Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Credeti in compatibilitatea zodiilor? Care au fost criteriile in alegerea partenerului dumneavoastra?

- - - - -
  • Please log in to reply
278 replies to this topic

#271
adybmw

adybmw

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,288
  • Înscris: 22.03.2007

View PostHpVirus, on 30th August 2009, 10:16, said:

Eu unul nu cred in compatibilitatea zodiilor ... totul vine de la sine si din inima daca este ceva serios ;)
Leii si cu pestii nu prea se inteleg. Se pare ca la mine e invers ;))
Foarte corect spus. Si la mine e tot invers :)

#272
mike_sol

mike_sol

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 412
  • Înscris: 05.04.2007
am avut foarte multe prietene dar nu m-am inteles cu nici una la fel de bine cum ma inteleg cu actuala. ea e capricorn, eu pesti. eu o iubesc cum numa un peste stie, ea are loc undeva pentru toata iubirea asta tampita :lol:

#273
cpg

cpg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 19.09.2006
:lol:  apropo de ce zicea leoaica de mai devreme si pe mine m-a iubit un taur saracul.....

sunt leoaica, am avut o relatie extrem de lunga cu un leu (daca ma intrebi acum, a fost multa iubire si mult chin simultan) iar acum sunt cu un scorpion minunat (toata viata am fugit de zodia asta si - no offense- pe femeile scorpion pe care le-am intalnit, le urasc), nu am intalnit pana acum o persoana ca el.

#274
sfântul

sfântul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 26.05.2007
Same goes for me :D, doar ca in general m-am inteles bine cu scorpionii. Sunt leu si in ciuda chestiilor care se spun, relatia cu scorpia mea :wub: e geniala :hug:.

Edited by sfântul, 01 April 2010 - 20:34.


#275
geanina15

geanina15

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 27.02.2008

View Postsfântul, on 1st April 2010, 19:34, said:

Same goes for me :D, doar ca in general m-am inteles bine cu scorpionii. Sunt leu si in ciuda chestiilor care se spun, relatia cu scorpia mea :wub: e geniala :hug:.

Bill si Hillary Clinton sunt leu si scorpion, ceea ce se vrea o relatie atipica daca o caracterizezi astral, dar na se poate.

eu cred ca si astrele spun cate ceva despre noi.

#276
camille33

camille33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.03.2014
Dupa cateva experiente nasoale pe planul cuplului (dar si pe al prieteniei) am inceput sa evit din start anumite zodii ori sa fiu foarte, foarte sceptica.
Eu sunt Varsatoare si cu Taurii sau Scorpionii ma inteleg groazniiiiiic. Am avut o relatie cu un Taur, ne-am iubit enorm dar diferentele de perceptie si nevoile de baza erau diferite de la cer la pamant. Devenise un chin, asa ca am renuntat. Eu desigur, ca lui ii era greu sa zica stop chiar daca nu mai era fericit. Iar cu scorpionii, fie fete (surorile mele) fie baieti, nu ne intelegem.
Binenteles in planul prieteniei lucrurile sunt la un nivel mult mai superficial si e mai usor sa tii totul in frau. In relatiile amoroase, cand vulnerabilitatile ies inevitabil la iveala e dificil.
Mai stiu ca ma inteleg greu si cu Fecioarele in relatii, insa cumva ma atrag.

Probabil fiind psiholog n-ar trebui sa ma intereseze zodiile. Pentru mine astrologia este insa o pasiune :) si amuzant sau neamuzant lucrurile ce tin de Varsatori mie mi se potrivesc de minune.

#277
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,235
  • Înscris: 29.12.2006

View PostEntaEih, on 02 noiembrie 2007 - 00:12, said:

Credeti in compatibilitatea zodiilor?

Nu cred în zodii, şi drept urmare nici în vreo compatibilitate a lor.

Singura compatibilitate valabilă în cazul meu, e asemănarea caracterului, în particular, şi a personalităţii, în general. Eu sunt compatibil cu cel care are aceleaşi viziuni cu ale mele, aceleaşi idealuri, aceleaşi idei, şi mai ales aceeaşi imaginaţie. Or, acestea nu sunt date de zodiac, ci de familia în care suntem născuţi, adică de educaţia primită în familie, în şcoală, şi de anturajul în care ne-am petrecut tinereţea. E şi o vorbă care spune că "toată viaţa omului e ca o carte deschisă în care mulţi şi-au pus semnătura". Dacă din punct de vedere "grafologic", semnăturile din cartea vieţii mele, seamănă cu semnăturile din cărţile vieţilor altora, atunci suntem compatibili. Zodiacul nu are niciun rost în această chestiune.

#278
roarke

roarke

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 98
  • Înscris: 09.12.2010
camille33, fiind psiholog nu ar trebui sa te intereseze daca iti afecteaza munca.
Iar despre acest subiect
http://en.wikipedia....ki/Cold_reading
Singurul destin adevarat este cel care il facem singuri.

#279
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

View Postroarke, on 13 ianuarie 2015 - 18:58, said:


Singurul destin adevarat este cel care il facem singuri.

Nu zic, dar....daca va nasteti paralizat si dupa mai intrati si intr-un orfelinat....cit de singur v-ati facut acest destin? De la o anumita virsta poate...in a DECIDE si ALEGE situatii. Destin si liber arbitru uneori merg mina in mina. Se spune ca o relatie trebuie sa aiba 3 ani de supravietuire ca sa isi formeze o karma pentru viata viitoare. Sau tot ce faceti acum veti plati...in alta viata.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate