a fost singurul vandalizat. Am aflat apoi la ambasada ca mai multi se plansesera de acest lucru.

Edited by me_and_myself, 26 July 2009 - 19:21.


#44
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005
Serviciile de pe un aeroport sunt contractate la firme firmulite, una-doua-cinci cat de mare e aeroportul. Si la Delta si la Tarom si la oricare LC aceiasi Dorei arunca bagajele in cala. Si mai degraba Doreii de la screening, care-s tot aia pentru toate companiile, sa fi vazut bijuterii in bagaje. Acuma aparate de fotografiat si bijuterii din aur bagate la cala imi aduc aminte de clasicele bancuri cu Alinutza - orice asemanare cu impricinatii e intamplatoare  :naughty:.

#45
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008

View Postalinutzab, on Feb 5 2009, 21:42, said:

Eu am zburat pana acum doar cu Blue Air si Tarom. Au fost 2 diferente fata de cele 2:
1) La Blue Air nu ne-au dat sa mancam
2) La Blue Air nu ni s-a umblat in bagaje
Avand in vedere ca la sosirea in orasul de destinatie ne astepta cineva de la ambasada si ne-am luat bagajele in 5 minute, am ajuns la concluzia ca ni s-a umblat in bagaje in aeroport la Bucuresti, unde am asteptat in avion mai mult de o jumatate de ora, plecand cu intarziere. Probabil ca sa aiba timp sa scotoceasca bine. Ne-au disparut un ap de fotografiat nou nout impachetat in cadou, pt ca era un cadou pt cineva, o pereche de cercei de aur si o pereche de ochelari de soare. Vreau sa va spun ca au scotocit inclusuv intr-o cutie de crema de fata pe care o tineam cu folia protectoare pe jumatate desfacuta si pe care am gasit-o rupta in totalitate, sau in cutia cu tampoane, pe care le-am gasit aruncate prin bagaj...
Concluzie: prefer o companie low-cost!
PS Bagajul nostru nu a fost singurul vandalizat. Am aflat apoi la ambasada ca mai multi se plansesera de acest lucru.
Atentie!!
nu se pune nimic de valoare in bagajul de cala,bijuterii,aparate foto sau altceva de valoare  :)
si cum spunea spunea cineva,nu depinde de companie daca dispare ceva din bagaj sau nu :P

#46
alinutzab

alinutzab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 29.11.2008

View Postmoschino, on Feb 6 2009, 00:36, said:

Atentie!!
nu se pune nimic de valoare in bagajul de cala,bijuterii,aparate foto sau altceva de valoare  :)
si cum spunea spunea cineva,nu depinde de companie daca dispare ceva din bagaj sau nu :P
Ei, acum stiu si eu ca nu se pun lucruri de valoare in bagajul de cala. Nici macar nu era cine stie ce valoare. Dar era vorba de un cadou. Care era si impachetat pt cadou, alaturi de alte cadouri. Chiar nu m-am gandit sa iau cutiile cu cadouri cu mine in avion. Cat despre cerceii aia, erau si ei acolo intr-o gentuta cu chestii de machiaj... asa cum ii aveam si acasa. Eu imi asum vina pt faptul ca am pus chestiile astea in bagaj si nu ma plang, nici macar n-am facut reclamatie, tocmai din cauza ca imi asum vina de a le fi pus acolo. Ma plang insa pt ca bagajul a fost vandalizat si scototcit in amanunt. Si daca nu e vina companiei pt asta, a cui e? Ca doar nu eu am semnat contractul cu firma de handling, nu? Asa ca, trecand peste greseala mea, voua chiar vi se pare normal ca bagajele sa fie vandalizate intr-un aeroport, fiindca nu e vina companiei???

#47
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Nu pricep ce nu intelegi, ti-au mai explicat 2 oameni inainte. Si daca zburai cu KLM tot aia se intampla, deci nu vad de ce te plangi de Tarom, ei ti-au asigurat zborul in bune conditiuni. Parca de bagaje la OTP se ocupa GlobeGround, deci ei sunt de vina, nu Tarom. Si n-ai semnat nici un contract cu nimeni, ai acceptat conditiile de zbor ale companiei, care ti-a comunicat ca zboara de pe aeroportul Otopeni. Evident ca poti sa faci plangere pentru faptul ca ti-a fost vandalizat bagajul, evident ca nici noua nu ni se pare normal ca bagajele sa fie vandalizate intr-un aeroport, insa mai degraba injura aeroportul sau compania de handling decat tarom-ul, ca si daca zburai cu South China Airlines de pe OTP tot acelasi lucru se intampla, companiile aviatice lucreaza cu ce companie de handling exista in aeroportul respectiv, nu vin cu propria lor companie de handling de-acasa.
Sunt lucruri care se intampla, sunt riscuri asumate de catre toata lumea, daca depui plangere in principiu ar trebui sa fie solutionata.

#48
cip_76

cip_76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 09.01.2009

View Postalexxxxx, on Feb 7 2009, 21:33, said:

Nu pricep ce nu intelegi, ti-au mai explicat 2 oameni inainte. Si daca zburai cu KLM tot aia se intampla, deci nu vad de ce te plangi de Tarom, ei ti-au asigurat zborul in bune conditiuni. Parca de bagaje la OTP se ocupa GlobeGround, deci ei sunt de vina, nu Tarom. Si n-ai semnat nici un contract cu nimeni, ai acceptat conditiile de zbor ale companiei, care ti-a comunicat ca zboara de pe aeroportul Otopeni. Evident ca poti sa faci plangere pentru faptul ca ti-a fost vandalizat bagajul, evident ca nici noua nu ni se pare normal ca bagajele sa fie vandalizate intr-un aeroport, insa mai degraba injura aeroportul sau compania de handling decat tarom-ul, ca si daca zburai cu South China Airlines de pe OTP tot acelasi lucru se intampla, companiile aviatice lucreaza cu ce companie de handling exista in aeroportul respectiv, nu vin cu propria lor companie de handling de-acasa.
Sunt lucruri care se intampla, sunt riscuri asumate de catre toata lumea, daca depui plangere in principiu ar trebui sa fie solutionata.
Deci numai in Romania ti se umbla la bagaje, asta e clar. Si daca ne spune ca suntem asa si pe dincolo ne suparam. Asta e adevarul. De ce dincolo nu se umbla?

Edited by cip_76, 07 February 2009 - 21:45.


#49
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
kkt, se umbla peste tot, o prietena a venit din state fara jumatate din cadouri, cu lacatelul de la bagaj spart, a gasit in schimb un abtibild cu "checked by US customs" :). Peste tot e un risc asumat. N-are importanta cu ce companie zbori, din punctul asta de vedere.

#50
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 18.03.2008

View Postalexxxxx, on Feb 7 2009, 22:26, said:

kkt, se umbla peste tot, o prietena a venit din state fara jumatate din cadouri, cu lacatelul de la bagaj spart, a gasit in schimb un abtibild cu "checked by US customs" :). Peste tot e un risc asumat. N-are importanta cu ce companie zbori, din punctul asta de vedere.

exista asigurari de bagaje din cate stiu eu.

#51
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
nu stiu daca e regula dar si mie si mai multor colegi de munca ni s-a intamplat ca din state sa ni se tare lacatelul de la bagaje. (cu tot cu cheita  :deadtongue: )

#52
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postcip_76, on Feb 7 2009, 21:44, said:

Deci numai in Romania ti se umbla la bagaje, asta e clar. Si daca ne spune ca suntem asa si pe dincolo ne suparam. Asta e adevarul. De ce dincolo nu se umbla?
Recordurile mondiale la furt din bagaje se inregistreaza pe aeroporturile din SUA de departe. Urmati de Roma Fiumicino :) Am trecut de mai multe sute de ori prin aeroporturile din Romania, nu mi s-a intamplat niciodata... doar in America mi s-a intamplat (JFK).

#53
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007

View PostImperator, on Feb 10 2009, 08:55, said:

Recordurile mondiale la furt din bagaje se inregistreaza pe aeroporturile din SUA de departe. Urmati de Roma Fiumicino :) Am trecut de mai multe sute de ori prin aeroporturile din Romania, nu mi s-a intamplat niciodata... doar in America mi s-a intamplat (JFK).
Stiti ca americanii vor sa fie primii mereu !  :D

#54
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
se pare ca taromul o sa aibe iar zboruri bucuresti - constanta si cluj - constanta

aici

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate