Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Placebo

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
85 replies to this topic

#37
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006
lume...s-ar putea ca Brian,Stef si Steven sa ne incante auzul si vederea inca odata,pe 16 iunie 2007
http://metropotam.ro...acebo-cu-efect/
http://metropotam.ro...ou-Pe-16-iunie/
eu,unul,nu prea cred...dar....what if?
pe placeboworld e libera data de 16 iunie,intre atena si sofia,sunt 2 zile
la fix,chiar :D
http://www.placebowo...tour/index.html

P.S.---astia care ascultati ,ce parere aveti de : Leni,Holocaust,Centrefolds,Jackie,Long Division..?

#38
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006

View Postyapy, on May 13 2007, 09:26, said:

lume...s-ar putea ca Brian,Stef si Steven sa ne incante auzul si vederea inca odata,pe 16 iunie 2007
http://metropotam.ro...acebo-cu-efect/
http://metropotam.ro...ou-Pe-16-iunie/
eu,unul,nu prea cred...dar....what if?
pe placeboworld e libera data de 16 iunie,intre atena si sofia,sunt 2 zile
la fix,chiar :D
http://www.placebowo...tour/index.html

P.S.---astia care ascultati ,ce parere aveti de : Leni,Holocaust,Centrefolds,Jackie,Long Division..?

Sunt doar zvonuri, speculatii. Daca,  chiar ar fii avut loc concertul cu siguranta s-ar fii  anuntat deja.

Legat de piese, imi plac foarte mult Centrefolds si Long Division in special pentru versurile lor inteligente si profunde, iar dintre cele 2 coveruri Holocaust si Jackie il prefer pe primul. Leni e o piesa foarte intima cu potential mare care cel putin mie imi transmite multe.  :peacefingers:

#39
Blue Wings

Blue Wings

    Nevăstuică deraiantă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,832
  • Înscris: 01.03.2007
Melodia mea preferată de la ei e Sleeping with ghosts.
Dar îmi place și Meds și Drag. :proud:
O formație bună , părerea mea...chiar dacă nu sunt fană.

#40
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006

View Postplacebo87, on May 13 2007, 12:51, said:

Sunt doar zvonuri, speculatii. Daca,  chiar ar fii avut loc concertul cu siguranta s-ar fii  anuntat deja.

Legat de piese, imi plac foarte mult Centrefolds si Long Division in special pentru versurile lor inteligente si profunde, iar dintre cele 2 coveruri Holocaust si Jackie il prefer pe primul. Leni e o piesa foarte intima cu potential mare care cel putin mie imi transmite multe.  :peacefingers:
"problema" cu placebo este ca ,in esenta,intelegerea fiecarui cantec trebuie sa fie bazata pe o oarecare experienta de viata personala...de aceea,eu,unul,simt cateodata ca ei canta bucati rupte din gandurile mele.... :rolleyes:

#41
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006

View Postyapy, on May 13 2007, 15:54, said:

"problema" cu placebo este ca ,in esenta,intelegerea fiecarui cantec trebuie sa fie bazata pe o oarecare experienta de viata personala...de aceea,eu,unul,simt cateodata ca ei canta bucati rupte din gandurile mele.... :rolleyes:

Pentru mine cel mai minunat sentiment  pe care mi-l poate oferi muzica se produce atunci cand ma regasesc in versuri. Placebo se pricep extraordinar de bine sa-mi provoace acea stare. :)

#42
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006

View Postplacebo87, on May 14 2007, 00:19, said:

Pentru mine cel mai minunat sentiment  pe care mi-l poate oferi muzica se produce atunci cand ma regasesc in versuri. Placebo se pricep extraordinar de bine sa-mi provoace acea stare. :)
same here

#43
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006
S-a lansat in sfarsit videoclipul de la Running Up The Hill >> [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zKkaLM9NcSo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] .
Clipurile trimise de fani s-au strans pe la inceputul lui mai, daca imi aduc bine aminte. Ideea e foarte faina si ar trebui sa constituie un exemplu de comportament fata de fani si pentru alte formatii.

Edited by placebo87, 06 June 2007 - 10:13.


#44
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006
ai ocazia sa vezi prin videoclipul ala ca toate tipurile de oameni de orice varsta,nationalitate sau culoare asculta placebo si...sper eu ...ii si inteleg.. :rolleyes:

#45
danieliuliann

danieliuliann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.09.2007
salutari tuturor...

imi place foarte mult Placebo-Every me & every you...VARIANTA ACUSTICA...
cine poate sa realizeze tabulatura la aceasta melodie?
melodia se gaseste pe youtube...

multumesc anticipat!

Edited by danieliuliann, 12 September 2007 - 18:00.


#46
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 04.01.2006

View Postdanieliuliann, on Sep 12 2007, 18:57, said:

salutari tuturor...

imi place foarte mult Placebo-Every me & every you...VARIANTA ACUSTICA...
cine poate sa realizeze tabulatura la aceasta melodie?
melodia se gaseste pe youtube...

multumesc anticipat!
Ia uita-te matale aici pe la jumatea paginii.

#47
danieliuliann

danieliuliann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.09.2007
dak ai fi ascultat melodia ti`ai fi dat seama ca exista o varianta acustica...doar cu o singura chitara...cantata rareori si la care nu s`a facut inca tabulatura.ms oricum
inca astept

#48
Marooned

Marooned

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 31.05.2007
Uite aici o tentativa... daca te joci un pic cu acordurile alea te prinzi cum trebuie facute mai bine.
"E"  merge apasat cu degetul mare, e mai usor.

Bafta!  ;)

Attached Files



#49
aandreiu

aandreiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 25.11.2007
Iam descoperit acum o luna si imi plac foarte mult ^_^ voua??

#50
Deea89

Deea89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 27.08.2007
nu ma declar mare admiratoare, dar imi plac cateva melodii: Nancy Boy, Pure Morning, Infra-Red si Post Blue

#51
daemonyak

daemonyak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.05.2003
Unele melodii sunt digerabile, dar vocea solistului ma irita la maxim!

#52
ragaiat

ragaiat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 21.08.2008
Urmatorul concert Placebo in Romania, in secolul asta, stie cineva cam cand ar fi?...
Celor de la Metallica le-a placut in Romania prima data cand au fost, la fel si a doua oara...poate si baietilor pe invers englezi... just wondering...
Multumesc...

#53
elaxalien

elaxalien

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 24.06.2007
off : Nu,celor de la Metallica nu le-a placut prima oara in Romania.A doua oara da.

on : inca nu e nimic concret despre un posibil viitor concert Placebo.

#54
ragaiat

ragaiat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 21.08.2008

View Postelaxalien, on Nov 17 2008, 16:16, said:

off : Nu,celor de la Metallica nu le-a placut prima oara in Romania.A doua oara da.
Ma intreb atunci ce i-a determinat sa vina a doua oara (stiu ca e vorba despre Placebo aici, dar totusi...), chiar asa rau s-au simtit la noi?...Si nu cred ca un castig nemaipomenit i-a indreptat spre Romania, sunt totusi Metallica, au o reputatie. Multumesc pentru raspuns. Cei de la Placebo insa nu cred ca au avut o parere chiar asa buna despre noi dupa felul cum ne-am manifestat inainte si dupa concert (ma refer la organizare si tratarea celor care au avut bilete)... Whatever... Mai bine mergem la Rock am Ring data viitoare!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate