Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Motorola ROKR E8

- - - - -
  • Please log in to reply
281 replies to this topic

#271
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
Eu folosesc un FW nativ (din stoc) , fiind si in limba romana , doar skin-uri mi-am instalat! Un singur lucru nu-mi place la el, se misca greoi cind actualizeaza fisierele multimedia. Asta dupa ce a fost descarcat complet .

#272
motanex

motanex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 21.06.2006
Am folosit folosit marginea unei rigle de plastic dar tot am adunat cateva zgarieturi deoarece capacul e din aluminiu. Singura metoda care cred ca ar merge fara sa il zgarii este ceva chimic care sa dizolve vopseaua.
Eu folosesc un FW modat la care am pus ulterior pack-ul cu limba romana.

#273
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postmotopanzer, on 3rd October 2010, 15:58, said:

Eu folosesc un FW nativ (din stoc) , fiind si in limba romana , doar skin-uri mi-am instalat! Un singur lucru nu-mi place la el, se misca greoi cind actualizeaza fisierele multimedia. Asta dupa ce a fost descarcat complet .
Mie mi se mișcă greoi și pe stoc și pe modat (cu procesoul la maxim). Nu e cursiv și asta este evident. Uneori are latențe și de 5 secunde sau mai mult. La o adică m-am obișnuit cu acea cursivitate pe care am avut-o la vechile telefoane.
Îl folosesc destul de intens: sms-uri și vorbit la telefon + navigare wap și ascultat muzică.
Mă dezamăgește însă lipsa lui de responsivitate în anumite situații, de obicei multi tasking. Procesorul ăla de 500 MHz e degeaba ținând cont că sistemul de operare se mișcă în reluare oricum.

Altă chestie care mă dezamăgește mult e bateria. Ca să nu mai amintesc de diacriticele vieții.

P.S mie nu-m place cum arată decojit.  :confuzzled:

#274
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
Este foarte prost optimizat ca soft de Moto, cred ca e8 a fost primul terminal cu acest soft Motomagx , mie imi placeau cele cu OS. p2k , ex. v9, momentan inca este preferatul meu, pe e8 ascult doar muzica, nu-l folosesc aproape deloc ca telefon, credeam ca daca este modat se misca mai bine, pacat. :puke:

#275
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postmotopanzer, on 4th October 2010, 20:37, said:

Este foarte prost optimizat ca soft de Moto, cred ca e8 a fost primul terminal cu acest soft Motomagx , mie imi placeau cele cu OS. p2k , ex. v9, momentan inca este preferatul meu, pe e8 ascult doar muzica, nu-l folosesc aproape deloc ca telefon, credeam ca daca este modat se misca mai bine, pacat. :puke:
E ciudat să-l folosești doar pe post de mp3. Ca telefon oferă o calitate foarte bună convorbirilor iar semnalul e cel mai bun din câte am avut. De asemenea iTap-ul e excelent dar are hâba cu diacriticele.

Problema cu cei care modează softul e că vor să-l facă în stilul lor, adaugă tot felul de chichițe deseori inutile sau foarte rar utilizate(de ex posibilitatea de a dezarhiva/dezarhiva fișiere rar, zip sau cele tipice de linux, opțiuni de a-l folosi pe post de cameră web și alte prostii). Astea îngreunează.

Am vorbit cu ei (cei de pe MMUS) rugând să optimizeze pur și simplu, fără să mai adauge inutilități și deseori răspunsul e același: o fac în stilul meu, vreau să se vadă că-s eu. E pe acolo un indian care modează. O face desigur în stil țigănesc, pompos cu multe zorzoane. Mai e un rus, singurul mai breaz dar care a trecut pe ZN5 și un chinez.

E8 e prea vechi deja iar update de la Moto nu va mai primi în mod sigur. Iar utilizatorii lui se împuținează. Așa că nu e nicio speranță.

#276
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Posttzotzolyno, on 4th October 2010, 22:19, said:

Problema cu cei care modează softul e că vor să-l facă în stilul lor, adaugă tot felul de chichițe deseori inutile sau foarte rar utilizate(de ex posibilitatea de a dezarhiva/dezarhiva fișiere rar, zip sau cele tipice de linux, opțiuni de a-l folosi pe post de cameră web și alte prostii). Astea îngreunează.

O face desigur în stil țigănesc, pompos cu multe zorzoane.

Exact asta ma deranja si pe mine la firmware-ul modat. Prea multe inutilitati si prea personalizate.
Ar fi fost mai corect sa faca un firmware "gol" pe care tu sa ti-l incarci cu ce vrei.

Edited by antinVidia, 04 October 2010 - 23:32.


#277
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
Pentru tzotzolyno, mai am ceva telefoane , toate sunt Moto(la partea de semnal in general motorola sunt cei mai buni), astfel e8-ul l-am cumparat din start pentru acest rol de mp3!  Se descurca bine la redatul melodiilor, nu am remarcat nici o diferenta intre el si ipod-ul lui fratele meu,desigur utilizind castile ipod-ului pentra ca cele de la Motorola nu sunt decit niste handsfree stereo.

#278
motanex

motanex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 21.06.2006
Am incercat si eu cateva FW modate pana sa ajung la cel pe care il folosesc acum si de care sunt foarte multumit. Singurul care il nimerisem bun, rapid fara zorzoane si fara bug-uri era scris de bestweb de pe forumul mmus dar nu mai stiu exact numele.

#279
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postmotopanzer, on 5th October 2010, 19:20, said:

desigur utilizind castile ipod-ului pentra ca cele de la Motorola nu sunt decit niste handsfree stereo.
E și cauza pt care am cumpărat căștile Motorkr EH20 (in ear și cu microfon) din SUA.

@motanex, știu de softul lui Bestwebs, la el intervine faza cu varianta de bootloader. :)

#280
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Știu că nu e locul însă aici am aș avea mai mult succes decât la bursă ținând cont că sunt utilizatori Motorola.

Quote

Vând căști stereo in-ear cu microfon, model: Motorokr EH20. Pagina pentru informații aici.

Pe scurt, are mufă de 3,5" cu 4 poli (adică și pt microfon), producătorul susține că sunt compatibile și cu iPhone, are clește de prins pe haine și încă o pereche de dopuri mici. Sunt însoțite de un săculeț roșu de catifea pe care scrie Rokr (a venit cu el în pachet).

Poza reală a căștilor (cu scuzele de rigoare că-s făcute cu E8-ul):
Attachment E8_0003.jpg

Alte informații: le-am cumpărat din SUA prin eBay (așadar garanția era valabilă doar în Canada și SUA, singurele regiuni unde căștile astea sunt vândute de către Moto).

Preț: 100 lei negociabil, fără prețul transportului.

De ce le vând: e inutil să le folosesc cu un telefon (Moto E8) care are o autonmie așa mică de viață pentru un Music Phone (7 h de audiție musicală în căști). Nu am la ce să le mai folosesc. De fapt, mă gândesc serios să-mi vând și E8-ul. Detalii pe PM.
Le-am achiziționat în august.

[ http://comenziebay.ro/castimotorola.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Îmi cer scuze dacă deranjează postul meu cu ceva.

#281
s0ar3

s0ar3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.09.2011
Salut baieti! Am o problema cu un motorola roker e8.Am incercat sa il resoftez,iar in timpul resoftarii programul respectiv mi-a dat o eroare si acum nu mi se mai aprinde telefonul,nu stiu ce sa mai fac...exista vreo posibilitate sa il repar acasa sau trebuie dus la service ? astept informatii. Multumesc !

#282
sigma

sigma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 08.03.2005
Am acest model din 2008, este un telefon f fiabil. Imediat cum l-am cumparat i-am facut un update de firmware care a adus ceva imbunatatiri. Acum am o problema f nasoala, capacul din spate nu mai poate fi montat pt ca i s-au rupt piciorusele. Nu gasesc nicaieri accesorii/piese de schimb pentru acest model.
As aprecia f mult daca ma poate ajuta cineva.
Multumesc frumos.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate