Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 

Autocritica - Ursa Mare

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#1
wasabi1948

wasabi1948

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 16.12.2005
Urmareste cineva emisiunea asta? O consider ce-a mai buna emisiune auto... din care chiar ai ce invata, fara femei in bikini urcate pe super-masini sau pe "tunate".
Ca sa va faceti o idee la ultimul episod a facut un reportaj cu sfaturi depspre trecerea la gume de iarna, la ce trebuie sa fim atunti, cat dureaza operatiunea, cat costa, unde, cand cum, ce se intampla cu cauciucul pe zapada, de ce e mai buna un cauciuc cu talon mare iarna.

E o emisiune din care chiar ai ce invata, daca vrei.
Se difuzeaza duminica la 11.40 pe TVR 2.

Asa acum si problema mea: stie cineva cum as putea sa vad episoadele mai vechi. Pe situl tvr2 nu sunt (nici nu ma asteptam), pe DVD nu cred ca se gasesc... deci mai ramane o singura solutie, nu zic care. Asa ca daca cineva imi poate da o sugestie astept PM.

#2
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
si mie imi place de emisiunea asta, chiar daca am vazut putine episoade. Tin minte in care au testat 3 masini in offroad si dadeau sfaturi cum sa atace mai usor o "coama" , facand totodata diferentierea intre un suv light, un suv ceva mai potent si un offroader adevarat. Foarte instructiva, recomand si eu

#3
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Intr-adevar, cea mai tare emisiune auto. Abordeaza temele din perspectiva unui sofer obisnuit, practic se pune in pielea fiecaruia dintre noi. Numai de bine lui Ursa Mare; incepuse sa-si construiasca un site, din pacate vad ca deocamdata a abandonat ideea.

#4
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Super emisiune. Facuta pe un format de emisune clasic, folosit pana s-au trezit realizatorii ca o emisiune se vinde mai bine daca bagi o gagica si o pui sa prezinte tot felul de modele de lux si concepte. Excelenta emisune acea cu SIAB. Punctat clar plusurile si minusurile, nu fara o doza de ironie si umor acid. Unul dintre putinii care a avut curajul sa spuna pe post ca sunt si soferi prosti ( emisunea in care s-a discutat despre blocarea intersectiilor si a drumurilor laterale  si nu numai ).

Edited by Materium, 24 November 2007 - 00:34.


#5
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
tare a fost si cand a prezentat niste intersectii semaforizate cu kurul. vb cuiva de pe aici: e altceva. Nu e genul de emisiune unde se citesc comunicatele oficiale ale producatorilor de masini

#6
fastcarjunkie

fastcarjunkie

    Active Driver ;)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,314
  • Înscris: 27.03.2007
E o emisiune banala, anosta pe alocuri dar cred ca e foarte potrivita pt. Romania. Chiar daca ce prezinta el acolo sunt lucruri de "arhi"-bun-simt, romanul neavand prea multa cultura auto nu cunoaste treburile alea. Cred ca da, as putea spune ca e un mare plus Ursa Mare fata de toate tampeniile alea de emisiuni cu tuninguri si Roxane Ciuhulescu insa ar fi bine daca ar ajusta din mers formatul, sa incerce sa si conduca masinile pe care le testeaza, nu doar sa faca comparative intre culoarea butoanelor de climatizare sau forma gurilor de ventilatie...

#7
virgos9ro

virgos9ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 13.04.2005
Am urmarit si eu emisiunea de duminica 18.11.2007 si sincer mi sa parut super. Din pacate si eu am cautat pe site ul tvr si nu am gasit o inregistrata.Nedumerirea mea este ca dupa ce ca emisiunea dureaza f putin de ce nu o pun inregistrata pe site....Deocamdata este singura emisiune care nu e facuta "la comanda".

#8
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Cum asa? Au fost emisiuni in care au luat masina la plimbare, au spus ce vor de la ea sau mai precis ce ii testeaza si dupa test au tras concluziile. Kia Ceed e un exemplu.

#9
adris1919

adris1919

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 10.10.2006
Singura emisiune din romanica in care se prezinta cu argumente bine formulate pareri cat se poate de verticale.
Are si un umor pe care-l agreez foarte tare. Pentru mine e cea mai tare emisiune de profil.
Sunt incantat ca nu aduce nici o cracanata semidezbracata, semianalfabeta si anorexica care sa se intinda pe vreun bot de masina de copil de milardar de carton.
Banala? anosta? pai daca e complet altfel decat celelalte, cum dracu o fi banala? sau ne aruncam cu termenii asa, ca sa parem interesanti?! Ia uita-te mataluta la emisiunea de pe National, sa vezi acolo comentariu anost, "impiedicat", balbait, fraze incepute si neduse la final, un prezentator cu totul nepregatit, parca e mereu sculat atunci din somn dupa o bauta crunta. Iar papitoaicele care se tot "infig" in camerele de luat vederi nu mai merita nici un comentariu.

#10
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,974
  • Înscris: 03.12.2005
De cand am vazut asa zisul reportaj despre cum se pun lanturile de iarna (care a fost o batjocura fara nici o legatura cu realitatea) pe cuvant ca si emisiunea asta o bag in aceeasi oala cu restul.

#11
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
M-am uitat si eu astazi la "emisiune" , mi s-a parut o pierdere de vreme! Prefer sa fac altceva decat sa ma uit la asa ceva!

#12
fastcarjunkie

fastcarjunkie

    Active Driver ;)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,314
  • Înscris: 27.03.2007
Gandeste-te ca acum e mult mai interesanta ca de obicei, a schimbat putin formatul. :)
Oricum mi-a placut faza cu "mama".

#13
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

 fastcarjunkie, on Jan 28 2008, 10:30, said:

Oricum mi-a placut faza cu "mama".
Mie cea cu PISI! :lol:

#14
fastcarjunkie

fastcarjunkie

    Active Driver ;)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,314
  • Înscris: 27.03.2007
Da, buna si Pisi.

Cred ca nici el nu stia tipul diferentialelor de la SX4, parerea mea.

#15
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

 fastcarjunkie, on Jan 28 2008, 12:49, said:

Cred ca nici el nu stia tipul diferentialelor de la SX4, parerea mea.
Pai sunt doua mari si late: Haldex si Torsen! :)

#16
Domnuics

Domnuics

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 18.01.2007
Mie imi place cum explica! A reusit si prietena mea sa inteleaga ce e ala ABS si la ce foloseste. Pacat ca e pusa la o ora la care nu prea sunt la TV, vad asa cate 5 minute in cel mai fericit caz.

#17
Alex_82

Alex_82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,372
  • Înscris: 18.02.2007
Este o emisiune mai inedita si imi place s-o urmaresc cand sunt acasa duminica.
Nu divulga informatii spectaculoase dar formatul si prezentatorul emisiunii ma bine dispun :) .

Eu cred ca este binevenita in contextul actual al cresterii numarului de automobilisti.

#18
fastcarjunkie

fastcarjunkie

    Active Driver ;)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,314
  • Înscris: 27.03.2007

 Marius3k, on Jan 28 2008, 15:00, said:

Pai sunt doua mari si late: Haldex si Torsen! :)
Pai da dar nu cred ca-s ambele tipuri diferite pe SX4. In fine, sa trecem, s-a inteles gresit ce-am vrut sa zic.

Da, e o emisiune diferita, de fapt as putea spune ca-i singura emisiune auto din Romania (si cam asta ar fi problema) ca restul sunt pline fie de reclama fie de filmulete cumparate. Din pacate asta e nivelul de cultura auto din Ro, consuma mai mult cu ABS dom'le.

Chiar, spuneti-i lui Maxi sa scoata ABS-ul ca sa mearga economic.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate