Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

Curs calificare pentru PFA in IT

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
piticu

piticu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 17.03.2004
Salut !

Doresc sa obtin autorizatia de PFA pentru a profesa in domeniul IT. Ca si ocupatie vreau sa trec administrator baa de date, de retea si servicii in informatica. Lucrez in acest domeniu din 2003 dar pe cartea de munca contabila nu mi-a trecut o functie de profil deoarece nu am terminat o facultate de profil - electronica, cibernetica etc. Am terminat facultatea de marketing.

Am vorbit cu o avocata si mi-a spus ca pot face un curs de calificare astfel incat sa pot deschide PFA.
As dori sa stiu daca cursurile de perfectionare imi vor permite sa pot obtine autorizatia ?


Multumesc,

Dani

#2
Nigel

Nigel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 24.08.2005
<_<  nush dacă un curs de cîteva zeci de ore ți-ar permite să...
Întreabă la primărie, de unde obți PFAul.
Cred că ar trebui să faci un master de 1 an jumate. Dar cel mai bine întreabă la primărie.

#3
piticu

piticu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 17.03.2004

View PostNigel, on Apr 19 2007, 10:53, said:

<_<  nush dacă un curs de cîteva zeci de ore ți-ar permite să...
Întreabă la primărie, de unde obți PFAul.
Cred că ar trebui să faci un master de 1 an jumate. Dar cel mai bine întreabă la primărie.

In cele din urma am fost la primarie si am intrebat; raspunsul lor a fost acela ca pot sa urmez niste cursuri de calificare. Dar din pacate aceasta institutie nu stie unde pot sa ma duc sa urmez aceste cursuri. Deh....ca la noi..ca la nimeni.

Eu pot sa ma duc la orice curs care e tinut de o firma care e autorizata de Ministerul Muncii, ma duc la ei cu harita si ma pot trezi ca nu e valabila.

Mersi pentru raspuns.

#4
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Cauta firme autorizate de Ministerul Muncii care fac cursuri de calificare, si diploma obtinuta in urma unui astfel de curs va fi de ajuns pentru PFA.

Asta e de ajuns pentru PFA :)
http://www.milschool.ro/index.php?q=oc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate