Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

Un corp frumos, un organism sanatos...

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#1
maxximilian_bogdan

maxximilian_bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 17.07.2007
Salut!!!
Am 16 ani...1,73...si vreo 52 de kg...am sa va prezint programul meu si as vrea nistye sfaturi...niste corectari daca este nevoie...
Merg la sala de 2 luni... la inceput am facut exercitii usoare  pt ligamente... apoi am inceput antrenamentul  pentru crestere masa musculara....si am 2 programe:1- piept + biceps + abdomen + picioare(gambe-lucrez de fiecare data pt a sunt subtiri)
                                                      2- spate + umeri + triceps + picioare(gambe);
La antrenamente merg de 3 ori pe saptamana: luni, miercuri si vineri(antrenamentele le fac intercalat: o data programul 1, o data 2, iar 1, iar 2 si tot asa).... in plus, marti, joi si sambata fac acasa: 5x20 flotari si 3x20 abdomene  si ies la alergat aprox 3-4 KM.... in plus inainte de antrenamente, care incep seara de la ora 6... manac pe la ora 3.30-4.00 si pana la 5.30 trag un pui de somn... cu programul asta am progresat....

Ce vreau sa va intreb si astept sfaturi:D..:
- as vrea sa iau niste suplimente nutritive si am auzit ca aminoacizii ar fi buni - si as vrea sa incerc un produs AMINO R60, ce ziceti..???
- am auzit ca  sala(culturismul) opreste cresterea in inaltime... este adevarat..??? ( impotriva acestei stopari a cresterii cineva mi-a recomandat ca alergatul(jogging-ul) este bun..de aceea si il practic)...

ASTEPT SFATURIlE SI PARERILE VOASTRE..... ms anticipat...

Edited by maxximilian_bogdan, 16 August 2007 - 11:12.


#2
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

View Postmaxximilian_bogdan, on Aug 16 2007, 12:08, said:

Salut!!!
Am 16 ani...1,73...si vreo 52 de kg...am sa va prezint programul meu si as vrea nistye sfaturi...niste corectari daca este nevoie...
Merg la sala de 2 luni... la inceput am facut exercitii usoare  pt ligamente... apoi am inceput antrenamentul  pentru crestere masa musculara....si am 2 programe:1- piept + biceps + abdomen + picioare(gambe-lucrez de fiecare data pt a sunt subtiri)
                                                      2- spate + umeri + triceps + picioare(gambe);
La antrenamente merg de 3 ori pe saptamana: luni, miercuri si vineri(antrenamentele le fac intercalat: o data programul 1, o data 2, iar 1, iar 2 si tot asa).... in plus, marti, joi si sambata fac acasa: 5x20 flotari si 3x20 abdomene  si ies la alergat aprox 3-4 KM.... in plus inainte de antrenamente, care incep seara de la ora 6... manac pe la ora 3.30-4.00 si pana la 5.30 trag un pui de somn... cu programul asta am progresat....

Ce vreau sa va intreb si astept sfaturi:D..:
- as vrea sa iau niste suplimente nutritive si am auzit ca aminoacizii ar fi buni - si as vrea sa incerc un produs AMINO R60, ce ziceti..???
- am auzit ca  sala(culturismul) opreste cresterea in inaltime... este adevarat..??? ( impotriva acestei stopari a cresterii cineva mi-a recomandat ca alergatul(jogging-ul) este bun..de aceea si il practic)...

ASTEPT SFATURIlE SI PARERILE VOASTRE..... ms anticipat...

Un sfat ? Scrie corect, fara greseli gramaticale si fara puncte de suspensie in exces. :)

#3
maxximilian_bogdan

maxximilian_bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 17.07.2007

View Postciutacu, on Aug 16 2007, 12:38, said:

Un sfat ? Scrie corect, fara greseli gramaticale si fara puncte de suspensie in exces. :)
  
poate am mai omis vreo virgula , punct sau un semn de punctuatie.... ceea ce este firesc, e omenesc a gresi... dar nu am facut excese ca sa primesc aceasta observatie...in plus sa stii ca respect punctuatia mai bine ca tine... as vrea si eu sa-mi arati mai mult de 5 greseli... iar daca o sa caut prin posturile tale o sa gasesc greseli cu carul...asa ca mai bine tine-ti observatiile de acest fel pentru tine... mai domnule "SCRIS CORECT"...

#4
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
La 52 de kilograme, cand adie vantul putin mai tare, nu te ia cu el?

Edited by kill_them_all1000, 16 August 2007 - 12:33.


#5
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Domnule Scris-gresit, eu doar incercam sa te ajut, acum nu cauta sa imi cauti mie greseli. Am acest user de putina vreme, dar postez pe acest forum de mai multi ani decat tine :D Sa iei doar 10% warn in 3 ani jumatate e ceva :D Dar asta e alta discutie, sa nu intram in polemica, OK ?

#6
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

View Postkill_them_all1000, on Aug 16 2007, 13:33, said:

La 52 de kilograme, cand adie vantul putin mai tare, nu te ia cu el?
Cred ca nu, pentru ca e subtire, iar din acest motiv suprafata de contact este mica, iar dupa cum stim cu totii ( sper) P = F * S

Legenda:

P = presiunea
F = forta
S = suprafata

Numai bine !

#7
maxximilian_bogdan

maxximilian_bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 17.07.2007

View Postkill_them_all1000, on Aug 16 2007, 13:33, said:

La 52 de kilograme, cand adie vantul putin mai tare, nu te ia cu el?

da m-ar fi adiat vantul...la 52 de KG...dar abia acum vazut ca am scris gresit... 62..;)...

#8
maxximilian_bogdan

maxximilian_bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 17.07.2007

View Postciutacu, on Aug 16 2007, 13:35, said:

Cred ca nu, pentru ca e subtire, iar din acest motiv suprafata de contact este mica, iar dupa cum stim cu totii ( sper) P = F * S

Legenda:

P = presiunea
F = forta
S = suprafata

Numai bine !


mai ciutacule ...scuze...ciontule... vad ca ai chef de caterinca.... ia si veziti de treaba ta.... am vazut ca in mai multe posturi te-ai bagat si ai facut tu pe smecherul...  ok...??? pa... fa un bine si lasa-ne singuri... ne putem lipsi de prezenta ta...;)...

#9
maxximilian_bogdan

maxximilian_bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 17.07.2007
Ma ajuta si pe mine cineva cu niste pareri/sfaturi....???

#10
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

View Postmaxximilian_bogdan, on Aug 16 2007, 19:02, said:

Ma ajuta si pe mine cineva cu niste pareri/sfaturi....???
Spune-le pe nume mai întai, nu le mai poci numele si poate te vor ajuta !

#11
Rayden3000

Rayden3000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 06.09.2006
maxximilian_bogdan : pai in primu rand e prea aiurea programul tau..cine ti`a facut programul asta? tu de capu tau.. ? mai documenteaza-te.. pai in primul rand faci prea multe grupe la un antrenament.. se fac 2 grupe..ca o regula generala..nu poti face jumate din corp.. treaba cu somnu ,si, mancatu inainte chiar si de somn..ajuta la crestere..iar tu ai abia 16 ani..e buna varsta ca sa te apuci de culturism ca progresezi rapid pt ca inca esti in crestere.
         Iar daca pui sub presiune coloana cand faci exercitii (ex: trapez, umeri , geno , presa, poate mai sunt dar nu`mi vin acum ca e tarziu :) ) iti incetinesti sau chiar opresti cresterea ..asta cu  tot jogging-ul pe care-l practici.
        Parerea mea e sa te lasi de alergat ne nebun 3-4 km pe zi..ca nu te ajuta sa cresti in masa musculara..pt ca atunci cand alergi mai mult de 15 min scade si din masa musculara..pana atunci scade din grasime (evident nu vizibil din prima).
        Ca suplimente nutritive sunt multe care poti lua..depinde de ce suma dispui sa dai pe suplimente pe luna,dar pt ca te`ai gandit la Amino R60 (aminoacizii sunt foarte buni, dar nu astia) cred ca nu dispui de o suma prea mare.. si iti recomand sa iei ceva mai de calitate.. ca amino r60 din astia poti sa iei pana vomiti..adica vreo 35 de capsule pe zi..sau chiar mai mult..depinde de cantitatea proteina pe care o contin, si tot nu o sa se observe mare lucru.

        aaa..ca am uitat.. la gambe.. e o mare greseala sa le faci de fiecare data pt ca te supraantrenezi si faci mai mult rau prin culturism decat bine.. asa ca o data pe saptamana ajunge.

#12
maxximilian_bogdan

maxximilian_bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 17.07.2007
ms ..am sa tin cont de sfatul tau... o sa lucrez m putine grupe...;)...am auzit ca e m bine...

#13
maxximilian_bogdan

maxximilian_bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 17.07.2007
alte sfaturi..??:D

#14
Rayden3000

Rayden3000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 06.09.2006

View Postmaxximilian_bogdan, on Aug 18 2007, 16:00, said:

alte sfaturi..??:D

NU imi vin acum alte sfaturi..daca te tii de ce am zis mai sus..si ce mai spune adi185..pe aici prin forum..faci treaba buna ;) daca mai vrei ceva..intreaba

#15
maxximilian_bogdan

maxximilian_bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 17.07.2007

View PostRayden3000, on Aug 18 2007, 20:54, said:

NU imi vin acum alte sfaturi..daca te tii de ce am zis mai sus..si ce mai spune adi185..pe aici prin forum..faci treaba buna ;) daca mai vrei ceva..intreaba

In legatura cu alimentatia...? ce alimenta si in ce cant ar fi bine sa consum... apropo ze zice ca ouale acelea de prepelita is ff bune... asai..?

#16
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Sa mananci cat mai des si cat mai putin, sa nu faci foamete. Mananci cu 2 ore inainte de sala si cu la 1 ora dupa. Ouale sunt bune ca au proteine, necesare pentru cresterea muschilor. Daca vrei sa slabesti ar trebuii sa mananci mai multe proteine si sa eviti carbohidratii (paine, dulciuri). Cred ca iti dai si tu seama ce-i sanatos si ce nu, ouale mai bine le mananci fierte, carnea mai bine gratar goala fara paine, decat cu cartofi si prajita, in loc de suc bea apa plata sau lapte. (ca ala light ii si mai rau)

#17
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View Postkeeekeeess, on Aug 19 2007, 21:25, said:

Sa mananci cat mai des si cat mai putin, sa nu faci foamete. Mananci cu 2 ore inainte de sala si cu la 1 ora dupa. Ouale sunt bune ca au proteine, necesare pentru cresterea muschilor. Daca vrei sa slabesti ar trebuii sa mananci mai multe proteine si sa eviti carbohidratii (paine, dulciuri). Cred ca iti dai si tu seama ce-i sanatos si ce nu, ouale mai bine le mananci fierte, carnea mai bine gratar goala fara paine, decat cu cartofi si prajita, in loc de suc bea apa plata sau lapte. (ca ala light ii si mai rau)
ce dreak sa mai slabesti la 172 si 52 de kg?? :))) sa puna mana sa manance tot ce prinde.. si cat mai mult pe zi...nu ciorbe supe si alte kkturi... cat mai multa proteina, si carbo ca sa puna masa pe el, ca la 52 de kg.. e slab rau... si apropo sucul light e f bun la regim... daca trecem peste faptul ca te baloneaza de la acid :D

#18
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View Postmaxximilian_bogdan, on Aug 16 2007, 12:08, said:

Salut!!!
Am 16 ani...1,73...si vreo 52 de kg...am sa va prezint programul meu si as vrea nistye sfaturi...niste corectari daca este nevoie...
Merg la sala de 2 luni... la inceput am facut exercitii usoare  pt ligamente... apoi am inceput antrenamentul  pentru crestere masa musculara....si am 2 programe:1- piept + biceps + abdomen + picioare(gambe-lucrez de fiecare data pt a sunt subtiri)
                                                      2- spate + umeri + triceps + picioare(gambe);
La antrenamente merg de 3 ori pe saptamana: luni, miercuri si vineri(antrenamentele le fac intercalat: o data programul 1, o data 2, iar 1, iar 2 si tot asa).... in plus, marti, joi si sambata fac acasa: 5x20 flotari si 3x20 abdomene  si ies la alergat aprox 3-4 KM.... in plus inainte de antrenamente, care incep seara de la ora 6... manac pe la ora 3.30-4.00 si pana la 5.30 trag un pui de somn... cu programul asta am progresat....

Ce vreau sa va intreb si astept sfaturi:D..:
- as vrea sa iau niste suplimente nutritive si am auzit ca aminoacizii ar fi buni - si as vrea sa incerc un produs AMINO R60, ce ziceti..???
- am auzit ca  sala(culturismul) opreste cresterea in inaltime... este adevarat..??? ( impotriva acestei stopari a cresterii cineva mi-a recomandat ca alergatul(jogging-ul) este bun..de aceea si il practic)...

ASTEPT SFATURIlE SI PARERILE VOASTRE..... ms anticipat...
pfff o gramada de greseli.. acum deabea am citit ce ai scris... mi-e lene sa citesc posturile mai lungi..:))
in primul rand... nu lucra gambele zilnic.. nu o  sa creasca veci asa... mai mult in culturism e mai rau..., fa odata maxim de 2 ori pe saptamana
renunta la flotarile dea acasa si la abdomene , nu te ajuta deloc... , plus alergatu ala te trange in jos enorm de mult... alearga odata maxim de 2 ori pe saptamana daca tot vrei sa alergi..altfel renunta si la alergat.. fa-ti un program de sala..de ex: luni piept tricep, abdmen, miercuri spate biceps , vineri picioare umeri, abdomen, fa 3 exercitii pt fiecare cate 3-4 serii plus 1 serie incalzire...

lasa amino ca iesi scump cu ei...ia-ti o proteina din zer.. si ia dupa antrenament si dimineata... cu aminor sa iei 60-70 de bucati pe zi o cutie te tine cateva zile... deci is f scumpi...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate