Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX

Istoric Google
 Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...
 La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!
 Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST
 

Home cinema Philips HTS3154/12

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
WizzB

WizzB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 11.04.2005
Salut , de curand mi-am cumaparat un home cinema Philips HTS3154/12. Cand am vrut sa vad un cd divx pe el .. am constatat ca subtitrarea este mica si deabia se vede . Update pentru firmware nu am gasit ... chiar am trimis si un mail la ei in care mi-au zis asa :
"You can, from the web, form where you download software with DivX, select
different font, which is bigger.

Unfortunately changes in font size are not possible."

Ma puteti ajuta intr-un fel sau ceva sugestii .



Multumesc!

#2
efarmabios

efarmabios

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.04.2007
Din pacate pana nu apare pe site-ul oficial un update la acest aparat si acest update sa ti-l modifice Metz nu ai nici o sansa...
Dar iti recomand AVISUB 2.1, care dupa cum se observa si din denumire baga fisierul cu subtitrarea in fisierul avi; si totul in 5 min.
Acolo iti poti alege fontul, dimensiunea lui, pozitia etc.

Edited by efarmabios, 06 September 2007 - 11:35.


#3
vanuatu

vanuatu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.02.2005

View PostWizzB, on Sep 4 2007, 21:21, said:

Salut , de curand mi-am cumaparat un home cinema Philips HTS3154/12. Cand am vrut sa vad un cd divx pe el .. am constatat ca subtitrarea este mica si deabia se vede . Update pentru firmware nu am gasit ... chiar am trimis si un mail la ei in care mi-au zis asa :
"You can, from the web, form where you download software with DivX, select
different font, which is bigger.

Unfortunately changes in font size are not possible."

Ma puteti ajuta intr-un fel sau ceva sugestii .

Multumesc!

Salut.
Offtopic: in afara de problema mentionata de tine, esti multumit de sistem? Multumesc pt. raspuns.

#4
stefun

stefun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 13.10.2004

View Postvanuatu, on Sep 11 2007, 09:52, said:

Salut.
Offtopic: in afara de problema mentionata de tine, esti multumit de sistem? Multumesc pt. raspuns.

Poate cineva sa dea cu pererea despre acest home cinema.

Va multumesc.

#5
WizzB

WizzB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 11.04.2005
Home cinema-ul este foarte bun , probleme cu sunetul nu sunt deloc ... chiar si la maxim nu distorsioneaza si nu face figuri , se aude foarte clar, un avantaj e si usb-ul , mai ales daca ai un stick poti pune muzica , poze , filme. Singura problema pe care am intalnito a fost cea cu subtitrarea la Divx-uri ca este prea mica .. dar se poate rezolva cu avisub. Pararea mea e ca merita un home cinema ca asta.

#6
stefun

stefun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 13.10.2004

View PostWizzB, on Sep 17 2007, 15:14, said:

Home cinema-ul este foarte bun , probleme cu sunetul nu sunt deloc ... chiar si la maxim nu distorsioneaza si nu face figuri , se aude foarte clar, un avantaj e si usb-ul , mai ales daca ai un stick poti pune muzica , poze , filme. Singura problema pe care am intalnito a fost cea cu subtitrarea la Divx-uri ca este prea mica .. dar se poate rezolva cu avisub. Pararea mea e ca merita un home cinema ca asta.

Mersi pentru raspuns.
WizzB, am citit despre HTS3154 ca reda direct muzica și fotografiile digitale stocate. Dar filme?

As vrea sa aleg dintre: HTS3300 (un prieten de al meu are asa ceva si sunetul e tare OK la ea) si HTS3154. Primul e mai scump cu 150 ron, dar nu are USB.
Nu pot sa-mi dau seama de ce HTS3300 e mai scump, tot 300W stie ambele, in rest nu stiu...
Care o fi diferenta?

Multumesc.

Edited by stefun, 18 September 2007 - 09:51.


#7
WizzB

WizzB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 11.04.2005
Si filmele le reda la fel.

Sunt cateva diferente intre cele 2 , poti sa te uiti si sa vezi diferenta daca citesti aici si aici .

Parerea mea este sa ramai la HTS3154 , pentru ca are si usb , si daca ai stick .. in 2 minute ai si pus filmu sau muzica , e mai practic , parerea mea.

Numai bine.

#8
corero

corero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.04.2007
e mishto aparatu', l-am laut la promotie (un pic mai ieftin) pt a-l folosi la tara. :)
are o telecomanda cam mare, tot timpul incurc care e capu si care spatele (butonela destul de simetrice)
divx suporta cica orice (nu am avut probleme pana acuma), doar ca subtitrarea se vede marunt chiar si la diagonala de 72 :(, nu mai retin daca are fundal distinct pt sub...
are un mod de ascultare night, ca sa nu deranjezi noapte prea tare, mi se pare f. faina optiunea.
poti asculta tv-ul in sistemul de boxe, porbabil toate home cinema au asa ceva, nu stiu.
poti cintrola un TV compatibil Philips din telecomanda player-ului, f. fain, dar din pacate mi-am luat tv lg :(
are scnare progresiva si daca si tv-ul suporta asa ceva cica calitatea imaginii e mai buna (pe cablu YUV), n-am incercat, nici nu m-am interesat daca tv-ul suporta asa ceva, la mine se vede imaginea lacrima oricum...

#9
nxx

nxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.12.2006
Intrebare pentru posesor hts3154
La volum foarte mic (2,3 sau 4) se aude un fasait deranjant in boxe ?
In mod special pe boxele spate si pe setarea dolby?
Este aparatul meu de vina sau "asa fac toate" ?
Multumesc anticipat de raspuns.

#10
BingoBongo

BingoBongo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 08.01.2006
S-a rezolvat problema cu fasaitul prin update de firmware. Si a aparut (pe softpedia) si un firmware modificat cu titrare mai mare. In rest, foarte multumit de aparat sunt si eu.

http://forum.softped...p;hl=hts3154/12

Edited by BingoBongo, 11 January 2008 - 12:49.


#11
Radu_ion2005

Radu_ion2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.10.2008
de ce nu vede MP4??? Eu am LCD de 94 si nu vede chiar asa de mare.

#12
madalinho6

madalinho6

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.11.2007
Salut - cine ma poate ajuta si pe mine.
Nu stiu cum sa modific setarile la sunet - adica sa-l fac mai tare sau sa modific bass-ul .. nu stiu unde sa intru!
Multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate