Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon
 Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!
 La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk
 Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza
 

Bara zgariata, reparatie urgenta.

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
14 răspunsuri în acest subiect

#1
Bimm3r

Bimm3r

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 481
  • Înscris: 27.04.2005
Am luat de la cineva imprumut masina.. Intr-o parcare dintr-un oarecare ghetou, parcarea nefiind iluminata am reusit sa o lovesc usor de tot cu spatele de un ghiveci din ala mare din ciment pt. flori pus in MIJLOCUL DRUMULUI. Bine daca stiam parcarea era ok, dar aia e, acum am zgariat-o. Bara e zgariata pe colt si masina e albastru inchis. Au ramas urme de ciment alb pe ea si nu stiu ce sa ii fac sa nu se vada si sa nu se afle. Trebuie sa o rezolv pana maine cel tarziu. Ce solutie imi oferiti. Oricum, avand in vedere ca aveam 2-3km/h cand dadeam cu spatele nu cred ca s-au luat toate straturile de vopsea, trebuie doar curatat cimentul ala de-acolo. Nu am cum sa fac poza acum. Oricum, da-ti-va cu parerea despre o solutie ceva ca sa rezolv si eu. Mersi mult, in avans offcourse :)

#2
yo_2fast4u

yo_2fast4u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.049
  • Înscris: 22.01.2006
incearca maine dimineata un polish, asta dupa ce ai spalt-o bine cu spuma activa sau ceva mai puternic si vezi ce iese. pe stefan cel mare (bucuresti) pe langa circ se afla un magazin de piese auto, se numeste al padrino (parca). au acolo o chestie intr-un tub, ca o oja, vopsea pentru acoperit zgarieturile (costa 10 lei)
daca masina are o nuanta de culoare mai deosebita iti trebuie cudul culorii. vezi si tu ce poti sa faci. succes!

#3
Bimm3r

Bimm3r

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 481
  • Înscris: 27.04.2005

 yo_2fast4u, on Feb 20 2007, 22:46, said:

incearca maine dimineata un polish, asta dupa ce ai spalt-o bine cu spuma activa sau ceva mai puternic si vezi ce iese. pe stefan cel mare (bucuresti) pe langa circ se afla un magazin de piese auto, se numeste al padrino (parca). au acolo o chestie intr-un tub, ca o oja, vopsea pentru acoperit zgarieturile (costa 10 lei)
daca masina are o nuanta de culoare mai deosebita iti trebuie cudul culorii. vezi si tu ce poti sa faci. succes!

Mersi mult, o sa vad ce fac sa gasesc ce mi-ai spus tu. Nu sunt din bucuresti, deci aici e problema. Polishul cat costa ? Am mai vb. cu cineva si a zis sa incerc cu un creion corector pt. vopsea zgariata. E acelasi lucru cu ce mi-ai spus tu. Deci: intai un polish, dupa aia corector, inainte de toate spalat bine cu apa si sapun, ok ?

#4
yo_2fast4u

yo_2fast4u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.049
  • Înscris: 22.01.2006
da ala este creionul de care iti zic eu, numai ca nu este ca un creion ci ca o oja de unghii.

intai o speli bine, apoi creion, dupa care polish

tot asa am patit si eu la Avensis, am dat cu spatele cam mult si am lovit usor un gard, i-am dat cu creion, daca nu te uiti atent si nu dai cu mana nici nu se observa. vreau sa-i dau un polish acum sa vad ce iese.

eventual dupa toate cele, murdaresti iar masina :D sa para intacta :P

Editat de yo_2fast4u, 20 februarie 2007 - 23:17.


#5
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.291
  • Înscris: 05.06.2006

 Bimm3r, on Feb 20 2007, 23:06, said:

Mersi mult, o sa vad ce fac sa gasesc ce mi-ai spus tu. Nu sunt din bucuresti, deci aici e problema. Polishul cat costa ? Am mai vb. cu cineva si a zis sa incerc cu un creion corector pt. vopsea zgariata. E acelasi lucru cu ce mi-ai spus tu. Deci: intai un polish, dupa aia corector, inainte de toate spalat bine cu apa si sapun, ok ?


du-te la expertdetailing . Eu am fost cu un A4 rosu si din 4 zgaraieturi a scos 3 contra 60ron

#6
Bimm3r

Bimm3r

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 481
  • Înscris: 27.04.2005

 cosmin_miu, on Feb 20 2007, 23:31, said:

du-te la expertdetailing . Eu am fost cu un A4 rosu si din 4 zgaraieturi a scos 3 contra 60ron

M-as duce, dar nu stiu unde e :) Incerc sa rezolv cu creionul ala si spalat bine. Mersi de ajutor.

#7
acvaristul

acvaristul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.540
  • Înscris: 27.09.2006
Nu fii tigan si spune-i omului adevarul !

In fond, a avut incredere in tine sa-ti dea masina pe mana si asta inseamna ceva, e pacat sa ii inseli asteptarile !
Ofera-te sa platesti reparatia omule, ca nu e nici o rusine ce-ai patit tu, toti soferii au clipe de neatentie ... gandeste-te ca poate altadata vei fi tu cel care sa dai masina ta pe mana unui prieten, si el sa-ti ascunda o situatie ca asta ... cum ti-ar pica la inima ?

#8
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 26.048
  • Înscris: 03.12.2005
de acord cu cel de mai sus. asa ceva nu se face.

#9
Bimm3r

Bimm3r

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 481
  • Înscris: 27.04.2005
Va  :kisstogether:  moralistilor. Nu e vorba de bani, e o minora zgarietura, preferabil ar fi sa ramana intre noi.  :naughty:

Fișiere atașate



#10
Niklos11

Niklos11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 128
  • Înscris: 19.02.2007
Frateee...pai din ce vad in poza s-a luat tot tot pana la plastic. Nu cred ca scoti chestia asta cu tot polishul din lume.
Un service ultra rapid...de asta ai tu nevoie.

#11
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.291
  • Înscris: 05.06.2006
dap......cam trebuie vopsita

#12
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.883
  • Înscris: 22.03.2005
@Bimm3r
man, nu te supara dar halal prieten mai esti.
Adevarul, chiar si suparator uneori, intareste o relatie de prietenie... minciuna odata descoperita strica o prietenie.
Nu stiu ce relatie ai cu proprietarul masinii dar in mod cert nu-i esti amic.

Daca un prieten mi-ar face ce vrei tu sa faci acum in secunda in care as descoperi ar iesi din viata mea. Sincer as prefera sa fie sincer si sa-mi spuna ca mi-a lovit masina. Pentru asta exista casco. Personal as prefera sa fac reparatia pe casco la dealer, nu la un atelier de retusuri.  :peacefingers:

#13
Bimm3r

Bimm3r

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 481
  • Înscris: 27.04.2005
Da, o sa-i spun pana la urma ca sa revopsesc bara si aia e. Sa nu iasa carpeala. M-am usurat de 300-350 ron intr-o secunda :(

#14
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005
ce masina era?

#15
Bimm3r

Bimm3r

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 481
  • Înscris: 27.04.2005

 romaximusro, on Feb 21 2007, 13:37, said:

ce masina era?

Dacia supernova  :deadtongue:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate