Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 

Adobe Audition 3

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
levi78

levi78

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.02.2004
Sa-mi zica cineva cum pot sa mut/alunec un Track inainte si inapoi.  Am atasat o poza sa se vada ce as vrea. Bucata selectata cu galben sa duc in stanga sau in dreapta.
Adobe Audition 3.0

Attached Files


Edited by levi78, 27 January 2009 - 02:12.


#20
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,471
  • Înscris: 08.12.2006
Nu lucrez în AdobeAudition, dar din ce mai țin minte de la CoolEdit (de ani de zile, deci poate greșesc) ar trebui să dao un click sus unde am încercuit, apoi cu click dreapta pe bucata respectivă (posibil să trebuiască în jumătatea inferioară a bucății respective) ții apăsat și tragi de ea. Eu nu am la dispoziție helpul, dar tu îl ai :)

Attached Files



#21
levi78

levi78

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.02.2004
DA aia era!  :rolleyes:  La alte programe de gen nu erau asa... editez video, dar nu trebuies sa schimb nimic, doar il trag si gata

Multumesc antinari!

Edited by antinari, 27 January 2009 - 04:11.
mici corecții


#22
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
@forza-stiinta

plugin pentru aac, aici:

http://www.rarewares...hp#audition-aac

#23
CYCLER

CYCLER

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 15.05.2006
levi78: cu celalalt buton :D (dreptu' pentru drag&drop, stangu' pt. selectat)

#24
mihai24

mihai24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 07.10.2006
salut, folosesc Audition 3 pe un sistem Core2Duo=4400 / 2G=800 / Genius 5.1 ...........
cand utilizez "Multiband Compressor" - indiferent de setarile de on-of/post/prerol pe el, DACA dau play melodiei in interfata Compresorului, se blocheaza cand "cancel", "close" fereastra compresorului. DACA nu dau play(preview) file ci fac orice setare pe compresor, apoi aplic - e totul in ordine.
aveti idee de ce?

#25
buncar

buncar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 15.04.2005

View Postozzyboy, on 11th November 2008, 23:08, said:

nu este ciudat deloc...ai  macar idee unde gasesti  formatul ala?
iti  zic eu... il folosesc anumite telefoane mobile ptr inregistrari si daca vrei sa le asculti pe pc iti trebuie un amr player...asadar, mai bine il scoti  in mp3, normal la calitatea aia "varza", poate si putin imbunatatit cu audition....

sa stii ca majoritatea programelor de editare audio nu folosesc acest format. probabil tocmai d'aia, ca este un format lossles...ma rog eu am avut nevoie si m-am bucurat ca am gasit acest plugin ptr adobe si sper sa mai  foloseasca si  altora.

sanatate!!!
AMR la 32 Bit?....nu cred.

#26
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,471
  • Înscris: 08.12.2006
Nici eu nu cred, dar nu stiu nici de unde ai dedus ca amr-ul respectiv e la 8k si 32 bit.

#27
andolis49

andolis49

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 19.09.2007
Salutare tuturor!

Cum pot rezolva asta?? (win 7 x64) Adobe merge numai o singura data dupa instalare apoi nu mai vrea...

Attached Files



#28
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,471
  • Înscris: 08.12.2006
Nu știu dacă asta e, însă vezi acest fix pentru vista x64 http://www.adobe.com....jsp?ftpID=3978
Din câte știu (nu folosesc acest soft) Adobe Audition merge cu orice fel de placă de sunet. Mesajul tău de eroare spune că nu ai nici o placă de sunet însă, poate ar fi utilă o dezinstalare/reinstalare a driverului plăcii de sunet.
Dacă nu se rezolvă, fă cu Everest un rezumat al sistemului și adresează-te aici: http://www.adobe.com...be/contact.html

#29
SHunter

SHunter

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 17.01.2010
Adobe audition 3 este perfect, si destul de profesional pentru editing :)))) dar si Strenberg tot e bun...
Recomand audition

View Postantinari, on 27th January 2010, 16:33, said:

Nici eu nu cred, dar nu stiu nici de unde ai dedus ca amr-ul respectiv e la 8k si 32 bit.
Te POT AJUTA ;) adreseaza-te

#30
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,471
  • Înscris: 08.12.2006
Ok, mă adresez: cu ce crezi că m-ai putea ajuta (on topic)?

#31
Salilik

Salilik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 11.01.2009
De curand mi-am achizitionat un mixer Behringer Xenyx 1202FX si un microfon Cad gxl2200... Le-am conectat ca la carte toate, mixerul l-am conectat la pc prin cablul 3.5 mm Audio to RCA Splitter Cable... Cand intru in Adobe audition i-mi apare eroarea asta [ http://img824.imageshack.us/img824/1006/screenshot2011070814541.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am incercat o gramada de setari... am cautat pe google dar nici o solutie nu mi-a fost de folos... Poate softpedia ma poate ajuta.

#32
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Prin ce placa de sunet ai conectat mixerul? cea on-board? ai asio instalat?

Nu am mai lucrat demult in audition dar eroarea asta apare si la alte softuri de genul cand e o problema la placa audio selectata.

#33
Salilik

Salilik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 11.01.2009
Am rezolvat singur pana la urma problema... AM reinstalat programul si a mers...

#34
silviuvoiceover

silviuvoiceover

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.04.2012
Salutare.Audition,este unul din cele mai performate programe de(Inregistrare,Editare,Procesare Audio) .Cu un pic de incredere pot afirma ca isi merita banii de departe fata de Alte (brand-uri)de profil.
Pentru cei care nu au avut rabdarea necesara,e posibil ca Audition sa para,Greoi,Incomplet,etc.
Recomand tutoriale de pe youtub.

Lucrez in productie audio radio tv de multi ani si,le am incercat pe toate,Audition RAMANE.
P.S. Nu ma adresez celor ce FAC Muzica

Edited by silviuvoiceover, 09 April 2012 - 12:39.


#35
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Cubase SX si Pro Tools. La ani lumina de Adobe audition! AA e ceva mai comod la editari ,doar atat. Nici un studio ,nici macar cele "home made" nu folosesc AA.

#36
malaiemil14

malaiemil14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.02.2014
Salut!
Am o problema foarte enervanta cu adobe audition 3.Dupa ce aplic o serie de pluginuri sau efecte..cand ies din fereastra cu efectul respectiv mi se blocheaza programul.Nu mai reactioneaza la clickuri sau la tastatura...dar restul programelor merg..deci nu se blocheaza tot pc-ul...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate