Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Credeti in compatibilitatea zodiilor? Care au fost criteriile in alegerea partenerului dumneavoastra?

- - - - -
  • Please log in to reply
278 replies to this topic

#19
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 06.06.2006

View Postgvincentiu, on Nov 2 2007, 11:16, said:

1. Imi pari cam sub papuc?
2. Sau  te-ai topit in ea?
1. nu cred (mai putin cand vine vorba de haleala si f*tai); dar nu ma contrazic cu ea pe chestii puerile (din punctul meu de vedere) si nici ea cu mine pe chestii puerile (din punctul ei de vedere); cat timp majoritatea acestor chestii puerile sunt comune, dorm, mananc, f*t, lucrez, ma distrez&stuff (adica traiesc) mai linistit
2. doamne feri; in cel mai rau caz ma topesc dupa ea

:console:

PS: topic fara legenda

#20
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 03.06.2006

View Postkretzu77, on Nov 2 2007, 11:38, said:

2. doamne feri; in cel mai rau caz ma topesc dupa ea
Esti ferice, dar au adancisem problema, ma gandeam la o efuziune sentimentala suprema: atunci cand te topesti in celalalt.

#21
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007
Iar o dati in basme, visatorilor?

#22
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005

View PostCICI&Co, on Nov 2 2007, 12:00, said:

Iar o dati in basme, visatorilor?
Asta-mi sună a: "hai, lasă vrăjeala și dă-ți chiloții jos" :w00t:

#23
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007

View Postgvincentiu, on Nov 2 2007, 11:47, said:

ma gandeam la o efuziune sentimentala suprema: atunci cand te topesti in celalalt.
Si asta a ce iti suna, mufa? Mie a basm.

le: acum am vazut asta.

View Postgvincentiu, on Nov 2 2007, 10:44, said:

Later: si pentru cei (cele) care nu cred in fenomen: vedeti ca se pot face astrograme dupa data, ora si locul nasterii in care o sa va regasiti cu siguranta. Nu-i asa draga user Cici?

Ce sa fie asa, draga? Ca imi spune unu' ca maine e sambata si dorm, iar luni ma duc la munca?

Edited by CICI&Co, 02 November 2007 - 12:11.


#24
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 03.06.2006
1. Daaaaaaaaaa, este un basm pe care toti ar vrea sa-l traiasca dar sunt foarte putin care ating o particica din el.
2. Hm, fa-ti o astrograma si mai vorbim. Eu cred ca stii despre ce e vorba dar minimalizezi intentionat.
Iar in cazul meu m-a ales partenera si inca o mai felicit pentru treaba asta. Criteriile ei? Dragoste la prima vedere.

#25
andreiandrei

andreiandrei

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,421
  • Înscris: 13.08.2007
Hahaha, imi aduc aminte de o faza tare.

Era Neti Sandu, horoscopista aia de dimineata de la protv, si zicea de ceva zodie, si in incheiere  " .........s-ar putea sa aveti anumite probleme de natura medicala, sau nu " .

#26
Franco222

Franco222

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 16.11.2005
Cei mai multi si mai vizibili predicatori ai astrologiei sunt niste oameni care cauta sa impresioneze. Ca noi toti, de altfel, numai ca acestia, pentru a lua fata si a accede rapid la randurile din fata ale publicului (care sunt si cele caracterizate de o inteligenta exploziva) sar calul si tot incearca sa trosneasca dintr-un bici facut la repezeala dintr-un material indoielnic. Acest bici se numeste "previziunea viitorului". La auzul acestor pretentii, barbatii, care, in general, sunt mai preocupati de cum anume sa-si croiasca viitorul, stramba din nas. Sexul mai bland si mai pasiv este insa mai receptiv la ideea de "ce iti este dat". De aici interesul unor femei pentru horoscop, o prosperitate neasteptata a unor cvasi-sarlatani si prostitutia unei stiinte.

Un astrolog care studiaza tranzitele si incearca sa prevada influenta acestora asupra unei persoane are nevoie de tema natala a persoanei respective. Sa cunosti doar zodia solara a persoanei insemna sa ai doar o aproximare grosolana a pozitiei Soarelui in acesta tema. E ca si cum ai vrea sa rezolvi un sistem de... doua inecuatii cu 10 necunoascute. Poti sa fii toba de matematica, daca emiti mai mult decat niste balbaieli, bati campii. Sau, ce-i drept, poti sa o iei pe cazuri. Cazul 1: presupunand ca se va manifesta influenta X, atunci inseamna ca se va manifesta influenta X. Cazul 2: daca nu, atunci nu. Va multumim pentru atentie.

On topic, lasand tranzitele si previziunile la o parte, trebuie sa te pricepi destul de bine la astrologia natala si relationala ca sa iti dai seama cam ce sanse ai cu un partener.
Si, pana ajungi sa fii infailibil, s-ar putea sa treaca o viata.

Edited by Franco222, 02 November 2007 - 13:20.


#27
CornelB

CornelB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 23.06.2005
lol, deci ce am înțeles eu de mai sus e că... Franco222 e, de fapt, femeie. [:w00t: ]

Edited by CornelB, 02 November 2007 - 13:47.


#28
Franco222

Franco222

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 16.11.2005

View PostCornelB, on Nov 2 2007, 13:42, said:

lol, deci ce am înțeles eu e că Franco222 e femeie. [ :w00t: ]

Dha monser? si cum ai rationat?

Ma rog...am amintit de femeile "naive" (nu sunt sexist da' n'am auzit pe vreun barbat sa creada in "horoscoape") si am uitat sa arat ca tot femeile au in general meritul de a fi depasit mai usor prejudecatile la care se deda sexul mai sceptic, pentru a acorda astrologiei (nu "horoscoapelor") atentia meritata.
Horoscoapele in forma cunoscuta din ziare sunt cel mult o forma incompleta de astrologie solara (asa cum arata si numele: Horus=Soarele).

Edited by Franco222, 02 November 2007 - 14:05.


#29
CornelB

CornelB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 23.06.2005

View PostFranco222, on Nov 2 2007, 13:54, said:

Da, si cum ai rationat?

Ma rog...am amintit de femeile "naive" (nu sunt sexist da' n'am auzit pe vreun barbat sa creada in "horoscoape") [...]


lolool, sunt din ce în ce mai convins, doar femeile își dau seama la 2 secunde după ce pun o întrebare că, de fapt, știu răspunsul [în 25 de forme și/sau nuanțe chiar] :roflmao:

#30
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 03.06.2006
Is de acord cu Franco222 si-ti fac cunostinta cu un barbat care crede in horoscoape, in masura precizata la postul #10.
Nice to meet you!

#31
risuka

risuka

    Gheparduta pufoasa

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,171
  • Înscris: 22.06.2007
Nu cred in compatibilitatea zodiilor, mai ales ca in toate cartile pe care le-am citit e scris ca zodia mea si a sotului meu sunt 100% incompatibile :D .

#32
Franco222

Franco222

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 16.11.2005
@Cornel
Nope, nu era vorba de un raspuns pe care mi l-am dat singur, chestia e ca neputand sa mai editez postul ala din care ar fi putut rezulta ca, in medie, femeile sunt mai proaste, am pus corectura in postul urmator.

Adresata tie era doar intrebarea cu privirea la rationament...if any :D

@Risuka
zodiile alea fiind care?
in fine, nu se face astrologie la modul serios doar cu zodiile solare

Edited by Franco222, 02 November 2007 - 14:42.


#33
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 06.06.2006

View Postgvincentiu, on Nov 2 2007, 11:47, said:

Esti ferice, dar au adancisem problema, ma gandeam la o efuziune sentimentala suprema: atunci cand te topesti in celalalt.
:huh:
gandesti prea mult

Edited by kretzu77, 02 November 2007 - 14:40.


#34
CornelB

CornelB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 23.06.2005

View Postgvincentiu, on Nov 2 2007, 14:26, said:

Is de acord cu Franco222 si-ti fac cunostinta cu un barbat care crede in horoscoape, in masura precizata la postul #10.
Nice to meet you!

nene, ești cam confuz, afirmația 'nu există bărbați care să creadă în horoscopae' e a lui Franco, nu a mea, deci cum draq să fii de acord cu el??? ! :roflmao:

ps: asta nu înseamnă că nu ați face, probabil, un cuplu potrivit... :D

Edited by CornelB, 02 November 2007 - 14:54.


#35
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 06.06.2006

View PostCornelB, on Nov 2 2007, 14:51, said:

ps: asta nu înseamnă că nu ați face, probabil, un cuplu potrivit... :D
in mod sigur
e scris in stele
am vazut eu
:lol:

#36
risuka

risuka

    Gheparduta pufoasa

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,171
  • Înscris: 22.06.2007

View PostFranco222, on Nov 2 2007, 14:38, said:

@Risuka
zodiile alea fiind care?
in fine, nu se face astrologie la modul serios doar cu zodiile solare
Eu sunt capricorn, el gemeni

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate