Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

Set alarma auto + inchidere centralizata metro

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005

 rus_alex_syx, on Oct 24 2007, 09:33, said:

vreau  si eu sa imi pun  inchidere centralizata pe  masina, pt ca  cea  care este pe masina (din  fabrica nu  merge doar  cand e cald afara).
imi   trebuie o alarma + inchidere 4 usi + portbagaj, ce imi recomandati?

normal cate actuatoare  sunt  la acea alarma pilot???? 4 sau 5?
alarma nu are actuatoare. Acestea se vand separat si sunt in numar de 4

#20
rus_alex_syx

rus_alex_syx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 20.05.2006
ok, ms,  eu am deja IC pe masina(din fabrica, fara telecomanda)  dar  nu functioneaza, doar cand este cald afara, pot folosi actuatoarele care sunt deja pe masina (ford focus)?alarma care vreau sa o cumpar are relee

#21
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Cand iti instalezi alarma, vorbesti cu omul care o instaleaza sa-ti verifice si inchiderea ta!  Daca zici ca merge doar cand e cald afara, inseamna ca s-a intelepenit un actuator/motoras. N-ar strica o ungere!
Ca alarma, iti recomand Eaglemaster 5100.

#22
rus_alex_syx

rus_alex_syx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 20.05.2006

 Marius3k, on Oct 24 2007, 15:31, said:

Cand iti instalezi alarma, vorbesti cu omul care o instaleaza sa-ti verifice si inchiderea ta!  Daca zici ca merge doar cand e cald afara, inseamna ca s-a intelepenit un actuator/motoras. N-ar strica o ungere!
Ca alarma, iti recomand Eaglemaster 5100.


nu s-a intepenit nimic, e stricata.
si eu chiar la  un eaglemaster 5100 mam gandit insa nu stiu sigur daca pot folosi actuatoarele  care sunt eja pe masina,  sau trebuie sa cumpar altele, plus ca din cate scheme am vazut pe  eaglemaster nu se pot monta doar actuatoare cu 2 fire ? stie careva

#23
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Alarma comanda modulul de INCHIDERE CENTRALIZATA la care se leaga 4 actuatoare. Pentru deschidere portbagaj, trebuie sa mai comanzi un actuator separat.
Iar ca firma, recomand de aici, am luat si eu actuator de la ei.

#24
rus_alex_syx

rus_alex_syx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 20.05.2006

 Marius3k, on Oct 24 2007, 15:37, said:

Alarma comanda modulul de INCHIDERE CENTRALIZATA la care se leaga 4 actuatoare. Pentru deschidere portbagaj, trebuie sa mai comanzi un actuator separat.
Iar ca firma, recomand de aici, am luat si eu actuator de la ei.


eaglemaster 5100 are si acel modul  de inchidere centralizata sau  trebuie sa il cumpar separat ? eu am vazut in ceva schema ca sunt 6 pini pt IC

2 se leaga la + 2 la masa, si ceilalti 2 pe actuator.

#25
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Inchiderea centralizata arata cam asa:
[ http://www.accesoriitelefoane.ro/produse-imagini/3797t.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Chestia aia neagra e modulul care se leaga la alarma!
Ti-am scris mai sus ce ar putea fi defect la inchiderea ta! Cand iti montezi alarma, ii spui omului sa-ti verifice si inchiderea!

#26
warmaster

warmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.07.2004
Salutare,

Si eu am Focus, si am probleme cu inchiderea putin mai complicate.
Adica, un timp a mers foarte bine dupa care a inceput sa faca figuri (se inchidea/se deschidea singura fara motiv), iar acum e moarta, de fapt ieri dupa vreo 3 luni de nefunctionare s-au deschis usile in mers.
Am incercat sa ma duc la service, dar m-au programat peste vreo 2-3 luni...
Daca stiti vreun service prin Bucuresti care se ocupa cu asa ceva...
Multumesc.

#27
Kiusro

Kiusro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.05.2007
ok, am inteles ca mai trebuie un actuator ptr portbagaj dar cum se leaga, sa se poata comanda din telecomanda, ca daca leg unu la masa (-) si unu la plus (+) permanent inseamna cal alimentez permanent si nu este deloc logic... si nu incerc sa fac ptr ca stiu ca nu are sa functioneze, daca a reusit cineva sa lege si acel actuator la portbagaj, rog sa ne spuna si noua cum. Eu am cumparat alarma cu inchidere si un actuator nu functiona, ptr ca era un fir dezlipit in el... Multumesc anticipat.

#28
rus_alex_syx

rus_alex_syx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 20.05.2006
eu la portbagaj am montat  un fel de actuator in systemul de deschidere, in el intra 4 fire, poate cinevac sa imi spuna ce rol au ?

#29
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005
@rus_alex_syx Da. Actuatorul cu patru fire se pune la inchiderile centralizate care se deschid prin cheie. El vine pus la usa soferului si firele actioneaza celelalte acutuatoare  ala celorlalte usi la actionarea prin cheie a descuietorii portierei din partea soferului.
@Kiusro Nu va functiona decat daca telecomanda are prevazut un locas pentru deschidere portbagaj separat. In schema alarmei cumparate trebuie sa iti scrie care este acel port separat si ce fir se leaga in el. De obicei firul pentru plus, iar celalalt fir se pune la masa

#30
rus_alex_syx

rus_alex_syx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 20.05.2006
poate nu am scris pe inteles
am fosd focus din 2001 are pe el inchidere centralizata fara telecomanda
cand este fring afara  inchiderea nu functioneaza asa ca vreau sa imi pun o alarma + IC

si problema este ca la mine in deschizatoarea de portbagaj intra 4 fire, si nu le stiu rostul. pt ca vreau sa imi cumpar alarma, si cumva sa pastrez actuatoarele care sunt pe masina.

#31
xdarkmanx

xdarkmanx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.05.2007

 Kiusro, on Oct 27 2007, 02:29, said:

ok, am inteles ca mai trebuie un actuator ptr portbagaj dar cum se leaga, sa se poata comanda din telecomanda, ca daca leg unu la masa (-) si unu la plus (+) permanent inseamna cal alimentez permanent si nu este deloc logic... si nu incerc sa fac ptr ca stiu ca nu are sa functioneze, daca a reusit cineva sa lege si acel actuator la portbagaj, rog sa ne spuna si noua cum. Eu am cumparat alarma cu inchidere si un actuator nu functiona, ptr ca era un fir dezlipit in el... Multumesc anticipat.


Kiusro  aceeasi problema o am si eu. Mi-am cumparat inchiderea centralizata+alarma. Problema e ca telecomanda actioneaza modulul de la alarma si parerea mea e ca acolo ar trebui sa se lege actuatorul de la portbagaj, dar inca nu am gasit pe nimeni ca sa imi spuna concret cum se leaga de aceea am apelat la acest forum.


            Va rugam cineva, careva daca stie cum se procedeaza sa ne ajute si pe noi!!!!!
Multumesc anticipat.



#32
costinradu

costinradu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 05.09.2005
AM un Golf 4 cu inchidere centralizata pe cheie.Exista o alarma care o pot comanda din telecomanda masinii  ?Fara sa folosesc telecomenzile alarmei  ?

#33
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Sigur ca exista!
Din cate-mi amintesc, exista un model de Cenmax, care este facut special pentru asa ceva. Cenmax CM222oT e modelul, sper sa fie corect.

#34
costinradu

costinradu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 05.09.2005
inchiderea centralizata nu este originala.conteaza ? am pe cheie butoane de inchidere/ deschidere usi si un buton separat ptr portbagaj.

#35
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Nu cred sa conteze!

#36
tracky

tracky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 04.11.2005
Am cumparat si eu de la Real din oferta IC + alarma , chiar daca eu am pe masina ( 2 portiere ) inchidere centralizata prin cheie. Am un Fiat Bravo 1 . Ma intereseaza daca ar fi mai bine sa pun alarma pe vechea inchidere sau sa montez inchiderea noua de la pachet ?
Inca o problema : portbagajul se deschide printr-o maneta din interior ( nu are buton la exterior ) . Pot sa pun inchidere si pe el ? Cum ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate