Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

LG KU970 SHINE

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
282 răspunsuri în acest subiect

#19
ady16

ady16

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 28.12.2007
se comporta bine, dar nu am reusit sincronizarea......??? nu stiu de ce, am instalat CD si nu merge, MA POATE AJUTA CINEVA???

#20
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.335
  • Înscris: 15.07.2007

 ioannicolae, on Dec 27 2007, 12:47, said:

Am si eu o intrebare la posesorii de LG Shine.
Cat de bine se aude la tel-ul vostru? La al meu se aude destul de slab, afara aproape ca fac eforturi sa inteleg iar volumul e dat la maxim (adica la 5). Se poate face ceva? Asa e la toate? E caz de service sau ma fac de ras daca ma duc cu el acolo?


asa e la toate stai linistit

#21
Ediz

Ediz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 25
  • Înscris: 12.05.2007
Am un Shine KE 970 de cca 6 luni.Pana sa-mi dau seama ca partea din spate se zgarie f. usor l-am tinut in buzunar cu monede,chei...

Stiti cum se comporta Shine Titanium Black?E ceva mai rezistent sau tot asa sensibil la zgarieturi?Am auzit ca fiind gri-negru zgarieturile sunt chiar mai evidente...

10x

#22
ellaa

ellaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 28.12.2006

 Ediz, on Jan 13 2008, 10:57, said:

Am un Shine KE 970 de cca 6 luni.Pana sa-mi dau seama ca partea din spate se zgarie f. usor l-am tinut in buzunar cu monede,chei...

Stiti cum se comporta Shine Titanium Black?E ceva mai rezistent sau tot asa sensibil la zgarieturi?Am auzit ca fiind gri-negru zgarieturile sunt chiar mai evidente...

10x

Am black.ul, sunt 2-3 zgarieturi pe spate dar f fine.. oricum am un saculet la el :)

#23
Ediz

Ediz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 25
  • Înscris: 12.05.2007
Iti multumesc frumos,ellaa !

#24
ellaa

ellaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 28.12.2006
npc.

#25
narbxxxela

narbxxxela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 43
  • Înscris: 23.09.2007
bai..parerea mea e ca...e cam prea badaran....se gliseaza cu dificultate..si...greutatea e cam....mare...

#26
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.335
  • Înscris: 15.07.2007
poi daca ii din otel inoxidabil cat ai vrea sa cantareasca? mie mi se pare ca se gliseaza foarte usor. si nare cum sa fie badaran tinand cont la cat ii de subtire B)

#27
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 14.911
  • Înscris: 14.11.2004
Eu am constat diferente intre Shine Silver si Negru , adica cel argintiu glisa mai usor si avea tastatura mai controlabila , doar ca varianta neagra e mai rezistenta la amprente , curios sunt , cum se comporta cel gold :D ,


Varianta orange are diferente de calitate fata de cel standard ????, cum avea K800 standard si cel de la Best buy .

#28
tudorf

tudorf

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 23.08.2007
vreau sa cumpar un lg shine de la orange pt o fata...care varianta imi sugerati sa o iau? silver e cel classic, iti sare mai tare in ochi oglinda si stralucirea lui... gold e ok...chestiile alea pe spate, mi se par misto pt o fata...iar titanium mi se pare cel mai stilat...dar as dori parerea unei fete... care i`ar place mai mult? ms

#29
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 6.123
  • Înscris: 02.07.2006

 tudorf, on Feb 6 2008, 00:08, said:

vreau sa cumpar un lg shine de la orange pt o fata...care varianta imi sugerati sa o iau? silver e cel classic, iti sare mai tare in ochi oglinda si stralucirea lui... gold e ok...chestiile alea pe spate, mi se par misto pt o fata...iar titanium mi se pare cel mai stilat...dar as dori parerea unei fete... care i`ar place mai mult? ms
mai, prietenei mele ii place acest telefon, varianta gold.A intrat la best deal la orange cu 75 euro. Parca vad ca si in asta si-au bagat nasu astia de la orange si i-au facut praf softul

#30
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 14.911
  • Înscris: 14.11.2004

 aiptek, on Feb 6 2008, 09:04, said:

mai, prietenei mele ii place acest telefon, varianta gold.A intrat la best deal la orange cu 75 euro. Parca vad ca si in asta si-au bagat nasu astia de la orange si i-au facut praf softul


Pun pariu ca a fost personalizat deja , acesta fiind un lucru standard la telefonanele de la Best Deal , intrebarea mea  , vine cu card de 1GB ca pe undeva se specifica ca si cum ar avea unul , oricum cel negru mi se pare cel mai frumos din cauza ca e unisex , sper ca nu vedem si unul roz , desi aluminiu eloxat de culoare albastra ar arata a I-a .

#31
ScytheZ

ScytheZ

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 661
  • Înscris: 07.08.2007

 connectorxp, on Feb 5 2008, 19:52, said:

Varianta orange are diferente de calitate fata de cel standard ????, cum avea K800 standard si cel de la Best buy .
care erau diferentele intre K800 Generic si cel de la Best Buy?

 connectorxp, on Feb 6 2008, 23:06, said:

Pun pariu ca a fost personalizat deja , acesta fiind un lucru standard la telefonanele de la Best Deal
mi se pare si corect la pretul care il dai pentru el, daca nu iti convine, atunci iti iei unul nebranduit

cat despre telefonul in sine, din punctul de vedere al meu (posesor de K800) e o varza totala, exceptand lookul (vb despre telefonul care i l-am cumparat prietenei - Shine Argintiu) nu are nimic interesant la el,
- camera photo e la pamant,
- meniul e foarte naspa (probabil arata la fel de naspa cel original cu cel de la Orange),
- NU poti schimba tema (nici macar nu exista),
- NU poti pune alte wallpapere flash (desi are Flash Lite 3, probabil ca se ne faca in ciuda),
- Nu poti seta mp3 ca melodii pt slide,
- Nu poti suna pe cineva cu slide-ul inchis,
- Pozele setate ca poza pt apelant se vad foarte mici si inestetice
- Playerul Mp3 cam slabutz
- sincronizarea cu un pc am auzit (nu am incercat) ca e la pamant



si pana nu apare suport pt bitpim, incat sa il mai modezi oleaka, nu il sugerez la utilizatorii de telefoane mai interesati de partea practica decat de aspect

#32
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 14.911
  • Înscris: 14.11.2004

 ScytheZ, on Feb 7 2008, 18:11, said:

care erau diferentele intre K800 Generic si cel de la Best Buy?

Ma refer la calitatea asamblarii carcasei , care avea distanta destul de mare intre panouri , partea superioara cu tastatura si display-ul fata de corpul aparatului cu butoanele laterae.

 ScytheZ, on Feb 7 2008, 18:11, said:

mi se pare si corect la pretul care il dai pentru el, daca nu iti convine, atunci iti iei unul nebranduit

cat despre telefonul in sine, din punctul de vedere al meu (posesor de K800) e o varza totala, exceptand lookul (vb despre telefonul care i l-am cumparat prietenei - Shine Argintiu) nu are nimic interesant la el,
- camera photo e la pamant,
- meniul e foarte naspa (probabil arata la fel de naspa cel original cu cel de la Orange),
- NU poti schimba tema (nici macar nu exista),
- NU poti pune alte wallpapere flash (desi are Flash Lite 3, probabil ca se ne faca in ciuda),
- Nu poti seta mp3 ca melodii pt slide,
- Nu poti suna pe cineva cu slide-ul inchis,
- Pozele setate ca poza pt apelant se vad foarte mici si inestetice
- Playerul Mp3 cam slabutz
- sincronizarea cu un pc am auzit (nu am incercat) ca e la pamant

si pana nu apare suport pt bitpim, incat sa il mai modezi oleaka, nu il sugerez la utilizatorii de telefoane mai interesati de partea practica decat de aspect

Wallpapere flash nu poti pune nici pe 6120 Classic , care are Symbian , camera e buna comparata cu un K750/K550 , ma refer la balansul la alb si focalizarea mult mai precisa , dar felul cum folosesti camera e cam urat + ca soneriile se aud exagerat de incet , dar la 79 Euro , ce sa mai vrei .


Azi am pus in mana un Shine de la orange si unul "generic" , ala de la orange , pare  mai prost finisat si pare sa contina plastic , ceea ce nu contine un Shine , oricum , sa prind pe cineva cu unul de la orange (nu-mi permit in Shop) si o sa fac un experiment cu un multimetru sa aflu asta (nu de alta dar V3-ul de la Cosmote avea carcasa facuta cu mai mult plastic decat de obicei , la soft ma asteptam sa fie la pamant , oricum fiind LG, resoftarea e destul de simpla in service , ca softul orange nu e cel mai bine realizat )

Editat de connectorxp, 07 februarie 2008 - 20:57.


#33
ScytheZ

ScytheZ

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 661
  • Înscris: 07.08.2007

 connectorxp, on Feb 7 2008, 20:56, said:

Ma refer la calitatea asamblarii carcasei , care avea distanta destul de mare intre panouri , partea superioara cu tastatura si display-ul fata de corpul aparatului cu butoanele laterae.



Wallpapere flash nu poti pune nici pe 6120 Classic

am 2 k800 de la orange si nu am avut probleme cu nici unul,un prieten a avut un tel de la germanos si a avut destule probleme cu el ( era nebranduit ), din cate stiam asamblarea o face tot SE si softul  tot ei dar la comanda cumparatorului (orange,vodafone etc)

Ma enerveaza ca are walpaper flash si nu poti pune decat cele presetate

#34
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 24.759
  • Înscris: 23.05.2013
LG-ul asta e de fitze, sau nu, oricum in orice caz este ceva fashion. In schimb, nu imi place deloc cum se comporta la nimic. Nu am unul insa l-am testat la un coleg si mi se pare...lipsit de putere. In afara de a telefona, un sms ceva nu prea le are cu nimic. L-as lasa repetent pentru ca "inteligenta" lui cam lasa de dorit, insa pentru designul sau se potriveste multora, nu stiu ce sa zic, fiecare cu ce ii pasa, design sau performante... Eu unul nu sunt pentru design.

#35
ellaa

ellaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 28.12.2006
Cand a trebuit sa.mi cumpar tel am avut de ales intre 2 modele: shine.ul si SE P1i dar 'superficialiatea' m.a doborat si am ales shine.ul black pt look care oricum arata muuult mai bine decat silver.ul care e mai 'comun'. Ce pot sa zic, a fost pt mine mai mult un downgrade (plecand de la SE k750 care l.am avut inainte). Dar in mare pot sa zic ca, hai fie...sunt multumita (pt moment). :rolleyes:

#36
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 24.759
  • Înscris: 23.05.2013

 ellaa, on Feb 8 2008, 17:30, said:

Cand a trebuit sa.mi cumpar tel am avut de ales intre 2 modele: shine.ul si SE P1i dar 'superficialiatea' m.a doborat si am ales shine.ul black pt look care oricum arata muuult mai bine decat silver.ul care e mai 'comun'. Ce pot sa zic, a fost pt mine mai mult un downgrade (plecand de la SE k750 care l.am avut inainte). Dar in mare pot sa zic ca, hai fie...sunt multumita (pt moment). :rolleyes:
SE P1 e super scula for god's sake ! :o Cum ai reusit sa faci o asemenea alegere... oricum, nu fii dezamagita, e tot al tau, sa il stapanesti sanatoasa! ^_^

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate