Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

Trucuri cu carti de joc

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
39 replies to this topic

#37

  • Grup: Guests
  • Înscris: --
am si eu un truc:D...iei un pachet de carti si il asezi cum vrei,te uiti si memorezi ultima carte:dupa ce ai memorat ultima carte ii spui unei persoane sa traga orice carte doreste,iar dupa ce a memorat-o trebuie sa o puna in fata ultimei carti,dupa asta amesteci cartile...dupa ce ai amestecat cartile cauti in pachet cartea pe care ai memorat-o tu si cartea din fata ei e cartea care trebuia sa o gasesti...sper ca ati inteles

#38
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,474
  • Înscris: 10.08.2005
Ar mai fi un truc facut de aia profi ...
Iti ofera un pachet de carti si iti zice sa trebuie sa le citesti din scoarta-n scoarta.
Ar trebui incercat ...


Magia se evidentiaza cand profu iti spune la ce carte te-ai oprit.

Edited by MarianG, 08 July 2010 - 18:48.


#39
victorcool

victorcool

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 10.01.2010
bai eu nu am inteles nimic.

va rog sa al explicati mai bine.

cartile chiar au varf???

#40
MiluQ

MiluQ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 0
  • Înscris: 22.06.2010
Va zic eu un niste trucuri tari :) .
1.Ia o foaie si un pix . Scrie pe foaie cuvantul "mar" . Acum spune-i unui prieten sa repete foarte repede dupa tine . Spune asa : 5 ! el va spune 5 . Dupa aceea 55 , el va pune 55 , 555 , 5555 , 55555 pana il inebuniti . Apoi spune-i victimei sa spuna repede un fruct . Va zice mar . Acum arata-i foaia cu ce ai scris . Credeti-ma ca 90% din peroane zic mar .

2.Spune-i unui prieten sa rapunda foarte repede la intrebari . Incepe asa : Exista un nr. mai mare decat 6 ? (va spune da) ... Exista un nr. mai mare deca 66 ? (da) ... Exista un nr. mai mare decat 666 ... 6666 .... 66666 (puneti foarte repede intrebarile una dupa alta) . Dupa ce l-ai ametit bine pune-i intrebarea : Exita un prost mai mare decat tine ? Va spune nu . E testat :) .

3.Spune-i unui prieten sa rapunda foarte repede la intrebari . Incepe asa : Ce culoare are laptele ? (alb) .... Ce culoare are zapada? (alb) .... Ce culoare au norii (alb) .... Ce culoare are asta (aratati un obiect alb) (alb) ... Ce bea vaca ? . Va zice lapte in loc de apa.

4.Intreaba un prieten daca te crede ca il poti imbata . Spune-i sa repete foarte repede dupa tine . Bere , vin , rachiu , visinata , tuica , vin , rachiu , tuica , visinata , orice bautura . Acum intreaba-l ce ai zis prima data :)) . E beat mort !

5.Intreaba un prieten daca te crede ca il poti face sa zica rosu. Am sa fac un probabil dialog ca sa va dati mai bine seama .

Eu : Ma crezi ca te pot face sa zici rosu ?
Prieten : Nu !
E : Bine... zi dupa mine : galben
P : galben
E : mov
P : mov
E : portocaliu
P : portocaliu
E : visiniu
P : visiniu
E : Ha ! Ha ! Vezi ca ai zis visiniu . Stiam eu !
P : Dar ai zis rosu
E : Hopa ca ai zis rosu !
                                                                                                                 =)) .... astept comentarii sa vad daca v-au reusit . Pa ! Pa !

Edited by MiluQ, 20 December 2010 - 20:26.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate