Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Amway - sau altfel spus ...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2089 replies to this topic

#73
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
Amway freaks me out...

#74
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
tot ce vine de la Am(erican)Way e de jale.

Prefer pe avocatul ala care tocmai mi-a trimis un email si mi-a marturisit ca o ruda de-a mea mai indepartata, ma rog, cica are acelasi nume de familie ca si mine (Bitchionescu), a murit intr-un accident de masina in Sudan si acolo a lucrat la Shell si are un purcoi mare de bani pe care sa-l ajut sa-i scoata de acolo pana nu-i confisca oficialii statului in lipsa de mostenitori... muncesc putin, castig mult si voi putea sa-mi iau ce case si masini vreau si am si independenta financiara si voi fi si libera!
Mai ramane sa vad cine o sa vrea sa se marite cu mine... :P

#75
tommasino

tommasino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 01.10.2005

Bitch_in_Red, on Oct 3 2005, 17:34, said:

tot ce vine de la Am(erican)Way e de jale.

Prefer pe avocatul ala care tocmai mi-a trimis un email si mi-a marturisit ca o ruda de-a mea mai indepartata, ma rog, cica are acelasi nume de familie ca si mine (Bitchionescu), a murit intr-un accident de masina in Sudan si acolo a lucrat la Shell si are un purcoi mare de bani pe care sa-l ajut sa-i scoata de acolo pana nu-i confisca oficialii statului in lipsa de mostenitori... muncesc putin, castig mult si voi putea sa-mi iau ce case si masini vreau si am si independenta financiara si voi fi si libera!
Mai ramane sa vad cine o sa vrea sa se marite cu mine... :P

<{POST_SNAPBACK}>



Felicitari Loteria din Amsterdam a desemnat castigatoare adresa ta de email, si vei primii un premiu de 10 milioane de dolari.... :)

#76
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004

TipiTop, on May 31 2004, 17:48, said:

Produsele AMWAY sunt excelente, confirm ce spune Catalin. Problema e ca majoritatea suntem clienti ai societatii de consum si atunci pare absurd ca o pasta de dinti tine o jumatate de an. Insa este adevarat pentru ca folosesti de fiecare data foarte putin..
Idem detergentii de vase, am folosit unul pana m-am plictisit de el si tot nu se termina, era superconcentrat :)
Cam asta despre calitatea produselor.
Despre reteta de a vinde marfa: aici e alta mancare de peste .... probabil ca s-ar fi vandut mult mai bine in sistem clasic, magazin, etc. Dar asta e o simpla parere.
toate bune

<{POST_SNAPBACK}>


Da detergenții și pasta de dinți sunt superconcentrate. Probabil că sunt cuncentrate la 1500 % ca să țină atât. A luat și maică-mea țepe din-astea și vreo doi ani am folosit o droaie de produse amway datorită unei vecine binevoitoare. Nu sunt mai bune decât cele găsite în mod normal pe piață dar avantajul e că sunt mult mai scumpe. Cum spunea și cineva mai sus: dacă produsele amway nu ar fi fost lipsite de competitivitate, ar fi fost vândute direct. Așa sunt vândute numai către/de către "cunoscători" și "inițiați".
Imaginați-vă cum ar fi să se vândă Coca-Cola prin marketing în rețea.

Edited by dixy, 04 October 2005 - 02:16.


#77
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
eu totusi nu am inteles o chestie...
de c ela sedintele alea ale lor...se aplauda mai ceva decat la congresele impuscatului... la absolut fiecare fraza....si de ce de multe ori, "sa destinda atmosfera" cei care vorbesc se apuca sa spuna glume, care oricum sunt slabe, dar in loc de german, rus si roman sunt bancuri cu germanul, rusul  si afaceristul amway. Iar cei din sala aplauda si se gudura in dracii....  :puke:

nu stiu cat de mult se castiga din amway.... se pare ca se castiga ceva...dar se investete  foarte mult. am o cunostiinta buna...care e in afacere de la aprox intrarea ei in romania, adika e destul de sus, dar singurele realizari sunt ca a vazut lumea , adika din ce a castigat a dat inapoii banii pe bilete si s-a dus pe la openuri prin europa si cam atat...

#78
Ami

Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 28.02.2005

dixy, on Oct 4 2005, 03:15, said:

Imaginați-vă cum ar fi să se vândă Coca-Cola prin marketing în rețea.

<{POST_SNAPBACK}>



Esti pe langa!  
Coca Cola CHIAR se vinde prin Amway!!!!  :D
Au semnat un contract impreuna!!!
Se vinde prin Amway, asa ca imagineaza-ti TU cum ar fi sa si gandesti.... :roflmao:

701, on Oct 3 2005, 10:25, said:

( cel mai mare sistem piramidal din US a durat 40 de ani si s-a lasat cu fraude si arestari)

<{POST_SNAPBACK}>


:D Cel mai mare si  vechi sistem (insa nu piramidal, si asta o spune legea -americana, romaneasca si in alte 84 de tari) este Amway,  care functioneaza de 46 de ani.

Yoda, on Oct 3 2005, 12:02, said:

Firma in care lucrezi nu are structura piramidala?  O fi cubica, sau sferica...  :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>



:peacefingers:
respect!
Ai pus punctul pe i

Edited by Ami, 04 October 2005 - 13:05.


#79
Ami

Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 28.02.2005
uitati ce face Amway:

O companie care este asa cum ati descris-o nu ar face asta.
de ce nu criticati pe cei care chiar nu le pasa. Gen Oriflame, Avon, etc

Nu am nimic cu cei care lucreaza acoo, cinste lor, macar fac ceva sa scape de sclavia la patron si vor sa fie proprii lor patroni.


PS. nu este prima si nici singura data cand Amway face asa ceva

Attached Files

  • Attached File  er.bmp   467.87K   170 downloads

Edited by Ami, 04 October 2005 - 13:14.


#80
nu stiu

nu stiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 05.08.2002

Ami, on Oct 4 2005, 12:12, said:

Esti pe langa! 
Coca Cola CHIAR se vinde prin Amway!!!!  :D
Au semnat un contract impreuna!!!
Se vinde prin Amway, asa ca imagineaza-ti TU cum ar fi sa si gandesti.... :roflmao:

Da ? :worthy:  Sper ca nu te superi ca nu cred asta doar pentru ca tu faci bani doar "facand cerculete"
http://search.coca-c...0&oq=&rq=0&si=1
Sau prin "se vinde prim amway" te referi la vre-un automat instalat in depozitul de marfa?

#81
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
ce jeg de sait are coca-cola :scared: cineva sa-l mute la incepatori  :death:

#82
Gobi

Gobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.05.2005
Pana la urma pe cine criticam noi aici. Pe OAMENII care ne-au arătat SISTEMUL si il folosesc de capul lor
sau sistemul care, poate părea logic, concret si adevărat la prima vedere ?
Deoarece, imediat cum dai de TOȚI pompierii ti se fleoștește de tot si de acolo începi sa tragi niște păreri pe care le accepți by default 4ever :ph34r:
După părerea mea strict subiectiva OAMENII fac SISTEMUL si nu invers. When you have shitty people you have a crappy system. B)
Oricum o dezbatere (sau cearta) Amway este total inutila si nu va conduce la nimic altceva decât la aruncarea monitorului pe geam.  :D

Quote

După ce muncesti niste ani, ajungi sa obtii 2,3 drepturi de acest gen care este independenta financiara cu care sunt indoctrinati toti ...insa cu pierderi semnificative a unor lucruri esentiale ...si anume viata personala.
Practic, isi pierd tot timpul in planuri, sedinte, open, bla.bla ce mai au ei pe acolo, si viata trece pe langa ei. DACA sunt suficient de norocosi ajung la acea independenta financiara, dar eu personal nu vad de ce sa-mi consum viata inutil ca sa am bani de la 45 de ani incolo ...

Quote

iși pierd tot timpul in planuri, ședințe, open...
:confused:  practic nu e timp pierdut, cei care participa pot învața niște lucruri 'esențiale' in a incepe o afacere si anume tehnici de comunicare, de vanzare, samd.
Exercițiu de imaginație: ai firma de publicitate , acolo nu au ședințe, nu tin 'planuri'.Cum punem produsul asta nou pe piața, care va fi efectul etc.

Quote

nu vad de ce sa-mi consum viata inutil ca sa am bani de la 45 de ani incolo...
:sadwalk: depinde de fiecare, pentru unii poate sa fie peste 5, 10, 15 ani, cat de serios este motivat, cat de serios sunt motivați îndrumătorii, cum iși ajuta prospecții. Îndrumătorul contează pentru ca de la el poți învața într-adevăr cum se face sau doar cum sa dai țepe. Poate ca e bine unde ești acum - ai salariu bun, casa, mașina buna, etc. dar...
te vei limita doar la un loc de munca sau vei începe o afacere pe cont propriu (nu neapărat asta)?  :smoke:

I'm done.

#83
Ami

Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 28.02.2005

nu stiu, on Oct 5 2005, 03:41, said:

Da ? :worthy:  Sper ca nu te superi ca nu cred asta doar pentru ca tu faci bani doar "facand cerculete"

<{POST_SNAPBACK}>



mai sapa.... :D
a mai avut cineva o parere ca tine....iata raspunsul

"And just a quick question...if the Amway Corporation is so "bad" why are companies such as Coca-Cola, Rubbermaid, IBM, Nintendo, 3-M, Xerox, LA Gear, Mr. Coffee, Ford, GM, Chrysler, Mercedes Benz, and approx. 400 other world know companies associated with the Amway Corporation?"
"Do you have more experience and money to study Amway than companies such as IBM, Fuji Film, Cannon, and such companies who network with Amway?"

SUMMARY: All these big name companies do business with Amway. Surely they wouldn't do it if Amway was as bad as you say.

#84
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
ce fel de afaceri fac acest mari companii cu amway :lol: poate le vand masini, copiatoare, tot ce au nevoie :)) ca in rest mi se pare ca nu am vazut masini de vanzare in amway.. si oricum, asta nu inseamna neaparat ca firma este implicata in asa ceva

#85
Andreiweb

Andreiweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.02.2003
asta-i pentru parelisti: http://www.quixtar.c...pid=406&ctg=619
e site-ul din USA cu partenerii de la care poti cumpara dc. esti distribuitor Amway.

In Romania nu a ajuns sa aiba atat de multi parteneri dar asta nu inseamna ca e alt sistem.

Edited by Andreiweb, 05 October 2005 - 13:34.


#86
Andreiweb

Andreiweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.02.2003
Unii parelisti sunt chiar foarte convingatori :))

bubalus, on Mar 22 2005, 15:03, said:

totusi medicii recomanda COLGATE ...nu?


Cine zice asta? Asociatia medicilor stomatologi sau reclama de la TV? Dupa ce vezi reclama nu-i asa ca mergi hipnotizat s-o cumperi de la magazin?

bubalus, on Mar 22 2005, 15:03, said:

Am impresia ca o parte din banii castigatzi se intorc la amway prin diferitele intruniri de afaceri unde biletul costa f mult...plus o gramda de carti casete si alte kestii pe care tu ca om din amway trebuie sa le cumperi

De-aia esti parelist. Ca ai doar impresii. Cunostinte mai putine.

#87
Ami

Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 28.02.2005
:roflmao:

#88
Ami

Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 28.02.2005
Cativa dintre partenerii Amway in Romania.
PARTENER nu este tot una cu CLIENT!!!
Deci Amway nu este clientul lor! CI acesti parteneri vand produsele lor prin Amway!

E chiar asa de dificila limba romana fratilor???



P.S. Am spus parteneri, pt ca mai sunt si altii. (Si nu de nebagat in seama . De ex. Orange, Connex, Romtelecom,.etc...)


Va rog...... invatati sa cititi!

Attached Files

  • Attached File  a.bmp   115.99K   149 downloads
  • Attached File  b.bmp   143.08K   90 downloads


#89
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
va rog sa imi aratati pe site-urile coca cola, nintendo, ibm, ca sunt parteneri amway.. trebuie sa fie vre-un comunicat de presa nu?Ca pana la proba contrarie, oricine se poate lauda cu orice .. :puke:

#90
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
ce tare. am fost nu demult la "un meeting" de asta, bineinteles am fost pacalit, ca mai nou nu ti se zice dinainte despre ce e vorba.  si nea Ionel ala ne-a zis ca Amway are ț mii de parteneri cu ț milioane de produse. ca vinde laptopuri, televizoare & shit la 60% din pretul din Carfur..

i was like: wtf?  :huh:  where?

ne-a dat el un sait acolo si am venit acasa si m-am uitat...

canci! tot detergent de vase, inalbitor, farduri ... same old shit.


mi-a mai placut o chestie: Aceasta afacere NU este piramidala. LOL!  nu, e sferica probabil :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate