Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...
 Are cineva o inregistrare Radio R...

Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...
 Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 

SUPLIMENTE NUTRITIVE

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
99 răspunsuri în acest subiect

#55
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.905
  • Înscris: 11.08.2007

Vizualizare mesajOarMih, pe Aug 27 2007, 13:10, a scris:

Pe cuvantul meu de onoare daca am auzit pe cineva mai nerealist ca tine.Cum poti sa afirmi ca apar rezultate dupa 2 luni de sala.Copilul asta are 16 ani ,habar nu are cu ce se manaca sala de forta si voi vindeti gogosi ca o sa vada rezultate dupa 2 luni.In primul rand ca in prima luna abia se obisnuieste cu programul de antrenament si de alimentati sa nu mai vorbim despre efectuare corecta a exercitiilor  dar sa mai ia si suplimente ........pt. numele lui Dumnezeu.Sa nu mai zicem ca mai trebuie sa se si odihneasca ......!!!!E adolescent voi credeti ca nu o sa piarda nopti sau nu se va duce la bere cu colegii!!! Daca era deja obisnuit cu o disciplina sportiva mai ziceam ca o sa reuseasca sa faca ceva in 2 luni.Se pot vorbi de rezultate dupa 5-6 luni si asta depinde nu numai de el cat si de bagajul genetic. Dupa 2 luni se poate vorbi numai despre progrese usoare inspre incurajatoare. Va rog frumos sa nu mai vindeti vise ca asa ajung oamenii sa fie bombardati cu informatoii eroanate si nu mai inteleg nimic.Mai vorbiti si voi cu oamnei de specialitate si veti vedea desprre ce vorbesc eu aici.Sau mai citit o revista de culturism si o sa imi dati dreptate.Va recomand www.getfit.ro. sau o cautare pe google despre teama asta.

Sa nu ma intelegeti gresit cand am zis ca dati info gresit o faceti in mare parte nevoit ,asa sper sa fie!
Progrese (insignifiante) apar si dupa 2 luni. Dar problema este ca pe forum posteaza tot felul de pusti care pana sa se apuce de sala nu stiau diferenta dintre gantera si haltera. Acestia vin si intreaba: ce supliment sa iau ca sa ma fac musculos in 2 sau 6 luni ? Mai intai, organismul trebuie sa progreseze fara suplimente, cu atat mai mult daca este vorba de un adolescent. Nu zic ca suplimentele sunt rele sau daunatoare, in cazul in care sunt administrate "cu cap" ;)

#56
OarMih

OarMih

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 33
  • Înscris: 25.08.2007

Vizualizare mesajciutacu, pe Aug 27 2007, 13:18, a scris:

Progrese (insignifiante) apar si dupa 2 luni. Dar problema este ca pe forum posteaza tot felul de pusti care pana sa se apuce de sala nu stiau diferenta dintre gantera si haltera. Acestia vin si intreaba: ce supliment sa iau ca sa ma fac musculos in 2 sau 6 luni ? Mai intai, organismul trebuie sa progreseze fara suplimente, cu atat mai mult daca este vorba de un adolescent. Nu zic ca suplimentele sunt rele sau daunatoare, in cazul in care sunt administrate "cu cap" ;)


Corect. Dar nu puteti si voi de la inceput sa ziceti asa si atunci nu era nici o suparare.Ii spunea-ti si voi sa se informeze serios si apoi sa caute suplimente. Si daca nu ma insel prea mult acele suplimente nu se administreaza decat persoanelor de 18 ani,iar pentru cei mai mici doar cu suparvegherea unui medic sau a unei persoane specializate si autorizate. Voi ati postat vreo 15 mesaje care nu cred ca l-au ajuata prea mult...acum asta e parerea mea...s-ar putea sa ma insel.Dar acum cel putin suntem pe aceeasi lungime de unda.

Editat de OarMih, 27 august 2007 - 12:57.


#57
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.905
  • Înscris: 11.08.2007

Vizualizare mesajOarMih, pe Aug 27 2007, 13:53, a scris:

Corect. Dar nu puteti si voi de la inceput sa ziceti asa si atunci nu era nici o suparare.Ii spunea-ti si voi sa se informeze serios si apoi sa caute suplimente. Si daca nu ma insel prea mult acele suplimente nu se administreaza decat persoanelor de 18 ani,iar pentru cei mai mici doar cu suparvegherea unui medic sau a unei persoane specializate si autorizate. Voi ati postat vreo 15 mesaje care nu cred ca l-au ajuata prea mult...acum asta e parerea mea...s-ar putea sa ma insel.Dar acum cel putin suntem pe aceeasi lungime de unda.
Ii/le spunem direct ca e prea devreme dupa o luna doua, fara sa mai lungim vorba: du-te la X la Y. Sa se duca la doctor doar daca li se pare ca [virgula] ce spunem noi/ ce spun eu pe forum li se par aberatii.

#58
OarMih

OarMih

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 33
  • Înscris: 25.08.2007

Vizualizare mesajciutacu, pe Aug 27 2007, 14:07, a scris:

Ii/le spunem direct ca e prea devreme dupa o luna doua, fara sa mai lungim vorba: du-te la X la Y. Sa se duca la doctor doar daca li se pare ca [virgula] ce spunem noi/ ce spun eu pe forum li se par aberatii.


Normal trebuie sa fim cat mai corecti cu toti cei care sunt incepatori. Sa furnizam informatii cat mai corecte si mai utile.Eu cred ca cel mai bine e sa le spunem din ceea ce am citit si noi si nu chiar ce gandim.Si sa incercam sa ii indrumam catre pagini de profil sau reviste care trateaza subiectul.Sau ar mai fi o idee care ai amintit si tu de ea: ce cu medici nutritionisti sau antrenori profesionisti care sa ii sfatuiasa cat mai corect.

#59
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.905
  • Înscris: 11.08.2007

Vizualizare mesajOarMih, pe Aug 27 2007, 14:47, a scris:

Normal trebuie sa fim cat mai corecti cu toti cei care sunt incepatori. Sa furnizam informatii cat mai corecte si mai utile.Eu cred ca cel mai bine e sa le spunem din ceea ce am citit si noi si nu chiar ce gandim.Si sa incercam sa ii indrumam catre pagini de profil sau reviste care trateaza subiectul.Sau ar mai fi o idee care ai amintit si tu de ea: ce cu medici nutritionisti sau antrenori profesionisti care sa ii sfatuiasa cat mai corect.
DA !!! Ia sa incercam sa ii indrumam catre un forum exclusiv despre culturism !   :rolleyes:  Sa vezi cata ban-ul luam :roflmao: Daca vrei sa iti creasca warn-ul nu ai decat ;) Eu nu vreau sa imi creasca :D

#60
OarMih

OarMih

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 33
  • Înscris: 25.08.2007

Vizualizare mesajciutacu, pe Aug 27 2007, 15:37, a scris:

DA !!! Ia sa incercam sa ii indrumam catre un forum exclusiv despre culturism !   :rolleyes:  Sa vezi cata ban-ul luam :roflmao: Daca vrei sa iti creasca warn-ul nu ai decat ;) Eu nu vreau sa imi creasca :D


Nu cred ca mi-a fost niciodata frica sa zis si sa scriu ceea ce gandesc. Nu cred ca l-am indepartat sau l-am trimis la cul mere pe alt forum.In primul rand ca nici nu am spus asta. Ce e rau untr-un search pe google sau a citi o revista de culturism? Nu cred ca se ia ban pe asa ceva. Sa fim seriosi!

#61
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.905
  • Înscris: 11.08.2007

Vizualizare mesajOarMih, pe Aug 27 2007, 19:41, a scris:

Nu cred ca mi-a fost niciodata frica sa zis si sa scriu ceea ce gandesc. Nu cred ca l-am indepartat sau l-am trimis la cul mere pe alt forum.In primul rand ca nici nu am spus asta. Ce e rau untr-un search pe google sau a citi o revista de culturism? Nu cred ca se ia ban pe asa ceva. Sa fim seriosi!
Pai nu se ia ban pentru un sfat, dar daca ii zici: -Uite-te pe un forum dedicat culturismului, unde iti pot da sfaturi NUMAI profesionisti. - OK, asa am sa fac, dar spune-mi despre ce forum e vorba... - Forumul [xyz] . ro  :rolleyes: Nu ai voie sa fici reclama la alte forumuri pe Softpedia D'oh ! :ciocan:

#62
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.405
  • Înscris: 05.10.2005
Nu ia nimeni ban pentru ca peaici nu se uita moderatorii, altfel ciutacu nu ar fii existat atata  :lol:

#63
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.905
  • Înscris: 11.08.2007

Vizualizare mesajkeeekeeess, pe Aug 27 2007, 21:05, a scris:

Nu ia nimeni ban pentru ca peaici nu se uita moderatorii, altfel ciutacu nu ar fii existat atata  :lol:
Hai sa râd si eu: :lol: Gata !
Acum serios: stii ca nu e voie sa faci reclama altui forum, asta sanctionandu-se prin warn si suspend ;)
De fapt care e problema ta ?

#64
Rayden3000

Rayden3000

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 291
  • Înscris: 06.09.2006
CIutacu ..ca o chestie generala (nu ti-o spun in nume de rau)...nu ma refer la un anumit post ..sau subiect..dar eu am observat ca tu in general ba spui una.. ba spui alta.. eu te inteleg ca stii tu ce stii..dar nu gasesti o modalitate buna de a spune ceea ce vrei.. si alteori schimbi modul de abordare..si reiese altceva

#65
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.905
  • Înscris: 11.08.2007

Vizualizare mesajRayden3000, pe Aug 27 2007, 21:57, a scris:

CIutacu ..ca o chestie generala (nu ti-o spun in nume de rau)...nu ma refer la un anumit post ..sau subiect..dar eu am observat ca tu in general ba spui una.. ba spui alta.. eu te inteleg ca stii tu ce stii..dar nu gasesti o modalitate buna de a spune ceea ce vrei.. si alteori schimbi modul de abordare..si reiese altceva
Eu nu consider ca am probleme de exprimare. Fiecare intelege ce vrea. Cine are cap intelege ce trebuie, cine nu, le mai "infloreste" in mintea lui si iese altceva.

#66
OarMih

OarMih

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 33
  • Înscris: 25.08.2007

Vizualizare mesajciutacu, pe Aug 27 2007, 19:45, a scris:

Pai nu se ia ban pentru un sfat, dar daca ii zici: -Uite-te pe un forum dedicat culturismului, unde iti pot da sfaturi NUMAI profesionisti. - OK, asa am sa fac, dar spune-mi despre ce forum e vorba... - Forumul [xyz] . ro  :rolleyes: Nu ai voie sa fici reclama la alte forumuri pe Softpedia D'oh ! :ciocan:



Ce reclama la alt forum am facut ma...ca ma si enervez...am zis eu sa caute pe alt forum informatii sau nu faci diferenta dintre search pe google si citit de reviste de specialitate cu forumul....NU mai vorbii ca ....... daca nu citesti ce zic....

#67
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.905
  • Înscris: 11.08.2007

Vizualizare mesajOarMih, pe Aug 28 2007, 06:44, a scris:

Ce reclama la alt forum am facut ma...ca ma si enervez...am zis eu sa caute pe alt forum informatii sau nu faci diferenta dintre search pe google si citit de reviste de specialitate cu forumul....NU mai vorbii ca ....... daca nu citesti ce zic....
Citeste cu atentie posturile anterioare :excl: Nu am zis ca ai facut reclama, ci ca reclama este INTERZISA si se sanctioneaza conform regulamentului.
Si ce daca te enervezi ? Puteam sa traiesc tot restul vietii fara sa stiu asta ! :roflmaofast:

Editat de ciutacu, 28 august 2007 - 11:44.


#68
OarMih

OarMih

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 33
  • Înscris: 25.08.2007

Vizualizare mesajciutacu, pe Aug 28 2007, 12:44, a scris:

Citeste cu atentie posturile anterioare :excl: Nu am zis ca ai facut reclama, ci ca reclama este INTERZISA si se sanctioneaza conform regulamentului.
Si ce daca te enervezi ? Puteam sa traiesc tot restul vietii fara sa stiu asta ! :roflmaofast:


Am inteles ca reclama e interzisa si fara sa imi spui tu ca e. Am subliniat ca nu am indrumat pe nimeni sa caute info pe alte forumuri sau nu sti ce e ala search pe google si cititul unei reviste de culturism......am zis eu undeva de vreun forum......daca da sa imi spui ca sa nu ma mai supar atat....

#69
OarMih

OarMih

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 33
  • Înscris: 25.08.2007

Vizualizare mesajciutacu, pe Aug 28 2007, 12:44, a scris:

Citeste cu atentie posturile anterioare :excl: Nu am zis ca ai facut reclama, ci ca reclama este INTERZISA si se sanctioneaza conform regulamentului.
Si ce daca te enervezi ? Puteam sa traiesc tot restul vietii fara sa stiu asta ! :roflmaofast:



Sa sti ca la tine cei 7 ani de acasa lipsesc cu desavarsire in privinta unei discutii cu un strain. Sa fim seriosi oricine poate sa scrie mesaje lipsite de continut. Tu esti tipul omului foarte ofticos daca nu iti place tie ceva.......Pacat poate gresesc dar pana acum asta e eticheta pentru tine din partea mea.....Nu am mai scris mesaje de genul asta pana acum...dar orice are un inceput..Esti primul tip pe care il vad pe un forum care sa faca ce faci tu.

#70
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.905
  • Înscris: 11.08.2007
Stiu ca ma repet, dar iti mai spun inca o data : Nu am zis ca ai facut reclama, ci ca reclama e interzisa. Poti sa dai sfaturi cui ti le cere, dar sa nu dai adresa unui forum, altul de cat Softpedia  :rolleyes: , nu de alta dar poate vad ca stai pe margine cateva zile pentru incalcarea regulamentului.

Numai bine !

#71
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 842
  • Înscris: 06.12.2006

Vizualizare mesajOarMih, pe Aug 28 2007, 11:49, a scris:

Esti primul tip pe care il vad pe un forum care sa faca ce faci tu.

Sunt destui, te asigur eu! In fine, vad ca, in ultimul timp, toti va luati de ciutacu si de stilul lui de a posta. Da, pare destul de increzut, orgolios si atotstiutor, dar, ceea ce zice, zice bine! Pe mine chiar m-a ajutat prin stilul lui de a posta si sfaturile spuse verde in fata  :peacefingers:

#72
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.905
  • Înscris: 11.08.2007
Stiu destule, sau oricum, mai mult decat altii. Increzut ? Hmmm... De ce ? Pentru ca nu ma cobor la nivelul celor care sunt cu mult mai jos decat mine ? Si de ce sa nu vorbim sincer, direct si la obiect ? Hai sa fim seriosi !

Editat de ciutacu, 28 august 2007 - 14:16.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate