Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

New product from E-boda

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
479 replies to this topic

#163
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006

View Postarmy17, on May 2 2008, 11:12, said:

... acum e momentul :)

Pai daca se tin termene, playeru a trecut de ambalaj... poate se afla deja in container. Deci momentul a expirat.  ;)

#164
army17

army17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 30.01.2006
Poate, sau poate vor tine cont de  pareri la alt model.... cine stie.... ramane de vazut...

#165
akayy

akayy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,556
  • Înscris: 01.03.2006
daca nu are iesire audio analog 5.1,poate sa stea in magazin pana la pastele cailor,nu toata lumea  mai are bani pt.un sistem audio digital cat de cat performant,spun asta pt ca playeru o sa coste destul de mult .....

#166
adryan107

adryan107

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.06.2006
Sugestie pt. E-BODA.
Uitati ce pot face unii cu un chipset Sigma Designs EM8634:
Attached File  player_1.jpg   34.2K   256 downloads
Attached File  player_2.jpg   171K   218 downloads
Attached File  player_3.jpg   69.39K   204 downloads
Adica iesire 5.1 analogica iar la unitatea optica:
# use of standard IDE drives gives the options of DVD, Blu-Ray or HD DVD drive installation inside of the player#
Optional HDD.

Iar specificatii:
General Features Sigma Designs EM8634 Chipset
High Definition Upscaling up to 1080p (1920x1080) resolution
12bit / 150MHZ Video DAC
DVD drive
Optional HDD
Network Ethernet: 10/100 BaseT
WiFi: Optional Wireless 802.11g/n (Wi-Fi module + antenna upgrade will be available in Q1 2008)
Connectivity USB 2.0 port (NTFS, FAT)
Video Outputs HDMI
Composite
Component
S-video
HDMI Resolutions  1080P 1920x1080 CEA
Component Resolutions  1080i 1920x1080 CEA
Composite/S-Video Resolutions PAL 720x576 CEA
Audio System Analog 5.1 Channel Stereo
Optical
Coaxial
Disc Formats DVD
Video Formats Four standard definition streams in:
VC-1
H.264
MPEG-4 and MPEG-2
One high definition stream and one standard definition stream simultaneously:
H.264 MP/HP @L4
VC-1/WMV9 MP@HL, AP@L3
MPEG-4 ASP @L5 1
MPEG-2 MP@HL and MP@M
MKV
MPEG-2 TS/TP,TRP,M2T,M2TS
DivX 3.11/4/5/6
XviD
VOB
Audio Formats MPEG 1/2 Audio Layers I, II, and III (MP3)
Dolby Digital® (AC-3)
DTS
PCM
MPEG-2/4 AAC LC and HE
Microsoft WMA and WMA Pro
Supports the audio sampling rates at 8, 16, 22.05, 24, 32, 44.1, 48, and 96KHz
Audio samples at 16, 20, 24, and 32 bits per channel
FLAC (software decode)
Audio CD
AAC
Ogg Vorbis
Subtitle Support MicroDVD (*.sub)
SubRip (*.srt)
Sub Station Alpha (*.ssa)
Sami, Microsoft's Synchronized Accessible Media Interchange (*.smi)
FTP,Samba si bineinteles client de Torrent.

#167
army17

army17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 30.01.2006
FRUMOS!!!
http://www.dune-hd.com/index.html

Dar pret???

#168
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,484
  • Înscris: 17.09.2007
Review Dune: http://www.mpcclub.c...view_dunehd.pdf
Preti estimat: 500Euro...
Mai oameni buni, nu mai cereti la Eboda lucruri imposibile! Am pus review-ul pentru ca asta e cel mai interesant player si cel mai bine construit (vezi sursa de alimentare!). Acum, sa-l si scoti la pret ieftin cu componentele alea nu se poate!

Ce as vrea eu de la Eboda:
-iesiri analogice. Am bani de un sistem digital, dar basul sa spunem la Logitech-ul ala mi s-a parut mult mai metalic decat cel de la sistemul curent (Genius Wood). Si daca esti multumit de ceva, de ce sa-l schimbi???
-sa fie fiabil, upgrade de firmware, sa admita doua versiuni: una cu DVD, alta fara (doar cu HDD). Eu o vreau pe aceea doar cu HDD. Si evident, HDD-ul sa-l pui tu (aici e cam nasol, eu am habar de IT si pot sa pun un hdd, dar o scula fara nimic nu cred ca va gasi multi cumparatori non-IT).
-asa cum spunea Mtz, sa aiba cooler silentios (de Ishtar).
-sa suporte USB slave (sau cum naiba s-o chema, sa-l poti pune ca o unitate de stocare externa la PC) la o rata de transfer buna (primele adaptoare IDE-USB2 nu mergeau mai mult de 16MB/s nici batute). Daca e sa fie Ethernet, ar fi bine gigabit, desi Sigma nu suporta. Wifi sa fie optional, cu card (sa nu mai coste degeaba si ala).

#169
ViMe

ViMe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 12.02.2008
Sunt foarte curios cum o sa arate/se comporte MPC-ul E-boda anuntat sa apara in Jun 2008; in ultimul timp se cam duc in jos, pe site-ul lor te intampina un varf de gama cam subtire, parerea mea; cu greu in ultima saptamana din Apr 2008 au lansat "varful" DVD Player HDMI 900 si inca fabrica/vand un singur TV Ultra Slim E-Boda de 21".

#170
subversive

subversive

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.05.2008

View PostMtz, on Apr 17 2008, 11:52, said:

In legatura cu OGG sau Flac, nu stiti sau nu vreti sa intelegeti un lucru: fiind open-source, adica un grup de baieti care mai fac si ei cate o imbunatatire cand pot si cum pot, producatorii de chipseturi nu se pot baza pe asemenea surse.
De aceea apeleaza la firme consacrate. Cand nu merge ceva, pune mana pe telefon si il suna pe ala cu licenta sa repare bugul. La open-source ce sa faca? Pe cine sa traga de coa... te?
Ca au mai implementat unii, asta e pe barba lor.
Nu stiu cati au scule asa de bune pe acasa incat sa compare diverse calitati intre formatele audio. Mofturi din partea la multi.
Stop offtopic. Sterg ce e offtopic.

enjoy,
Mtz


Cu tot respectul pentru tine Mtz , din ce in ce mai multi producatori consacrati implementeaza suport FLAC. De curiozitate arunca un ochi pe http://flac.sourceforge.net/links.html (Pioneer, Denon, Cowon nu sunt firme de mana a N-a) iar formatul a depasit de mult faza de proiect de duminica.

#171
jeblond

jeblond

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 13.12.2003
Sunt posesorul unui IstarHD si m-am lovit de problema cu sunetul. Detin un sistem de boxe Creative Gigaworks S750 care nu au decat intrare analog. Mi-am cumparat un receiver Sony (am dat in jur de 4-500 de lei pe okazii) si am rezolvat problema. Se aude extraordinar plus ca am descoperit utilitatea unui receiver AV ( am bagat in el TV, Istar, Dvd player, Wii, PC ).

#172
army17

army17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 30.01.2006

View Postjeblond, on May 19 2008, 09:43, said:

Mi-am cumparat un receiver Sony (am dat in jur de 4-500 de lei pe okazii) si am rezolvat problema.

Si cum ai conectat sistemul de sunet la receiver??? Toate receiverele av care le-am vazut au iesiri amplificate pt boxe cu exceptia subwooferului, riscul de a arde sistemul de boxe este mare.

#173
borreddog

borreddog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 28.03.2005
ceva noutati despre mult-asteptatul player?

nu de alta, eu unul asta fac, il astept. nu am luat TVix, doar sa vad ce scoate Eboda. macar sa ne spuna daca are rost sa mai asteptam....era vorba ca in iunie se afla pe rafturi, dar noi nu stim nici daca exista.

#174
army17

army17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 30.01.2006
Deocamdata vad ca pagina lor e redirectionata, probabil e in constructie, sa vedem cand revine poate o sa aflam mai multe, si eu am amanat sa cumpar, eu ma hotarasem la istarhd, astept sa vad ce scot, si sper sa aiba 5.1 analog, ca altfel e naspa (investitie prea mare).

#175
vali71

vali71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 18.08.2006
Pe mine m-ar interesa sa citeasca formate dv, respectiv sa transfer de pe o camera minidv pe un hard disc extern si apoi sa vad pe tv.

#176
ulen

ulen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.01.2008
Haideti oameni buni. E deja iunie. Nu se mai stie nimic de noul MC?

#177
suitaroh

suitaroh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 01.11.2006

View Postulen, on Jun 11 2008, 11:00, said:

Haideti oameni buni. E deja iunie. Nu se mai stie nimic de noul MC?
se pare ca sunt plecati toti de pe`acolo. le`am trimis mail sa`i intreb de sanatate, dar nu au raspuns  :thumbdown:

#178
Bertino

Bertino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 02.09.2003
E teapa, de abia acuma v-ati prins?  :D

#179
army17

army17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 30.01.2006

View PostBertino, on Jun 11 2008, 11:25, said:

E teapa, de abia acuma v-ati prins?  :D

Si de unde ai tu aceasta informatie????
De esti asa de sigur.





De apreciat este cel care, atunci cand nu are nimic de spus, se abtine sa demonstreze acest lucru prin vorbe.

#180
borreddog

borreddog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 28.03.2005
cred ca cei de la E-Boda ar trebui sa ne zica o data estimata....

nu de alta, eu unul (si posibil si altii) asteptam o veste macar. de-aia nu am cumparat inca un alt player. dar nu voi astepta intr-una sperand ca nu sunt vorbe in vant.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate