Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

nu va puneti termopan de la APLAST

- - - - -
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#55
geodezie2

geodezie2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 17.09.2007

 ciprian.cherciu, on Sep 20 2007, 10:54, said:

Ma bucur ca totul decurge normal. Nu intentionez sa renunt la discutiile cu clientii peforum. Mai mult promit ca in cel mai scurt timp sa avem un forum pe APLAST, o sa va tin la curent cu lansarea acestuia.
Despre categoriile de profile A si B. Este facuta o clasificare in functie de grosimea peretelui exterior al profilului.     O sa vin cu detalii suplimentare legate caracteristicile acestor 2 clase. Important de stiut este ca grosimea peretelui exterior nu este singurul factor care influeteaza calitatea profilului si implicit transferul termic. Dupa cum am oferit exemple mai devreme acest tip de profil de cat B este mai eficient termic decat profilele pe 3 sau 4 camere clasa A. Nu exista nici un risc in privinta deteriorari tamplariei in timp. Aceste aspecte au fost luate in calcul la introducerea profilului in productie. In plus raportul pret/calitate pe acest profil este unul dintre cele mai bune.
Tot la capitolul izolare termica este foarte important de stiu ca sticla are un rol mult mai important. Suprafata de sticla care intra in contact cu mediul exterior este mult mai mare decat suprafata de profil. Profilul are o pondere de aproximativ 20% in influentarea calitatii unei ferestre, ia acest tip de profil nu afecteaza ferastra. Am observat ca sunt dispute pe aceasta tema dar in acest moment in conditiile noastre de clima profilul EURO70 cu siguranta face fata fara probleme. Faptul ca EURO70 este mai bun decat profilele de clasa A pe 3 sau 4 camere arata foarte mult. Daca am putea face o comparitie cu alte domenii ar fi ca o masina de top fara jantede aluminiu.....intr-adevar masina respectiva ar obtine diferente dinamice in schimb foarte greu de sesizat (poate e fortata comparatia dar vom reveni pe aceasta tema).

Succes in continuare la montaj

Gata cu montajul. Au lucrat fara oprire ceva mai mult de 2 ore, cu calm si atentie la pozitionarea la linie si pe verticala. Montarea streasinei a implicat o pozitie destul de periculoasa a muncitorului, dar s-a terminat cu bine. Se pare ca acum spuma e uscata, dar nu ne grabim inca sa deschidem geamurile. In ceea ce priveste penele de lemn, au ramas 4 in partea de jos, dar mici, cu inaltimea intre 1 si 2-2,5 cm. Latimea de 2 cm. Vom vedea cand finisam si punem faiantza cum vom proceda cu ele. Poate o sa le scoatem si cimentam golurile, sau mai bine sa gasim alta solutie si ele sa ramana pe loc. Asteptam sugestii pertinente. Pentru moment nu am avut obiectiuni, iar lucrarea arata foarte bine. Am semnat procesul verbal.

Sa vedem cum se manifesta tamplaria la temperaturile mari de vara. Garantia de 5 ani este reconfortanta in mare masura. Ramanem in legatura si ma bucur de aceasta posibilitate de a schimba opinii pe net.

Cu bine tuturor celor de pe forum.

#56
andrei_chirita

andrei_chirita

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.09.2007

 DonJuan2, on Sep 20 2007, 12:29, said:

Dopmnule cherciu...e evident ca andrei chirita este doar o clona , mai ales la ce numar mare de posturi are pe forum.
Se pare ca salvand imaginea si dand zoom nu se observa formele de pe Romania iar harta este neactualizata, insa daca va mana curiozitatea sa sapati pe varinata din turcia a site-ului rehau veti descoperi cu usurinta toate produsele care se fabrica acolo.

aici gasiti in josul paginii precizat statistic un numar de fabrici pe zone
   http://www.rehau.ro/...e...fapte.shtml

foarte interesant si aici:
http://www.rehau.ro/....de.lucru.shtml
de unde citez: "În cele peste 170 de locaþii pe Glob, REHAU cautã sã fie mereu aproape de piaþã ºi clienþi. De aceea multe din administaþiile ºi fabricile noastre din China, Rusia, America de Nord sau Germania nu se aflã în aglomerãrile urbane, ci în faþa porþilor centrelor industriale. Acest fapt nu prezintã numai avantajele legãturilor logistice bune, ci se rãsfrânge pozitiv ºi asupra mediului ºi atmosferei de lucru."

Ia sa vedem domnule ata de bine informat, ce ma acuzi ca as fi un mincinos si ca nu exista fabrica Rehau in Romania, ce parere mai ai acum de acest .llink direct de pe site-ul romanesc oficial rehau?
http://www.rehau.ro/files/0001093D.jpg
sau aici:http://www.rehau.ro/compania/locatii/romania.shtml
Iata si o harta cu EUROPA :
http://www.rehau.ro/...i/romania.shtml

Si una in plan mondial:
http://www.rehau.ro/...i/romania.shtml

Triunghiul ala din TURCIA se vede destul de clar de data asta (pe ahrta chiar sub Marea Neagra).
Asha ca...imi dau seama cat de bine pregatiti si informati sunteti daca eu un amarat de inginer la o mica firma din provincie trebuie sa va ofer voua date sin informatii despre propria voastra firma, furnizor, materie prima si caracteristici tehnice.
Multumesc pentru invitatia de a vizita afcilitatile de productie, nu cred ca am aceasta posibilitate dar oricum am fost impresionat in mod placut de ceea ce am vazut in filmulte, tocmai de aceea am repet..pacat de utilaje..pacat de investitie.Va sugerez niste reglaje la utilajul de debavurat si la partea de baghetare (daca veti avea curiozitatea ca prin sondaj sa ami verificati niste lucrari veti intelege cu sigurata la ce ma refer in cazul in care aveti cunostinte si tehnice nu doar teoretice "de birou").
Cat despre "consideratia" primita de la acea clona...prefer sa ma abtin, repet...de apreciat apreciaza corect ceilalti.Oricum eu gandesc asa...Dumneavoastra (ma adresez in continuare cu formule de respect pentru ca eu am invatat de mic copil ca atunci cand respecti pe cei din jur de fapt te respecti pe tine insuti) aveti tot interesul sa va aparati firma la care sunteti patron/actionar/director/administrator , pe cand eu am tot interesul sa ofer informatiile adevarate, pentru ca totusi nu se asteapta nimeni ca de amine firma mea sa ajunga pe plan national si eu personal sa am ceva de castigat din faptul ca lamuresc posibilii clienti sau deja apcalitii din intreaga tara.
Cat despre profilele clasa B nu va speriati, nu insemna ca or sa inceapa sa crape, sparga sau alte asemenea.E vorba de niste categorisiri si normative care afc referire in primul rand la gradul de confort termic si fonic obtinut cu acele profile.Tot nu s-a raspuns la irntebare..de ce Euro 70 are acelasi coeficient de transfer termic cu Briliant Desing ??
Scuze pentru tastatul gresit..se trage de la un deget sfartecat la un utilaj acum cativa ani (le-am facut pe absolut pe toate in domeniu de la taiat si sigilat geamuri termopan pana la productie proiectare vanzare planificare ,necesar marfa, programari montaj si masuratori).
  Oricum, daca doriti sa scapati de gura mea cred ca e o singura solutie...sa-mi faceti o oferta de angajare tentanta  :D
Aaa..si uitam..am si certificat de RMC ISO9001 (responsabil managementul calitatii).Si diploma de inginer mecanic.
Ce ziceti...aveti nevoie de unul ca mine? :lol:




s-ar putea sa ai dreptate in legatura cu termopanele, habar n-am....dar schimba-ti stilul de abordare!!!! Este prea evident ca esti setat impotriva companiei Aplast si cred ca ai si ceva personal cu Cherciu Ciprian....CALMEAZA-TE!!!!!

N-am treaba nici cu Cherciu Ciprian, nici cu clonele tale! am intrat din curiozitate pe linkuri si am vazut ca nu era nimic adevarat din ce ai scris tu acolo si mi-am permis sa sustin un om care merita tot respectul pentru deschidere. Ca la noi astia lasi si agresivi sunt cei care se fac cei mai auziti....

Si daca tot te intereseaza asa de mult de ce am putine apartitii pe forum, ce-ar fi sa le numeri pe ale tale???? Cate sunt? 4?????? hmmmm....ciudata coincidenta....doar patru aparitii si toate extrem de agresive directionate clar impotriva APLAST....

Pe mine ma interesau niste detalii legat de termopane, dar se pare ca nu aici o sa gasesc....ramaneti voi cu luptele voastre ridicole....

Draga Don Juan, iti urez sa ai curajul sa-ti spui numele si numele companiei la care lucrezi si sa nu te mai ascunzi in spatele unor nick-uri ridicole!

Domnule Cherciu, felicitari inca odata pentru abordare. Nu stiu daca produsele voastre sunt bune, probabil ca in cel mai scurt timp o sa aflu asta pe pielea mea....dar felicitari pentru atitudine!

#57
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

 andrei_chirita, on Sep 20 2007, 15:01, said:

s-ar putea sa ai dreptate in legatura cu termopanele, habar n-am....dar schimba-ti stilul de abordare!!!! Este prea evident ca esti setat impotriva companiei Aplast si cred ca ai si ceva personal cu Cherciu Ciprian....CALMEAZA-TE!!!!!

N-am treaba nici cu Cherciu Ciprian, nici cu clonele tale! am intrat din curiozitate pe linkuri si am vazut ca nu era nimic adevarat din ce ai scris tu acolo si mi-am permis sa sustin un om care merita tot respectul pentru deschidere. Ca la noi astia lasi si agresivi sunt cei care se fac cei mai auziti....

Si daca tot te intereseaza asa de mult de ce am putine apartitii pe forum, ce-ar fi sa le numeri pe ale tale???? Cate sunt? 4?????? hmmmm....ciudata coincidenta....doar patru aparitii si toate extrem de agresive directionate clar impotriva APLAST....

Pe mine ma interesau niste detalii legat de termopane, dar se pare ca nu aici o sa gasesc....ramaneti voi cu luptele voastre ridicole....

Draga Don Juan, iti urez sa ai curajul sa-ti spui numele si numele companiei la care lucrezi si sa nu te mai ascunzi in spatele unor nick-uri ridicole!

Domnule Cherciu, felicitari inca odata pentru abordare. Nu stiu daca produsele voastre sunt bune, probabil ca in cel mai scurt timp o sa aflu asta pe pielea mea....dar felicitari pentru atitudine!
ce  penibili esti
meriti BAN

#58
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002
pai poate verifica un mod IPurile.

#59
luciacrin

luciacrin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 03.08.2007

 ciprian.cherciu, on Sep 17 2007, 13:29, said:

Reprezint compania APLAST si am decis sa comunicam direct si foarte deschis cu clientii nostri.
Pentru cei care au avut probleme.....indiferent de natura lor....ii rog sa posteze pe forum problema lor si numar de contract APLAST. Voi urmari direct aceste sesizari si voi reveni cu raspunsuri pe forum pentru o transparenta totala a activitatii companiei.
In acest moment APLAST produce mai mult de 1000 de ferestre si peste 900 de geamuri termopan intr-o singura zi. Nu contestam faptul ca pot aparea probleme, dar suntem deschisi sa le rezolvam....oricare ar fi natura acestora (magazin, produs, montaj......etc).
Astept orice intrebari si reclamatii chiar pe acest forum.
dle reprezentant aplast. ati citit oare si mesajul meu de mai sus? daca tot sunteti atat de deschisi in a primi feedback de la clienti....imi pare rau sa spun dar din partea mea nu veti primi decat publicitate negativa, si sincer imi era efectiv scarba sa mai scriu pe forum pentru ca asta ma forteaza sa imi amintesc de magariile pe care aplast le face. si acum sa continui ce spuneam: am platit integral 2 geamuri baie si bucatarie cu dubla deschidere ambele. dupa 1 luna de la expirarea termenului de 10 zile lucratoare in care echipa de montaj trebuia sa vina, o luna in care s-a sunat in continuu la aplast (la magazin, la florin mangu, ce functie o avea el-oricum nu are people skills, deci nu stiu cum poate lucra in vanzari), in cele din urma se vine, dupa mari INISISTENTE si amenintari, la montaj. montajul a inceput la ora 13-30 (ei trebuiau sa vina la 14) si au plecam aproape de ora 17. de ce? pentru ca masuratorile au fost FOARTE PROASTE (aici am inteles ca se poate si mai rau deci nu ma vait). dupa ore de chin baietii reusesc sa monteze geamurile (mentionez ca era vorba de 2 gemulete-baie si bucatarie ATAT), cand se constata cu stupoare ca nu merge una din deschideri la geamul de la baie. ni se spune ca vor suna urmatoarea saptamana sa vina un inginer sa repare ca ei nu au sculele cu ei. de atunci a trecut deja inca o luna. nu a venit nimeni. nu a sunat nimeni. iar cand am sunat noi ni s-a spus  "voi da un mail sa vad ce se poate face". ATAT! asta numiti voi seriozitate? deschidere? va bateti joc de clienti si nu sunt singura. de asemenea va asigur nu numai ca nu mai lucrez cu dvs (slava domnului ca nu am comandat din prima toata casa) dar va voi face cea mai proasta reclama pe care v-o puteti imagina. de data asta nu v=ati pus cu cine trebuie. si daca ganditi ca si reclama negativa e tot reclama, va asigur ca nu e asa. in continuare astept sa mi se rezolve problema cu geamul si cu toata scarba pe care o simt fata de aplast voi veni intr-o zi la magazin si pana nu se rezolva nu plec de acolo si voi spune tuturor clientilor care intra ceea ce faceti voi cu banii lor. si asta este o promisiune! astept raspuns si din partea dvs daca aveti tupeul!

#60
kantamicina

kantamicina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 30.11.2006

Quote

dle reprezentant aplast. ati citit oare si mesajul meu de mai sus? daca tot sunteti atat de deschisi in a primi feedback de la clienti....imi pare rau sa spun dar din partea mea nu veti primi decat publicitate negativa, si sincer imi era efectiv scarba sa mai scriu pe forum pentru ca asta ma forteaza sa imi amintesc de magariile pe care aplast le face. si acum sa continui ce spuneam: am platit integral 2 geamuri baie si bucatarie cu dubla deschidere ambele. dupa 1 luna de la expirarea termenului de 10 zile lucratoare in care echipa de montaj trebuia sa vina, o luna in care s-a sunat in continuu la aplast (la magazin, la florin mangu, ce functie o avea el-oricum nu are people skills, deci nu stiu cum poate lucra in vanzari), in cele din urma se vine, dupa mari INISISTENTE si amenintari, la montaj. montajul a inceput la ora 13-30 (ei trebuiau sa vina la 14) si au plecam aproape de ora 17. de ce? pentru ca masuratorile au fost FOARTE PROASTE (aici am inteles ca se poate si mai rau deci nu ma vait). dupa ore de chin baietii reusesc sa monteze geamurile (mentionez ca era vorba de 2 gemulete-baie si bucatarie ATAT), cand se constata cu stupoare ca nu merge una din deschideri la geamul de la baie. ni se spune ca vor suna urmatoarea saptamana sa vina un inginer sa repare ca ei nu au sculele cu ei. de atunci a trecut deja inca o luna. nu a venit nimeni. nu a sunat nimeni. iar cand am sunat noi ni s-a spus "voi da un mail sa vad ce se poate face". ATAT! asta numiti voi seriozitate? deschidere? va bateti joc de clienti si nu sunt singura. de asemenea va asigur nu numai ca nu mai lucrez cu dvs (slava domnului ca nu am comandat din prima toata casa) dar va voi face cea mai proasta reclama pe care v-o puteti imagina. de data asta nu v=ati pus cu cine trebuie. si daca ganditi ca si reclama negativa e tot reclama, va asigur ca nu e asa. in continuare astept sa mi se rezolve problema cu geamul si cu toata scarba pe care o simt fata de aplast voi veni intr-o zi la magazin si pana nu se rezolva nu plec de acolo si voi spune tuturor clientilor care intra ceea ce faceti voi cu banii lor. si asta este o promisiune! astept raspuns si din partea dvs daca aveti tupeul!

asta e un exemplu de post pentru care unii oameni se pot arunca de pe bloc :))

#61
luciacrin

luciacrin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 03.08.2007

 kantamicina, on Sep 20 2007, 13:30, said:

asta e un exemplu de post pentru care unii oameni se pot arunca de pe bloc :))
Adica?

#62
kantamicina

kantamicina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 30.11.2006

 kantamicina, on Sep 20 2007, 14:16, said:

Una peste alta sunt si eu client de-al aplast-ului, am incheiat contractul la sfarsitul lui august si mi s-a zis ca din momentul in care virez banii in contul aplast si "se vad" acolo, in 10-15 zile lucratoare ar trebui sa vina sa imi monteze. Banii s-au vazut luni pe data de 10 ale lunii curente. Sper sa nu am probleme si eu cu intarzierea montajelor pentru ca, la fel ca si altii care au postat aici, si eu imi astept o echipa de zugravi la inceputul lui octombrie.

Va tin la curent cu desfasurarea evenimentelor.


adica uite ce am scris eu pe pagina anterioara  :D

#63
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002
atacul clonelor :)

#64
luciacrin

luciacrin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 03.08.2007

 kantamicina, on Sep 20 2007, 14:00, said:

adica uite ce am scris eu pe pagina anterioara  :D
Iti urez multa multa multa bafta! eu regret ca le-am dat banii in avans ca nesimtirea de acolo se trage.

#65
kantamicina

kantamicina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 30.11.2006
acum nu stiu daca sa zic "din pacate" insa si eu am facut acelasi lucru. Asta in ideea in care daca plateam doar o parte, nu mai beneficiam de aceleasi reduceri. Apoi am aflat si parerea generala despre asa ceva cum ca nu e bine niciodata sa platesti tot in avans pentru ca apoi interesul este doar de partea ta, ceilalti s-au vazut deja cu sacii in caruta cum s-ar zice...

#66
DonJuan2

DonJuan2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 21.10.2005
Sincer aveti dreptate si tin sa-mi cer scuze pentru modul agresiv in care imi sustin ideile.
Pentru andrei_chirita:
am mai bine de 100 de posturi dar nu pe acest topic, ci pe un altul unde sunt voluntar in a oferi detalii tehnice tuturor celor care au nevoie,
pentru ca si dumneavoastra aveti nevoie de asha ceva uitati aici link-ul dar e bine sa cititi totul de la inceput:

http://forum.softped...wt...mp;st=450\

Apoi am actualizat acele linkuri cu un post mai in urma, si acum se vede clar ca am dreptate in afirmatiile mele, asa ca acum sunt curios daca veti shcimba tabara si veti trece de partea mea.
In ceea ce priveste agresivitatea mea e totusi justificata, impotriva firmei respective nu am nimic ci doar impotriva politicii de marketing si de inselare in mod voit prin mmitere a unor detalii.In fine..se plang destui, nu mai e nevoie sa fac eu rezumat.
Aspectul cu numele..am mai spus-o, cititi intai cu atentie regulamentul forumului si veti vedea ca nu pot posta numele firmei la care lucrez.Daca sunteti macinat de curiozitate in asa masura va pot raspunde pe PM . Numele meu este Marius (doriti si o copie de C.I. ? )

Pentru domnul caruia i s-a terminat montajul : acele pene de lemn la 24 de ore dupa montaj pot fi scoase fara nici o problema iar in spatiile ramase introduceti intai bucati de spuma rezultata din retezarea surplusului (dupa intarire) si abia apoi faceti gletuirea.

#67
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,562
  • Înscris: 10.05.2007
Greu, greu. Stimate reprezentant, Dvs. puteti scrie 3 pagini, iar altu' nemultumit 3 randuri, s-a sters tot cu buretele.
Care credeti ca are mai mult interes? Balivernele cu care ne-am obisnuit la vanzari, sau oful oamenilor care au cumparat PRODUSE PROASTE.
Produsul este material + serviciu. N-o mai lalaiti ca produsele sunt super smechere etc....etc....daca n-aveti cine sa le monteze, la revedere. Iesiti de pe piata.
Cum o fi sa-i fac omului casa stramba si cand vine la mine sa se planga sa-i spun " da dar am folosit cel mai bun beton si caramida certificata, uite site-ul de la porotherm cum se fabrica"
Ce ma intereseaza pe mine mai nene site-urile tale? Vino la mine acasa sa vezi cum un bolovan cu creionul si ruleta n-a stiut sa masoare pe exterior si mi-a montat freastra chiar la interiorul peretelui, desi trebuia la jumate'.
Nu am facut cu voi ca sincer n-am bani de aruncat pe fereastra, produsele voastre sunt mediocre, le stiu, le-am vazut, iar 1000 euro pentru un balcon?
Am dat 1000 de euro balcon + dormitor + bucatarie, frestre mari, 150 x 150, cu glafuri, cu plase de tantari, cu reduceri.
Logic ca trebuia sa monteze pe 10 si au vnit ieri (21), insa nu ma grabeam, de asa e in Capitala.
Din fericire montajul este perfect, fara mizerie, ferestrele se deschid stas si am mai pus cu ei.
Se numesc CASA NOASTRA stimate domn si va dau lectii in calitate si montaj la orice ora. Est a doua oara cand fac cu ei si ii recomand cu placere. In afara de bolovanul ala cu hartia si creionul, toti, de la vanzator la echipa, 6 oameni s-au comportat exemplar.
Au terminat repede si culmea pntru un ciubuc insignifiant de mic mi-au scos si tamplaria veche dintre balcon si sufragerie si mi-au carat-o si jos.
Asa fac si oamenii dumitale? Domnule pe om il intereseaza ce are in casa nu ce faci mata in fabrica. Ca nu cumpar fereastra pentru expozitie. Va aruncati ca avizii sa faceti vanzari si sunteti incapabili sa prestati un serviciu.
Si alta chestie: fiecare consumator este important. Ne doare pe noi in cot ca ai 15 milioane de clienti, directori germani si utilaje daca sunteti decat niste romani autentici dornici de lucrari de mantuiala pe bani grei. Unii fac banii greu, nu-i pacat sa-ti bati joc de ei? Daca nu faceti fata...lasati locul altora care pot.
Cand o scrie vreun user ca mataluta ai sunat special sa i se rezolve problema si gata hopa-tzopa sa si rezolvat, atunci sa ne vinzi noua mure ca esti aici pentru noi.
Pana atunci.......mai usor cu reclama.
Va mai spun inca o data, omul plateste MATERIAL + MANOPERA si o stiti bine.
Spuneti lucruri concrete caci numai abureli pe care nu le crede nimeni gasiti aici.
Eu inchei aici caci nu ma interesaza subiectul termopane. Eu v-am zis cum s-a facut la mine si m-am ingrozit de pataniile userilor nostri.
Sfatul meu: faceti tata 5 echipe bune, scadeti vanzarile si castigati un ban cinstit. Mai putin dar macar cinstit.
Daca sunteti atat de dornic sa ii ajutati veniti domnule la ei acasa sa ii rezolvati nu sa ii invitati in fabrica.
Credeti ca dupa ce am mancat o conserva de peste expirata ma intereseaza balta de unde a fost pris? Ce D-zeu? Ce faceti Dvs. aici se numeste reclama clara. Dvs. nu intentionati sa rezolvati nimic. Aveti cateva placi pe care banuiesc ca le-ati mai pus si altora cu copy-paste si daca mai prinde plasa 3 muste fraiere a meritat efortul.
Tineti minte, reclama negativa circula mult mai repede. In catiav ani....5.....oare cine a fost aplast?
APROPO DE COPY-PASTE SI RECLAMA http://forum.softped...m...t&p=3393375 de cate ori si prin cate locuri vi mai scrie asta?  :roflmaofast:
Si vorba lu' al pacino  :D dati-i mah ban lu' asta.

Edited by Astra_rullz, 22 September 2007 - 01:39.


#68
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

 Astra_rullz, on Sep 22 2007, 02:16, said:

Ce ma intereseaza pe mine mai nene site-urile tale? Vino la mine acasa sa vezi cum un bolovan cu creionul si ruleta n-a stiut sa masoare pe exterior si mi-a montat freastra chiar la interiorul peretelui, desi trebuia la jumate'.

Grrr, ma sperii :confuzzled:  cum draq sa-ti montezi fereastra altcumva decat pe mijloc; pai am luat si glafuri de interior, alea pe unde le mai pun; sincer io refuz montajul daca se intampla asa ceva; hai goluri accept ca stim cu totii cum sunt construite blocurile comuniste; saptamana asta tre sa-mi vina si mie la montaj;

apropo, ce ai facut cu tamplaria veche, le curata rromanes din spatele blocului?

#69
DonJuan2

DonJuan2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 21.10.2005
Din punct de evdere tehnic ferestrele se monteaza in mod obligatoriu pentru eficienta maxima exact la jumatatea zidului pentru a se afla chiar intre zona "rece" si zona "calda" a incaperii.Montata altfel eficienta protectiei termice a acesteia scade.

#70
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,562
  • Înscris: 10.05.2007
Las' ca pun floricele in ghiveci pe glaful exterior. Asa a fost cea veche, la interior. Adica merge odata cu peretele la interior. Acu' lasa asa....

#71
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002
nu puteau sa mai sparga din perete sa intre pana la mijloc?

#72
Veetrok

Veetrok

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.09.2007
Mda...traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul si ne mananca toti banii...din pacate, am citit cam tot ce s-a scris despre acest subiect , in tara asta inca nu s-au nascut persoanele care sa-si asume raspunderea pentru lucrul facut, prost sau bine.
Dai telefon, faci vizita la firma, discuti, negociezi, treaba e buna, revii acasa, sotia e vesela si ..nerabdatoare, suna vreo 2 prietene...incepe calvarul, suni de cel putin 2 ori la firma, in sfarsit apar la masuratoare(nu v-ati intrebat niciodata de ce dureaza ata de putin masuratorile?..),nici nu apuci sa clipesti ca au si terminat de masurat, pleaca, sunt respectuosi, si astepti, si in gara stai mai putin...asta este , te gandesti ca daca au de lucru inseamna ca sunt cautati..., astepti, sotia nu mai e vesela...intr-o zi rasare soarele, apar baietii, cobori in graba( mai sa-ti rupi gatul, bani de spital , nu mai ai:)))sa cumperi o apa, o bere, se apuca...a pocnit pastila(vidia), iau baietii o pauza, se umple paharele, se aprind tigarile...ar mai trebui niste lautari si...apare dupa o ora seful cu sds-ul de 8, cearta un pic gasca si pleaca, se reapuca de treaba.. termina de montat o fereastra, si ...tre sa plece sunt chemati in alta parte, in urmatoarele 3 -4 zile termina de montat tot, rasufli usurat...se strang scule , scari...dar sticla?...Aaaaa sticla, pai luam masuri acum si o dam la facut , stiti e cu "comanda"...ca si cum comanda asta ii exonereaza de vina de a fi venit la montaj fara sticla...mofturi, imi este scarba, am un amic , a pus la vila Gealan, a dat o nimica toata vreo 600 milioane, jalnic montata, jalnic executata, am masurat o usa (pentru ca nu se incadra perfect in toc), si una din diagonale era mai lunga decat cealalta cu 10 mm, ma uit mai bine la mijloc era bombata, masor traversa din dreptul yalei, era cu 15 mm mai lunga decat cele doua orizontale...nu etansau bine , .....etc .
Diferenta de pret intre dubla deschidere si cea simpla nu este chiar de neglijat,pt cei neavizati sistemul dubla deschidere costa in jur de 150 ron,iar in ce priveste siguranta....stati linistiti, geamul batant tre sa-l ridici un pic si, s-a deschis, sa fim seriosi...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate