Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Sotii Ceausescu au apelat la vrajitoare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
19 replies to this topic

#1
StarTrek

StarTrek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 30.01.2002
Doamnelor si Domnilor
am gasit un articol interesant.

pe un site editat de moderator (site-ul unei vrajitoare)

citez:

Quote

Prin Doina Badea Mama Omida a fost contactata de Elena Ceausescu. Elena Ceausescu a venit pentru Nicusor care se stie ca era afemeiat, ea Elena dorea ca Nicusor sa se casatoreasca cu fiica primarului din Targoviste, Nicusor fiind in perioada aceea cu Geanina Matei. Elena era o femeie ambitioasa care ii cera mamei mele lucruri groaznice, dar mama mea nu a vrut niciodata sa decurga la " magia neagra " , dar a aceptat sa fie una din vrajitoarele acesteia alaturi de Zvetlana si calugarul Tibetan cu scopul de a o imbuna de raul care il facea Zvetlana.

In ultima vizita a Elenei Ceausescu la mama aceasta i-a spus lucrurile ingrozitoare pe care le vedea, prezicandu-le moartea in conditii dezastroase intr-o luna decembriea aproape de o sarbatoare mare, anuntandu-i ca se si retrage. Datorita Zvetlanei ,Nicolae si Elena Ceausescu au devenit fanatici pentru ideea care le-a inoculato aceasta cum ca pot avea totul fara nici o restrictie, iar datorita intamplarilor din Decembrie 89 asupra Romaniei s-a abatut un blestem foarte puternic timp de 20 de ani care nu poate fi sters sau descantat.

deci pana in 2010 vom fi saraci. dupa aia vom scapa. De ce sa suferim noi 20 de ani din cauza sotilor Ceausescu ?!

Nu o sa credeti ce a zis vrajitoarea asta despre mama ei, dar  postul de televiziune BBC este serios, de ce a aparut acolo ?

Edited by landscape10, 07 July 2007 - 12:36.
reclama mascata la site-ul unei "vrajitoare"


#2
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005

 StarTrek, on Jul 6 2007, 17:06, said:

De ce sa suferim noi 20 de ani din cauza sotilor Ceausescu ?!

Foarte profunda asta. Din pacate acest thread nu isi are locul aici. Mai ales cu formulari de genul "Romania sufera de un blestem de 20 de ani". Sunt sigur ca daca-l vrei aici il poti formula altfel. Aria o fi de Religie, insa tigancile vrajitoare si superstitiile de acest gen nu prea au locul aici. Incearca la Life and Entertaiment / Generalitati sau la Fun eventual.
Suntem saraci pentu ca nu muncim, pentru ca muncim fara cap, pentru ca se fura, etc. Nu dati vina pe tigacile vrajitoare pentru situatia actuala a Romaniei.

Edited by landscape10, 06 July 2007 - 17:07.


#3
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,119
  • Înscris: 10.04.2006
Si sa vezi faza :w00t: Cand sa iasa si Romania de sub blestem, cand or sa se imbogateasca toti romanii , vine sfarsitul lumii prezis de mayasi :w00t: Ce soarta nefericita avem :console:

#4
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005
In urma insistentelor initiatorului il deschid din nou. Nu doresc sa il mut in alta parte pentru a nu avea conflicte cu moderatorii ariilor respective. Il las aici si daca degenereaza spre misto-uri, il inchid de data asta definitiv sau il mut la Fun. Desi parerea mea este ca acesta este un thread absolut tampit, cu un subiect la fel de tampit, ceea ce nu poate duce decat la offtopic si la misto-uri. Dar poate ma insel. Vom vedea.

Cred ca ar trebui modificat regulamentul ariei, astfel incat sa distingem subiectele cu caracter religios de mizerii si reclama mascata facuta tigancilor vrajitoare. Deocamdata il las, nu vreau sa fiu acuzat ca nu respect parerea cuiva.

Edited by landscape10, 07 July 2007 - 12:43.


#5
copp

copp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 30.06.2007
Mi se par interesante chestiile astea cu vrajitoriile.

Daca Ceausestii au fost intradevar la vrajitoare, si aia le-a zis ca o sa moara, n-as fi surprins ca ei sa ne fi blestemat.

Da cu mamele astea omide n-ai de unde sa stii cat la suta e baliverna din ce scoate pe gura.

#6
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
get real

#7
katman

katman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 16.05.2004
Da, foarte sigur asa a fost.
Ce simplu e sa spui dupa tspe ani "le-a zis o vrajitoare ca o sa moara in chinuri".
Ca doar ai toate dovezile nu?
Cred ca se numeste cumva tipul asta de frauda.
Ah da... credulitate pentru cine musca

#8
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
mama omida nu putea sa le zica la cescuti de reforma, perestroika? poate scapau....

a dreacu vrajitoare nu putea sa le zica simplu:de craciun va luati ratia de plumb?  :D
tare asta cu  leana ca s-ar fi  dus la vrajitoare sa il scape pe nicusor de fufuline, nu putea sa dea un tilifon la secu  :lol:

#9
Cristisp

Cristisp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 29.01.2007
Ca ceauseasca s-a dus la vrajitoare, cred.
Ca asta i-a prezis tot felul de chestii, pot crede si asta.
Ca emerita a umplut omideaua de lovele, ca sa ne blesteama cum vrea muschiu' ei este plauzibil.

Ca la inceput de secol XXI, mai exista tolomaci care sa creada in blestemele unor analfabete, asta nu o credeam.

Si ne mai miram de ce suntem asa saraci...

#10
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

Quote

Si ne mai miram de ce suntem asa saraci...
Eu zic că invers funcționează chestia: prima dată sărăcie, apoi credință. În sărăcie există și nevoia de "mană din cer", și educația prea puțină și proastă - condiții perfecte pentru dezvoltarea superstiției.

#11
StarTrek

StarTrek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 30.01.2002

 Cristisp, on Jul 8 2007, 00:11, said:

Ca ceauseasca s-a dus la vrajitoare, cred.
Ca asta i-a prezis tot felul de chestii, pot crede si asta.
Ca emerita a umplut omideaua de lovele, ca sa ne blesteama cum vrea muschiu' ei este plauzibil.

Ca la inceput de secol XXI, mai exista tolomaci care sa creada in blestemele unor analfabete, asta nu o credeam.

Si ne mai miram de ce suntem asa saraci...

Ca sa vezi,
la inceputul secolului XXI sunt medici veterninari care trateaza o vaca, un cal, si apoi mor, ambele, si daca il intrebi de ce au murit el da din umeri. Un doctor care a tratat un animal nu are voie sa dea din umeri daca animalul moare. el a tratat animalul, trebui sa-si asume  responsabilitatea. Deci medicii veterinari la inceput de secol XXI sunt incapabili sa trateze o vaca sau un cal. (vorbesc de un caz real; am explicatii de ce au murit cele 2 animale, dar nu va zic ca nu credeti ca exista diavol)

La inceput de secol XXI, in Argentina (prin 2001), un incendiu de padure care adurat cca o saptamana, nu a putut fi stins de mai multe echipe de pompieri (care dispuneau de tehnologie creata de oameni care nu sunt analfabeti); in cele din urma autoritatile au apelat la vrajitorii locali si au stins focul in cateva minute. Cine sunt analfabeti : vrajitorii sau pompierii ? La inceput de secol XXI pompierii sunt incapabili sa stinga un incendiu de padure.

La inceput de secol XXI sunt sute de boli pe care medicii nu le pot trata. Daca moare un pacient pe patul de spital, mediul care l-a tratat nu are voie sa dea din umeri. Medicina e incapabila sa gaseasca vaccin imporiva HIV, nu pote trata boli ca SIDA ,cancer, leucemie,  anual mor mii de oameni rapusi de aceste maladii si medicii dau din umeri.

La inceput de secol XXI  anual sute de oameni  sunt omorati de elefanti (in special in Africa) - am auzit asta pe Animal Planet si National Geographic  si am ramas socat: animalele omoara oamenii, si noi cu toata tehnologia nu suntem in stare sa ne aparam. Sunt mai inteligenti elefantii decat noi.  

La inceput de secol XXI daca vedem un meteorit la 2 milioane de km distanta de Terra, ne vom uita cu frica el si astepatm sa murim neputinciosi, neputand sa ne aparam in nici un fel.

Ca sa vezi ce inteligenta e lumea la inceput de secol XXI.

Si lista ar putea continua.  


In Germania vrajitoria este interzisa prin lege, deci exista. Nu poti sa interzici ceva ce nu exista.  

Eu nu am crezut in puterea magiei pana nu am vazut caz concret. Asa nici voi nu sunteti obligati sa credeti pana ce nu vedeti.

O fi vrajitoarele analfabete, dar putin ne intereseaza.  In fata mortii fie ca esti geniu, fie ca esti analfabet, nu ai nici o putere.

#12
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003

 StarTrek, on Jul 8 2007, 13:49, said:

Ca sa vezi,
la inceputul secolului XXI sunt medici veterninari care trateaza o vaca, un cal, si apoi mor, ambele, si daca il intrebi de ce au murit el da din umeri. Un doctor care a tratat un animal nu are voie sa dea din umeri daca animalul moare. el a tratat animalul, trebui sa-si asume  responsabilitatea. Deci medicii veterinari la inceput de secol XXI sunt incapabili sa trateze o vaca sau un cal. (vorbesc de un caz real; am explicatii de ce au murit cele 2 animale, dar nu va zic ca nu credeti ca exista diavol)

La inceput de secol XXI, in Argentina (prin 2001), un incendiu de padure care adurat cca o saptamana, nu a putut fi stins de mai multe echipe de pompieri (care dispuneau de tehnologie creata de oameni care nu sunt analfabeti); in cele din urma autoritatile au apelat la vrajitorii locali si au stins focul in cateva minute. Cine sunt analfabeti : vrajitorii sau pompierii ? La inceput de secol XXI pompierii sunt incapabili sa stinga un incendiu de padure.
Dovada, startrecule, dovada!
*******
Nu neg c-or fi elefanti mai inteligenti decat niscai semeni de-ai nostri (pot veni si cu nominalizari), dar ce expui dumneata acolo presupune forta mai mare, nu inteligenta. Daca pentru dumneata cele doua sunt echivalente, cu atat mai bine.
Am inteles ca mama Omida a dat coltu' intre timp, desi a izbandit sa lase multe omidute mai mititele si care mai de care mai iscusite in urma dumneaei. De ce nu s-a tratat si ea spre nemurire, neicusorule, daca era mai potenta decat medicina?
Pai bullshit.

#13
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005

 StarTrek, on Jul 8 2007, 14:49, said:

Ca sa vezi ce inteligenta e lumea la inceput de secol XXI.

Nu-i judeca pe toti dupa tine. :)

#14
Cristisp

Cristisp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 29.01.2007

 StarTrek, on Jul 8 2007, 14:49, said:

Ca sa vezi...

Pentru un tip atat de credul, ti-ai ales gresit nick-ul.
Exemplele tale sunt atat de puerile ca nici macar nu pot sa zambesc.
Fara suparare, la varsta ta ai putea fi putin mai matur.

1.Iti spun eu cine a omorat calul si vaca. Incompetenta veterinarului si credulitatea celor care cred ca orice parlit de asistent poate face minuni.
2. No comment... :)
3. Ia uite ca in romania nici un om nu a murit omorat de elefanti. Inseamna ca stam bine cu tehnologia.
4. N-am auzit ca vre-o vrajitoare sa fi vindecat pe cineva de sida. Tu?
5. Meteoriti cad zilnic pe pamant si cu toate astea inca nu am murit. Cand va veni ala mare nu o sa mai conteze.

Intreb si eu:
Ce-ti lipseste de exemplu, sa mergi la o vrajitoare si sa o rogi frumos sa te faca bogat, frumos si inteligent.
Nu-mi raspunde...

LE - Cand vei mai asista la vreo magie d'asta te rog sa ma iei si pe mine. A fost o vreme cand eram lesinat dupa fenomene paranormale.

Si inca ceva; vrajitoria nu este interzisa in Germania ci excrocheria cu iz de magie.

Edited by Megara, 08 July 2007 - 18:38.
merge posts


#15
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
La ce zice startrek mai lipseste "trimite la cel putin 10 persoane sau iti cade p**a". Si in romania sunt destui oameni bogati. Aia cum au fentat blestemul?

#16
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Am citit undeva o analogie interesanta cu privire la preziceri si prezicatori: e ca si cum ai trage cu arcul intr-un perete si apoi ai desena tinta. Voi crede in preziceri doar atunci cind are cineva curajul sa faca acea prezicere inainte de a se intimpla evenimentul. Dupa poate oricine. Iar inainte de eveniment nu a facut-o inca nimeni.

#17
vip3r

vip3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 21.11.2006
Startrek , scuza-ma ca iti spun dar tu intaresti regula cu prostia infinta pe pamanat.

  Ai dreacu elefanti cu mama lor , auzi ei ne omoara incontinuu si noi nu avem ce sa le facem . Saracii de ei , la cate exemplare mai sunt , daca ar avea macar unu din ei o minte omeneasca ar omora oameni pana ar muri de oboseala la ce le-am facut noi .

  ON :  Stire data de plictiseala intre pauzele de masturbare. ( nu vorbesc de initiatorul topicului)

#18
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005
Deci, inchid aberatia asta de topic? L-am lasat pe initiator sa asculte si alte pareri in afara de a mea si sper ca se va gandi (daca poate) de doua ori inainte de a deschide astfel de topicuri.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate