Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best cooler

Program vizibilitate intre puncte

Sfat achizitie casti gaming 300-3...

Dimensiune optima teava scurgere ...
 Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...

Caut firma pentru lucrare bucatar...

Dimensionare țevi incalzire
 Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"

Alternativa la Oppo Find X5 in ac...

Perioada de proba fara contract
 Idee articol stiintific Cisco/ret...

Setare/reglare AC pentru confort ...

Este teapa All inclusiv? Turcia, ...

Adio Doi Cocosi
 

Credeti in compatibilitatea zodiilor? Care au fost criteriile in alegerea partenerului dumneavoastra?

- - - - -
  • Please log in to reply
278 replies to this topic

#55
Franco222

Franco222

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 16.11.2005

 Mosotti, on Nov 3 2007, 21:22, said:

trebuie sa fii cu creierul pierdut in negura timpurilor ca sa crezi ca pozitia unor stele aflate la dracu-n praznic te influenteaza in vreun fel
cam asa ceva :peacefingers:

#56
mtz_mic

mtz_mic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 10.04.2007

 Franco222, on Nov 4 2007, 10:06, said:

cam asa ceva :peacefingers:

hai ca esti tare... pana la urma cum stai? pro sau contra astrologiei?
Mai sus descriai zodiile rac si berbec de mai aveai putin si intrai in detalii intime, intelegand din asta ca te-ai informat, si pentru ca ai tinut si minte esti de acord cu ceea ce spui.  :console: Lasa, intelegem noi, nu esti singurul care nu are o parere proprie :lol:

#57
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
imi imaginez citeva zeci de milioane de africani, rupti de foame, nascuti in zodia leului, citind caracterizarea (vorba vine, sint analfabeti)

Nativul din zodia Leu este încrezator în propriile forte, mândru, generos; stie sa îsi reprezinte interesele, îi place sa atraga atentia, poate fi condescendent. Nativul Leu este constient de propria valoare si este mereu preocupat ca meritele sa-i fie recunoscute în mod corespunzator si sa iasa în evidenta. Are o mare nevoie de respect. Este ambitios si creativ. Stie sa îsi creeze aparitii de efect. Vrea sa fie "vioara întâi", îsi organizeaza succesul, cauta prestigiul social. Este drept si marinimos.

:roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao:

#58
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007
Pai sa tina cont de ascendent, da ?  :D Cica asa sta treaba...zodia de fapt, n-are nicio treaba. Ascendentul e cel care face sa se invarteasca Pamantul.
Sau cum e, mtz_mic ?

#59
mtz_mic

mtz_mic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 10.04.2007

 CICI&Co, on Nov 4 2007, 11:38, said:

Pai sa tina cont de ascendent, da ?  :D Cica asa sta treaba...zodia de fapt, n-are nicio treaba. Ascendentul e cel care face sa se invarteasca Pamantul.
Sau cum e, mtz_mic ?

mai citeste o data ceea ce am scris

Quote

Ascendentul are o importanta foarte mare si, de cele mai multe ori, chiar mai mare decat semnul zodiacal.


#60
Franco222

Franco222

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 16.11.2005

 Mosotti, on Nov 4 2007, 11:35, said:

imi imaginez citeva zeci de milioane de africani, rupti de foame, nascuti in zodia leului, citind caracterizarea (vorba vine, sint analfabeti)

Nativul din zodia Leu este încrezator în propriile forte, mândru, generos; stie sa îsi reprezinte interesele, îi place sa atraga atentia, poate fi condescendent. Nativul Leu este constient de propria valoare si este mereu preocupat ca meritele sa-i fie recunoscute în mod corespunzator si sa iasa în evidenta. Are o mare nevoie de respect. Este ambitios si creativ. Stie sa îsi creeze aparitii de efect. Vrea sa fie "vioara întâi", îsi organizeaza succesul, cauta prestigiul social. Este drept si marinimos.

:roflmao:  :roflmao:  :roflmao:  :roflmao:  :roflmao:

Imi imaginez nu un african ci un roman. Adica... cam acelasi lucru, vazut din alte unghiuri ale globului.
tigan italian
balcanic puturos
gura inutila...

Acesta, desigur, nu-l impiedica ca, pe un forum oarecare, sa joace constiincios rolul condescendent dictat de zodia sa solara si care e asa de frumos descris mai sus :D

Edited by Franco222, 04 November 2007 - 12:30.


#61
Desiree

Desiree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 18.01.2006

 Franco222, on Nov 4 2007, 12:28, said:

Imi imaginez nu un african ci un roman. Adica... cam acelasi lucru, vazut din alte unghiuri ale globului.
tigan italian
balcanic puturos
gura inutila...

Acesta, desigur, nu-l impiedica ca, pe un forum oarecare, sa joace constiincios rolul condescendent dictat de zodia sa solara si care e asa de frumos descris mai sus :D



Franco, daca eu sunt jumatate taur si jumatate gemeni si prietenul meu e rac ce sanse avem sa ne intelegem in viitor? In prezent nu ne intelegem... de fapt nu ne-am inteles niciodata.

#62
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
ok :yawn:

imi imaginez citeva milioane de africani, rupti de foame, nascuti in zodia leului cu ascendent in leu, citind caracterizarea (vorba vine, sint analfabeti)

Quote

Nativul cu Ascendent in Leu este in general foarte ordonat si are talent de bun organizator, dar are tendinta de a fi condescendent sau chiar arogant. Isi doreste atât de mult sa reuseasca in viata incât ajunge sa neglijeze toate celelalte aspecte ale vietii in favoarea realizarii profesionale.

Nativul cu Ascendent in Leu isi doreste in primul rând un statut social cât mai inalt, atât pentru el cât si pentru cei apropiati. Reusita materiala nu il intereseaza decât in masura în care ii aduce si recunoasterea valorii sale ca profesionist si ca om.

Din punctul de vedere al sanatatii, nativul cu Ascendent in Leu este predispus la probleme cu coloana vertebrala si dureri in zona cervicala.

De regula, nativul cu Ascendent in Leu este echilibrat si sigur pe sine. Este dinamic si are o rezistenta psihica deosebita.

sau, alta sursa :lol:

Quote

Cei cu Ascendent in Leu se vor lupta mereu pt putere, pt recunoastere. Acestia doresc sa ocupe un post important in societate, la serviciu si chiar in casnicie. , cu i se mai spune, e mandru, atent, matur. Totodata detine si o doza de simpatie, popularitate, insa sigur pe sine si dornic de autoritate. Acestia nu fac compromisuri si stiu bine ceea ce isi doresc de la viata. Sunt competenti dar si de neinduplecat. Sunt capabili de multe si sunt in stare sa calce totul in jur pt a obtine ceea ce isi doresc.

Ascendentul in Leu denota inteligenta, dragoste de libertate, dorinta de a fi in frunte, de a avea putere de decizie, sunt energici si foarte curajosi. Acestia sunt cei mai buni in arta organizarii, in stare sa conduca, dar defectul cel mai mare a acestora il reprezinta orgoliul exagerat. Se impun prin simpla lor prezenta si nu fac compromisuri. Cer mult de la toti si asteapta sa primeasca totul de la cei dragi. Nu se multumestc cu putin, asa ca sunt si foarte pretentiosi.
De obicei partenerul lor de viata trebuie sa fie o persoana importanta, pt ca astfel, sunt si ei laudati, apreciati sau invidiati.
Aspectul fizic prezinta o inaltime medie spre inalta, aspect impunator, par bogat, cap rotund, in aparenta siguri pe sine.

am bolduit ce mi se potriveste. da, sint inalt :lol:

#63
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007

 Desiree, on Nov 4 2007, 12:31, said:

Franco, daca eu sunt jumatate taur si jumatate gemeni si prietenul meu e rac ce sanse avem sa ne intelegem in viitor? In prezent nu ne intelegem... de fapt nu ne-am inteles niciodata.
Parca am fi la vrajitoare...  :D

Bon, sa imi aduc contributia.
Franco, eu sunt sagetatoare, prietenul e leu, amandoi nascuti in aceeasi zi a lunii, adica 19, la 3 ani diferenta. Bine, 3 ani si un pic  :D Astrele spun ca ar trebui sa ne potrivim la fix, noi ne certam zilnic...uneori ma mai impaca, alteori ma impac singura.
Ce sa fac? Ce sa fac?

Edited by CICI&Co, 04 November 2007 - 12:48.


#64
Desiree

Desiree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 18.01.2006

 CICI&Co, on Nov 4 2007, 12:47, said:

Parca am fi la vrajitoare...  :D

Bon, sa imi aduc contributia.
Franco, eu sunt sagetatoare, prietenul e leu, amandoi nascuti in aceeasi zi a lunii, la 3 ani diferenta. Bine, 3 ani si un pic  :D Astrele spun ca ar trebui sa ne potrivim la fix, noi ne certam zilnic...uneori ma mai impaca, alteori ma impac singura.
Ce sa fac? Ce sa fac?


Gaseste-ti alt prieten. Daca poti. Daca tu crezi ca nici un alt barbat nu s-ar uita la tine ramai cu el si certati-va in continuare.

#65
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007

 Desiree, on Nov 4 2007, 12:48, said:

Gaseste-ti alt prieten. Daca poti. Daca tu crezi ca nici un alt barbat nu s-ar uita la tine ramai cu el si certati-va in continuare.
Pot, dar nu vreau...inca.
Si problema nu e ca ne certam, ci ca sunt nevoita sa ma impac singura.

#66
Franco222

Franco222

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 16.11.2005

 Desiree, on Nov 4 2007, 12:31, said:

Franco, daca eu sunt jumatate taur si jumatate gemeni si prietenul meu e rac ce sanse avem sa ne intelegem in viitor? In prezent nu ne intelegem... de fapt nu ne-am inteles niciodata.
Taurul este extrem de incapatanat iar racul este un familist. Si daca unele lucruri merg prost, niciunul dintre ei nu vrea sa renunte: oricat de mult ar suferi, Racul nu concepe sa isi tradeze "familia", iar Taurul cel incapatanat se agata de o relatie de parca zici ca e lipit cu poxipol.
Geamanu e mare amator de escapade, dar mai degraba intelectuale decat fizice. In combo cu Taurul, Geamanul se multumeste sa discute/flirteze cu tot felul de ciudati. Are niste prieteni bizari, lucru care e posibil sa il agaseze pe Racul ce parctica cultul "alor nostri", cel putin pana cand (daca) ajunge sa-i integreze pe unii dintre acestia in "familia sa".
Gura de Gemeni fara indoiala il enerveaza pe Rac, care isi simte atacata pozitia de "cap" si se straduie sa o mentina jucand rolul de dur si straduindu-se (in van) sa urle mai tare ca geamanul.
Daca nu era componenta solida de Taur nu exista nicio sansa...

Edited by Franco222, 04 November 2007 - 12:56.


#67
tonks

tonks

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 15.08.2007
geamanu e amator de escapade?
ma duc sa-i rup dintii lu barbata-miu!

#68
SeMeSeu

SeMeSeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 10.05.2007

 CICI&Co, on Nov 4 2007, 12:47, said:

Parca am fi la vrajitoare...  :D

Bon, sa imi aduc contributia.
Franco, eu sunt sagetatoare, prietenul e leu, amandoi nascuti in aceeasi zi a lunii, adica 19, la 3 ani diferenta. Bine, 3 ani si un pic  :D Astrele spun ca ar trebui sa ne potrivim la fix, noi ne certam zilnic...uneori ma mai impaca, alteori ma impac singura.
Ce sa fac? Ce sa fac?

Leii sunt naspa, incearca cu scorpioni. ;)

#69
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007

 tonks, on Nov 4 2007, 12:57, said:

geamanu e amator de escapade?
ma duc sa-i rup dintii lu barbata-miu!
Rupe-l pe genunchi! Mama lu de escapaditionist  :D

 SeMeSeu, on Nov 4 2007, 12:57, said:

Leii sunt naspa, incearca cu scorpioni. ;)
Eu n-am de gand sa iau zodiacu la rand, da ?  :D


Nimeni nu imi poate da un sfat?

#70
SeMeSeu

SeMeSeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 10.05.2007

 CICI&Co, on Nov 4 2007, 12:59, said:

Eu n-am de gand sa iau zodiacu la rand, da ?  :D

Nu la rand mey ... pe sarite. Leu -> scorpion. Punct :)

#71
Desiree

Desiree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 18.01.2006

 Franco222, on Nov 4 2007, 12:56, said:

Taurul este extrem de incapatanat iar racul este un familist. Si daca unele lucruri merg prost, niciunul dintre ei nu vrea sa renunte: oricat de mult ar suferi, Racul nu concepe sa isi tradeze "familia", iar Taurul cel incapatanat se agata de o relatie de parca zici ca e lipit cu poxipol.
Geamanu e mare amator de escapade, dar mai degraba intelectuale decat fizice. In combo cu Taurul, Geamanul se multumeste sa discute/flirteze cu tot felul de ciudati. Are niste prieteni bizari, lucru care e posibil sa il agaseze pe Racul ce parctica cultul "alor nostri", cel putin pana cand (daca) ajunge sa-i integreze pe unii dintre acestia in "familia sa".
Gura de Gemeni fara indoiala il enerveaza pe Rac, care isi simte atacata pozitia de "cap" si se straduie sa o mentina jucand rolul de dur si straduindu-se (in van) sa urle mai tare ca geamanul. Daca nu era componenta solida de Taur nu exista nicio sansa...



Deci exista sanse sa ne intelegem bine... eventual cand o sa am laringita. :D

#72
tonks

tonks

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 15.08.2007
vino la mine ca te impac io!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate