Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

Help la Suplimente

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
dar3_devil666

dar3_devil666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 26.10.2006
Ma scuzati ca pun niste intrebari la care probabil v-ati saturat sa raspundeti dar am gasit 1000 de variante si nu stiu ce sa aleg.
Am 20 d ani 1.76, 66kg si o saptamana de sala
Ce suplimente mi-ati recomanda?
Momentat folosesc 2 plicuri creatina (10g\plic) + 1 plic glutamina (10g) \zi
1 plic creatina il pun in sucul de acasa (1,5l Prigat) care imi ajunge aproape toata ziua iar cele 2 plicuri de creatina + glutamina le combin intr-o sticla de 0.5 Apa plata care o beau la sala in timpul antrenamentului.
Intentionez sa mai cumpar si un MRP si Tribulus dar am auzit ca dupa ce incetezi sa mai iei Tribulus s-ar putea sa ai probleme cu erectia si mai bine ma las de sala decat sa patesc asa si nu prea stiu cum ar trebui sa le administrez.
Precizez ca ma duc la sala 6 zile pe sapt 1h si ceva\zi iar Alimentatia e destul de buna (carne,oua,lapte)
P.S. Stiu ca cel mai bine ar fi fara suplimente si sa am doar o alimentatie sanatoasa dar cand vad restul baietilor de la sala...nu pot sa ma abtin sa imi doresc ajung si eu cat mai repede macar jumate cat ei :)


#2
Rayden3000

Rayden3000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 06.09.2006
Pai in primu rand iei foarte gresit creatina aia pe care o pui intr-o sticla de prigat si o bei toata ziua, ia un plic dimineata si unu inatine de antrenament.. si glutiamina tot inainte de antrenament.. dar doar cu creatina nu faci mare lucru.. ia-ti un mrp bun si creatina (dar nu neaparat) iar cu tribuls...eu zic ca nu s-ar merita..e posibil sa-ti apara si cosuri de la el + alte dereglari hormonale
Banuies ca folosesti creatina fx.. daca de asta folosesti pe viitor nu-ti mai lua ca nu e chiar buna, creatina nu se ia cu bauturi acidulate.

Edited by Rayden3000, 31 August 2007 - 08:54.


#3
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View PostRayden3000, on Aug 31 2007, 09:53, said:

Pai in primu rand iei foarte gresit creatina aia pe care o pui intr-o sticla de prigat si o bei toata ziua, ia un plic dimineata si unu inatine de antrenament.. si glutiamina tot inainte de antrenament.. dar doar cu creatina nu faci mare lucru.. ia-ti un mrp bun si creatina (dar nu neaparat) iar cu tribuls...eu zic ca nu s-ar merita..e posibil sa-ti apara si cosuri de la el + alte dereglari hormonale
Banuies ca folosesti creatina fx.. daca de asta folosesti pe viitor nu-ti mai lua ca nu e chiar buna, creatina nu se ia cu bauturi acidulate.
tribulus e f bun, si e normal sa apara cosuri de la el, de la surplusul de testo apar... dar si cresti ..

#4
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005

View Postadi185, on Aug 31 2007, 10:45, said:

tribulus e f bun, si e normal sa apara cosuri de la el, de la surplusul de testo apar... dar si cresti ..


aaa de aia aveam eu cosuri ca la pubertate .. :lol:

#5
Rayden3000

Rayden3000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 06.09.2006

View Postadi185, on Aug 31 2007, 07:45, said:

tribulus e f bun, si e normal sa apara cosuri de la el, de la surplusul de testo apar... dar si cresti ..

da e bun..dar prefer fara cosuri decat sa cresc cu el.. sunt si alte alternative, oricum daca ai  norocul sa-ti treaca dupa ce nu mai iei tribul  e ok, daca nu.. dai 12 milioane pe tratament sa`ti treaca :) cum am facut eu, doar ca la mine o fost ceva natural..nu de la suplimente

#6
dar3_devil666

dar3_devil666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 26.10.2006

View PostRayden3000, on Aug 31 2007, 09:53, said:

Pai in primu rand iei foarte gresit creatina aia pe care o pui intr-o sticla de prigat si o bei toata ziua, ia un plic dimineata si unu inatine de antrenament.. si glutiamina tot inainte de antrenament.. dar doar cu creatina nu faci mare lucru.. ia-ti un mrp bun si creatina (dar nu neaparat) iar cu tribuls...eu zic ca nu s-ar merita..e posibil sa-ti apara si cosuri de la el + alte dereglari hormonale
Banuies ca folosesti creatina fx.. daca de asta folosesti pe viitor nu-ti mai lua ca nu e chiar buna, creatina nu se ia cu bauturi acidulate.


Deci 10g Creatina dimineata, si iarasi 10g Creatina + 10g Glutamina cu vreo juma de ora inainte de antrenament e bn?
Un MRP o sa imi iau azi.
Creatina da.. FX luam.Poti sa imi recomanzi alta ?
Ah si am luat odata un plic de Creatina Redis pe care scria ca este recomandat sa iau 20g/zi in 4-6 doze  <_<

#7
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View PostRayden3000, on Aug 31 2007, 13:31, said:

da e bun..dar prefer fara cosuri decat sa cresc cu el.. sunt si alte alternative, oricum daca ai  norocul sa-ti treaca dupa ce nu mai iei tribul  e ok, daca nu.. dai 12 milioane pe tratament sa`ti treaca :) cum am facut eu, doar ca la mine o fost ceva natural..nu de la suplimente
depinde foartemult si de genetic... cei care nu au avut probleme cu cosurile la pubertate nu or sa aibe nici dela tribulus , si invers

#8
Rayden3000

Rayden3000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 06.09.2006

View Postdar3_devil666, on Aug 31 2007, 10:57, said:

Deci 10g Creatina dimineata, si iarasi 10g Creatina + 10g Glutamina cu vreo juma de ora inainte de antrenament e bn?
Un MRP o sa imi iau azi.
Creatina da.. FX luam.Poti sa imi recomanzi alta ?
Ah si am luat odata un plic de Creatina Redis pe care scria ca este recomandat sa iau 20g/zi in 4-6 doze  <_<

Creatina monohidrata + dextroza , ca sa inlocuiesti Creatina FX, fa-ti 5 g creatina dimineata 5 inainte de antrenament si 5 dupa antrenament

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate