Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!
 La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk
 Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza
 Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...
 

Cum se calculeaa audientele?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.294
  • Înscris: 27.11.2005
Cum se calculeaza audientele? Cum se defineste rating-ul, etc.??
Vad un scandal mare la tv cu audiente & stuff dar nu inteleg de unde au aia cifrele si mai ales CUM au cifrele astea?  Sondaje de opinie, curent electric, prin telefon...  cum???
Stie cineva?

Editat de ciureanuc, 06 iunie 2007 - 21:25.


#2
wizZard

wizZard

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 529
  • Înscris: 29.03.2005
Exact intrebarea asta vroiam sa o pun si eu :coolspeak:
edit: uite ca am gasit: http://www.bibliotec...res.php?tc=7569

Editat de wizZard, 06 iunie 2007 - 21:56.


#3
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.294
  • Înscris: 27.11.2005
Foarte interesant referatul. :-)
El totusi nu explica efectul asta: "daca dam sani acum, maine vom vedea pe audiente ca am crescut"... Cum afla lumea ca tu dai sani la TV?
Am vazut aseara la Turcescu o tipa de la CNA care spunea: "am interzis pentru 2 zile stirile cu mortaciuni. Puteam mentine intelegerea in mod tacit... dar a treia zi o televiziune a dat stiri cu morti si audientele pentru acea televiziune au crescut."  CUM au crescut.  Daca eu, fara sa anunt, dau stiri cu morti, cum imi cresc audientele?
Asta nu inteleg.

Da, mi se pare normal ca toti sa se uit ela meci, cand se face reclama cu 3 -4 zile inainte: "Luume, luuume!  meci mare!!!! uitativa LUNI la TV la noi."
Lumea se uita, creste audienta. OK.

Daca daca acum dau scene cu sex, cum cresc audientele? Ca doar lumea nu stie ca eu dau ACUM femei goale...   si nici reclama nu le fac....   ??  (repet, nedumerirea asta o am de la niste comentarii are moderatorilor...  sau erau figuri de stil? :-) )

Si bineinteles, cazul clasic si acum in voga: OTV. Cum de spun astia ca au audiente record - ca eu nu cunosc pe nimeni care sa se uite la ei (si credeti-ma, am ZECI de prieteni/cunoscuti)? Chiar TOTI sunt din grupa aia "necontorizata"?
Daca fac printre cunoscutii mei un sondaj de audiente, OTV e ultimul, nu primul cum zic astia...

#4
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Mesaje: 5.226
  • Înscris: 07.08.2006
Sînt mulți care nu se uită pe un post anume, schimbă postul întruna pînă găsesc țîțe, morți sau fotbal.  Și atunci se fixează pe canalul respectiv pînă la următorul calup publicitar.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate