Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

SUPLIMENTE NUTRITIVE

- - - - -
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#19
Rayden3000

Rayden3000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 06.09.2006

View Postciutacu, on Aug 23 2007, 08:42, said:

redis ?  :rolleyes:

Dap :)

#20
Rayden3000

Rayden3000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 06.09.2006

View Postciutacu, on Aug 23 2007, 08:42, said:

redis ?  :rolleyes:

Dap :)

#21
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

View Postallah2, on Aug 24 2007, 17:30, said:

Hm... dar ce legatura au caloriile (energia furnizata) cu cresterea masei musculare?  :mellow:  Oricum, la mine fii sigur ca masa de dupa antrenament e si ea copioasa :D
Pai daca iei un concentrat proteic cu continut caloric scazut, nu vei avea destula energie pentru activitatile pe care le intreprinzi, asa ca vei folosi proteinele pe post de "combustibil" . Deci: daca vrei sa cresti, numarul de calorii pe care le obtii din mancare ( si/sau suplimente nutritive) trebuie sa fie mai mare decat numarul de calorii pe care le consumi.

#22
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View PostRayden3000, on Aug 24 2007, 20:42, said:

Dap :)
tin sa va anunt ca eu mult timp(aprox 2 ani) am luat prot r 85.. zilnic de 3-4 ori pe zi... si am avut rezultate f f bune...dar deja nu-l mai puteam bea ca ma scarbisem de el...

#23
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

View Postadi185, on Aug 24 2007, 21:56, said:

tin sa va anunt ca eu mult timp(aprox 2 ani) am luat prot r 85.. zilnic de 3-4 ori pe zi... si am avut rezultate f f bune...dar deja nu-l mai puteam bea ca ma scarbisem de el...
cate kg ai luat in acesti 2 ani ? in inaltime cm ceva ?

#24
Rayden3000

Rayden3000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 06.09.2006

View Postadi185, on Aug 24 2007, 18:56, said:

tin sa va anunt ca eu mult timp(aprox 2 ani) am luat prot r 85.. zilnic de 3-4 ori pe zi... si am avut rezultate f f bune...dar deja nu-l mai puteam bea ca ma scarbisem de el...

Dar eu as prefera mai degraba ceva mai bun si sa am rezultate mai rapide.. 2 ani ? vai.. mor.. :) dar nu-mi poti spune ce rezultate ai avut cu prot r85 pe un termen mai scurt ? adica macar cateva luni..sub 6 :) dar daca ai mai luat ceva pe langa prot r85 te rog sa-mi spui

#25
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View PostRayden3000, on Aug 24 2007, 23:00, said:

Dar eu as prefera mai degraba ceva mai bun si sa am rezultate mai rapide.. 2 ani ? vai.. mor.. :) dar nu-mi poti spune ce rezultate ai avut cu prot r85 pe un termen mai scurt ? adica macar cateva luni..sub 6 :) dar daca ai mai luat ceva pe langa prot r85 te rog sa-mi spui
pai tot timpul am,animal pak, magneziu, calciu, creatina, aminoacizi, glutamina, cam astea leluam pe langa... da astea leiau tottimpu aproape :) , de ce mori 2 ani?? cee multtimp??? daca ai inceput sportu asta...il duci zeci de ani nu 6 luni ... :peacefingers:

#26
Rayden3000

Rayden3000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 06.09.2006

View Postadi185, on Aug 24 2007, 20:07, said:

pai tot timpul am,animal pak, magneziu, calciu, creatina, aminoacizi, glutamina, cam astea leluam pe langa... da astea leiau tottimpu aproape :) , de ce mori 2 ani?? cee multtimp??? daca ai inceput sportu asta...il duci zeci de ani nu 6 luni ... :peacefingers:

NU 6 luni..dar zic si eu ..ca vreau rezultate mai rapide :) chiar daca nu am de gand sa ma las de el..in fine..poate o sa incerc si eu sa iau prot r85..dar nu am sa iau restul pe care le luai tu .. ;)

#27
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

View PostRayden3000, on Aug 25 2007, 11:49, said:

NU 6 luni..dar zic si eu ..ca vreau rezultate mai rapide :) chiar daca nu am de gand sa ma las de el..in fine..poate o sa incerc si eu sa iau prot r85..dar nu am sa iau restul pe care le luai tu .. ;)
Rezultatele apar dupa ani de antrenament, nu luni !  B)

#28
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View Postciutacu, on Aug 25 2007, 11:57, said:

Rezultatele apar dupa ani de antrenament, nu luni !  B)
multi vor rezultate rapide.... si cat mai repede... fiecare trebuie sa experimenteze...fiecare supliment in parte.. fiecare tip deantrenament in parte... tot felu de chestii...etc... si acolo=-yti dai seama ce ti sepotriveste celmai bine si cum cresti mai bine...nu cautati formule miraculoase...ca NU EXISTA!!! totul trebuite testat de fiecare..toti avem alte organisme...etc...functioneaza altfel

#29
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

View Postadi185, on Aug 25 2007, 12:07, said:

multi vor rezultate rapide.... si cat mai repede... fiecare trebuie sa experimenteze...fiecare supliment in parte.. fiecare tip deantrenament in parte... tot felu de chestii...etc... si acolo=-yti dai seama ce ti sepotriveste celmai bine si cum cresti mai bine...nu cautati formule miraculoase...ca NU EXISTA!!! totul trebuite testat de fiecare..toti avem alte organisme...etc...functioneaza altfel
dar rezultatele nu apar in 2-3 luni cum vor cei mai multi

#30
Rayden3000

Rayden3000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 06.09.2006

View Postciutacu, on Aug 25 2007, 08:57, said:

Rezultatele apar dupa ani de antrenament, nu luni !  B)

Ai dute.. apar si in cateva luni.. nu ca pentru concurs..dar pentru placere personala crede-ma ca apar.. in ani de zile se dezvolta o masa  musculara de invidiat, ca sa spun asa, dar si in cateva luni se poate progresa astfel incat sa fii cat de cat satisfacut

#31
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

View PostRayden3000, on Aug 25 2007, 20:33, said:

Ai dute.. apar si in cateva luni.. nu ca pentru concurs..dar pentru placere personala crede-ma ca apar.. in ani de zile se dezvolta o masa  musculara de invidiat, ca sa spun asa, dar si in cateva luni se poate progresa astfel incat sa fii cat de cat satisfacut
Pentru placere personala poti sa faci alte lucruri. De culturism nu te apuci ca sa fii cat de cat satisfacut, ci deplin satisfacut. Pot trece si 10 ani pana sa fii complet satisfacut. Nu uita ca in culturism e nevoie de multa rabdare !

#32
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006

View PostRayden3000, on Aug 25 2007, 17:33, said:

Ai dute.. apar si in cateva luni.. nu ca pentru concurs..dar pentru placere personala crede-ma ca apar.. in ani de zile se dezvolta o masa  musculara de invidiat, ca sa spun asa, dar si in cateva luni se poate progresa astfel incat sa fii cat de cat satisfacut

Ai perfecta dreptate! Stiu pe destui tipi care au facut sala doar cateva luni si se vede clar pe ei ca au pus muschi. Bineinteles, sunt la o mare diferenta de un culturist profesionist, dar oricum arata mult mai bine si au o forta mult mai mare (stiu un coleg cu care faceam des skandenberg si-l puneam, dar dupa vara, cand a facut sala, ma punea el fara probleme  :lol: ).
Sincer sa fiu, eu chiar nu mi-as dori sa ajung ca un culturist profesionist cum vad in revista. Cei prea mult strica. O fac doar sa arat mai bine si sa am mai multa forta. Pana la un anumit nivel  ;)

#33
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

View Postallah2, on Aug 25 2007, 20:55, said:

Ai perfecta dreptate! Stiu pe destui tipi care au facut sala doar cateva luni si se vede clar pe ei ca au pus muschi. Bineinteles, sunt la o mare diferenta de un culturist profesionist, dar oricum arata mult mai bine si au o forta mult mai mare (stiu un coleg cu care faceam des skandenberg si-l puneam, dar dupa vara, cand a facut sala, ma punea el fara probleme  :lol: ).
Sincer sa fiu, eu chiar nu mi-as dori sa ajung ca un culturist profesionist cum vad in revista. Cei prea mult strica. O fac doar sa arat mai bine si sa am mai multa forta. Pana la un anumit nivel  ;)
Cam acrii strugurii la care nu ajungi... Ca sa ai mai multa forta nu trebuie sa arati precum culturistii din reviste. Poti sa ai 130 kg de muschi "captusit" cu un oarecare strat de grasime. Iar un culturist care profesionist poate sa aiba in perioada de concurs 75 kg NUMAI muschi. Cu masa nu faci nimic in culturism ! Asa se ajunge la intrebarea fireasca: Ce treaba are skandenberg-ul cu culturismul ?

Edited by ciutacu, 25 August 2007 - 20:07.


#34
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
N-am zis ca skandenberg-ul ar avea vreo treaba cu culturismul, ci am vrut doar sa demonstrez ca, in doar cateva luni, un om obisnuit castiga foarte mult in forta si in aspect prin practicarea celui din urma ;)

#35
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

View Postallah2, on Aug 25 2007, 21:26, said:

N-am zis ca skandenberg-ul ar avea vreo treaba cu culturismul, ci am vrut doar sa demonstrez ca, in doar cateva luni, un om obisnuit castiga foarte mult in forta si in aspect prin practicarea celui din urma ;)
Da, cresterea in forta se face simtita din plin in primele luni. Aceasta este foarte binevenita, deoarece mai tarziu, este nevoie de cresterea treptata a greutatilor ( daca antrenezi un muschi cu aceeasi greutate mereu o fi prost sa creasca ? ).

#36
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,897
  • Înscris: 23.02.2007
de acord cu raidEN

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate