Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Cum sa ma ingras

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#37
afterdark

afterdark

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 30.12.2002
Recunosc, ultima serie si 1-2 repetari maxim. Poate nu e corect sa calculez asa dar n-am avut termen de comparatie. Si aveam colegi care se incalzeau cu 90 kg si nu erau mult mai solizi decat mine.

#38
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Ce-as vrea sa am si eu 'problema' voastra. Va zic eu cum m-am ingrasat. Dupa o pauza de 1 luna m-am apucat din nou de sala,(cand ajungeam acasa bagam in mine cat incapea) iar dupa 3 sapt am plecat 1 sapt la munte unde am mancat prostii (chipsuri, baut sucuri, etc) si gratar cu cartofi. Apoi m-am intors si aveam 3-4 kg in plus  :lol:

Daca voi aveti stomacu mic ii normal sa nu va ingrasati, asa ca mancati pana va doare burta. Daca nu aveti pofta de mancare..mancati pizza si deastea, beti un pahar de vin ceva  :lol:

#39
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

View Postkeeekeeess, on Aug 16 2007, 23:54, said:

Ce-as vrea sa am si eu 'problema' voastra. Va zic eu cum m-am ingrasat. Dupa o pauza de 1 luna m-am apucat din nou de sala,(cand ajungeam acasa bagam in mine cat incapea) iar dupa 3 sapt am plecat 1 sapt la munte unde am mancat prostii (chipsuri, baut sucuri, etc) si gratar cu cartofi. Apoi m-am intors si aveam 3-4 kg in plus :lol:

Daca voi aveti stomacu mic ii normal sa nu va ingrasati, asa ca mancati pana va doare burta. Daca nu aveti pofta de mancare..mancati pizza si deastea, beti un pahar de vin ceva  :lol:
3-4 kg intr-o saptamana ? Nici porci nu au asa randament la ingrasare :lol:

#40
Dooku

Dooku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 28.01.2007
Same thing here, dar mai grav pot spune 1.90m 65kg 20 ani, ce-i drept sportul practicat este: munca (stat in picioare 12 ore) + computer pana adorm, dar nu inteleg o chestie, mananc de sparg ! my best friend is KFC and Spring Time, cum ajung acasa mananc orice (mai putin ciorba) oare este adevarata treaba cu arderile and all ? in mallul in care lucrez am fost la plafar, o tanti de acolo mi-a recomandat ceva 50 RON (cam asa) care incetineste arderile si creste pofta de mancare, sa incerc ?
P.S. la salariul urmator vreau sa ma apuc de sala si sa cumpar si niste creatina
Lichide beau multe (pana aud sunete ciudate in stomac) LOL

SFATURI, SUGESTI ?  :rolleyes:

#41
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005

View PostA.Faith, on Aug 11 2007, 19:01, said:

ºi eu sunt în aceeaºi situaþie.  nu sunt cel mai bun pentru a da sfaturi, dar vã zic o chestie ºtiutã de la un profesor de TAS (teoria antrenamentului sportiv).
greutatea idealã se calculeazã în felul urmãtor :
(înãlþimea) - 110-115 (în general 110 la fete, 115 la bãieþi, dar depinde de tipul acelei persoane) = greutate
la greutatea finalã se lasã o marjã de +- 2 KG cel mult.

P.S. : ãsta a fost subiectul la tezã pe semestrul 2 anu' trecut ;)
Iar veniti cu prostii de formule ? Greutatea ideala ii atunci cand nu vezi grasimea pe tine, poti avea 150 de kile, daca is numa muschi, eu zic ca ai greutatea ideala si nu esti obez.

Eu am 1,90 si 95kg faci schimb dooku ?:D

PS : in loc de lichide mananca, sau daca n-ai chef sa mananci bea suc sau bere. Acuma depinde de conceptia fiecaruia ce inseamna sa mananci de spargi .. cat crispy strips mananci de la kfc ? :P

Edited by keeekeeess, 05 September 2007 - 11:52.


#42
valedy92

valedy92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 27.08.2007
eu am 1,69 si 56-57 kile si vreau sa ma ingras dar pana la urma nu trebuie sa faci o obsesie din asta

#43
Dooku

Dooku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 28.01.2007

View Postkeeekeeess, on Sep 5 2007, 12:50, said:

Iar veniti cu prostii de formule ? Greutatea ideala ii atunci cand nu vezi grasimea pe tine, poti avea 150 de kile, daca is numa muschi, eu zic ca ai greutatea ideala si nu esti obez.

Eu am 1,90 si 95kg faci schimb dooku ?:D

PS : in loc de lichide mananca, sau daca n-ai chef sa mananci bea suc sau bere. Acuma depinde de conceptia fiecaruia ce inseamna sa mananci de spargi .. cat crispy strips mananci de la kfc ? :P

Sure thing mate !!! :o) macar 10 - 15 kg sa mai pun si eu pe mine intr-un an ? se poate ?  :D nu am pus in 5 ani 5kg pe mine si acum vreau 15 lol ..., pai un meniu de 5 cu portie mare de cartofi si suc LOL.

#44
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

View PostDooku, on Sep 7 2007, 09:53, said:

Sure thing mate !!! :o) macar 10 - 15 kg sa mai pun si eu pe mine intr-un an ? se poate ?  :D nu am pus in 5 ani 5kg pe mine si acum vreau 15 lol ..., pai un meniu de 5 cu portie mare de cartofi si suc LOL.
10-15 kg e ok intr-un an, cu conditia sa fie muschi (cam greu, dar e posibil ) ce trece de 15 kg/an inseamna grasime  :rolleyes: Are si organismul uman niste limite...

#45
Scream

Scream

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 23.12.2004
Cineva pe-aici a zis "unii incearca sa slabeasca si voi vreti sa va ingrasati".

O dam dintr-o extrema intr-alta.
Nici gras nu-i bine, dar nici slab.
am 67 kg la 1.82 si 22 de ani.
Vreau vreo 75-80kg.
Dupa 3 luni de sala ma ingrasasem 4 kilograme(la inceput aveam 63-64 kg). Ajunsesem la 69 chiar 70kg. Apoi am facut pauza 2 luni de zile si am ajuns la 67kg. In toate aceste 3 luni de sala am folosit GFX8. 1 sau 2 cutii la 2 kg pe luna.


Incepand de luni ma reapuc de sala calumea si voi folosi shake-ul mentionat pe eticheta "Gain Fast".
500ml lapte, 6 masuri(275g) de gainfast, 3 albusuri, 1 cupa de inghetata, 4 lingurite de lapte praf, 5 lingurite de miere, 2 banane, o ceasca de fructe boabe. Shake-ul va avea 3100 calorii. Voi lua cate unul sau chiar doua shake-uri pe zi.
Sa vedem ce spanac rezolv :D

#46
therock3

therock3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 10.05.2007
CA SA LAMURESC "INGRASAREA"
1.DEPINDE DE TIPUL VOSTRU SOMATIC>>>ECTOMORF,ENDOMORF,SAU MEZOMORF(BINEINTELES FIECARE ARE CATE PUTIN DIN CELE 3 TIPURI..INTRATI PE TOPCULTURSIM SI VERIFICATIVA TIPUL SOMATIC..SI CAND MAI POSTATI DA`TI DATE CONCRETE DESPRE VOI ..SUNTETI MAI SLABI ..ETC)
2.PENTRU CEI SLABI:
A.INDEFERENT CAT MANCATI NU SE PUNE ..CHIAR DACA ATI PUS GREUTATE ..VIZIBIL NU SE VEDE
B.TREBUIE SA AVETI O ALIMENTATIE ECHILIBRATA ..SA VA STABILITI MESELE ..LA CE ORA ETC..
C.TREBUIE SA MERGETI LA SALA PTR CA ALTFEL NU VA INGRASATI..SI TREBUIE SA AVETI 4-6 MESE PE ZI.(PE SCURT NU TREBUIE SA VI SE FACA FOAME DELOC DEOARECE DAK VI SE FACE SE INDUCE CATABOLISMUL)
D.ODIHNA ESTE F IMPORTANTA .CEL PUTIN 8 ORE DE SOMN PE NOAPTE.
E.ANTRENATIVA DIN GREU SI NU UITATI CA FARA AMBITIE NU VETI REUSI,FIIND SLABI REZULTATELE APAR MAI GREU SI NU TRE SA VA DESCURAJATI
PTR MAI MULTE INFORMATII POSTATI

#47
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005

View PostDooku, on Sep 7 2007, 09:53, said:

Sure thing mate !!! :o) macar 10 - 15 kg sa mai pun si eu pe mine intr-un an ? se poate ?  :D nu am pus in 5 ani 5kg pe mine si acum vreau 15 lol ..., pai un meniu de 5 cu portie mare de cartofi si suc LOL.

Eu mananc meniu cu 7 si parca mai intra  :lol:

#48
Dooku

Dooku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 28.01.2007

View Posttherock3, on Sep 12 2007, 18:45, said:

CA SA LAMURESC "INGRASAREA"
1.DEPINDE DE TIPUL VOSTRU SOMATIC>>>ECTOMORF,ENDOMORF,SAU MEZOMORF(BINEINTELES FIECARE ARE CATE PUTIN DIN CELE 3 TIPURI..INTRATI PE TOPCULTURSIM SI VERIFICATIVA TIPUL SOMATIC..SI CAND MAI POSTATI DA`TI DATE CONCRETE DESPRE VOI ..SUNTETI MAI SLABI ..ETC)
2.PENTRU CEI SLABI:
A.INDEFERENT CAT MANCATI NU SE PUNE ..CHIAR DACA ATI PUS GREUTATE ..VIZIBIL NU SE VEDE
B.TREBUIE SA AVETI O ALIMENTATIE ECHILIBRATA ..SA VA STABILITI MESELE ..LA CE ORA ETC..
C.TREBUIE SA MERGETI LA SALA PTR CA ALTFEL NU VA INGRASATI..SI TREBUIE SA AVETI 4-6 MESE PE ZI.(PE SCURT NU TREBUIE SA VI SE FACA FOAME DELOC DEOARECE DAK VI SE FACE SE INDUCE CATABOLISMUL)
D.ODIHNA ESTE F IMPORTANTA .CEL PUTIN 8 ORE DE SOMN PE NOAPTE.
E.ANTRENATIVA DIN GREU SI NU UITATI CA FARA AMBITIE NU VETI REUSI,FIIND SLABI REZULTATELE APAR MAI GREU SI NU TRE SA VA DESCURAJATI
PTR MAI MULTE INFORMATII POSTATI
God damn white boy ! I just hate it when ppl tell tells me the truth in the face :
1. Inca nu stiu
2.
A. asa este, nu se vede si nici nu o sa se vada prea curand
B. numai echilibrate nu sunt mesele, dimineata hai mai treaca-mearga ... dar la pranz in functie de clienti, seara daca mai sunt in stare, in functie de cat de obosit sunt.
C. deabia astept salariul din oct ca in sept facultatea
D. vin la 22 - 23 de la munca si tot stau 1-2 ore pe net si abiea dupa ... ma culc si ma trezesc la 6:30
E. ambitie am, dar de luna viitoare
F. iti multumesc foarte mult pentru sfaturi !  :peacefingers:

#49
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Am mai zis asta undeva, voi nu ar trebuii sa urmariti sa depozitati tesut adipos, mai bine puneti pe voi masa musculara, si atunci cand nu ai deloc grasime orice muschi se vede mortal  :lol:

#50
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postkeeekeeess, on Sep 16 2007, 00:14, said:

Am mai zis asta undeva, voi nu ar trebuii sa urmariti sa depozitati tesut adipos, mai bine puneti pe voi masa musculara, si atunci cand nu ai deloc grasime orice muschi se vede mortal  :lol:
"deloc grasime" nu exista oricit de slab ai fi  ;)

#51
therock3

therock3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 10.05.2007
Cum sa pui ma tesut adipos dak ai mese echilibrate si te feresti de grasimile periculoase..alea bune sunt omega 3 (peste,ulei masline,etc)
Numai vb sa va documentati

#52
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005

View Postrox, on Sep 16 2007, 00:17, said:

"deloc grasime" nu exista oricit de slab ai fi  ;)

Ei hai sa nu ne legam de 0.01%. Oricum decat sa ai brate mai groase ca sa-ti fie fleoscaite si burta chiar daca-i mica sa faca cute, mai bine ramai slab. Eu mi-as dori sa am 0% grasime nici nu-mi pot imagina cum as arata  :rolleyes:

#53
businessFLO

businessFLO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 19.07.2007

View Postkeeekeeess, on Sep 17 2007, 22:03, said:

Ei hai sa nu ne legam de 0.01%. Oricum decat sa ai brate mai groase ca sa-ti fie fleoscaite si burta chiar daca-i mica sa faca cute, mai bine ramai slab. Eu mi-as dori sa am 0% grasime nici nu-mi pot imagina cum as arata  :rolleyes:
well, you'd probably die :lol:

#54
Scream

Scream

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 23.12.2004
Eu vreau sa ma ingras si sa ma duc in paralel la sala.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate