Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Idei de afaceri

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
782 replies to this topic

#127
r1vsrr

r1vsrr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.06.2007
a pomenit cineva de spalatorie .. nu e o idee rea, dar eu tot la investitii in terenuri as ramane .. nu neaparat in bucuresti si nu prin agentii cu un pic de alergatura si informare gasesti terenuri cu care in 1-2 ani iti poti dubla suma. de ex am cumparat anul trecut un teren de 500 m la costinesti cu 34 euro mp si acum ajunge cam 50-55 euro mp , deci eu zic ca intr un an sunt ceva bani nu prea munciti. orice ai face succes

#128
Tino

Tino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 17.08.2006
cumpara un apart. si inchiriaza-l ... sau cauta spatii derapanate , distruse care se vand ffff ieftin doar sa se scape de ele , putin curatate , amenajate si inchiriate .... bafta  :peacefingers:

#129
Gaby_tm

Gaby_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 16.06.2007
Nu am urmarit tot subiectul, imi cer scuze daca idea asta a mai fost postata ...

Ai putea sa investesti in masini. Poti cumpara de pe mobile.de masini la preturi de nimik, si sa le vinzi aici, cu un posibil profit de 1000-1500 de euro/masina. Inca o chestie, ai putea comanda telefoane, accesorii etc de pe ebay.co.uk ... profit incet, dar sigur. Te orientezi pe ce se cere pe piata ... ia si tu un ziar cu anunturi si vezi cam ce se vinde si ce nu ....



Bafta ...



P.S. Daca as avea acuma 50.000 de euro, probabil mi-as lua o vacanta intai ... LUUUNGA

#130
Spik3y

Spik3y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 07.02.2007
deocamdata nu ii am, cand o sa ii am te anunt  <_<

#131
dzs

dzs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 20.04.2006
As cumpara actiuni la INTEL
http://finance.googl.../finance?q=INTC

#132
GubyIQ

GubyIQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 05.02.2007

View Postdzs, on Jun 29 2007, 19:13, said:

As cumpara actiuni la INTEL
http://finance.googl.../finance?q=INTC
de toti banii si doar la Intel? Eu as lua la mai multe companii, nu-i bine sa-ti pui toate oualele intr-un cos. poate il scapi din mana  :naughty:

#133
rapper_adrian

rapper_adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 15.01.2007
deschideti un magazin prin nordul moldovei ca e ieftin 5$ metru patrat :lol: si iti faci un magazin cu telefoane mobile etc cu mezeluri etc etc etc :)) :w00t: :w00t: : :w00t:   :lol:       sau bagate in industria muzici dak ai voce:D  :puke:

#134
big.brother

big.brother

    .:: KING ::.

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 07.05.2007
Am cei 50.000 €
Sincer, stau cu ei sub pernă, și las oamenii să mă laude: Ia uite-l și p-ăsta. Doarme cu banii sub saltea :w00t:

#135
unu_suparat

unu_suparat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 27.05.2007
SIMPLU ...o casa amanet/schimb valutar      iti scoti bani sigur ;)

Edited by unu_suparat, 01 July 2007 - 15:15.


#136
Alex_Dum

Alex_Dum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 13.07.2006
50.000 nu-s prea  multi bani.
daca as avea mi-as face un fastfood, cu mancare multa, buna si ieftina, prin centru sau zona centrala
sau as putea lua un teren, ca gasesc inca prin imprejurimile Brasovului la preturi bune, dar prefer putina adrenalina, putina munca.
la terenuri si imobiliare e frumos cand ai peste 1 milion

decat sa tii bani la saltea, mai bine ii arunci la gunoi

Edited by Alex_Dum, 01 July 2007 - 16:02.


#137
Coccolinoo

Coccolinoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 17.04.2007
dublezi, triplezi suma, construiesti un bloc (subsol  + 4 etaje + mansarda) il vinzi si sigur scoti banii si ramane si profit, stiu un om de afaceri care a construit 1 bloc cu aproape 250.000 euro fara taxe si de altele ... si si`a scos investitia dublu cat a investit ... oricum trebuie bani la inceput

#138
Alex_Dum

Alex_Dum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 13.07.2006

View PostCoccolinoo, on Jul 1 2007, 20:33, said:

dublezi, triplezi suma, construiesti un bloc (subsol  + 4 etaje + mansarda) il vinzi si sigur scoti banii si ramane si profit, stiu un om de afaceri care a construit 1 bloc cu aproape 250.000 euro fara taxe si de altele ... si si`a scos investitia dublu cat a investit ... oricum trebuie bani la inceput
cu bani totul e simplu :)
dar cum am zis, pt imombiliare tre mai mult. si momentan in Romania se scot bani buni din imobiliare

Edited by Alex_Dum, 01 July 2007 - 19:36.


#139
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
mi-as schimba masina, si as face un tur al europei, de vreo 2 luni...

#140
Coccolinoo

Coccolinoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 17.04.2007

View PostAlex_Dum, on Jul 1 2007, 18:36, said:

cu bani totul e simplu :)
dar cum am zis, pt imombiliare tre mai mult. si momentan in Romania se scot bani buni din imobiliare

corect, si nu e neaparat sa cumperi pe langa judet unde locuiesti, in moldova sunt mai ieftine pamanturile si asa ... oricum tb sa`ti mearga putin mintea si sa asumi niste riscuri k sa ai profit:) in rest multa bafta :))

#141
archimex2002

archimex2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 30.12.2006
poti sa iti faci un rent a car,un business care inca are sanse de succes intr-un oras mare.50.000 iti ajung sa platesti avansul la 5-6 masini,sa iti inchiriezi un sediu,sa iti faci un site,flyere si tot ceea ce tine de un advertising bine facut. B)

#142
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007
o agentie de turism, o firma de publicitate...

da' daca tot nu ai mai raspuns inseamna ca deja ai facut ceva cu ei. ne-ai putea spune si noua ce?  B)

#143
the cable guy

the cable guy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 21.07.2006
Mutual Funds sau Real Estate... mai degraba Mutual funds... cu 50k nu prea ai cum sa te apuci de Real estate.

#144
Coccolinoo

Coccolinoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 17.04.2007
in principiul poti sa faci cam mult cu 50k :)) ideei sa ai :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate