Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

Ansamblul Gloria Jilava

- - - - -
  • Please log in to reply
2030 replies to this topic

#1
dana1982

dana1982

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 12.08.2007
Despre ansamblul rezidential Gloria care se va construi in comuna Jilava ce stiti? A rezervat cineva acolo? Au preturi destul de mici pentru ce ofera. Nu stiu cat de usor este accesul in zona respectiva. Astept parerile voastre. www.apartamentegloria.ro

#2
underscore

underscore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 28.07.2007
Eventual ceva informatii despre dezvoltator, K-Management ?

#3
accelerator

accelerator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,146
  • Înscris: 20.03.2007
Nu stiu despre dezvoltator, dar imi plac apartamentele lor cu 3 camere. Si preturile, ce sa zic, sunt ff ok. Daca o sa faca si in jur un minicartier care sa contina toate cele necesare e chiar tentant proiectul. Ce-mi place mie e ca intreg ansamblul e departe de nebunia orasului; cred ca poti sa auzi greerii noaptea prin fereastra deschisa.

#4
el_jefe

el_jefe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 21.06.2006
Apartamentele par sa fie interesante, preturile la fel.
Ce nu am vazut sa se spuna pe site dar se vede pe harta (Google Earth) este ca blocurile sunt la 50m de calea ferata (de laBuc Proresu spre Giurgiu) si la 200m de jonctiunea cu inelul de cale ferata (centura). Nu multumesc!

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu cred ca doar le promoveaza pe aici :)

#6
florindbrns

florindbrns

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 28.09.2007
Eu sunt nou in treaba cu forumul, dar mi-am rezervat un apartament cu 2 camere la ei si as vrea sa stiu daca sunt firma serioasa...ma ingrijoreaza ca nu mai incep odata lucrarile, au ramas tot la stadiul de "trifoi"

#7
paul27

paul27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 03.03.2007
S-au apucat de treaba.  A demarat constructia. Am trecut eu azi pe acolo.

#8
radurfg

radurfg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 30.06.2007
Salut!

   am si eu cateva intrebari despre acest ansamblu:

1. a fost cineva in zona? Daca da, cum este accesul spre oras - catre eroii revolutiei, spre exemplu, sau spre soseaua de centura
2. cam care ar fi preturile de intretinere pe utilizatori, dupa darea in folosinta - ma refer aici la taxa pt paza, gunoi, etc etc. Am citit pe forum aici ca la unele ansambluri ajung la cateva sute de euro.
3. stie cinava mai multe despre materialele folosite, finisaje, pentru ca preturile mi se par suspect de mici!

multam pt informatii

radu

PS: Referitor la apropierea de cale ferata, pot spune, strict personal, ca nu este asa tragic precum pare. Eu am stat vreo 20 ani langa o halta de trenuri (opreau numai personalele) cam la 20-30m de calea ferata si zgomotul nu era nici excesiv, nici delunga durata si asta fara sa am termopane. Daca structura blocului este corecta, nu cred sa fie probleme.

o seara placuta

#9
paul27

paul27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 03.03.2007
Eu am fost acolo , iar iesire e spre centura. Dar asta nu ar fi o problema pentru ca mergi foarte putin pe centura ( aprox.1km) si iesi in Sos. Giurgiului si faci fix 10-15 min de la Ansamblul Gloria Jilava pana la City Mall. Iar zona sa stii ca foarte linistita. Traficul cu masina in sudul Bucurestiului e OK. Parerea mea e ca merita banii un partament acolo.

#10
radurfg

radurfg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 30.06.2007

View Postpaul27, on Oct 9 2007, 21:05, said:

Eu am fost acolo , iar iesire e spre centura. Dar asta nu ar fi o problema pentru ca mergi foarte putin pe centura ( aprox.1km) si iesi in Sos. Giurgiului si faci fix 10-15 min de la Ansamblul Gloria Jilava pana la City Mall. Iar zona sa stii ca foarte linistita. Traficul cu masina in sudul Bucurestiului e OK. Parerea mea e ca merita banii un partament acolo.



multam pentru informatii.

eu le-am trimis un mail astora saptamana trecuta - joi, dc nu ma insel si nu mi-au raspuns nici pana acum!!! :angry:

pa pa

#11
radurfg

radurfg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 30.06.2007
astept in continuare informatii despre taxele pe care o sa le ceara dupa darea in folosinta ...............etc etc

multam

pa pa

#12
09 BVB

09 BVB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 23.07.2007
Salut!
Preturile de pe site or mai fi de actualitate?
Sunt si eu tentat/interesat sa cumpar ceva aici!Vad ca pe site au pus si link catre autorizatia pentru constructie, cred ca sunt in regula...zic si eu.Din ce tot citesc prin ziare/ pe net, vad ca sud-ul ar trebui sa inceapa sa fie prins in hora rezidentialelor, deci preturile lor de pe site chiar sunt un pic cam dubioase....

Va salut!

#13
accelerator

accelerator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,146
  • Înscris: 20.03.2007
Dubios de mici?

#14
florindbrns

florindbrns

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 28.09.2007
Salutare! Am trecut chiar azi p-acolo si s-au facut cofragele pt. temelia gardului care va fi de 2,1 m de la nivelul soselei, se sapa santurile pt. conductele de canalizare, iar referitor la trenuri, nu cred ca trebuie sa ne facem griji. Mentionez ca de 3 ani de zile podul de cale ferata peste Arges este rupt si nu mai circula trenuri de calatori, ci doar cele de marfa care fac manevre si nu au viteze foarte mari (informatie primita de la seful de gara). Familia sotiei mele locuieste cam la aceeasi distanta fata de un depou de cale ferata si, desi nu are termopan, nu mi-a deranjat vreodata somnul acolo, ba, din contra, sunetul de fundal da o senzatie placuta, rustica.
V-am atasat si o poza facuta acu' vreo 2 saptamani la fata locului.

Attached Files



#15
Vially

Vially

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.03.2003
Eu nu inteleg cum v-ar putea interesa sa locuiti intr-o asemenea zona. Nici macar la DN5 nu sunt blocurile, sau in Jilava. A fost cineva prin zona sa vada in ce hal sunt vecinatatile ? Si ca sa nu uit, foarte ciudat ca toti membrii care discuta despre asta sunt juniori, nici unul nu prea are posturi... I wonder why...

#16
coldplay

coldplay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 28.03.2004
Explicatia e simpla, cred. Cauta "Ansamblul Gloria Jilava" pe Google si ai sa vezi ca topicul de pe Softpedia apare primul, chiar inaintea site-ului propriu al ansamblului!  :blink: Si normal ca saracii oameni (aproximativ la propriu, preturile fiind clar motivul interesului pentru majoritatea), auzind de el si cautandu-l pe net au dat de forum si au vazut ca se discuta chestii "grele" despre alte ansambluri, asa ca si-au facut repede conturi ca sa poata sa participe si ei. Acum, de ce nu sunt interesati si membri mai vechi, e o alta discutie...

#17
09 BVB

09 BVB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 23.07.2007
Eu sunt unul din cei cu putine posturi. :D .
Nu ma intereseaza sa locuiesc aici, ci doar sa cumpar ca investitie.Daca peste vreo 2 ani garsoniera de 40.000 o sa se faca ....zic si eu..60.000?Daca aveti alte ansambluri unde ar merge sa investesti, ca apoi sa vinzi in castig, nu va sfiiti, puteti spune care ar fi acelea  :rolleyes: .
Eu nu sunt din Bucuresti, dar din cate citesc in presa, in sud ar trebui sa-si indrepte atentia investitorii, ca Nord-ul este cam full...
Eu nu am fost prin zona, normal, dar - pentru "Vially" -aia care construiesc la Stefanesti - Metropolis - nu tot departe sunt?
Nu prea stiu - intreb si eu, nu va suparati...eu de cumparat trebuie sa cumpar undeva, ca banii nu prea-mi convine sa-i tin in banca....
Deci daca aveti vreo idee, este binevenita....
Va salut!

P.S. - am facut facultatea la Bucuresti - dar nu pot sa spun ca stiu bine Bucurestiul, dar de ajuns dintr-un punct in altul ma descurc....asta ca o completare la faptul ca daca stiu unde este Jilava..... ^_^ , pe harta, da..., dar in realitate nu am fost acolo....poate oi avea un soc....:)

Edited by 09 BVB, 22 October 2007 - 14:51.


#18
coldplay

coldplay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 28.03.2004
Te rog frumos, Metropolis nu e in Stefanesti  ^_^ . Acolo e Cosmopolis. Nu vad nici o asemanare...  :P

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate