Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 

Proiect rezidential Allegria/ Euroland in Glina

- - - - -
  • Please log in to reply
900 replies to this topic

#55
bebelina1

bebelina1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 18.05.2007
am fost ieri in zona  sa vad cum merg treburile cu canalizarea...n-au avansat prea mult...am fost la cei de langa noi, la provis...sau asa ceva ...si lucrau de zor la canalizare sapasera si pt statia de epurare ...si mi-au zis ca ei sunt singurii care fac statie de epurare in zona... :huh: in fine...in contract scrie ca e gata pana la sf anului 2007...ceea ce nu prea cred...

as vrea sa stiu la voi in contract cand srie ca se da gazul in functiune? ca la mine scrie clar sf anului 2006...si vad ca nu e gata nici asta?

poate ne raspunde si noua cineva de la agentie...

#56
bebelina1

bebelina1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 18.05.2007
am uitat sa va zic ...au mai aparut cateva fundatii..vreo 3-4...uraaaaaa...
a inceput sa semene a cartier ....  :thumbup:

#57
bebelina1

bebelina1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 18.05.2007
hey...pe unde sunteti? ceva noutati ?

#58
crisella

crisella

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 07.05.2007

 bebelina1, on May 27 2007, 10:24, said:

am fost ieri in zona  sa vad cum merg treburile cu canalizarea...n-au avansat prea mult...am fost la cei de langa noi, la provis...sau asa ceva ...si lucrau de zor la canalizare sapasera si pt statia de epurare ...si mi-au zis ca ei sunt singurii care fac statie de epurare in zona... :huh: in fine...in contract scrie ca e gata pana la sf anului 2007...ceea ce nu prea cred...

as vrea sa stiu la voi in contract cand srie ca se da gazul in functiune? ca la mine scrie clar sf anului 2006...si vad ca nu e gata nici asta?

poate ne raspunde si noua cineva de la agentie...


Draga bebelina, reteaua de gaze este functionala de la sf. anului 2006 insa cei de la distrigaz asteapta cereri de racordare.Au fost depuse doar vreo 6-7 si spun ca-s prea putine... stii cum e cu monopolul...! Si nu mai asculta la vecini ca spun povesti...oare de ce n-au clienti?!?

#59
reli

reli

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 18.07.2003

 crisella, on Jun 26 2007, 16:34, said:

Draga bebelina, reteaua de gaze este functionala de la sf. anului 2006 insa cei de la distrigaz asteapta cereri de racordare.Au fost depuse doar vreo 6-7 si spun ca-s prea putine... stii cum e cu monopolul...! Si nu mai asculta la vecini ca spun povesti...oare de ce n-au clienti?!?

Ok, ce inseamna pentru ei "destule"? Nu mi se pare corect ca eu la iarna sa nu pot incalzi casa pentru ca cei de la Distrigaz nu vor sa dea drumul la gaze. Nu se poate face nimic?

#60
bebelina1

bebelina1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 18.05.2007
daca e functionala atunci imi cer scuze...dar eu n-am vazut nici o teava de gaz....nu inteleg cum aia de la distrigaz nu vor bani???? mi se pare o tampenie...aia de la electrica de ce au facut contracte? deocamdata la mine nu arde...dar ma gandesc la cei care s-au mutat deja sau care urmeaza sa se mute....chiar o sa ma interesez cu gazul sa vad care e problema

numai bine

#61
harmony

harmony

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.07.2007

 bebelina1, on Jun 30 2007, 21:03, said:

daca e functionala atunci imi cer scuze...dar eu n-am vazut nici o teava de gaz....nu inteleg cum aia de la distrigaz nu vor bani???? mi se pare o tampenie...aia de la electrica de ce au facut contracte? deocamdata la mine nu arde...dar ma gandesc la cei care s-au mutat deja sau care urmeaza sa se mute....chiar o sa ma interesez cu gazul sa vad care e problema

numai bine

Buna,ma intreb oare cand va da voua drumul la gaze?! Eu  am cumparat teren in Postavari,e imediat primul drum la stanha dupa cartier si tare as vrea si eu gaze in zona acolo..sper sa ajunga cat mai repede

#62
bAgH3rA

bAgH3rA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 10.03.2002

 terratec, on May 13 2007, 17:09, said:

Doar discutii despre costurile terenurilor si cladirilor. Dar despre statia de epurare, gropa de gunoi si fabrica de clei de oase nu zice nimeni nimic.
Toti ne laudam cat de mult suntem dispusi sa dam pentru un petec de pamant dar nu pomenim nimic de zona si vecinatati.

Discutia de aici imi miroase puternic a poveste stricata de developer imobiliar.


Stati cuminiti nu e nimeni gica contra.Cei care stau in Berceni stiu despre ce este vorba.Era si un topic pe forum despre asta.Da si totul tine de vant.Nu conteaza cat de departe sunteti dar pot sa va zic ca in Aparatorii Patriei mirosul este insuportabil cateodata.Mai ales cel de la fabrica de clei.
Ajunge si pana la piata Berceni , spitalul 9.Ar trebui sa fiti constienti si de acest aspect si sa nu mai carcotiti cand cineva va zice de bine.Intr-o saptamana am avut 3 valuri de miros din asta.Doua de la mirosul ala iinsuportabil de clei de oase daca asta o fi iar in alta zi..pur si simplu un miros puternic de gunoi in tot cartieru.Exact cand iti e lumea mai draga si vrei sa aerisesti incepe distractia.Ma indoiesc ca cei din Popesti nu au parte si ei din cand in cand de asemenea arome.

#63
reli

reli

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 18.07.2003
Eu stiu persoane care stau/ au stat in Popesti ani de zile si nu s-au plans de asta, probabil depinde cum bate vantul, Popesti nu e pe aceeasi linie cu Big/ Aparatorii Patriei/ Spitalul 9 :).
Eu nu am simtit niciodata nimic, si am fost de destule ori pe acolo. Nici pe muncitori nu i-am auzit sa zica ceva de asta si ei stau de 2 luni acolo...
Am auzit si eu de mirosuri prin Berceni... ce sa zic, imi pare rau pentru cei care stau prin zonele respective, dar eu nu ma mut acolo...
Oricum, daca simt ceva, va anunt  :P
Pana atunci, bafta!  ;)

#64
bebelina1

bebelina1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 18.05.2007
crisella pana la urma vreau sa stiu si eu daca teava de gaz trece sau prin fata lotului , asa cum e tras si curentul...
daca da atunci cei de la distrigaz sunt obligati sa vina sa faca racordul, daca nu e trasa teava si e acolo la intrarea in cartier ...atunci mi se pare normal s anu vina pt 6 ceceri...DAR in contract la mine scrie clar gazul tb s afie de-a lungul drumului de acces, asa cum e si curentul la poarta...e sau nu e??????

si nu mi-ai zis nimic de canalizare ....o terminati sau nu pana la sfarsitul lui 2007?

Edited by bebelina1, 04 July 2007 - 06:25.


#65
Wolfian

Wolfian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 31.08.2005
Buna ziua.

Stie cineva daca mai sunt loturi de vanzare in cartier si la ce preturi?


Multumesc.

#66
Delwind

Delwind

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 29.04.2006

 Wolfian, on Jul 10 2007, 13:18, said:

Buna ziua.

Stie cineva daca mai sunt loturi de vanzare in cartier si la ce preturi?
Multumesc.

sper sa nu fie considerata reclama.
intreaba la euroland-invest.ro ca ei le vand. din cate stiu eu mai sunt. daca afli un pret nou sa ne spui si noua.

#67
reli

reli

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 18.07.2003
ultimul pret pe care l-am auzit eu era de 95E/mp  :huh:

#68
crisella

crisella

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 07.05.2007

 bebelina1, on Jul 4 2007, 07:24, said:

crisella pana la urma vreau sa stiu si eu daca teava de gaz trece sau prin fata lotului , asa cum e tras si curentul...
daca da atunci cei de la distrigaz sunt obligati sa vina sa faca racordul, daca nu e trasa teava si e acolo la intrarea in cartier ...atunci mi se pare normal s anu vina pt 6 ceceri...DAR in contract la mine scrie clar gazul tb s afie de-a lungul drumului de acces, asa cum e si curentul la poarta...e sau nu e??????

si nu mi-ai zis nimic de canalizare ....o terminati sau nu pana la sfarsitul lui 2007?



Conducta de gaz este trasa cu siguranta, pe cealalta parte fata de curent. In ceea ce priveste canalizarea, speram sa fie terminata prin oct-nov. Termen pesimist iun-iul 2007.

#69
crisella

crisella

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 07.05.2007

 Wolfian, on Jul 10 2007, 13:18, said:

Buna ziua.

Stie cineva daca mai sunt loturi de vanzare in cartier si la ce preturi?
Multumesc.




Mai sunt cateva loturi, in spatele caselor Allegria, la 95euro/mp, cu toate utilitatile incluse in pret.

#70
crisella

crisella

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 07.05.2007

 crisella, on Jul 24 2007, 11:53, said:

Conducta de gaz este trasa cu siguranta, pe cealalta parte fata de curent. In ceea ce priveste canalizarea, speram sa fie terminata prin oct-nov. Termen pesimist iun-iul 2007. Probleme din cauza pantelor foarte mari de nivel.


#71
reli

reli

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 18.07.2003
Stiu ca sunt probleme cu panta - acesta a fost si motivul pentru care au fost bagate conductele in santurile respective, dupa care au fost scoase si lasate acolo  :cursing: . Mai nou, am inteles ca acum vor fi bagate la loc exact asa cum sunt (unele sparte) ceea ce mi se pare strigator la cer - toata apa aia se va infiltra in pamant.

#72
crisella

crisella

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 07.05.2007

 reli, on Jul 24 2007, 12:48, said:

Stiu ca sunt probleme cu panta - acesta a fost si motivul pentru care au fost bagate conductele in santurile respective, dupa care au fost scoase si lasate acolo  :cursing: . Mai nou, am inteles ca acum vor fi bagate la loc exact asa cum sunt (unele sparte) ceea ce mi se pare strigator la cer - toata apa aia se va infiltra in pamant.



Nu stiu cine a facut astfel de afirmatii si chiar nu cred ca un constructor ar risca atat de mult.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate