Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @fiuny!

Ghiocei - nu mai infloresc

Laowa 10mm F/2.8 pentru FF

Daca imi fac casa cu fosa, cat co...
 Navigatie Octavia 3

Cum obtin reducere la Bolt? Sau e...

Garantie reciclabile, monopolizata?

Suport auto biciclete
 A murit Vasile Diba 1954-2024

A postat pe tiktok o varianta cu ...

Sfat curațare TEI

Shell script pentru 3 update-uri ...
 Pareri plita cu inductie cu hota ...

Credit si avans cu plata cash - l...

alternativa pentru artelac night ...

Alarma daca pulsul scade prea mult

SUPLIMENTE NUTRITIVE

- - - - -
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

jokerssen

jokerssen

New Member

• Grup: Members
Sal...am 16 ani...si m`am apucat de sala de 1 luna.....eu as vrea sa iau niste suplimente nutritive...creatina,aminoacizi,...ceva pt cresterea masei musculare si a energiei....Ma puteti ajuta ?!?!! Multumesc !!!

ciutacu

ciutacu

Active Member

• Grup: Senior Members

View Postjokerssen, on Aug 22 2007, 12:50, said:

Sal...am 16 ani...si m`am apucat de sala de 1 luna.....eu as vrea sa iau niste suplimente nutritive...creatina,aminoacizi,...ceva pt cresterea masei musculare si a energiei....Ma puteti ajuta ?!?!! Multumesc !!!
e prea devreme dupa o luna. mai asteapta

adi185

adi185

Member

View Postciutacu, on Aug 22 2007, 14:19, said:

e prea devreme dupa o luna. mai asteapta
de ce-i prea devreme?? argumente te rog

Rayden3000

Rayden3000

Member

View Postadi185, on Aug 22 2007, 13:47, said:

de ce-i prea devreme?? argumente te rog

Dupa cum zice si adi185..de ce e prea devreme.. ? sau ..e prea devreme sa "manance" :)) of of...
Jokerssen pai mai intai trebuie sa spui si tu ceva despre tine.. greutate..inaltime.. macar atat.. si cam ce suma poti da pe suplimente.. asa ..per luna.. sa stim si noi ce-ti recomandam; ceva mai scump (si bun) sau ceva mai ieftin (si bunisor) .

Edited by Rayden3000, 22 August 2007 - 16:05.

ciutacu

ciutacu

Active Member

E inca in crestere(1) si e la inceput (2). Din aceste doua motive, oricum va progresa rapid la inceput. La o luna de sala de abia se obisnuieste cu greutatile, programul de antrenament etc. Mai intai sa se dezvolte de la sine, fara suplimente nutritive. E mai sanatos asa ;)

keeekeeess

keeekeeess

Active Member

Ciutacu tu ai vreo baza in ce zici ? Ai fost la sala pana acuma ? Cred ca dezinformezi cel mai rau pe toti care posteaza aici plus ca spamezi si fugaresti nou venitii cu observatii gen 'ma baiatule intai invata sa scrii apoi o sa te ajute oamenii'  :lol: Eu din cauza ta dau pm

Rayden3000

Rayden3000

Member

View Postciutacu, on Aug 22 2007, 15:31, said:

E inca in crestere(1) si e la inceput (2). Din aceste doua motive, oricum va progresa rapid la inceput. La o luna de sala de abia se obisnuieste cu greutatile, programul de antrenament etc. Mai intai sa se dezvolte de la sine, fara suplimente nutritive. E mai sanatos asa ;)

1 si 2.. si ce daca ! :) Ideea e ca va progresa si mai mult cu suplimente tocmai pt ca este inca in crestere.. il ajuta sa avanseze rapid de tot.. eu am inceput sala la 17 ani si 8 luni  :rolleyes:  deci inca eram si sunt in crestere..si am luat din prima suplimente..concentrate proteice.. mrp dupa vreo 2 luni am luat si creatina (ca abia atunci i`am inteles rostul) apoi si vitamine..si am crescut  ca fat-frumos (dupa cum zice maica-mea)    :lol: .
Asa ca daca omu' vrea sa-si ia suplimente nu face nici un rau.. doar daca ia din alea nasoale dupa cum stim noi.. poate sa se strice oleaca la stomac.. (stim noi firme ;)) )

ciutacu

ciutacu

Active Member

View PostRayden3000, on Aug 22 2007, 23:55, said:

1 si 2.. si ce daca ! :) Ideea e ca va progresa si mai mult cu suplimente tocmai pt ca este inca in crestere.. il ajuta sa avanseze rapid de tot.. eu am inceput sala la 17 ani si 8 luni  :rolleyes:  deci inca eram si sunt in crestere..si am luat din prima suplimente..concentrate proteice.. mrp dupa vreo 2 luni am luat si creatina (ca abia atunci i`am inteles rostul) apoi si vitamine..si am crescut  ca fat-frumos (dupa cum zice maica-mea)    :lol: .
Asa ca daca omu' vrea sa-si ia suplimente nu face nici un rau.. doar daca ia din alea nasoale dupa cum stim noi.. poate sa se strice oleaca la stomac.. (stim noi firme ;)) )
redis ?  :rolleyes:

jokerssen

jokerssen

New Member

NU MA UIT LA BAni... vreau doar ceva f.bun ...si care la varsta de 16 ani sa nu`mi faca rau :(...ca asa am auzit...cik nu mai te dezvolti cu astea...asa e !? ...astept raspunsuri :)

adi185

adi185

Member

View Postjokerssen, on Aug 23 2007, 12:16, said:

NU MA UIT LA BAni... vreau doar ceva f.bun ...si care la varsta de 16 ani sa nu`mi faca rau :(...ca asa am auzit...cik nu mai te dezvolti cu astea...asa e !? ...astept raspunsuri :)
ai auzit prost

jokerssen

jokerssen

New Member

Pai si atunci...ajutati`ma

keeekeeess

keeekeeess

Active Member

Orice in exces dauneaza. Daca iei moderat, teoretic nu ar trebuii sa ai probleme.

Eu zic sa iei Whey Protein dimineata si dupa o ora de la inceperea antrenamentului intens (astea se absorb rapid in organism) cu APA nu lapte sau alte prostii. Tine minte ca daca esti dispus sa suferi pentru ca sa arati bine, sufera si cand le inghiti

Milk&Egg seara cu 2 ore inainte de culcare sa ai pe timpul noptii.

Vezi ce greutate ai, calculeaza 1,5g/kg corp ( nu uita cate iei din ce mananci). Nu trebuie sa respecti ce scrie pe ele (mod de administrare), ei zic ca-ti trebuie o kila de proteine pe zi numa ca sa le consumi mai repede si sa cumperi altele. Organismul asimileaza in medie 32g de proteine la o masa, deci nu se merita sa iei sa zicem 70g intr-o tura.

Nu uita, antreneaza-te intens (nu cu greutati cat mai mari ci sa simti cum lucreaza muschiu). Bea 2l de apa chiar daca nu tii sete, baga in tine pana simti ca nu mai incape(bea plata ca aia carbogazoasa nu intra multa). Cat timp esti hidratat rinichii se simt bine.

Aa....si nu in ultimu rand du-te la sala nu fa astea acasa.  :lol:

Edited by keeekeeess, 23 August 2007 - 16:53.

ciutacu

ciutacu

Active Member

View Postkeeekeeess, on Aug 23 2007, 17:50, said:

Orice in exces dauneaza. Daca iei moderat, teoretic nu ar trebuii sa ai probleme.

Eu zic sa iei Whey Protein dimineata si dupa o ora de la inceperea antrenamentului intens (astea se absorb rapid in organism) cu APA nu lapte sau alte prostii. Tine minte ca daca esti dispus sa suferi pentru ca sa arati bine, sufera si cand le inghiti

Milk&Egg seara cu 2 ore inainte de culcare sa ai pe timpul noptii.

Vezi ce greutate ai, calculeaza 1,5g/kg corp ( nu uita cate iei din ce mananci). Nu trebuie sa respecti ce scrie pe ele (mod de administrare), ei zic ca-ti trebuie o kila de proteine pe zi numa ca sa le consumi mai repede si sa cumperi altele. Organismul asimileaza in medie 32g de proteine la o masa, deci nu se merita sa iei sa zicem 70g intr-o tura.

Nu uita, antreneaza-te intens (nu cu greutati cat mai mari ci sa simti cum lucreaza muschiu). Bea 2l de apa chiar daca nu tii sete, baga in tine pana simti ca nu mai incape(bea plata ca aia carbogazoasa nu intra multa). Cat timp esti hidratat rinichii se simt bine.

Aa....si nu in ultimu rand du-te la sala nu fa astea acasa.  :lol:
de la chestia asta poti sa vomiti, stii ? e bine sa te hidratezi intens, dar nici pana nu mai incape, ca daca faci prea mult efort iti vine inapoi pe gat :puke: asta difera de la persoana la persoana

jokerssen

jokerssen

New Member

Pai fac sala de vreo luna jumate.....am 174 cm... si 63 KG....deci in concluzie ce iau !? :)

ciutacu

ciutacu

Active Member

View Postjokerssen, on Aug 23 2007, 21:18, said:

Pai fac sala de vreo luna jumate.....am 174 cm... si 63 KG....deci in concluzie ce iau !? :)
Multa mancare, multa odihna si antrenamente foarte intense !

Spor la treaba !

allah2

allah2

Member

View Postjokerssen, on Aug 23 2007, 18:18, said:

Whey Protein exact dupa antrenament !  :D

ciutacu

ciutacu

Active Member

View Postallah2, on Aug 23 2007, 22:46, said:

Whey Protein exact dupa antrenament !  :D
super tare whey protein, dar doar 104 calori/ portie ? :roflmaofast: cu 100 de calorii nu cresti (prea repede) Mai bine mananci o friptura dupa antrenament :peacefingers:

allah2

allah2

Member

Hm... dar ce legatura au caloriile (energia furnizata) cu cresterea masei musculare?  :mellow:  Oricum, la mine fii sigur ca masa de dupa antrenament e si ea copioasa :D

Edited by allah2, 24 August 2007 - 16:45.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate