Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...
 Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...
 Masinile cu volan pe dreapta - de...

Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...
 RCS-RDS devine Digi Romania

Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...
 

Quo-Vadis - Viteza de upload ?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
125 răspunsuri în acest subiect

#55
Djole

Djole

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 163
  • Înscris: 05.11.2006

View Postunchiujim, on Nov 19 2007, 23:15, said:

te deranjeaza capra vecinului....... ROMANIA , BALCANII,MIORITA .......

Da, ma deranjeaza. Ai ceva impotriva??? Daca tot esti angajat Romtelecom, spune ceva conscret, nu chestii de genul asta.

#56
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.294
  • Înscris: 01.04.2007

View PostDjole, on Nov 19 2007, 23:27, said:

Da, ma deranjeaza. Ai ceva impotriva??? Daca tot esti angajat Romtelecom, spune ceva conscret, nu chestii de genul asta.
era doar o constatare !stii povestea cu musca si caciula? de ce esti asa tafnos???nu-ti place?pa Ilie,alt isp ,simplu,legal fara nervi dar asta e greu de inteles pt unii.......

#57
Djole

Djole

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 163
  • Înscris: 05.11.2006
"Du-te la alt isp!"  Asta este noua politica a Romtelecomului. Nu sunt primul si nici ultimul care primeste acest sfat. Esti tare!!! Sefii tai stiu ca sfatuiesti clientii sa plece? Eu doar mi-am exprimat nemultumirea fata de un anumit aspect al serviciilor oferite de Romtelecom. Am recunoscut ca nu este vorba de un lucru stipulat in contract. Am semnalat doar o nedreptate. E asa de greu de inteles?

Editat de Djole, 20 noiembrie 2007 - 00:20.


#58
catgrig

catgrig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 179
  • Înscris: 05.12.2006
unde-i nedreptatea, nene? RTCul iti dubleaza viteza de dl, iti creste viteza de upload, iti micsoreaza tarifele si tu tot te simti nedreptatit??? citeste contractul pe care l-ai semnat... nu-ti convine, mergi la alti ISP sa vezi cata dreptate ti se face acolo....

#59
Djole

Djole

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 163
  • Înscris: 05.11.2006
Ai dreptate catgrig. Nu am fost pe la alti isp sa vad cum ma trateaza aia. Am mai invatat un lucru pe forumul asta: nu te lega de Romtelecom ca-ti sar toti in cap. Cred ca ai citit mai sus ca, in general sunt multumit de Romtelecom, doar viteza de upload se prezinta ca un ghimpe in...

#60
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.325
  • Înscris: 05.06.2002
aici nimeni nu-ti sare in cap. fiecare isi exprima parerea. lucru pe care-l faci si tu. e un forum liber. dar totusi de ce nu ai citit contractul si nu te-ai interesat pt ce servicii semnezi cu ei, ca viteza de upload nu-i o chestie secreta. era scrisa si pe contract si pe site. nu inteleg unde-i marea nedreptate. e adevarat ca-i mica dar astea sunt posibilitatile tehnologiei ADSL si romtelecom nu a ascuns asta. trebuia sa te interesezi inainte de a semna daca serviciul oferit de romtelecom satisface nevoile tale.

Editat de Fane, 20 noiembrie 2007 - 17:24.


#61
Djole

Djole

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 163
  • Înscris: 05.11.2006
Domnule... chiar e asa de greu de inteles??? Am citit contractul inainte sa-l semnez. Am semnat pentru 1024kpbs download/256kbps upload. Dupa "dublarea" vitezelor facuta moka am 2048kbps download/384 kbps upload. Cei care au avut fostul abonament Clicknet light au 512kbps upload. Asta vreau sa subliniez: nu este fair-play fata de ceilalti abonati. Am inteles... lasati Romtelecomul in pace sa se ocupe de CLIENTUL PE LOCUL I.

#62
flash gordon

flash gordon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 198
  • Înscris: 22.06.2007
sa nu ne luam dupa unchiujim ca ajungem departe. Era pe un alt thread un angajat Romtelecom mai cu capul pe umeri care a spus ca lucrurile se vor regla in timp. Poate pana iti expira tie contractul o sa ai  o viteza de upload satisfacatoare si o sa vezi ca Romtelecom nu bate cu bata cand apare un client nemultumit si nici nu te da pe usa afara ca ai indraznit sa spui ce te supara

#63
Djole

Djole

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 163
  • Înscris: 05.11.2006
Toata stima, flash gordon! Eu mai am un an de contract la Clicknet si sunt toate sansele sa-l continui sau sa fac altul tot la Romtelecom. Imi cer scuze fata de membri pentru ca am intrat in polemica cu unchiujim. S-auzim de bine!

#64
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.325
  • Înscris: 05.06.2002
pt linistea ta sufleteasca. eu sunt la clicknet light si cu toate ca modemul se conecteaza la 1024 / 512 viteza reala este cam cea din poza.
[ http://www.speedtest.net/result/204355191.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#65
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.128
  • Înscris: 25.02.2007

View Postunchiujim, on Nov 20 2007, 00:49, said:

era doar o constatare !stii povestea cu musca si caciula? de ce esti asa tafnos???nu-ti place?pa Ilie,alt isp ,simplu,legal fara nervi dar asta e greu de inteles pt unii.......

Ti-o cazut o caramida-n cap sau ce tot ai ? Si nu e chiar asa usor de plecat de la rtlc.. au avut ei grija..

#66
flash gordon

flash gordon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 198
  • Înscris: 22.06.2007

View PostDjole, on Nov 20 2007, 19:15, said:

Toata stima, flash gordon! Eu mai am un an de contract la Clicknet si sunt toate sansele sa-l continui sau sa fac altul tot la Romtelecom. Imi cer scuze fata de membri pentru ca am intrat in polemica cu unchiujim. S-auzim de bine!


cred ca pana la urma lumea a luat problema ta prea in tragic. In ansamblu Romtelecom ofera servicii satisfacatoare. Ceva ajustari pe ici pe colo si o sa fie excelent ;) s’aveti bafta si teava larga!

#67
Djole

Djole

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 163
  • Înscris: 05.11.2006

View Postflash gordon, on Nov 21 2007, 15:27, said:

cred ca pana la urma lumea a luat problema ta prea in tragic. In ansamblu Romtelecom ofera servicii satisfacatoare. Ceva ajustari pe ici pe colo si o sa fie excelent ;) s’aveti bafta si teava larga!

Sigur ca da. Eu beneficiez de trei servicii Romtelecom si in afara de nemultumirea mea semnalata mai sus... jos palaria. Sa speram ca se vor face imbunatatiri in viitor. Asa cum ai zis: teava larga si fara intreruperi. Noroc!

#68
_darthmaul

_darthmaul

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 757
  • Înscris: 03.02.2008
Oricat de bun ar fi RTC sau de serios, la capitotlul upload e praf. Sigur, tehnologia ADSL e praf la capitolul upload. Dar ata timp cat RTC se bate cu boltarul in piept cat de grozava este prafuita tehnologie ADSL, nicio sansa de marire a vitezei de upload. Practic, zic eu ca, RTC ar trebui sa mareasca viteza de upload la maximum (1.5Mbps) avand in vedere ca ADSL ofera ~80% din viteza contractata. Cei 512Kbps nu  imi sunt de folos nici sa vorbesc cu frate-miu in Italia prin microfon pe y!mess. Noroc cu cablelinkul RDS la care am 1Mbps.
O sugestie de oferta "fantastica" care este propovaduita aici, pe forum, de pe la sfarsitul lui decembrie 2007 ar fi o reducere a preturilor abonamentelor de internet la jumatate. Sau sa reduca abonamentul la voce la o suma simbolica. Pt ca, daca clicknetul se adreseaza "utilizatorilor normali" (cum sunt numiti utilizatorii de internet pt browsing si mess pe forum) nu mai este nevoie de o marire a vitezei de download, nu-i asa? Ar avea cineva nevoie pt browsing si mess de viteze de download de 8 sau 12Mbps?

#69
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 682
  • Înscris: 27.07.2007
Eu as vrea sa se reduca dar nu au interes. Abia fac fata la volumul conectarilor.....

#70
maharet

maharet

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 533
  • Înscris: 24.08.2007

View Postalexandranyd, on Mar 9 2008, 22:14, said:

Eu as vrea sa se reduca dar nu au interes. Abia fac fata la volumul conectarilor.....

de obicei agreez parerile tale dar de data asta m-ai dezamagit total...cum adica "ai vrea sa se reduca" ? de fapt sa o lasam asa , nu intelegi ce importanta are si ce rol joaca aceasta viteza din moment ce spui ca ai vrea sa se reduca...

#71
soft0811

soft0811

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.896
  • Înscris: 24.03.2005

View Post_darthmaul, on Mar 9 2008, 22:10, said:

Cei 512Kbps nu  imi sunt de folos nici sa vorbesc cu frate-miu in Italia prin microfon pe y!mess.
Aici esti pe langa... 80 kbps constanti (hai sa zicem 128 kbps, pentru siguranta!) iti sunt suficienti (daca nu sunt pierderi de pachete si delay-ul nu fluctueaza) pentru o convorbire la o calitate buna pe ymess/skype... Daca stai cu programul de torenti deschis, e normal sa apara intreruperi/scaderea calitatii audio... altfel, problema e in alta parte...

Editat de soft0811, 09 martie 2008 - 22:59.


#72
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.700
  • Înscris: 26.09.2007
Poate omul folosește și webcam, în aceste condiții cei 3-400 kbit cât prinzi practic la ei + un ping măricel pot pune unele probleme.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate