Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Motorola ROKR E8

- - - - -
  • Please log in to reply
281 replies to this topic

#73
wass

wass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 07.02.2006
am comandat si eu o bucata..de la lichidare stoc vodafone...cica ma costa 145 ron si cu o cartela vodafone...sper sa merite

#74
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 wass, on Mar 11 2009, 19:33, said:

am comandat si eu o bucata..de la lichidare stoc vodafone...cica ma costa 145 ron si cu o cartela vodafone...sper sa merite

145 RON sau EURO?
Ar fi culmea :cursing: . Eu l-am cumparat cu 840 de RON acum cateva luni, tot de la Vodafone.

#75
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
145 lei !

#76
st_ri06

st_ri06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 29.03.2006
Da la lichidare de stoc sau publicitate ce este nu conteaza dar 145 lei a costat la pachet pre pay!,mi-am cumparat si eu unu' dar sunt dezamagit de Fast Scoll-ul lor merge ca naiba

#77
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 st_ri06, on Mar 13 2009, 14:28, said:

Da la lichidare de stoc sau publicitate ce este nu conteaza dar 145 lei a costat la pachet pre pay!,mi-am cumparat si eu unu' dar sunt dezamagit de Fast Scoll-ul lor merge ca naiba

E prea rapid sau merge greu?
Iti trebuie o perioada de obisnuire cu tastatura senzitiva, oricum nu e neaparata nevoie sa folosesti Scroll-ul, poti folosi si butoanele de sub el.

#78
st_ri06

st_ri06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 29.03.2006
Da am vazut si celelalte butoane dupa ce am postat  :lol:  inca tin aceea folie pe el si nu am vazut bine,tot parca se misca cu putin lag nu mare dar se observa iar uneori cand vreau sa intru in meniul principal arata un mesaj ceva de genul ca e ocupat pentru o secunda sau doua.Dar mai important cum se schimba SIM-ul nu are vre-un sistem de care nu m-am prins ca ma chinuiesc ca prostul si nu reusesc si daca ma uit bine si la slotulpentru cardul de memorie e si mai grav ala chiar nu as avea cum sa il scot.

#79
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 st_ri06, on Mar 14 2009, 11:14, said:

Da am vazut si celelalte butoane dupa ce am postat  :lol:  inca tin aceea folie pe el si nu am vazut bine,tot parca se misca cu putin lag nu mare dar se observa iar uneori cand vreau sa intru in meniul principal arata un mesaj ceva de genul ca e ocupat pentru o secunda sau doua.Dar mai important cum se schimba SIM-ul nu are vre-un sistem de care nu m-am prins ca ma chinuiesc ca prostul si nu reusesc si daca ma uit bine si la slotulpentru cardul de memorie e si mai grav ala chiar nu as avea cum sa il scot.

Parca ar fi OZNu' :lol: .

Atat cardul, cat si SIM-ul se scot prin "tragere" in jos. Se pune degetul in gaura de deasupra SIM-ului, apesi putin si tragi in jos .
Motorola foloseste un sistem mai teapan pentru prinderea card-ului, spre deosebire de Nokia  :notangel: .    

Am observat ca E8-urile de pe la noi, vin cu un firmware foarte "lagar". Asa pateam si eu cu al meu pana l-am schimbat.
Asta e firmware-ul care il am acum pe E8 : R6713_G_71.02.07R_Retail British [UNLOCKED]  
E firmware-ul stock Motorola, nebranduit, varianta pentru Marea Britanie.
Nu contine limba romana (se poate pune dupa, pentru cine are nevoie).      
Nu e perfect, dar fata de cel cu care vine Rokr-ul pe la noi se misca mai bine .
Muzica nu mai sacadeaza, tastatura numerica raspunde mai bine (selectia literelor la scrierea mesajelor se face mai rapid), senzitivitatea scroll-ului e putin redusa .

Postez si link-ul catre acest firmware, pentru cei care se incumeta :P : link

Edited by antinVidia, 14 March 2009 - 12:53.


#80
st_ri06

st_ri06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 29.03.2006
antinVidia nu rade ca nu e ozn :D sistemul asta e tapan rau nu gluma dar cardul de memorie cum il scoti inca nu am apucat sa cumpar unul dar intreb,in legatura cu firmware-ul il voi schimba dupa ce ma asigur ca telefonu functioneaza perfect din cate stiu eu garantia se anuleaza daca gasesc o versiune neoficiala oricum nu sunt familiarizat cu moddingul de la motorola.Eu ma astept la un val mare de useri pe acest topic dupa lichidarea de la vodafone se  pare ca inca este prea devreme  :lol: .
edit:nu mai pot ma doare degetul are ceva nu inteleg cum sa fie atat de strans e imposibil poate e diferit fata de cel pe care l-au cumparat tu.

Edited by st_ri06, 14 March 2009 - 16:56.


#81
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 st_ri06, on Mar 14 2009, 16:47, said:

edit:nu mai pot ma doare degetul are ceva nu inteleg cum sa fie atat de strans e imposibil poate e diferit fata de cel pe care l-au cumparat tu.

Attached File  E8_SIM_Card.jpg   29.12K   36 downloads

Cred ca cei de la Vodafone ti-au pus lipici pe SIM :D .
Nu stiu ce faci tu acolo  :ciocan: . Atat cardul cat si SIM-ul se scot extrem de usor.

Edited by antinVidia, 14 March 2009 - 19:01.


#82
st_ri06

st_ri06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 29.03.2006
Ei bine la mine lacasul acela este strans rau nu se poate scoate nu fac eu nimic altceva.Cei care ati cumparat cu lichidarea asta de la voda aveti aceiasi problema  :unsure: ?
doar 1-2 mm am reusit sa il scot mai mult nu vrea.

Attached Files


Edited by st_ri06, 15 March 2009 - 01:27.


#83
st_ri06

st_ri06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 29.03.2006
Scuze pt double post,am reusit in sfarsit se pare ca simul prepay este mai gros decat abonamentul meu care merge perfect

#84
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

 protecties, on Mar 13 2009, 12:58, said:

145 lei !
Știam de asta. Sincer: pomană curată! :)

#85
st_ri06

st_ri06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 29.03.2006
Da un pret foarte bun in magazine se gaseste intre 770 si 950 lei pacat ca au fost putine si nu au prins toti cei care au comandat datorita 'erorilor' din sistemul celor de la vodafone.

#86
bala_radu

bala_radu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.08.2006
a zis cineva ceva de un firmware care se aude mai tare! La celelalte motorole puteai sa editezi audio.cfg sau ceva de genu dar asta nare. Dau o bere aluia care ma ajuta,astept mesaje pe privat

#87
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 bala_radu, on Mar 18 2009, 10:45, said:

a zis cineva ceva de un firmware care se aude mai tare! La celelalte motorole puteai sa editezi audio.cfg sau ceva de genu dar asta nare. Dau o bere aluia care ma ajuta,astept mesaje pe privat

Din cate stiu eu nu exista nici un firmware care sa se auda mai tare.
Sunt doar pareri proprii , de genul : "se pare ca se aude ceva mai tare" , nu sunt diferente concrete.
Fisierul audio.cfg se gaseste doar pe platformele P2K si P2K05. Pe Linux e altceva...
Dezactiveaza functia Bass Bost (reduce volumul sunetului) si umbla putin prin presetarile egalizatorului.  

Poti incerca ultimul firmware-ul propus de bestwebs (mmus) : here
Contine cateva modificari pentru egalizator si se presupune ca s-ar auzi mai tare si mai bine. Eu nu am sesizat diferenta...

 tzotzolyno, on Mar 17 2009, 22:12, said:

Știam de asta. Sincer: pomană curată! :)

Mda si eu l-am luat cu 850 RON tot de la Vodafone :nonobad: .
Au exagerat putin cu pretul asta. Mai bine il dedeau degeaba ...

Edited by antinVidia, 18 March 2009 - 11:06.


#88
nikterian

nikterian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.10.2004

 antinVidia, on Mar 7 2009, 16:38, said:

Pentru E10 sistemul de operare se pare ca va fi Symbian UIQ, OS folosit de Moto si pentru Z8 si Z10.
Sunt putin dezamagit :( . Symbian-ul UIQ e deja mort (UIQ-Technology-Declares-Bankruptcy) si Motorola inca alege sa faca telefoane cu acest OS  :wallbash: .
Z8 a fost printre primele telefoane cu Symbian UIQ si a fost aproape un esec , asta datorandu-se in proportie de 80% OS-ului.

Sa speram ca vor alege alt OS (putin probabil) sau vor face primul telefon stabil si rapid care ruleaza Symbian UIQ  :deadtongue: .

2eaquzm.jpg

Din ultimele stiri pe care le-am citit se pare ca vor folosi in principal Android pentru versiunile medium si Windows Mobile pentru business si high end, in rest renunta total la Symbian si vor folosi propia platforma numai la telefoanele low entry

Sursa : http://www.pcmag.com...,2333602,00.asp

In ceea ce priveste E8 mi-am luat modelul asta de 2 zile tocmai dat pretului de 99 lei, dar regret nu ma incanta nimic la el in ultimul timp am avut de la nokia (E51, N73, N95), HTC S710, HTC Touch, si ultimul telefon a fost Motorola V8, care e mult peste acest telefon

In viitor vreau sa-mi iau Nokia 5800 Xpress Music, sau noul telefon Navigator de la Nokia cu touchscreen, camera de 5 Mp si navigatie pe viata.

#89
st_ri06

st_ri06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 29.03.2006
E8 99 lei?  :huh:  tot de la vodafone?

#90
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

 nikterian, on Mar 20 2009, 01:08, said:

Din ultimele stiri pe care le-am citit se pare ca vor folosi in principal Android pentru versiunile medium si Windows Mobile pentru business si high end, in rest renunta total la Symbian si vor folosi propia platforma numai la telefoanele low entry

Sursa : http://www.pcmag.com...,2333602,00.asp

In ceea ce priveste E8 mi-am luat modelul asta de 2 zile tocmai dat pretului de 99 lei, dar regret nu ma incanta nimic la el in ultimul timp am avut de la nokia (E51, N73, N95), HTC S710, HTC Touch, si ultimul telefon a fost Motorola V8, care e mult peste acest telefon

In viitor vreau sa-mi iau Nokia 5800 Xpress Music, sau noul telefon Navigator de la Nokia cu touchscreen, camera de 5 Mp si navigatie pe viata.

Teoretic asa e, dar in imaginile "scapate" se vede interfata UIQ. Ar fi frumos sa ruleze Android , dar nu cred...
In principal E8 stie sa faca 2 lucruri : muzica (8/10 - trebuie casti de calitate) si telefonie (10/10). Camera e mai mult de forma.
Daca eu eram in locul celor de la Motorola, nu as fi doatat acest telefon cu camera.
Mai bine renuntau la camera (care oricum e de forma), astfel dimensiunile telefonului se reduceau si obtineau un telefon foarte subtire - sub 10mm.
In locul camerei, mai bine echipau E8 cu dual speaker (2 speakere) .
Intotdeauna Motorola ia decizii gresite si din cauza asta au ajuns unde sunt - locul 4 ca vanzari si pierderi financiare importante in ultimii ani  -_-  .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate