Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Router Asus nu se conecteaza WAN

Gradina, copaci, arbusti si plant...

Trackpoint Thinkpad

Legare boiler electric trifazat l...
 Upgrade CPU pentru Lenovo ThinkCe...

Mouse wireless multimode (2x BT +...

Durere incheietura piciorului

Reparatie tablou electronic
 Dell U2722 USB Connectors

Transport aragaz Germania - Ro

Ssd m2 NVMe nu este recunoscut de...

De ce apare lag la telefoanele Mo...
 Proiect monitorizare - comunicare...

La inmatriculare se mai cer placu...

Transport internațional de m...

BMW i3 Hibrid vs Honda Jazz Hibri...
 

Idei de afaceri

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
782 replies to this topic

#145
snakekaa

snakekaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 16.07.2006
Cu 50.000 de euro mi-as achita creditul la casa, pe cel la masina, iar cu ce mi-ar ramane as calatori, as investi in ceva cursuri (limbi straine, Oracle chestii de-astea).

Ar insemna ca as redeveni ... un om liber... ceea ce nu e un lucru lipsit de importanta! Simti asta abia dupa ce o pierzi.

#146
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
cu 50ooo de euro as face cu siguranta un drum in china. ce as face in china, te las pe tine sa ghicesti. ;)

#147
Coccolinoo

Coccolinoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 17.04.2007
in china oricum iti scoti bani :D drumu pana acolo e de 1000 1200 USD nu este o avere .... oricum :)) multa imaginatie ce se poate fece dupa aia

#148
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006
cu 50K euro as investi la bursa sigur.......mai ales ca in tara multe companii sunt vazute tot mai bine pe piata bursiera......

#149
snakekaa

snakekaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 16.07.2006
Si mai am si o idee de afacere, ceva care nu cred sa mai existe in Romania.
Nu stiu cat este de fiabila si realizabila, pentru ca e in stare germinala in momentul de fata, poate odata, cand voi avea si banii necesari, o voi pune in practica. Sa speram ca nu la pensie! :)

#150
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007

View PostCoccolinoo, on Jul 3 2007, 13:18, said:

in china oricum iti scoti bani :D drumu pana acolo e de 1000 1200 USD nu este o avere .... oricum :)) multa imaginatie ce se poate fece dupa aia

in loc sa fim o tara de emigranti nedoriti pe unde ne ducem de ce nu am fi o tara de colonisti(in limita posibilitatilor normal). sincer abia astept sa cada comunismul in cuba. vand tot si investesc acolo (oare cat va fi hectarul de plaja? :naughty: ).

dar azi china ramane singurul loc unde sa investesti cu profit max

#151
Spik3y

Spik3y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 07.02.2007
sunt nou si am 18 ani, cam ce afacere pot sa incep cu nu foarte multi bani 1000-2000euro. m-am gandit la o firma de net, dar am vazut ca nu renteaza.
Voi ce mi-ati recomanda?

#152
XtraVagAnT

XtraVagAnT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 26.06.2005
Cea mai buna afacere pe care poti sa o faci este sa te apuci de o facultate si chiar sa te tii de ea, ceva cursuri suplimentare si probabil daca o sa te straduiesti o sa gaseti ulterior un loc de munca in care o sa castigi suma aia de 1000-2000 intr-o luna sau doua ;) Cu alte cuvinte invstesti in tine.
Ciauz!

#153
mangusta86

mangusta86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 15.09.2006

Quote

sunt nou si am 18 ani, cam ce afacere pot sa incep cu nu foarte multi bani 1000-2000euro. m-am gandit la o firma de net, dar am vazut ca nu renteaza.
Voi ce mi-ati recomanda?
Renteaza sa faci o firma care ofera internet doar ca nu se merita sa o faci in Bucuresti pentru ca e cam saturata piata.Sunt locuri in care sunt retele peste retele si firme peste firme.Eu aici am 5-6  oferte de net.Intr-un oras mai mic ar renta sa iti faci.

De recomandat nu recomand nimic,

#154
Talpa Iadului

Talpa Iadului

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 448
  • Înscris: 08.02.2007

View PostXtraVagAnT, on Jul 4 2007, 00:41, said:

Cea mai buna afacere pe care poti sa o faci este sa te apuci de o facultate si chiar sa te tii de ea, ceva cursuri suplimentare si probabil daca o sa te straduiesti o sa gaseti ulterior un loc de munca in care o sa castigi suma aia de 1000-2000 intr-o luna sau doua ;) Cu alte cuvinte invstesti in tine.
Ciauz!


Bun sfat! Urmeaza-l!

#155
tihomir

tihomir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,229
  • Înscris: 29.09.2006

Quote

Cea mai buna afacere pe care poti sa o faci este sa te apuci de o facultate si chiar sa te tii de ea, ceva cursuri suplimentare si probabil daca o sa te straduiesti o sa gaseti ulterior un loc de munca in care o sa castigi suma aia de 1000-2000 intr-o luna sau doua wink.gif Cu alte cuvinte invstesti in tine.
Ciauz!

Omu vrea o afacere nu un loc de munca.

Daca vrei un loc de munca fa-i cum zice el, daca vrei o afacere ia-ti o saptamana libera si vezi ce ai fi instare sa faci. Daca as fi in locul tau as incepe cu internetul cum ai zis. 1 000-2 000 de euro sunt o suma mica pentru o afacere clasica dar pentru una online sunt mai mult decat suficienti. Citeste mult (gasesti pe internet informatie destula) despre subiect inainte sa treci la treaba. Un site cu membership platit, e-books, un produs/serviciu propriu, etc. Ai de unde alege esential e sa gasesti ce ti se potriveste.
Bafta!

#156
schumy1502

schumy1502

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 03.01.2007
incearca sa cumperi lucruri cu valoare <30$ si vindele mai departe ....sau fugi intr-o excursie si bucurate de toti banii:)

#157
gabimok

gabimok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 18.12.2006
Este un apartament la parter cu 2 camere,una dintre ele la strada,unde e si vadul,langa mine mai sunt deschise:
-fast-food,magazin alimentar,placintarie,fornetti si o scoala.
Ce as putea sa incerc sa deschid?
Trec in timpul zilei aproape 300 pers/ora.

#158
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View Postgabimok, on Jul 16 2007, 07:30, said:

Este un apartament la parter cu 2 camere,una dintre ele la strada,unde e si vadul,langa mine mai sunt deschise:
-fast-food,magazin alimentar,placintarie,fornetti si o scoala.
Ce as putea sa incerc sa deschid?
Trec in timpul zilei aproape 300 pers/ora.

in ce oras?

#159
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,071
  • Înscris: 22.06.2004
inchiriaza-l altuia

#160
mangusta86

mangusta86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 15.09.2006
Nu conteaza orasul.Important e ca ti-a spus ce competitie are si ce trafic se face pe acolo ca sa iti dai seama ce tip de zona e.
De preferinta ar fi sa iti alegi o afacere la care nu ai concurenta.Un magazin de componente electronice [pentru pc-uri] sau o firma care incarca cartuse de imprimanta crezi ca ar merge?Nu stiu ce concurenta ai..

#161
schumy1502

schumy1502

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 03.01.2007
o cafenea mica pt chiulangii :D pe bune vorbesc .

#162
TLGsoft

TLGsoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,553
  • Înscris: 25.03.2006

View Postschumy1502, on Jul 16 2007, 10:46, said:

o cafenea mica pt chiulangii :D pe bune vorbesc .


Si sa o numeasca "La elevul pierdut"  :lol:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate