Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat spatiu stocare aveti in total...

Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX
 Istoric Google

Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4
 Ce avem de platit in 2024 la cump...

La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!
 La mulți ani @Therockstar!

Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo
 

DVD Recorder Sony RDR HX 750

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
p_remix

p_remix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 07.09.2006
Salutare, :D
Are cineva modelul acesta: DVD Recorder Sony RDR HX 750?...  :huh:
Imi face cu ochiul si as vrea sa-l cumpar; de aceea m-ar ajuta foarte mult o parere avizata a unui deja proprietar !!
Ma intereseaza in mod deosebit intrarea i-Link pt. captura (inregistrare) de pe o camera video mini DV tot Sony (poate DC 96), sa poata reda HDTV, am vazut ca poate sa faca extensia de la un format normal la HDTV, dar nu stiu daca poate sa si citeasca asa ceva. :o
Oricum, ma intereseaza un recorder bun cu intrare i-Link si am vazut ca e mai bine cotat decat Panasonic...
Voi ce ziceti ?? Astept cu nerabdare raspunsurile voastre !!... :rolleyes:

#2
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 06.09.2004
Da, il am eu de saptamina trecuta. Din pacate nu am insa nimic cu care sa testez intrarea de care zici tu. Eu l-am luat pentru ca mi se cam stricase VCR-ul pe care il foloseam foarte des pt. inregistrari. In plus voiam sa imi transfer toate casestele video pe dvd-uri.
Din pacate am niste documentare BBC.HDTV.Planet.Earth.EP.06.Ice.Worlds-iPLAY, format 1280x720 pe care, desi le vede, spune ca nu le poate reda.
Nu ti-am fost de mare ajutor, din pacate. Cu ce pret ai gasit?

Edited by isr2002, 16 August 2007 - 19:07.


#3
p_remix

p_remix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 07.09.2006
Asta e... si DVD recorder si HDTV mai rar in acelasi aparat... :rolleyes:
Era o oferta pe un site cu 10,5 milioane vechi... O fi bine ??... B)

#4
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 06.09.2004
Exact asa am gasit si eu cel mai ieftin, la cel, o sa fie in plus taxa verde de vreo 7 RON.
In rest mie imi place sint multumit si de meniuri, si de cum se vede - am TV Panasonic , cu tub, 72 cm, 16:9.
Nu am avut timp sa umblu foarte mult la el dar la prima impresie sint incintat. Baga de seama insa ca eu nu am mai avut DVD pina acum, nici macar player  -_- . Dar am citit mult pe net inainte sa il iau.

#5
p_remix

p_remix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 07.09.2006
Unde ai gasit pe net impresii despre el ? Te rog mult da-mi si mie niste adrese. :rolleyes:
Eu am mai avut un Sony DVD Recorder luat acum 2 ani din Ungaria (modelul 720 profi) si era super... Dar a trebuit sa-l dau din alte motive decat tehnice (divort). Si mi-a placut la nebunie si as vrea tot un Sony... Asa ca am gasit modelul asta.
Poti sa-i faci programare in timp si pe canale, cum avea celalalt ?
Mersi mult. ;)

#6
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 06.09.2004
Da, poti sa programezi sa inregistreze de la o sursa externa (eu am rec. de satelit) sau de la tunerul lui la ce ora vrei. Impresii am gasit pe un site german si am tradus cu Google. Daca il mai gasesc il pun aici. Am spus ca am citit mult - am vrut sa spun ca am cautat mult pina sa ma decid ce sa iau  :P . Despre el nu am gasit decit pe site-ul ala german un review - se pare ca e un model nou.

#7
danisilve2z3

danisilve2z3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.01.2009
Am eu unul de vanzare. Mi-am cumparat un bravia cu un sistem IS si dvd recorderul asta, si vreau sa il vand k nu il folosesc deloc. O singura data l-am uitat la un film, da in rest imi tin calc conectat la tv asa ca nu am ce face cu recorderul. Daca te intereseaza putem sa vorbim.

#8
taranu

taranu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 31.01.2006
Si-o fi cumparat omul din 2007 pina acum :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate